fez u Itfep Wat "Bin Mr tocjH Mooie "Beast^m ée llc i/aw. 'Zeeland is de enige provincie met zo'n mooi initiatief Blauwgeruite Ziel nu samen in boekvorm Primeur op Gerards' 60e verjaardag t-... i i v-r rl 3 WOENSDAG 2 NOVEMBER 2016 BOEKPRESENTATIE Hij is geboren en getogen in de Vlissingse Kasteelstraat: ver slaggever, columnist en schrijver Gerard van der Hoeven. Van daag -2 november- precies op zijn 6oe verjaardag, komt zijn derde boek uit: een verzameling van de beste verhalen uit zijn column in De Faam, 'Blauwgeruite Ziel'. door Conny den Heijer VLISSINGEN - "Nou, dit is weer eens wat anders, zelf geïnterviewd worde'n", zegt van der Hoeven. "Dat gebeurt niet vaak. En nu wil je natuur lijk alles van mij weten in plaats van andersom." Start carrière Hij gaat er eens lekker voor zitten en vertelt: "Ik begon mijn carrière als 17-jarige juni or verslaggever bij de PZC. In die tijd had je nog een pers kaart en sprong je met een potlood achter je oor op de fiets of de brommer om achter het nieuws aan te gaan. Al werd dat toen wel in een an- BLAUWGERUITE ZIEL Blauwgeruite Ziel ligt vanaf vandaag in de winkel. dere stijl gebracht dan tegen woordig. Ik kan me niet an ders herinneren dan dat ik altijd al geschreven heb. Ik heb ooit zelfs mijn eigen mu ziekblad gemaakt. Dat was dan ook alleen voor eigen ge bruik." "En nu, tja ik fiets ergens langs en dan flitst er van alles door mijn hoofd", vervolgt van der Hoeven. "Kom ik langs de. Leeuwentrap, dan ga ik treden tellen om te kijken of het aan tal in overeenkomst is met '39 steps' van Hitchcock. Dat is het niet. Dan moet er een verhaal achter die leeuwen zitten. En zo ga ik aan de slag, doe ik re search en kom ik vaak bij het gemeentearchief terecht die daar prachtige foto's van heeft." Prachtige stad Zo rollen ze dus uit zijn pen, week na week. "Vlissingen is een prachtige stad. Er is veel afgebroken de laatste jaren en gewoon weg", zegt hij. "En wat weg is, is weg en dat komt nooit meer terug. Maar er is nog zo veel over, dat moetje kunnen zien." Herkenbaarheid leidt tot reac ties, dat is Gerard wel duide lijk: "Ik hoor veel, want elk stukje roept reacties op bij de lezers. Denk maar aan de toe ter van de Schelde of het stuk over de schooltandarts, het maakt verhalen los. Vlissin- gers zijn kritisch op hun stad, maar zodra ze een stukje le zen zijn ze betrokken: ze klim men in de pen of ze bellen mij Gerard op jonge leeftijd in de gedaante van conducteur, mét boek. Zijn liefde- voor schrijven zot er al van jongs af aan in. op. Dat geeft vaak stof voor een nieuw artikel. Ik wil wel duidelijk zeggen dat ik geen historicus ben, maar verza melaar van verhalen." Van der Hoeven duikt ook in zijn eigen familiegeschiede nis, getuige het verhaal over zijn achterneefje die op jonge leeftijd verdronk in het Dok. Eerste exemplaar Tijdens de boekpresentatie van 'Blauwgeruite Ziel' in boekhandel 't Spui wordt vandaag het eerste exemplaar overhandigd aan Chris van de Graaf jr., die werd geboren op de dag dat zijn vader overleed tijdens een bombardement in de stad. Dit beschreef van der Hoeven in een van de hon derd verhalen uit de 'Blauw geruite Ziel'. VLISSINGEN - Op zijn 6oe verjaardag brengt verslag gever en schrijver Gerard van der.Hoeven zijn derde boek uit. Na 'De Keersluis- moord' en het 'Piek-boek' verschijnt vandaag 'Blauw geruite Ziel', honderd ge bundelde Vlissingse verha len, die al eerder gepubliceerd zijn in zijn wekelijkse column in De Faam. Van der Hoeven begon op 17-jarige leeftijd als juni or-verslaggever bij de PZC. Hij is zijn hele leven blijven schrijven en tot op de dag van vandaag kan iedereen wekelijks genieten van zijn artikelen in De Faam/geïl lustreerd met prachtige fo to's uit het Gemeentear chief en privécollecties van Vlissingse burgers. "En wat zou het vreselijk zijn als dat Gemeentear chief verdwijnt uit de stad", pleit van der Hoeven. "Het archief van De Schelde hoort toch niet in Middel burg te liggen?" 'Blauwgeruite Ziel' is een uitgave van Uitgeverij den Boer - de Ruiter en ligt "vanaf vandaag in alle boekhandels voor 15 euro. door Anneke Flikweert ZEELAND - Wordt het dat gloednieuwe boek over de Oosterschelde, of misschien 'Verder op zoek naar Zeeland', met tien themaprenten van Danker Jan Oreel? De mede werkers van de Zeeuwse boekhandels geven ons graag een aantal persoonlijke tips voor de komende weken. Chris de Stoop Op zaterdag 5 november tus- >e Boek. En ook de klanten zijn sdag zullen gaan aanschaffen. sen 11.00 en 12.00 uur signeert Chris de Stoop bij De Koperen Tuin en van 13.30 tot 14.30 uur bij Het Paard van Troje in Goes en vervolgens om 15.00 uur in De Drvkkery in Middelburg. "Het is natuurlijk fantastisch dat zo'n schrijver van formaat het geschenk heeft geschre ven", constateert Jan van Damme. Anne de Jager van Boekhan del de Vries is er trots op dat op zaterdag 5 november de drie makers van het nieuwe boek 'Oosterschelde, portret van een Nationaal Park' tus sen 10.30 en' 12.00 uur in haar winkel aanwezig zijn. "Klan ten kunnen hun boek laten signeren door Jan Willem Ha ment (bekend van Leuntje en Merien), Wouter Kik (kok bij het restaurant De Vierbannen) en Jan Kuipers (historicus). Ook zijn er amuses, gemaakt door Wouter Kik. De Week van het Zeeuwse Boek is ook al iets unieks trouwens, wij zijn de enige provincie met zo'n initiatief" Anthoni Fierloos van Het Paard van Troje tipt het boek 'Verder op zoek naar Zeeland.' "Heel speciaal, om dat er één tekenaar is; Jan Danker Oreel en tien verschil lende auteurs, waarvan veel bekenden. Op zaterdag 12 no vember is er een speurtocht, in samenwerking met De Ko peren Tuin. Tussen 13.30 en 16.30 uur kunnen mensen de handtekeningen van de au teurs verzamelen op vijf loca ties in het centrum van Goes." Eric Gutteling van 't Spui in Vlissingen heeft als aanrader de boekpresentatie van de 'Blauwgeruite Ziel' door Ge rard van der Hoeven. "Een an dere aanrader is de lezing door Hans Sakkers op 4 no vember over vluchtelingen in Zeeland vroeger en de Jungle van Calais nu." Dick Anbeek De boekentafeltjes staan klaar in de Zeeuwse boekwinkels; vanaf vandaag is het de Week van het Zeeuwse Boek. FOTO:A. Flikweert van De Drvkkery is erg en thousiast over de lezing op 6 november door Ada van Ree over haar boek over de Mid delburgse boekhandel Van Benthem Jutting. COLOFON DE FAAM Advertentieverkoop en media-advies advertising.zeeland@ .VjB| persgroep.nl Lisetta de Witte T 06-514 023 85 Linda Heikoop T 06-205 414 55, Familieberichten E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl. Rubrieksadvertenties Bezorgklachten www.de-faam.nl/service T 088-0561595 Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Redactie Marina Meijers (eindre dacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Ingrid Borger (fotograaf) Izaak Verkeste (fotograaf) Persberichten E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 09 20 Redactiechef Dennis Rijsbergen Commercieel directeur Tessa van Waarde Algemene voorwaarden en info: www.persgroep.nl/adverteren Aangeboden-kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland bv Druk De Persgroep Nederland Volg ons ook op: Facebook/DeFaam Walcheren Gerard gaat er eens lekker voor zitten en vertelt over zijn derde boek, waarin honderd afleveringen van Blauwgeruite Ziel zijn gebundeld. TEKST en-FOTO'S: Conny den Heijer - KW

de Faam | 2016 | | pagina 3