3 in de industrielanden - een wijdverbreid probleem Overlijden partner Sieraden edelsteen Glazen huis Lezing 't Spui: Hans Sakkers Boeddha tekenen Kennis- en innovatiedag Postzegel- beurs meer Ontmoeting Dementietafel Open dag bij Vondelingen Nu al 3,5 miljoen mensen alleen al in Nederland 17 WOENSDAG 2 NOVEMBER 2016 VlISSINGEN - Op maandag middag 7 november start in de Herberg in een cursus groep voor mensen die vorig jaar (of eerder) hun partner zijn verloren door overlijden. De cursus wordt georgani seerd door Stichting Zeeuws Verlies samen met de pasto raal werker van PKN Walche ren. Doel van de groep is on derling contact en met elkaar aan de hand van thema's be spreken hoe je het leven weer oppakt. Wat gaat goed. Wat kost moeite en wat zou je wil len leren. We komen zes maal bij elkaar. De groep staat open voor iedereen, dus ook als je buiten Walcheren woont. Er zijn geen kosten aan verbon den. Info: info@zeeuwsver- lies.nl of 06-25032498. MIDDELBURG - Zondag 6 no vember bent u van harte wel kom van 13-17 uur bij Blauwe Hope aan de Seisweg 78. Anne de Kam maakt sieraden met edelsteenkralen. U kunt deze middag knoop- en rijg- werk aanbieden. Deze zondag heeft Blauwe Hope een foto graaf als gastexposant: Anne Pfaff Anne Pfaff maakt ge bruik van een speciale lens. De sieraden zijn de hele maand november te bewon deren in 't Gasthuis, Noord- poortplein 2. KOUDEKERKE '- Op 4 novem ber worden van 20.00 tot 22.00 uur de dj's van het Gla zen Huis bekend gemaakt. Dit in Het Zeeuws Genot aan het Dorpsplein. De entree is gratis, ledereen is van harte welkom! VLISSINGEN - Op 26 oktober dit jaar verscheen het derde nummer van het blad 'Het le ven op Walcheren vanaf het midden van de negentiende eeuw' genaamd 'Oorlog over Walcheren'. De auteur Hans Sakkers geeft op 4 november een lezing over het laatste deel van dit tijdschrift, name lijk de vluchtelingen vanaf 1914 tot heden, De Belgische vluchtelingen waarvan er 1 miljoen bij het uitbreken van de Eerste Wereldoorlog naar Nederland kwamen. Tijdens de Tweede Wereldoorlog moesten de mensen van Wal cheren zelf vluchten of evacu eren. Na de Tweede Wereld oorlog kwamen de mensen die met de onafhankelijkheid van Indonesië naar Nederland werden overgebracht, waar onder 10.000 Molukkers. Van de hand van Sakkers ver scheen in 2004 'Ambonezen kamp Westkapelle 1956-1957'. Het is een conflict tussen Ne derlands gezag en Moluks idealisme. Vanaf januari 2016 verbleef Sakkers met regel maat in het vluchtelingen kamp The Jungle in Calais dat de afgelopen week is ont ruimd. Er zijn een aantal op merkelijke overeenkomsten in de geschiedenis van vluchte lingen op Walcheren in relatie tot The Jungle. Aanvang 19.30 uur. Oude Markt 5, toegang gratis. GOES - Jacqueline Roon houdt op 5 november een workshop Boeddha tekenen in 't Westlicht, Singelstraat 7. In deze workshop leer je met behulp van een grit het ge zicht van Boeddha tekenen. De dag start met een korte meditatie waarna je uitge breid uitleg krijgt over het on derwerp met voorbeelden. Omdat er gewerkt wordt met een grit, is het voor iedereen mogelijk om het gezicht van Boeddha te tekenen. Daar naast wordt je goed begeleid in de opzet en de uitwerking. Voor meer informatie: www. jrmandala.nl. De dag start om io:oo uur en duurt tot 16:00 uur. De prijs van 65 euro is in clusief papier, gebruik van materialen en goud. Zelf lunch meenemen. Opgeven kan via 06-20859937 of jr- mandala@zeelandnet.nl. HEINKENSZAND - Hoe kun nen we de buitenruimte beter benutten om te bewegen? Hoe krijgen we verschillende doelgroepen aan het bewe gen in de wijk? Deze en ande re vragen over bewegen in de buitenruimte komen we vaak tegen in de praktijk. Als ant woord daarop organiseert SportZeeland, in samenwer king met Kompan en Nijha, een kennis- en innovatiedag op dinsdag 1 november van 10.00 tot 15.00 uur in de Sten- ge. Tijdens deze bijeenkomst staan innovaties en praktijk voorbeelden centraal. Het programma is gericht op buurtsportcoaches, be leidsmedewerkers (sport, be wegen, gezondheid en open bare ruimte) en andere geïnteresseerden. Aanmelden via het inschrijfformulier op www.sportzeeland.nl. VLISSINGEN - De Vlissingse Filatelisten Vereniging organi seert zaterdag 5 november haar traditionele postzegel-, brieven-, ansichtkaarten en muntenbeurs. Deze gratis beurs is van 10.00 uur tot 16.30 uur in het Majoraat, van Ho- RITTHEM - John Buijsman komt op zondag 11 december om 15.00 uur in De Venvachting. Buijsman brengt een familiekroniek overeen boeiende muzikale geschiedenis ten tonele: www.johnbuijsman.nl. gendorpweg 58a. Op de beurs zijn een aantal handelaren aanwezig, zodat de verzame laars hun manco's aan kunnen vullen. Om 15.15 uur vindt een postzegelveiling plaats. VLISSINGEN - De Dementie tafel is een plek waar u in een ongedwongen en open sfeer elkaar kunt ontmoeten. Voor ouders, broers en zussen, mantelzorgers, vrijwilligers en professionele hulpverleners van iemand met een verstan delijke beperking. We delen kennis en ervaringen met el kaar. Dit onder het genot van koffie, thee, een hapje en drankje op maandag 14 no vember in Soos Ons Plekje, Falckstraat 4. Toegang gratis. Presentatie door Jelte Holwer- da. Start: 19.00 tot 21.30 uur. Meer informatie: www. zeeuwsezorgschakels.nl of stuur een bericht naar de- mentietafels@zeeuwsezorg- schakels.nl. MIDDELBURG - Twee jaar ge leden is stichting Beschermde Wieg opgericht met als doel een levensreddend initiatief te zijn voor baby's waarvan hun ouders niet kunnen of willen zorgen. De stichting houdt op vrijdag 18 november een open dag op Karei Door manplein 15. De kamer is ge legen in een brandgang aan de Willem Barentszstraat en is te herkennen aan het naam bord van de Beschermde Wieg. Tussen 13:00 en 15:00 is er gelegenheid tot vragen stellen en foto's maken van de vondelingenkamer onder het genot van een hapje en een drankje. gezondheid ADVERTORIAL Prikkelbare darm Steeds meer mensen in de industrielanden hebben last van een prikkelbare darm. Alleen al in Nederland gaat het om 3,5 miljoen mensen. Velen van hen hebben steeds weer last van verstoppingen of diarree. Anderen hebben last van winderigheid, een opgeblazen gevoel of buikkrampen. Er bestaat echter een effectieve remedie. Steeds meer mensen met klachten in westerse landen Veel mensen met een prikkelbare darm hebben slechts één symptoom, terwijl anderen last hebben van meerdere symptomen die afwisse lend of zelfs tegelijkertijd kunnen optreden. In de industrielanden behoort een prikkelbare darm tot een van de meest voorkomende spijsverteringsaandoeningen. En dit fenomeen is nog steeds in opmars. Wetenschappers houden een beschadigde darm barrière voor de mogelijke oorzaak Tegenwoordig zijn steeds meer wetenschappers van mening dat de typische darmklachten bij een prikkelbare darm door een beschadigde darmbarrière kunnen worden veroorzaakt. Zij gaan ervan uit dat via de bescha digde darmbarrière schadelijke stoffen en ziekteverwekkers in de darmwand binnendringen en de typische symptomen van het Prikkelbare Darm Syndroom veroorzaken: Er bestaat echter een effectieve remedie - Kijimea Prikkelbare Darm (zonder recept verkrijgbaar via apotheken). Unieke bifidobacterie kan helpen Onderzoekers hebben bij de zoektocht naar een effectieve therapie vastgesteld dat een 4* j in Kijimea Prikkelbare Darm aanwezige en wereldwijd unieke bifido-bacteriënstam (B. Bifidum MIMBb75) zich rechtstreeks aan de darmwand hecht. Kijimea Prikkelbare Darm legt zich als het ware als een pleister op de darmwand. Onze experts spreken dan ook van het "pleistereffect". Een klinisch onderzoek heeft aan- TIP: Kijimea Prikkelbare Darm is volledig nieuw op de markt in Nederland. Het is verkrijgbaar via apotheken en deze kun nen het product snel voor u bestellen, wanneer zij het niet voorradig hebben. getoond dat de klachten door de prikkelbare darm bij de getroffen personen significant afnamen. Sterker nog: de wetenschappers stelden vast dat de levenskwali teit van de betreffende personen er ook in significante mate op vooruitging. Voor uw apotheek: Kijimea Prikkelbare Darm Z-Index 16273222 Kijimea is een medisch hulpmiddel. Het kan worden gebruikt nadat een arts Prikkelbare Darm Syndroom heelt vastgesteld Medisch hulpmiddel. Lees voor gebruik de gebruiksaanwijzing. KOAG/KAG Nr. 4342-0916-1438

de Faam | 2016 | | pagina 17