Voorlopig niet sporten op kunstgrasveld Arnemuiden en Dauwendaele Op de hoogte blijven van besluiten in uw buurt? Commissievergaderingen Nacht van de Nacht in Middelburg 29 oktober INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Het Middelburgs college van burgemeester en wethouders heeft besloten dat er voorlopig even niet wordt gesport op de rubber infill kunststofvelden van Voetbalvereniging Arne muiden en FC Dauwendaele. De gemeente wil eerst duide lijkheid over de gezondheids risico's. Vrijdag 14 oktober is er overleg geweest tussen wethouder Chris Simons en bestuursleden van de beide verenigingen. De vereni gingen hebben de gemeente ge vraagd om duidelijkheid te geven in de onzekerheden rondom de rubber infill kunststofvelden. Beide verenigingen hebben zo'n veld in gebruik. De gemeente Middelburg is eigenaar. Zowel de RIVM als de EHCA (European Chemicals Agency) doen op dit moment onderzoek naar de risico's van het gebruik van deze velden. De uitkomsten worden eind dit jaar (RIVM) en medio februari 2017 bekendge maakt. Zolang niet helder is wat de gezondheidsrisico's zijn, vindt gemeente Middelburg het ver standig even niet te sporten op de velden. De velden worden met de aanwe zige hekken en poorten gesloten. Ook is een bord opgehangen met uitleg. Vooral bij het voetbalveld van Dauwendaele is die informatie voorziening belangrijk omdat een deel van het complex ook gebruikt wordt door omwonenden. Het afsluiten van de velden heeft gevolgen voor de sport- en vereni gingsactiviteiten. De sportvereni gingen geven aan dat zij dit, zij het met enige moeite, tijdelijk kunnen opvangen op hun overige velden. Via 'Over uw buurt' kunt u op de hoogte blijven van ontwik kelingen in uw buurt. De e-mailservice of app 'Over uw buurt' biedt de mogelijkheid om berichten bij u in de buurt of de hele gemeente digitaal te ontvangen. VERKEERSMAATREGELEN 1Parlceerschijfzone Klare- beeklaan, Seislaan en deel Sprencklaan Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat in de Klare beeklaan, de Seislaan en het deel van de Sprencklaan tussen de aansluitingen met de Klarebeeklaan en de Seislaan, een par keerschijfzone wordt ingesteld van maan dag tot en met zaterdag, dagelijks van 08.00 tot 20.00 uur. De bewoners van de Klarebeeklaan. de Seislaan en het deel van de Sprencklaan tussen de aansluitin gen met de Klarebeeklaan en de Seislaan, komen in aanmerking voor maximaal twee ontheffingen om langer dan twee uur en zonder parkeerschijfte parkeren. 2. Wijziging bebouwdekomgrenzen Wegenverkeerswet 1994 Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat voor de toepas sing van de Wegenverkeerswet 1994 de grenzen van de bebouwde kommen van de gemeente Middelburg opnieuw zijn vastgesteld. De wijzigingen hebben betrekking op de ontwikkeling van de wijk Hazenburg 2 in Arnemuiden en de al gerealiseerde nieuwe aansluitingen op de N57, en betreffen de volgende locaties in Arnemuiden (A) en Middelburg (M): A3: Zoutneringstraat. ongeveer 25 meter ten oosten van de aansluiting met de Derringmoerweg M8: Krooneveldweg, ongeveer 40 meter ten westen van de rotonde met de Oostperkweg M9: Oostperkweg, ongeveer 5 meter ten zuiden van de rotonde met de Krooneveldweg Ml 5: Ampèreweg, ongeveer 30 meter ten "noordoosten van de rotonde met de Havenpoortweg (op- en afrit N57) Ml6: Mozartweg, ongeveer 80 meter ten zuidwesten van de rotonde met de Schietbaan en de Havenpoortweg (op- en afrit N57) Ml 7: Steenbakkerijweg, ongeveer 40 meter ten zuidwesten van de aanslui ting met de Elektraweg Ml 8: Pad door de Oude Haven, ongeveer 70 meter ten noordoosten van de aansluiting met de Duke Elling- tonstraat Inzage De besluiten liggen tot en met 7 december 2016 elke werkdo" l^rn^mror. ter inzage in het Het gaat om berichten over vergunningen, plannen en voor schriften van overheidsinstanties zoals gemeenten, provincies en waterschappen. Aanmelden Inschrijven voor de service kan via www.overuwbuurt.overheid.nl. verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het team Verkeer van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnum mer 14 0118. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 27 oktober tot en met 7 december 2016, een bezwaarschrift indie nen. Het bezwaarschrift richt u aan: Bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bijeen besluit is betrokken. Uw belang moet zich dan wel onderscheiden van de belangen van grote aantallen an deren. Daarvan is bijvoorbeeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de weg waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Heeft u een spoedeisend belang bij Vervolgens maakt u op basis van uw postcode een profiel aan. U kunt instellen van welke overheidsinstantie u de bekend makingen wilt ontvangen en ook geeft u hier het soort bekend makingen (bijvoorbeeld bestem mingsplan of vergunningaan vragen) dat u wilt ontvangen aan. digitaal indienen: - voor bezwaar gaat u naar: www.middel- burg.nl Bestuur en organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten; - voor een voorlopige voorziening bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant gaat u naar: loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Voor digitale indiening heeft u uw DigiD- inlogcoae nodig. Kijk op de genoemde sitefs) voor de precieze voorwaarden. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Bezaanschuit 11 t/m 25 (oneven nrs.), Arnemuiden: bouw 8 wonin gen f 164105) (17-10). Brakstraat 39: herstellen kelder (163604), aanbrengen nieuwe balklaag De besluiten liggen tot en met 7 decembf 2016 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor, bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zi|n daar tegen betaling voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit recht bedraagt T68 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 334 voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Digitale indiening U kunt uw bezwaarschrift en uw verzoek schrift om een voorlopige voorziening ook Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen raads commissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergade ring voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 7 november. De commis sievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. Commissie Ruimte: maandag 31 oktober Commissie AB: dinsdag 1 november Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissiever gaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. en vloer (l 636051, vervangen ramen (163606), herstellen kapelten in dakvlak- ken zijgevels (163607), herstellen/ver- vangen kozijn voorgevel (163608) en herstellen kappen (T63609) (10-10). Grootmede 37: uitbreiden woning (13-10). Oude Veerseweg 7: wijzigen voorge vel (17-10). Park Overwater 8: bouw schuur Turfkaai 3/3A: wijziging op d.d. 16 augustus 2016 verleende omgevings vergunning voor het wijzigen van de voorgevel en het intern verbouwen van het pand tot petit restaurant en (boven) woning (wijziging betreft het verhogen van het platte dak van het pand Turfkaai 3 aan de achterzijde van net restaurant met 25 cm) (4-10). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvra gen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken Zaterdag 29 oktober vindt in Middelburg de achtste editie van de Nacht van de Nacht (N8vdN8) plaats. In de binnenstad van Middelburg vinden verschillende voorstellingen plaats. De gemeente Middelburg steunt de Nacht van de Nacht en roept daarom bedrijven en burgers in de gemeente op om op zaterdag 29 oktober de reclame- en sierverlichting van hun gebouw(en) te doven. Zelf dooft de gemeente de sierverlichting op de toonaangevende gebouwen, zoals de Lange Jan, het stadhuis, de Kloveniersdoelen, molens. Bekijk volledige programma op: www.nachtvandenachtmiddelburg.nl bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleena (tussen haakjes staat de datum van verzending): Abdij 6 en Korte Giststraat 1 en 3: aanbrengen sereens (19-10). Korte Noordstraat 34: aanbrengen (tijdelijk) kunstwerk (19-10). Langeweg 18C, Nieuw- en Sint Joosland: renoveren dak loods (19- 10). Noordweg 237: uitbreiden woning (19-10). Oude Veerseweg 13: uitbreiden loods (14-10). Poproute 63 t/m 107 (oneven nrs.j: bouw 23 woningen (155358) (21-10). Schoolstraat 10, Arnemuiden: bouw garage (19-10). Turfkaai 3/3A: wijziging op d.d. 16 augustus 2016 verleende omgevings vergunning voor het wijzigen van de voorgevel en het intern verbouwen van het pand tot petit restaurant en (boven) woning (wijziging betreft het verhogen van het platte dak van het pand Turfkaai 3 aan de achterzijde van het restaurant Voor: het verbouwen en uitbreiden van de woning. Locatie: Volderijlaagte 7. Nieuwe uiterste beslisaatum: 21 december 2CL16. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING Uitgebreide voorbereidingsproce dure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend: Voor: het verbouwen van het rijksmonu- mentenpand. Locatie: Lange Noordstraat 46/46A. De beschikking is ten opzichte van de ontwerp beschikking niet gewijzigd. De vergunning en alle relevante stukken en gedurende zes weken, vanaf 3 aan de achterzud met 25 cm) (21-10) Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bil burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaar schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat ver eist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd^ KENNISGEVING VERLENGDE BESLIS TERMIJN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) hebben besloten voor de volgende aanvraag de beslistermijn te verlengen met een termijn van maximaal 6 weken: Voor: het herstellen van de scheuren in de gevel en het vervangen van het voegwerk in de gevels van het pand. Locatie: Noordbolwerk 13. Nieuwe uiterste beslisdatum: 9 december 2016. donderdag 27 oktober 2016 tot en met woensdag 7 december 2016 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelijkerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf vrijdag 28 oktober 2016 tot en met donderdag 8 december 2016 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van ae indiener, de dagtekening, omschrijving van het besluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een eroepschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de Detrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voor ziening vragen aan de Voorzieningen rechter bij de Rechtbank Zeeland-West- Brabant. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2016 | | pagina 8