w G*ce*tt<ziC Van het Noorderlicht tot het Zuiderkruis Wokken Warm Buffet Elke dag in november 20,00 INCLUSIEF 2 CONSUMPTIES! Royal wordt City2Beach ILJ WIL VEEL MEER DAN KINDEREN KRIJGEN. <3)EEFT U HAAR DE KANS? ^tè&Ylfb 20 jttevi t*t Schuttestraat 10-12 Koudekerke tel.(01 1 8) 551122 - www.orientalgarden.nl Natuurlijke en effectieve oplossing bij een droog, trekkerig gevoel en korstjes in de neus W'. 7 WOENSDAG 26 OKTOBER 2016 BOEKEN Van dampende oerwouden tot gortdroge woestijnen, van arctische sneeuw tot tropische stranden. In zijn tochten naar de hoogste bergen van de wereld kwam Middelburger Frank Husslage overal. Hij maakte er een foto- en leesboek over, dat vandaag verschijnt: De weg naar de berg. GOES - In zijn dagelijks werk is Frank Husslage eindredac teur van deze krant. De Beve lander. In zijn vrije tijd trekt hij echter als alpinist en buiten sportfotograaf al decennia- lang de hele wereld over, on derweg naar 's werelds hoogste en mooiste bergen. Over deze reizen doet hij re gelmatig verslag in het berg sportmagazine Hoogtelijn. Ter gelegenheid van de honderd ste Hoogtelijn waaraan hij meewerkt, publiceert hij nu dit boek. Tien minuten Veel bergen liggen in afgele gen gebieden en vragen vaak dagen- of wekenlange trek- Een selfe van de auteur, op een bevroren rivier in de Himalaya. tochten om er te komen. Hus slage vindt die tochten meest al interessanter dan de top zelf. Hij legt uit: "De mensen die je onderweg tegenkomt, de vaak woeste natuur waar je doorheen trekt en de bijzon dere culturen die je beleeft geven een extra dimensie aan zo'n beklimming. Een berg is zoveel meer dan alleen die tien minuten op de top." Bucketlist Vaak zoekt Husslage gebieden waar je volledig zelfredzaam moet zijn. Hij komt er meestal ook vaker terug. Dit geeft heel andere contacten met land en cultuur en dus andere verha len dan de gehaaste 'been there - seen it - done it' men taliteit, die voor veel reizigers kennelijk noodzakelijk is. "Ik hoef geen verlanglijstje af te werken en in precies hetzelfde café in Christchurch geweest te zijn als duizend andere backpackers. Het is me ooit overkomen dat ik op een ei landje de eerste buitenlandse bezoeker was in zeven jaar tijd. Voor de kleine kinderen was ik de eerste witte in hun leven. Hoe bijzonder is dat?" Sterren Het zijn niet alleen de hoge bergen en moeilijke klimrou- tes die Husslages aandacht hebben, maar meer en meer de lege gebieden van de we reld. Op weg naar een berg, of zelfs als zelfstandige reisbe- stemming, reist hij door woestijnen, steppes en oer- Een traditioneel geklede vrouw met kind aan de rand van de Peruaanse Andes. wouden. "Het liefste ben ik ergens waar je 's nachts nog een sterrenhemel boven je hoofd ziet," zoals hij het zelf zegt. De laatste jaren is hij zo veel mogelijk onderweg in winters Scandinavië. "De uit gestrekte leegte waar je da genlang doorheen kunt trek ken zonder iemand tegen te komen is fantastisch. En dat eigenlijk zo vlak bij huis. Al leen met je tentje in de einde loze sneeuw, duizenden ster ren en het Noorderlicht boven je. Kun je jezelf iets mooiers voorstellen?" De weg naar de berg Het 120 pagina's tellende boek is te koop voor 29,95 euro in alle Zeeuwse boekhandels en via internet. ISBN 978-90- 71937-48-4. VLISSINGEN - Hotel Royal aan de Badhuisstraat in Vlissingen is onlangs over genomen door Lianne Boone, tevens eigenaresse van Hotel Brasserie De Leugenaar aan de boule vard van Vlissingen. Eind november zal het nieuwe City2Beach Hotel de deu ren openen. Lianne is en thousiast over de uitbrei ding: "De 22 hotelkamers en de lunchroom worden nu volledig vernieuwd. Be halve hotelgasten is ieder een welkom om te komen ontbijten, lunchen en kof fiedrinken. Daarnaast bie den we diverse bittergarni turen aan en het zogenaamde 'sharing din ner'. Dit houdt in dat je voor een vast bedrag drie gerechtjes uitkiest die je deelt met je tafelgenoot." Lunchroom Gasten kunnen in onze lunchroom City Beanz kie zen uit allerlei koffiespeci- aliteiten. "Onze medewer kers krijgen een cursus van een echte barista, zodat we verrassende koffies kun nen serveren", aldus Lian ne. City2Beach Hotel is te vinden aan de Badhuis straat 3 in Vlissingen en gaat eind november open. In Malawi worden veel meisjes rond hun 15e al moeder. Edukans werkt aan onderwijs waarin meisjes óók leren voor zichzelf op te komen. Onderwijs is de kans van hun leven. Geeft u een meisje die kans? sms KANS naar 4333 en geef *a1 EDUKANS oodcfwijs, n ontwikkelingsland onderwijs Huromunt EJoes Inkoop Munten, Goud en Zilver Euromunt Goes Schuttershof 11 a Goes Tel: 0113-233676 www.euromuntgoes.eu TxcCusieve (rreimode en originele kleding Maar ook voor a[ uw vermaakwerk MickèCe Tiet burgemeester baastdan 22 Middelburg St.-Eaurens 0118-411934 06-27055511 www.tresm.rd sfytatcócd '?Oo6- e*t SfieccaCcteite*i TReó&uvuutt Onbeperkt smullen, inclusief voor- en nagerechten kinderen 4 t/m 11 jaar 10,00 inclusief 1 consumptie Ook kunt u genieten van onze uitstekende kaart met Chinese, Indische en Thaise specialiteiten tevens afhalen of bezorgen van maaltijden Een pijnlijk, trekkerig gevoel in de neus? Korstjes en soms zelfs bloedneuzen? Grote kans dat uw neusslijmvlies te droog is. Zo'n 17% van de Nederlanders heeft er last van, blijkt uit onder zoek. En nog eens extra in het najaar en de winter, wanneer de lucht droger is. Andere redenen zijn centrale verwarming, airco hormonale veranderingen en medicijngebruik. A.Vogel Cinu- force neusspray helpt effectief bij droog neusslijmvlies. De neus als filter Ademen door een gezonde 'vochtige neus' is belangrijker dan u denkt. Het neusslijmvlies zuivert 10.000 liter ingeademde lucht per dag zodat er zo min mogelijk stofdeeltjes, bacteriën en virussen binnendringen. Als het neusslijmvlies te droog is, neemt de filterfunctie af. Boven dien kan droog neusslijmvlies ook leiden tot een pijnlijk, trek kerig gevoel in de neus, korstjes en soms zelfs een bloedneus. 'Beschermt en bevochtigt het neusslijmvlies langdurig' 100% natuurlijke oplossing A.Vogel Cinuforce neusspray Droog neusslijmvlies en korst jes* beschermt en bevochtigt neusspray Nieuw van A.Vogel: extra krachtige natuurlijke neusspray* Ervaar de onverwachte kracht Neusverkoudheid, verstopte neus Werkt extra krachtig Met menthol én eucalyptus Bevat geen chemische ingrediënten, geeft geen gewenning. F is. tefcea de neusholtes langdurig, verweekt korstjes en helpt bloedneuzen als. gevolg van beschadigd neusslijmvlies voorkomen. Het draagt bij aan het herstel van schrale plekjes in de neus doordat de 100% natuurlijke ingre diënten de genezing van het neusslijmvlies ondersteunen. Verkrijgbaar bij apotheek, drogisterij, supermarkt en gezondheidswinkel. Advies prijs: €6,99. Meerweten? Bel de A.Vogel Gezondheidslijn 0900 - 246 46 46 of kijk op www.avogel.nl. In de hoge bergen zijn vaak geen wegen. Een groep jaks fungeert hier als vrachtwagen om een dorpje te bevoorraden. ALLE FOTO'S: FRANK HUSSLAGE

de Faam | 2016 | | pagina 7