Enthousiaste Kars gek op techniek Louis de Vos (80) gaat nog een tijdje door met werken 3 WOENSDAG 26 OKTOBER 2016 Kars Vreeswijk heeft na wat omzwervingen zijn diploma Electrotechniek gehaald bij Scalda. Zijn passie voor techniek leverde hem de nominatie 'MBO-uitblinker' op. FOTO: Lex de Meester leverde hem na zijn opleiding zijn baan op als software engi neer. Scalda heeft Kars geno mineerd als de MBO-Uitblin- ker vanwege zijn passie voor techniek. Eerder werd hij voor gedragen als Hero van Scalda. STEMMEN Kars Vreeswijk vertegenwoordigt Scalda in de landelijke uitblinkerverkiezing. Wil jij dat hij wint, dan kun je op hem stemmen. Ga dan naar de website www.stemop- kars.nl. COLOFON DE FAAM tvc V4Ar€r sa VAST vb veizae»tttÊ" jvvwe-'k. pat Uk* Mie Te Genomineerd voor MBO-uitblinker Afgelopen jaar heeft hij zijn diploma Electrotechniek gehaald bij Scalda- Hij is aan het werk maar maakt alweer plannen voor een studie, die hij wil gaan volgen in Berlijn. Kars Vreeswijk uit Dirksland is 20 jaar en dé uitblinker op zijn vakgebied: tech niek. VLISSINGEN - Kars is amper bij te houden in het enthousi aste verhaat dat hij vertelt: "Mijn broer en ik maakten vroeger allerlei dingen van Lego, maar wij maakten ze werkend; zo hebben we eens een lopende band gemaakt, met allemaal kleine radertjes. Het was prachtig om te zien dat hij het echt deed. Een buurman van ons zag dat mijn interesse in techniek lag en heeft mij daar enorm in gesti muleerd. Die buurman bouw de 10 jaar geleden al drones en repareerde alles zelf Heel han dig als je dat kunt. Dat wilde ik ook leren." Zo eenvoudig ging dat niet: Kars verdiepte zich niet in zijn toekomst en verveelde zich op school. Hij kreeg het advies om VMBO te gaan doen, daarna gemengd theoretisch. Maar het boeide hem allemaal niet zo: Kars ging liever vissen of skateboarden. Hij was een speelse puber, geeft hij toe. "Wat mij wel boeide waren complottheorieën en filosofie. Dat las ik graag", vertelt Kars. "Maar ik had vrienden die mij onder een soort van VWO-in- vloed wisten te brengen. Dat was maar goed ook want ik had interesse in alles, behalve school." Uiteindelijk, toen Kars wat ouder werd, koos hij voor exacte vakken en scoorde daarmee gemiddeld een 8. Na wat omzwervingen binnen verschillende opleidingen ein digde hij op Scalda en volgde de opleiding elektrotechniek. De eerste twee jaar verliepen 'IK BOUWDE GRAAGCOMPLETE CONSTRUCTIES VAN LEGO' rqpëizaam maar in het derde jaar kreeg hij meer uitdaging. Hij mocht andere projecten doen dan voorgeschreven wa ren en kreeg een stageadres bij MariLogic in Vlissingen, een maritiem ingenieurs bureau. Hij deed productonderzoek en kreeg alle vrijheid van het be drijf om dit uit te voeren. Het Hij werd maandag volop in de bloemen gezet. Louis de Vos uit Middelburg werd zondag 80 jaar en werkt nog steeds. Zijn werkgever is De Roompot in Domburg en Louis is van plan door te werken tot hij niet meer kan. "Ik hou niet van thuis zitten achter de geraniums", zegt hij lachend. "Ik werk met veel plezier zo'n 38 uur per week bij De Roompot en ik kan niet stilzitten." door Gerard van der Hoeven MIDDELBURG - De krasse knar werd geboren in Amster dam en werkte jaren als fiet senmaker. Toen hij in 1971 naar Zeeland kwam werkte hij 25 jaar bij Pechiney. "Ik deed daar technisch onderhoud. Maar na .mijn pensionering kwam ik er achter dat thuiszit ten mij niet beviel en ben ik in de vismijn in Vlissingen gaan werken. In de nachtdienst, vis sorteren. Ik ben toen ook weer gaan solliciteren en sindsdien werk ik nu alweer 14 jaar bij De Roompot." Jong van geest En daar zijn ze blij met De Vos. Volgens zijn collega's is hij collegiaal en ondanks zijn hoge leeftijd jong van geest. Werken zit hem in het bloed. "Ik ben nog zo gezond als een vis. Ik kom nooit bij een dok ter. Toen ik een keer naar de dokter ging zei die: 'Wie bent u?' Maar misschien zit dat in de genen. Mijn opa is 98 ge worden, mijn vader 87! Ik werk al vanaf mijn veertiende. Toen reed ik met de bakfiets voor een springverenfabriek." Huishouden De vrouw van Louis is ander-- half jaar geleden overleden. "Dat betekent dat ik het huis houden nu zelf moet doen. Maar dat gaat me goed af. Naast mijn werk heb ik daar ruim voldoende tijd voor." De werkzaamheden die De Vos verricht, doet hij voor De Roompot in Park Loverendale. "Dat bestaat uit vijf apparte mentsgebouwen met in elk gebouw zes appartementen. Daar doe ik schoonmaakwerk, maar ook technisch onder houd zoals lampen vervangen en allerhande andere klusjes die ik tegenkom." Huldigen Bij De Roompot zijn ze en thousiast met zo'n trouwe medewerker. Dat was ook de reden om hem maandag te huldigen. Op persoonlijk vlak heeft hij zijn verjaardag zon dag gevierd in de aanwezig- Louis de Vos werd zondag 80 jaar en werkt nog altijd met veel plezier bij De Roompot. Foto: eigen foto heid van zijn drie kinderen, maandagmorgen ging ge- "Mijn dochter heeft een feest- woon de wekker weer en kon je georganiseerd". Maar op Louis weer lekker aan de slag. Advertentieverkoop en media-advies advertising.zeelandlg) persgroep.nl Lisetta de Witte T 06-514 023 85 Linda Heikoop T 06-205 414 55 Familieberichten E familieberichtengipersgroep.nl T (088) 013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 Bezorgklachten www.de-faahi.nl/service T 088-0561595 Kantooradres Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Redactie Marina Meiiers (eindre dacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Ingrid Borger (fotograaf) Izaak Verkeste (fotograaf) Persberichten E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 01309 20 Redactiechef Dennis Rijsbergen Commercieel directeur Tessa van Waarde Algemene voorwaarden en info: www.persgroep.nl/adverteren Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland bv Druk De Persgroep Nederland Volg ons ook op: Facebook/DeFaam Walcheren de-faam.nl

de Faam | 2016 | | pagina 3