100% Mobiel Met de juiste banden ook in de winter veilig uit en thuis De brommobiel is populair in het drukke stadsverkeer ruitschade? Ondergronds op de lader Elektrische auto's ADRZ Wie gaat the Rose zingen? Kruip zelf in een Tesla 27 WOENSDAG 26 OKTOBER 2016 Hij gaat steeds meer lijken op een volwaardige auto en hun populariteit stijgt: de brommobiel. Eigenlijk een overdekte bromfiets maar tegenwoordig is er volop keuze en worden ze steeds luxueuzer met allerlei voorzieningen. VLISSINGEN - En was de brommobiel voorheen een uitkomst voor wat oudere mensen met een beperking, tegenwoordig is het vervoer middel ook populair bij een bredere groep. Bijvoorbeeld voor mensen die zich alleen in het stadsverkeer begeven. of als boodschappenautootje. Maar ook onder de jeugd wordt de brommobiel steeds populairder. Om een brom mobiel te mogen rijden moet men minimaal 16 jaar oud zijn. Volgens Kees de Wolf, mede-eigenaar van Garage Francke in Meliskerke en dealer in het Walcherse Me liskerke is de populariteit bij jongeren mede te danken aan het feit dat jongeren weliswaar op hun 17de jaar tegenwoordig hun autorijbe wijs kunnen halen maar daarbij geldt dat ze onder be geleiding de weg op mogen. Bij een brommobiel geldt die regel niet. Wel moet men in het bezit zijn van een brom fietsrijbewijs (categorie AM). In de praktijk is het mogelijk om op je 16de jaar al in een brommobiel të rijden. Een praktijkexamen voor de brommobiel is nodig voor het certificaat AM4. De 4 staat voor vierwieler. (Oudere) mensen die al beschikken over een geldig auto- of mo torrijbewijs mogen automa tisch de brommobiel bestu ren. Met een brommobiel mag je echter geen gebruik maken van auto- en auto- De Aixam Crossline brommobiel, de wagentjes zijn populair bij een brede doelgroep. Foto: pr, tekst: Gerard van der Hoeven snelwegen. Vanwege de den gereden. De Wolf: "Mi- maximumsnelheid (45 km./ croCar, Ligier en Aixam zijn p.u.) moet op de rijbaan wor- de- grotere spelers op de RECREATIEF Voor mensen met weinig haast, biedt de brom mobiel mogelijkheden voor recreatieve tochtjes via binnen- en buitenwegen, vaak attractiever dan de grijze snelweg. VLISSINGEN - Oud HZ-stu- dent Aarnoud van Beelen mag met zijn Streetplug het Goed Industrieel Ont werp 2016 predicaat voe ren. Een prijs die in het le ven is geroepen om initiatieven en professio naliteit in binnen de desig nketen te bevorderen. De Streetplug is een niet-zichtbare, onder grondse laadvoorziening voor elektrische auto's. Aarnoud heeft deze ont worpen in het kader van zijn afstudeeropdracht voor de opleiding Enginee ring aan de HZ University of Applied Sciences. De Streetplug is te bewonde ren tijdens de Dutch De sign week deze week in het Klokgebouw in Eindhoven. GOES - Het is sinds kort mogelijk om elektrische auto's op te laden op het parkeerterrein bij het ADRZ in Goes. In totaal zijn er drie laadpalen met ieder twee aansluitingen. Twee laadpalen staan op het voorterrein bij het nieuwe Nucleaire Centrum. De derde paal staat achter het ziekenhuis bij de afdeling Acute Opname. Het opla den kost 0,28 euro per kilo wattuur. Er wordt afgere kend via de betaalpas die gebruikers van elektrische autos in hun bézit hebben. GOES - Volgend jaar wordt de negende editie van de DELTA Ride for the Roses gehouden in Goes. De or ganisatie heeft besloten de Zeeuwse Ride volgend jaar uit te breiden met een edi tie in Zeeuws-Vlaanderen, waarvan de start en finish op de Markt in Terneuzen zijn. Er is een bijzondere 'The Rose' avond in Porgy 81 Bess op vrijdag 4 novem ber in Terneuzen. Daar zal een vijftal zangeressen en/ of bands zich presenteren, die zich hebben aange meld als kandidaten om The Rose van Bette Midler te zingen. Een jury maakt dan een keuze. GOES - Tesla is één van de snelst groeiende autofabri kanten van de wereld. Het innovatieve automerk zal 8, 9 en 10 november aan wezig zijn op Contacta.nl. Ook zullen er twee Tesla auto's op de beurs aanwe zig zijn en is het zelfs mo gelijk om een proefrit te maken. Winterhanden hoeven niet duur te zijn. Banden- specialisten zoals Profile Car 81 Tyreseivice Zeeland hebben bovendien een bandenhotel waar je een setje goed koop kan onderbrengen. FOTO: PR PROFILE Binnen drie kwartier beeft een vakkundige monteur zoals hier bij Profile Car Tyreservice Zeeland een set banden gemonteerd, uitgelijnd en gebalanceerd. van een winterhand wordt. De meest veilige keuze is zonder twijfel twee keer per jaar tus sen winter- en zomerbanden te rouléren, maar minder in tensieve weggebruikers zou den bij onze gematigde win ters voor het compromis van all season banden kunnen kiezen. Wintersport Ongeacht wat er in ons eigen nederland wel of niet wette lijk verplicht is, is het bij ij een wintersportvakantie sowieso een must om winterhanden te gebruiken. Landen als Duitsland, Frankrijk, Oosten rijk, Zwitserland en de Scandi navische landen verplichten de weggebruiker bij wet. De regels zijn per land verschil lend, de boetes ook, maar be denk wel dat het grote gevol gen kan hebben. Niet alleen op het persoonlijke vlak, maar bijvoorbeeld ook voor de aan- sprakelijkheidsverzekering wanneer je op zomerbanden een ongeluk veroorzaakt ter wijl winterhanden verplicht zijn. Perfect Veel bandenhandelaren bie den daarvoor een perfecte oplossing, je kan winterhan den ook huren. Met de aan schaf van tweedehands ban den is voorzichtigheid geboden. De aanschaf van winterhan den kan veel persoonlijke en financiële ellende besparen. Je kan ze met of zonder velg kopen. Uiteraard geven de Zeeuwse garages en banden- handelaren graag persoonlijk advies wat de beste banden zijn voor ieders specifieke si tuatie. Ook op internet is veel te vin den, bijvoorbeeld op de web site van de ANWB. www.anwb.nl Met de winter voor de deur is het tijd om nog eens goed na te denken over de veiligheid van onszelf en anderen op de weg. Bij gladheid door sneeuw en ijzel, maar ook gewoon bij een nat wegdek is de traditionele zomerband zelfs ronduit een slechte en onveilige keuze. Door John de Kok VLISSINGEN - Het overgrote deel van het Nederlandse wa genpark staat standaard op zomerbanden. Pak je een be sneeuwd wegdek bij vijf gra den onder nul en je gaat van af 50 kilometer per uur remmen dat sta je op winter handen stil na zo'n 20 tot 30 meter. Zomerbanden hebben er 55 tot 65 meter voor nodig. Elastisch De ANWB adviseert daarom iedereen die dagelijks de weg op gaat om winterhanden te gebruiken. De indicatie in Ne derland is om winterhanden te gebruiken wanneer het kouder wordt dan 7 graden Celsius. Door de kou wordt het rubber van zomerbanden hard, winterhanden behou den hun elasticiteit en daar mee de grip. Jaargetijden In de zomer zijn winterhan den juist gevaarlijk. Omdat het profiel van de band is ont worpen voor gebruik op sneeuw is de band minder effectief op een droog weg dek. Hoe hoger de tempera tuur, hoe langer de remweg Autotaalglas Zeeland Goes 0113-251700 Vlissingen: 0118-441155 autotaalglas helpt 0800-0828

de Faam | 2016 | | pagina 27