De gelaarsde Kat Gewone mensen gezocht VEER V In een pleeggezin gaat het ook gewoon over voetbal, korfbal, je kamer opruimen en de afwas Massada's hit in de Sint Jacobskerk Rolling Home in Arsenaal Ska icoon Mark Foggo Lampionnen bij Terra Maris Zij WIL VEEL MEER DAN KINDEREN KRIJC-iEN. c-|EEFT U HAAR DE KANS? Uitjekrant 25 WOENSDAG 26 OKTOBER 2016 WETHOUDER ALBERT VADER In een pleeggezin gaat het ook gewoon over voetbal, de korfbal, je kamer opruimen en de afwas. In het boek '18x18 Pleegkinde ren op de drempel'vertellen achttien jongeren van achttien jaar het verhaal over hun leven als pleegkind. Hun leeftijd zet ik er hier niet voor niets bij, want vanaf je achttiende ben je ineens geen pleegkind meer, maar volwassen. Dat is ook de leeftijd waarop de gemeente niet meer verantwoordelijk is vol gens de Jeugdwet. Een hekel punt, want lang niet ieder kind is dan al toe aan een zelf standig leven. In Nederland verbleven vorig jaar bijna 19.000O) kinderen bij pleeg ouders. Vaak zijn de natuurlij ke ouders niet in staat om voor hun kinderen te zorgen. Gelukkig zijn er dan pleegou ders. Die moeten er dan na tuurlijk wel voldoende zijn. De site supergewonemensenge- zocht.nl is de wervingssite van Pleegzorg Nederland. Daar zoeken ze gewone mensen die uit liefde voor de kinderen pleegouder worden. Want dat was wat die pleegmoeder zei toen de journaliste vroeg waarom ze dit deed: "Omdat je van ze houdt". Mooier kan het wat mij betreft niet ge zegd worden. Pleegouders: gewoon Super! Wethouder Albert Vader VLISSINGEN - In de Sint Ja cobskerk in Vlissingen is za terdag 5 november om 20.00 uur een jubileumconcert ter gelegenheid van de steden band Vlissingen-Ambon die 20 jaar bestaat. Het muzikale Molukse tintje ontbreekt deze VLISSINGEN - Zaterdag 26 november voert het Schelde- loodsenkoor, als onderdeel van haar 45-jarigjubileum, de Musical Rolling Home op in het Arsenaal Theater in Vlis singen. De voorstelling is om 14.00 en om 20.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar elke vrij dag van 10.00 tot 12.00 uur in de Loodsen Sociëteit aan de Boulevard de Ruijter 8 of via www.scheldeloodsen- koor.nl. avond niet. De diverse koren zullen gezamenlijk het beken de lied 'Sajang e' van de band 'Massada' zingen die in de ja ren 70 grote bekendheid kreeg en hoog genoteerd stond in de hitlijsten. De componist van d it lied, gitarist Rudy de MIDDELBURG - Op vrijdag 28 oktober treedt in café ut Bab- beleartje Ska icoon Mark Fog go and the Skasters op. Deze artiest is al meer dan 35 jaar actief in de Nederlandse Ska- scene. Mark Foggo geboren in Liverpool, -begon vanuit de provincie Friesland met zijn band Mark Foggo and the Se cret Meeting Nederland te veroveren. In 1987 begon Mark Foggo met zijn band Mark Foggo and the Skasters. Het voorprogramma wordt ver- G E M E E NT E BEKENDMAKINGEN Bekendmakingen van de gemeente Veere worden zoveel mogelijk digitaal gepubliceerd. Voor enkele besluiten is dit (nog) niet mogelijk. officielebekendmakingen.nl U kunt de digitale bekendmakingen bekijken via www.officielebekendmakingen.nl. Ook kunt u een abonnement nemen op een attenderingsservice. Als u uw gegevens invoert en aangeeft welke informatie u wilt ontvangen, krijgt u via een e-mail automatisch bericht als er nieuwe bekendmakingen verschijnen. Voor hulp of informatie kunt u tijdens openingstijden terecht bij de Centrale Publieksbalie in het gemeentehuis, Traverse 1 in Domburg, telefoonnummer (0118) 555 444. Queljoe, zal zelf aanwezig zijn en de koren begeleiden sa men met gitarist Leo van de Ketterij. Met de opbrengst kunnen Zeeuwse medisch specialisten patiënten helpen op Ambon. Kaartverkoop via www.vlissingen-ambon.nl. zorgd door de Zeeuwse reg- gaeband Misty Basement. Het optreden begint om 20.00 uur en de entree bedraagt 15 euro. OOSTKAPELLE - Op zaterdag 29 oktober houdt Terra Maris van 20.15 our tot 21.15 our een lampionwandeling. De deel nemers gaan met een gids en een uitgeholde pompoen met lichtje het bos van de Mante ling in. Deelname is gratis. Re serveren via terramaris.nl. Rectificatie aanvraag omge vingsvergunning (uitgebreide procedure) Biggekerke Schuitvlotstraat ongenummerd In de Faam van week 40 hebben wij de aanvraag omgevingsvergunning voor het bouwen van een tijdelijke onderwijshuisvesting (uitgebreide voorbereidingsprocedure) gepubliceerd. Deze publicatie is niet juist. De juiste publicatie luidt als volgt: aanvraag omgevingsvergunning voor het brandveilig gebruiken van een tijdelijke onderwijshuisvesting (uitgebreide voorbereidingsprocedure) ontvangstdatum 29 september 2016. Aanvraag omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsprocedure) Biggekerke Schuitvlotstraat ongenum merd, ontwerpomgevingsver- gunning voor het brandveilig gebruiken van een tijdelijke onderwijshuisvesting. Wij zijn voornemens om een omgevingsvergunning te verlenen voor het brandveilig gebruiken van een tijdelijke onderwijshuisvesting De aanvraag met de daarbij behorende stukken en de ontwerpomgevingsvergunning liggen van 27 oktober 2016 t/m 7 december 2016 ter inzage. Tijdens deze termijn kan een ieder een mondelinge of schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u een afspraak maken met Ronald Bauwens, telefoonnummer: 0118-555 354 of email: r.bauwens® veere.nl. Wij maken u erop attent dat u pas beroep kan indienen tegen het definitieve besluit. Dit kan alleen als u tegen het ontwerpbesluit een zienswijze heeft ingediend en u belanghebbende bent. TER INZAGE De aanvraag kunt u inzien via www.veere.nl/vergunningen of op het gemeentehuis, Traverse 1 in Domburg. De openingstijden van de balie zijn: maandag t/m woensdag 9.00 tot 17.00 uur donderdag 9.00 tot 20.00 uur (telefoon tot 17.00 uur) vrijdag 9.00 tot 12.00 uur Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeentehuis? Wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 444, dat kan vanaf 9.00 uur 's morgens. U kunt ons ook mailen: gemeente@veere.nl. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen kunt u inzien op het gemeente huis, Traverse 1 in Domburg. De openingstijden van de balie zijn: maandag t/m woensdag 9.00 tot 17.00 uur donderdag 9.00 tot 20.00 uur (telefoon tot 17.00 uur) vrijdag 9.00 tot 12.00 uur Wilt u één of meerdere dossiers inzien op het gemeentehuis? Wij leggen ze graag voor u klaar. Neemt u vooraf even contact met ons op via (0118) 555 444, dat kan vanaf 9.00 uur 's morgens. U kunt ons ook mailen: gemeente@veere.nl. Domburg, 26 oktober 2016 Burgemeester en wethouders van Veere In Malawi worden veel meisjes rond hun 15e al moeder. Edukans werkt aan onderwijs waarin meisjes óók leren voor zichzelf op te komen. Onderwijs is de kans van hun leven. Geeft u een meisje die kans? sms KANS naar 4333 en geei »a1 EDUKANS if een meisje in een ontwikkelingsland onderwijs Een swingende voorstelling vol kattenkwaad Ga mee naar een sprookjeswereld waarin De gelaarsde Kat laat zien hoe hij bij een arme molenaarszoon terecht is gekomen. De twee raken bevriend en de kat belooft de molenaarszoon alles wat hij" zich maar kan wensen. Het enige wat de kat daarvoor wil hebben, zijn mooie kleren en leren laarzen. Wat zou De gelaarsde Kat van plan zijn? Zal hij zijn belofte nakomen? Of krijgt dit verhaal een ander staartje? Zondag 30 oktober -16.00 uur Efteling Theater Kaatsheuvel WeesSe^'Cket^ sWb, Bestel uw tickets op uitjekrant.nl/gelaarsde kat INCLUSIEF GOUDEN BOEKJE 'DE GELAARSDE KAT' Prijzen zijn exct. servicekosten. De week van de pleegzorg komt eraan. Om me daarop voor te bereiden was ik te gast bij een pleeggezin. Zo'n bezoek geeft een kijkje in het leven van de (pleeg)kinderen en de pleegouder(s). Een heel gewoon leven, maar zo onge looflijk belangrijk, leder kind heeft toch zeker het recht om opgevoed te worden op een manier waarop het uiteindelijk stevig in de maatschappij kan staan en niet vanaf de zijlijn moet toekijken? In die zin heeft pleegzorg ook een be langrijke preventieve functie. Maak kans op een Meet Greet met enkele castleden

de Faam | 2016 | | pagina 25