'Een fijne veilige plek is belangrijk' Welke clubheid zet jij in het zonnetje? AMATEUR SPORT 10.000 euro voor je club en een Ford 19 WOENSDAG 26 OKTOBER 2016 CLUBHELDEN V/D AMATEURSPORT Je kent ze vast, want elke sportvereniging heeft ze. Anonie me helden, die al hun energie steken in de club. Die hun ta ken met hart en ziel uitvoeren. En die vaak voor dag en dauw al bezig zijn om het jou naar de zin te maken. Die vrijwilligers verdienen een podium. Stem nu op die onmisbare vrijwilliger van jouw vereniging ih de Verkiezing Clubhelden van de Amateursport. Vrijwilligers spelen een on misbare rol in de amateur sport en daarmee in de maat schappij, clubhelden zijn hét! Hoogste tijd om die vrijwilli gers in het zonnetje te zetten door middel van de Verkiezing Clubhelden van de amateur sport! De verkiezing vindt plaats in iedere gemeente van Nederland. Niet alleen voetbal! Een clubheid kan iedereen zijn (van voorzitter tot térrein- knecht en van barvrouw tot scheidsrechter). Het gaat om het verenigingsleven in de breedste zin van het woord. CLUBHELDEN VAN DE De verkiezing is te herkennen aan dit logo. Het betreft dus zeker niet al leen voetbal! Clubs dienen wel aangesloten te zijn bij het NOC*NSF. Clubheid Wetke vrijwilliger bij jou in de buurt is de echte clubheid van de amateursport en verdient daarmee 10.000 euro voor zijn of haar vereniging? Een leuk bedrag om het clubhuis eens goed op te knappen of om nieuwe trainingsmaterialen voor de jeugd te kopen. Stemmen De (digitale) stembussen zijn inmiddels geopend. Dus doe mee en help jouw clubheid aan de titel 'Clubheid van de amateursport 2016' en daar mee je vereniging aan de hoofdprijs van 10.000 euro! Je kunt tot en met woensdag 16 november stemmen via de website www.pzc.nl/mijn- dubheld. Winnaars Bij deze verkiezing 'Clubhel den van de amateursport' zijn H.I.I.UI.UÜIJ1U Week van de Pleegzorg De Week van de Pleegzorg staat dit jaar in het teken van sa menwerking en diversiteit. Onder de titel 'SamSam voor Sa- mira en Samuel' begint de week op 29 oktober en duurt tot 6 november. Het is bedoeld om aandacht te vragen voor het tekort aan pleegouders en het belang van pleegzorg. VUSSINGEN - "Ik weet in middels niet beter dan dat er hier altijd kinderen in huis zijn." zegt Marloes Brons, moeder van drie en pleeg moeder van vier kinderen," Of het dan een baby of een pu ber is, het maakt voor mij niet uit. Als kind heb ik ook in een -pleeggezin gewoond dus ik weet uit ervaring hoe belang rijk het is om een plek te heb ben waar goed voor je ge zorgd wordt. Het is geweldig als je kinderen, kunt helpen, het is een kwetsbare doel groep in onze maatschappij." Marloes is een alleenstaande moeder, die naast haar pleeg moederschap ook nog 20 uur per week werkt als verpleeg kundige in de thuiszorg. En het loopt, zelfs met 7 kinderen in huis. "Plannen moet je toch" vertelt zij." Natuurlijk loopt het niet altijd vlekke loos. Je moet goed kunnen samenwerken met ouders en instanties. Het belangrijkste is dat je veel van kinderen houdt. Want je doet dit niet voor jezelf doet maar voor hun." Alle pleegkinderen van Marloes hebben een 'rugzak je', gevuld met hun geschie denis van huis uit. Die nemen ze mee, hun hele leven. Hui selijk geweld, onvermogen van de ouders om zelf (tijde lijk) voor hun kind te kunnen zorgen, seksueel misbruik, al les komt voorbij in een pleeg gezin. Wethouder Albert Va der van Vlissingen en Andrea Klap van Juvent brachten een bezoek aan Marloes en haar JE DOET HET NIET VOOR JEZELF MAAR VOOR DE KINDEREN gezin. Niet alleen aten zij een Marloes Brons met drie van haar vier pleegkinderen. Vorige week schoof wethouder Albert Vader aan om mee te eten maar vooral om de sfeer te hapje mee maar proefden ze proeven. Foto: Conny den Heijer ook de sfeer in huis. Albert Vader is sinds dat moment Ambassadeur voor de Pleeg zorg op Walcheren. Juvent wil in iedere regio van Zeeland een wethouder als Ambassa deur. Juvent biedt ouders die overwegen om pleegouders te worden of zich al aan willen melden, de zogenaamde KIMI-training, een voorberei- dings- en selectieprogramma voor aspirant-pleegouders. Juvent zoekt supergewone pleegouders! INTERESSE? Heb je er over gedacht om pleegouder te worden of wil je je aanmelden? Info over de Week van de Pleegzorg en Juvent op: www.pleegzorg.nl en www.juvent.nl. In formatieavond op 15 november, Park Veldzigt 43, Middelburg van 19.45 uur tot Of je nu wekelijks de was draait voor de jeugd of al 40 jaar voorzitter van de club bent: iedereen kan ii aanmerking komen voorde titel Clubheid van de Amateursport 2016. er winnaars op verschillende niveaus. Ten eerste zijn er winnaars per gemeente. Daarnaast zijn er ook win naars per regio, 15 in totaal. De regio's hangen samen met de verspreidingsgebieden van de regionale dagbladen van De Persgroep, in dit geval de PZC. Bij die regionale winnaars gaat het niet alleen om het aantal stemmen; de vakjury Degenen die een stem uitbrengen bij de verkiezing van de Clubhelden van de Amateursport, maken kans om een Ford Fiesta te winnen. zal ook nadrukkelijk de moti vaties meewegen. Waarom is die vrijwilliger ook echt een clubheid? Is ie er dag en nacht? Loopt ie al sinds mensenheu genis bij de vereniging rond? Is ie altijd zo vriendelijk en hulpvaardig? Of misschien heeft ie de vereniging met een mooi plan een tweede le ven ingeblazen? Redenen ge noeg om iemand tot clubheid te kiezen. Landelijke titel De 15 regionale winnaars ma ken kans op de landelijke titel. Op maandag 21 november worden de 15 regionale win naars bekendgemaakt. Op woensdagavond 30 november is de landelijke Awards Uitrei king. Op woensdagavond 30 no vember is de landelijke Awards Uitreiking, waar voor de 15 regionale win naars worden uitgenodigd. De 15 titelwinnaars worden gekozen uit de 15 versprei dingsgebieden van de Persgroep-kranten: ED, Brabants Dagblad, BN DeStem, PZC, de Gelder lander, De Stentor, Tuban- tia en de acht AD-titels. In de landelijke finale wor den de regionale winnaars aan dé vakjury gepresen teerd. De jury beoordeelt wie van hen de titel 'Club heid van de Amateursport 2016' verdient. De landelij ke winnaar, de Clubheld van de Amateursport 2016, wint een cheque van 10.000 euro, te besteden door de dub. ledereen die een stem uit brengt, maakt zelf ook kans op een prijs. Wie een club heid aandraagt of stemt op een dubheld doet namelijk direct mee aan een verlo ting, waarbij je een Ford Fiesta kunt winnen, pzc.nl/mijnclubheld

de Faam | 2016 | | pagina 19