f Najaarsronde wijktafels W Tijdelijke inrichting Zuidsingel Rioleringswerkzaamheden binnenstad Nieuwe beheerder voor De Blikken, De Sprong en Palet Informatiemarkt 'Energie besparen doe je NU' Park Toorenvliedt wint prijs MIDDELBURG Bezoekadres: Ka naai weg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De najaarsronde van de wijktafels is vorige week gestart in Sint Laurens. Onderstaand een overzicht welke er volgen. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom deze te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvragen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Alle wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Uitzonderingen zijn Nieuw Middelburg en Klarenbeek-Veersepoort, hier starten de Wijktafels om 20.15 uur met inloop vanaf 20.00 uur. In de Mortiere wordt dit najaar geen wijktafel gehouden. Een overzicht van de wijktafels en de locaties: Dinsdag 11 oktober Donderdag 20 oktober Dinsdag 15 november Dinsdag 15 november Donderdag 17 november Woensdag 23 november Donderdag 24 november Donderdag 24 november Dinsdag 29 november StromenwijKA Zand, De Vergulde Baars Zuid, Palet (grote zaal) Nieuw- en Sint Joosland, Dorpshuis Dauwendaele, gebouw Stichting Wijk Dauwendaele (Kruitmolenlaan 125) Klarenbeek/Veersepoort, Café Willem (Hof van Buren) Griffioen, wijkcentrum 't Seijs Arnemuiden, De Ame Nieuw Middelburg, Café Willem (Hof van Buren) Binnenstad, Schouwburg De gemeente Middélburg ga'at in de binnenstad de riolering schoonmaken en inspecteren. Om het gehele riool (ook de bodem) te kunnen inspecteren wordt het riool eerst met water onder hoge druk schoongemaakt. Nadat de riolering is schoongemaakt wordt er een camera in het riool gezet, die al rijdend de riolering op beeld vastlegt. De werkzaamheden worden uitgevoerd in: Nieuwe Oostersestraat Spanjaardstraat Bleekersgang St. Barbaragang/Londensekaai Kuiperspoort/Rouaansekaai- Baanstraat Koepoortstraat Singelstraat Segeerstraat Nieuwstraat/Bellinkstraat Nederstraat De rioolwerkzaamheden beginnen woensdag 5 oktober en de verwachting is, dat deze duren tot de kerst. Voordat we de riolering komen inspecteren ontvangt u van Van der Valk+ de Groot een brief met daarin aangegeven wanneer we starten met de riolering bij uw woning. Het is raadzaam om tijdens de werkzaamheden het deksel van het toilet dicht te leggen. Om de werkzaamheden uit te kunnen voeren worden twee vrachtwagens ingezet. Deze worden in de straat opgesteld. Daar waar het verkeer er niet langs kan zal een omleiding ingesteld worden. De Gemeente Middelburg heeft een beheerovereenkomst met de heer A.F. Pouwer tot 1 oktober 2016 voor de locaties De Blikken, De Sprong en Palet. Om het beheer te continueren is een aanbesteding opgestart. Na het doorlopen van de procedure is aan Optisport Middelburg B.V. gegund. Daarom voert Optisport per 1 oktober het beheer uit voor deze gebouwen. De sleuteloverdracht van de heer Pouwer naar de Gemeente Middelburg (wethouder Arjan Beekman) en van de Gemeente Middelburg naar Optis port gebeurde afgelopen maandag in het stadskantoor. De voormalige bouwput aan de Zuidsingel wordt tijdelijk ingericht naar de wensen van omwonenden. Afgelopen jaar is er in samenwerking met een klankbordgroep een plan gemaakt voor de inrichting van het terrein. Hierbij zijn de uitkomsten van een enquête als basis gebruikt. Het plan is gereed en goedgekeurd door zowel Heijmans als de gemeente. Vorige week woensdag startte aannemer J. Markusse en Zn. BV met de uitvoering ervan. De belangrijkste onderdelen van deze tijdelijke inrichting zijn: Een verhard toegangspad zodat het terrein ook voor mindervali- den en mensen met een kin derwagen toegankelijk is Groene aankleding-van het terrein met lage beplanting, een haag langs de Korte Noordstraat en heesters aan de andere zijden Het realiseren van een pleintje in het midden van het terrein, voorzien van picknickbanken Een sportgedeelte met minidoel- palen en een evenwichtsbalk Een 'natuurlijk spelen' gedeelte bestaande uit een verhoogde speelheuvel met aan de ene kant klimtouwen en aan de andere kant een lange glijbaan Extra parkeervakken, fietsbeu- W gels en prullenbakken Plantenbakken waarin onder andere ABS Middelburg een moestuin kan realiseren Op dit moment wordt de locatie waar de speelheuvel met glijbaan komt nog gebruikt als opslagplaats van bouwmateriaal ten behoeve van de nieuwe woningen. Daarom is de inrichting van de bouwput in twee fasen opgedeeld. De aanleg van het pad, de beplanting en het plaatsen van de picknicktafels komt als eerste aan bod. De aanleg van de speelheuvel, glijbaan en parkeerplaatsen gebeurt wanneer dit deel van het terrein vrijkomt. Het plan komt voort uit een vorig jaar gehouden enquête onder omwonenden en andere geïnte resseerden. Met de uitkomsten van de enquête is de gemeente in ges prek gegaan met een klankbord groep, bestaande uit omwonenden, studenten, schooldirectie en onder nemers. Er is gezamenlijk gewerkt aan een inrichtingsplan, waarbij de enquêteresultaten het uitgangspunt vormden. Foto: Jacky Nijsen Gemeente Middelburg nodigt u van harte uit op de informatiemarkt 'Energie besparen doe je NU' op dinsdag 18 oktober tussen 19.30 en 21.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. De gemeente helpt u graag bij het aanvragen van subsidies om uw woning energiezuiniger te maken. Vijftien organisaties en bedrijven staan voor u klaar met informatie over maatregelen die u kunt nemen en hoe u kunt bijdragen om te komen tot een duurzaam Middelburg. In een viertal sessies helpen wij u op weg met de subsidie aanvragen, nemen wij u mee om in stappen te komen tot energieneutraal wonen, geven wij inzicht in (gasloze) wijk van de toekomst en de mogelijkheden om uw monument duurzaam te maken. Op de informatiemarkt kunt u zich laten inspireren door: Gemeente Middelburg met informatie over landelijke subsidies en de Middelburgse aanpak Duurzaambouwloket met digitale en persoonlijke hulp om uw woning energiezuinig te maken Energieservicepunt van ZMF, Zeeuwind, het Zeeuws Klimaatfonds en ZB energie Delta met Delta comfort en productaanbod Enduris met informatie over uw netwerkbedrijf Woongoed Middelburg met projecten voor zonnepanelen en energiebesparing voor huurders HVM met de energiecoaches voor huurders De Monumentenwacht van de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland Het burgerinitiatief 'Middelburg Groene Monumentenstad' met een collectief zonnestroomproject Bouwbedrijf Peters, Thermecon Isolatie en schilder en glaszetter Roegiers Meesters de Koeijer Installatiebedrijf Saman met energiezuinige installaties Logus met een energiehuisje Provincie Zeeland met Getijdencentrale en informatie van het Energie Centrum Nederland Energieke Regio Zeeland met het aanbod voor een energiescan voor bedrijven RDH architecten Tijdens vier sessies vindt u informatie over: 19.30 - 20.00 uur Landelijke subsidieregelingen door Melissa Ernst van het Energieservicepunt; 20.00 - 20,30 uur De gasloze wijk door Arjen Jongepier, Enduris; 20.30 - 21.00 uur Middelburg duurzame monumentenstad door Annet Hannewijk, gemeente Middelburg; 21.00 - 21.30 uur In stappen naar energieneutraal door Marlou Boerbooms, energieambassadeur. Prijsvraag De gemeente Middelburg organiseert een prijsvraag Energie besparen doe je NU! voor scholieren. Op 10 oktober is de dag van de duurzaamheid en daagt de gemeente scholieren uit een bijdrage te leveren aan een duurzaam Middelburg. Scholieren kunnen de prijsvraag inleveren op 18 oktober tussen 19.30 en 21.30 uur tijdens de informatiemarkt 'Energiebesparing doe je NU' in het stadskantoor. De 5 winnaars worden geloot uit de beste inzendingen. Prijsuitreiking is op 11 november. Gemeente Middelburg heeft met de herinrichting van Park Toorenvliedt een prijs gewonnen van landschapsar- ehitectenbureau Copijn. Dit bureau bestaat 50 jaar en nomineerde 5 projecten in Nederland waarbij het betrok ken was voor een prijs: specialisme-uren van Copijn. Bedankt voor uitbrengen van uw stem! GEMEENTE

de Faam | 2016 | | pagina 9