Het woord aan raadslid Benno Nieuwenhuis Inloopavond voor zorgprofessionals op 6 oktober Zaaltje huren? www.makelpunt-walcheren.nl Samenwerking belastingen digitaliseert verder Informatiebijeenkomst 'Afval apart, levert wat op' Middelburg 800 Volgend jaar is het 800 jaar gele den dat Middelburg stadsrechten heeft gekregen. De gemeente raad heeft in 2015 een budget beschikbaar gesteld van 250.000. Een diverse groep Middelburgers is hard aan het werk om hier een mooi feestjaar van te maken. Alle inwoners kon den ook ideeën aandragen. Critici zijn er echter ook. Die stellen dat het geen pas heeft om een feest te vieren en zoveel geld hieraan uit te geven. Immers, zo stellen ze, heeft de gemeente grote financiële problemen. Ik begrijp dat. Er is inderdaad zorg over de financiële positie, over de gedecentraliseerde zorgtaken, wel of geen 2e AZC en zo kunnen we nog wel een aantal zaken benoemen. Deze zorg delen wij. De WD zal het ook niet nalaten om hier voortdurend de aandacht voor te vragen en zich mede te richten op een degelijke financiële huishouding. Foto: Aart van Belzen Dit heugelijke feit biedt echter ook de uitgesproken kans om onze stad in de spotlights te zetten; zowel nationaal als internationaal. Naast het bedrag dat de ge meente hiervoor al heeft gere serveerd, zal er ook een beroep op sponsoren en andere fondsen worden gedaan. Deze extra aan dacht zal, zo is de verwachting, Middelburg veel extra publiciteit en bekendheid opleveren en dienten gevolge veel extra bezoekers. Dat is goed voor de economie van onze stad en voor de onderne mers. In de jaren daarna heeft dat ook nog zijn effecten en profiteert Middelburg en de inwoners hier nog van. Maar daarnaast moet dit feest nog een extra dimensie hebben, en één groot volksfeest zijn, waaraan iedereen mee kan doen en bij betrokken wordt. Dit vergroot in de gemeente de saamhorigheid en betrokkenheid bij elkaar. Middel burg 800, biedt de kans om de gemeente te profileren, waarbij onder andere historie, cultuur, toekomst en innovatie naar voren komen. Benno Nieuwenhuis Fractievoorzitter WD bnieuwenhuis@online.nl De gemeenteraad van Middel burg heeft beleid vastgesteld voor de Wmo en de Jeugdhulp in de pentekening. Een raads- brede werkgroep onderzoekt hoe dat beleid in de praktijk werkt. Wat gaat goed, wat kan er beter? De gemeenteraad krijgt regelmatig een grote hoeveelheid cijfermateriaal over de Wmo en de Jeugdhulp. De werkgroep uit de raad wilt het verhaal achter de cijfers in beeld brengen. Op donder dag 6 oktober organiseert de werkgroep een inloopavond voor zorgprofessionals. Het gaat dan om professionals die met cliënten in de gemeente Middelburg werken. Op donderdag 6 oktober staat een aantal raadsleden van 19.30 tot 21.30 uur klaar om met zorgpro fessionals in gesprek te gaan. Het gaat dan zowel om medewerkers van zorgaanbieders als om zzp-ers die in de Wmo of de Jeugdhulp actief zijn. De gesprekken zijn informeel en individueel. Alle infor matie wordt anoniem verwerkt en gebruikt voor eventuele bijstelling van het beleid van de gemeente. De inloopavond vindt plaats in het stadskantoor, Kanaalweg 3 (ingang aan de oostzijde van het gebouw bij het tankstation). De raadzaal is vanaf 19.15 uur open. Aanmelden vooraf is niet nodig, maar mag wel (via griffie@middel- burg.nl). VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het verkeersbesluit om het parkeren te verbieden op een aan de Oude Koudekerksewea 39, Roozenburglaan thv 193 en Seintoren 3 gelegen parkeervak, be halve voor de gehandicapte waarvoor het parkeervak is bestemd in te trekken. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekend making van dit besluit, een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaar schrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen bezwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de recht bank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waarte gen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Online bezwaar maken Uw bezwaarschrift kunt u ook digitaal indienen. U vindt het webformulier via: www.middelburq. nl->digitale balie -> bezwaar tegen gemeentelijke besluiten. Voor het digi taal indienen van een bezwaarschrift heeft u uw inlogcode van DiaiD nodig. Het volledige verkeersbesluitligt bij de vakbalie in het stadskantoor ter inzage. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van 1 Damplein 12A: vervangen glas 128-9^ Henry Dunantlaan 180: interne verbouwing appartement (9-9). Korenbloemlaan 42, Arnemui- den: verbouw woning (27-9). Langeweg 1 8G, Nieuw- en Sint Joosland: renovatie dak loods 128-9). Nieuwe Burg 23: wijzigen bestemming i.v.m. horeca-activiteiten (23-9). Nieuwepoortstraat 12: vervan gen alas (28-9). Park Veldzigt 2 aanbrengen reclame (26-9). Poproute 63 t/m 107: bouw 23 woningen (155358) (23-9). Rouaansekaai 99: aanbrengen poort in tuinmuur (23-9). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie in het stadskantoor, telefoon 14 01 1 8. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kun nen aeen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een posi tieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Achter de Houttuinen 44: aan brengen reclame [26-91. Beenhouwerssingel 20: aanbren gen balkonbeglazing (26-9). Bezaanschuit 1Arnemuiden: De samenwerking belastingen Walcheren en Schouwen-Duiveland behoort bij de eerste gemeenten die zijn aangesloten op de Lan delijke Voorziening WOZ. Dat is nu al prettig werken voor notarissen, de Rijksbelastingdienst en waterschap Scheldestromen, die alle WOZ-gegevens daar kunnen uitlezen, maar het betekent ook dat alle inwoners sinds 1 oktober de WOZ-waardes van alle woningen in het gebied kunnen inzien. Volledige transparantie zodat het voor eigenaren veel makkelijker wordt om te kun nen vergelijken met het pand van de buren of verderop in wijk. Naast de aansluiting op de landelijke voorziening is het team van belastingen druk bezig om volledig digitaal te gaan werken. Alles wat bij de afdeling binnenkomt via e-mail, de website en ook via de post wordt opgenomen in een zaaksysteem en gedigitaliseerd. Het is de bedoeling om daarnaast ook de uitgaande berichten te digitaliseren. De werkgroep die zich gaat bezighouden met de aanslui ting op de berichtenbox van 'mijnoverheid' is al van start gegaan. Er is goede hoop dat de samenwerking belastingen Walcheren en Schou wen-Duiveland eind dit jaar al via mijnoverheid belastingen kan heffen. Inwoners kunnen tegen die tijd zelf aangeven of ze de aanslag op papier willen ontvangen of, net zoals die van de Rijksbelastingdienst, via mijnoverheid.nl. www.wozwaardeloket.nl Binnenkort starten drie proeven met de afvalinzameling in de gemeente, waaronder een in de Stromenwijk. Om bewoners hierover goed te informeren, organiseren wij voor de inwoners van de Stromenwijk twee inloopavonden. afva apart, [evert wat op Dinsdag 4 oktober Inloopavond; kom langs en stel uw vragen over de proef. Locatie: De Vergulde Baars (Baarsjesstraat 42, Middelburg) Aanvang: 19:30 uur Woensdag 12 oktober Inloopavond; kom langs en stel uw vragen over de proef. Locatie: De Vergulde Baars (Baarsjesstraat 42, Middelburg) Aanvang: 19:30 uur U bent van harte welkom maar we weten graag of u komt. U kunt zich aanmelden voor een inloopavond do.or een e-mail te sturen naar afvalapart@middelburg.nl. Geeft u daarbij aan welke datum u wilt komen. Graag tot ziens! www.middelburg.nl/afvalapart INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG bouw vrijstaande woning (158724) Voor 1/arkensmarkt 7-11: aanbrengen monumenteninformatiebordje (26-9). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) Delanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heert ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Bredo. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd: KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalin gen omgevingsrecht (Wabo) voorne mens zi|n een omgevingsvergunning te verlenen: realiseren van 4 hotelka mers op 1 e en 2de verdie ping- Sint Janstraat 40. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen gedurende zes weken, van 6 oktober 2016 tot en met 16 november 2016, ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbe sluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnum mer (0118) 67 52 27. Belanghebben den (open het risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelij kerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit aeen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht.

de Faam | 2016 | | pagina 8