Vrijheid kostte Simba zijn leven ege Plan Kromwi Secretaresses aan zee Grumpy is schat van een 'kat in het bakkie' Acrobatiek in Ter Reede 5 WOENSDAG 5 OKTOBER 2016 Gerard van der Hoeven SAMENWERKING MET GEMEENTE-ARCHIEF Elke week schrijft verslaggever Gerard van der Hoeven in 'Blauwgeruite Ziel' over een historische gebeurtenis in Vlissingen. Deze rubriek komt tot stand in samenwer king met het gemeente-archief Vlissingen. SUSHI Blauwgeruite Ziel aan de President Rooseveltlaan als huisdier werd was kort na de middag uit het raam gesprongen. en kan dat ook nooit worden. Maar als Dierenbescherming sta je machteloos want er wordt geen enkele wet over treden." Het verhaal verscheen in vrijwel alle landelijke kran ten. Toen later de eigenaar van Simba aan het woord kwam vertelde deze dat hij al eerder met het Burgers Die renpark in Arnhem contact had gezocht om Simba daar onder te brengen omdat de leeuw onhandelbaar was ge worden, maar dat het trans port nog niet geregeld was. Ludiek feit in deze was de naam van het baasje van Sim ba: J.A. Van Leeuwen-.... lucht langs de A58. "Ik laat een expertisebureau komen om naar de staat van mijn woning te laten kijken" zegt Frans, "ik ga niet voor de schade op draaien door de bouw." Wet houder Vader ontkracht het verhaal over de fijnstof: "Bij het bouwplan voor de school werd fijnstof een hot item. Of het verstandig was om een school te bouwen bijna naast een snelweg werd ingegeven door een brief hierover van het Astmafonds. Wat de nor mering betreft was het toen ook al zo dat dit voor deze lo catie binnen de normen viel." VLISSINGEN - De 23-jarige ei genaar van het dier dat een half jaar eerder het beestje had aangeschaft was een zee varende en niet thuis. De ver zorging van Simba werd bij diéns afwezigheid door een vriend opgepakt die na de sprong naar de vrijheid van Simba contact opnam met de politie. De politie-inspecteur schakelde een dierenarts in om het beest dat zich inmid dels in de bosjes bij de Vin cent van Goghlaan had ver schanst een verdovingsspuit te geven om op die manier het welpje te kunnen vangen. Toen echter bleek dat de welp bij de val een pootje had ge- 'EEN LEEUW IS GEEN HUISDIER EN KAN DAT OOK NOOIT WORDEN' broken durfde de dierenarts het niet aan om het verdo vingsschot te lossen. Er had den zich inmiddels in de na bijheid zo'n 500 omwonenden en nieuwsgierigen verzameld en de arts vond het risico te groot, omdat het beestje na toediening agressief zou kun nen worden en tot de aanval over zou kunnen gaan. Uit voorzorg werd besloten het dier dood te schieten. Een aantal Vlissingse politieagen- ten.gewapend met karabijnen toog naar de bosjes waar Simba zich verscholen had en met drie gerichte schoten werd Simba gedood. Na dit trieste lot voor het welpje barstte een discussie los. Hoorde een leeuw in een woonwijk? In de PZC van 26 maart interviewde PZC-jour- nalist Jacques Cats enkele om wonenden die al eerder had den geklaagd over overlast van het leeuwtje in de wo ning. Het beestje had de slaapkamer waar hij in gevan genschap leefde uit verveling totaal gemolesteerd en het lag er bezaaid met uitwerpselen. Een overbuurman Van de Vij ver wist te vertellen dat hij re gelmatig door het gehuil van Simba uit zijn slaap was ge houden en het beestje regel matig tegen het raam van de slaapkamer had zien opsprin gen op zoek naar zijn vrijheid. Anderen toonden verbazing dat de eigenaar van de leeuw het beestje in een kamertje had opgesloten alleen maar omdat hij iets anders wilde dan een kat of een hond of een kanarie en dat dit soort inheemse dieren niet in een flatje konden worden gehou den. De Dierenbescherming vond dat de politie-inspecteur J.G. den Rooijen wel een te ri goureuze beslissing had ge nomen om het welpje in plaats van te verdoven zomaar dood te- schieten. Inspecteur G. Blijdorp van de Zeeuwse Dierenbescherming noemde het een intrieste vertoning: "Een leeuw is geen huisdier door Cortny den Heijer OOST-SOUBURG - Na jaren van leegstand zijn nu plannen voor Hof Kromwege aan de Kromwegesingel in Oost-Sou burg gepresenteerd. Zorgin stelling Philadelphia wil, na grondige restauratie, het Hof huren en inrichten als dagbe steding met winkeltje voor oudere verstandelijk gehandi capten. Achter het Hof wor den 32 studio's ondergebracht in vier woongebouwen. Deze moeten de inmiddels verou derde kamers van de Wester hof aan de Westerbaan in Vlissingen vervangen. Op het kavel naast Hof Kromwege wil Yoeri de Rijke van de gelijkna mige Beheer B.V. drie wonin gen bouwen. Er worden er twee van verkocht, de derde gaat hij zelf bewonen. Deze woningen worden in landelij ke stijl gebouwd. Enkele om wonenden hebben toch zo hun bedenkingen bij het plan. De een vreest voor scheuren in de wanden van zijn woning door zwaar bouwverkeer, de ander zet zijn vraagtekens bij het feit dat er niet gebouwd mocht worden omdat er spra ke zou zijn van een te hoge concentratie fijnstof in de - Wart Kamps speelt in Theater De Ver wachting in Ritthem de voor stelling De Goede Richard III. 500 jaar geleden overleed de beste Engelse toneelschrijver ooit, William Shakespeare. Zijn stukken waren bedoeld om te spelen en niet te lezen, waardoor waarschijnlijk pas sages zijn herschreven. Wart Kamps (RO theater) is er van overtuigd dat het met het meesterstuk over het leven van Richard III niet goed is gegaan en dit wil hij voor u recht zetten op Shakespeari- aanse wijze. Te zien op don derdag 6 en vrijdag 7 oktober. Kaarten via www.theaters- aanzee.com/programma. MIDDELBURG - Op zondag 16 oktober is er een Healthy Sushi workshop in de keuken van de Klimopschool in Mid delburg, van 13.00 tot 16.00 uur. Op traditionele wijze wordt de sushirijst bereid. Aanmelden kan tot 7 oktober via: info@cgczeeland.nl. MIDDELBURG - Op donder dag 13 oktober staat de jaar lijkse trainingsdag van Secre taresse by the Sea in het teken van timemanagement, per soonlijke stijl en Lean ma nagement. Tijdens deze trai ningsdag van Secretaresse by the Sea wordt ingegaan op veranderingen, specifieke kennis en trends binnen orga nisaties voor secretaresses en managementassistentes. De trainingsdag is bij Waterschap Scheldestromen te Middel burg. De gevolgen van een zeer snel veranderende werkomgeving resulteren in een situatie waarin medewerkers door de bomen het bos niet meer zien en hierdoor een sterke be hoefte hebben aan structuur. Werkzaamheden groeien me dewerkers boven het hoofd en werkgevers zien daarentegen geen verhoogde toename van de productiviteit. Secretaresse by the Sea speelt hier op in met de training Timemanage ment door Ingrid Geul, waar bij medewerkers leren om werkzaamheden zo in te de len dat er tijd vrijkomt. Meer informatie of inschrijven voor de trainingsdag? Kijk op www. secretaressebythesea.nl of neem contact op via infb@se- cretaressebythesea.nl of 0118- 682200. Politieagenten in de bosjes bij de flats in de Vincent van Goghlaan na het neerschieten van het leeuwtje Simba. Foto: collectie Gemeentearchief Vlissingen/Foto Dert - Circüs Sijm speelt vandaag (woensdag) de voorstelling La Passione in Ter Reede in Vlissingen. De circustent.is goed be gaanbaar, verwarmd en biedt ruimte voor rolstoelen en bedden. La Passione is een voorstelling van jonge, begaafde artiesten. Muziek, dans, acrobatiek en humor komt aan bod, in een voor stelling geïnspireerd op Venetië. De voorstelling is mogelijk gemaakt door het Nationaal Ouderenfonds. Kaarten via j.riekwel@wvo- zorg.nl of 0118-448310. VISSINGEN - Grumpy is een lieve oude sok van zo'n jaar of tien. Grumpy heeft last van artrose en moet om dit wat te verlichten iedere dag een pijnstiller slikken maar dat vindt hij gelukkig geen pro bleem. We zoeken voor Grumpy een fijn huishouden waar hij nog een mooie oude dag kan beleven, want dat verdient hij zeker! Interesse in Grumpy? Meer in formatie via www.dierena- sielwalcheren.nl en 0118- 613579-

de Faam | 2016 | | pagina 5