r www.middelburg.nl Inloopavond voor zorgprofessionals op 6 oktober Uitnodiging wijktafels Rioleringswerkzaamheden binnenstad Informatiebijeenkomsten 'Afval apart, levert wat op' afva apart, (evert wat op Vrije bouwkavels Sprencklaan GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaal weg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De gemeenteraad van Middelburg heeft beleid vastgesteld voor de Wmo en de Jeugdhulp in de pentekening. Een raadsbrede werkgroep onderzoekt hoe dat beleid in de praktijk werkt. Wat gaat goed, wat kan er beter? De gemeenteraad krijgt regelmatig een grote hoeveelheid cijfermateriaal over de Wmo en de Jeugdhulp. De werkgroep uit de raad wilt het verhaal achter de cijfers in beeld brengen. Op donderdag 6 oktober organiseert de werkgroep een inloopavond voor zorgprofessionals. Het gaat dan om professionals die met cliënten in de gemeente Middelburg werken. Op donderdag 6 oktober staat een aantal raadsleden van 19.30 tot 21.30 uur klaar om met zorgprofessionals in gesprek te gaan. Het gaat dan zowel om medewerkers van zorgaanbieders als om zzp-ers die in de Wmo of de Jeugdhulp actief zijn. De gesprekken zijn informeel en individueel. Alle informatie wordt anoniem verwerkt en gebruikt voor eventuele bijstelling van het beleid van de-gemeente. De inloopavond vindt plaats in het stadskantoor, Kanaalweg 3 (ingang aan de oostzijde van het gebouw bij het tankstation). De raadzaal is vanaf 19.15 uur open. Aanmelden vooraf is niet nodig, maar mag wel (via griffie@middelburg.nl). De werkgroep uit de gemeenteraad De volgende raadsleden nemen deel aan de gesprekken en/of verzorgen de voorbereiding: Wim Steketee (LPM), Pim van Kampen (PvdA), Krijnie Hoek (CDA), Paul Moens (SGP), Wilfried Boonman (WD), Petroesjka Sterk (SP), Anje Bareman (D66), Clement Remijnse (Christenunie) ën Leny van den Heuvel (GroenLinks). Wat is er al gedaan en wat gaan we nog doen? Inmiddels heeft de werkgroep gesproken met cliënten, zorgaanbieders, cliëntorganisaties en vrijwilligersorganisaties. Binnenkort gaat de werkgroep op werkbezoek bij een aantal zorgaanbieders. Daarnaast organiseert de werkgroep deze inloopavond op 6 oktober. Van deze activiteiten brengt de werkgroep verslag uit aan de gemeenteraad. De bevindingen kunnen leiden tot aanpassing van het beleid. De gemeente Middelburg gaat in de binnenstad de riolering schoonmaken en inspecteren. Om het gehele riool (ook de bodem) te kunnen inspecteren wordt het riool eerst met water onder hoge druk schoongemaakt. Nadat de riolering is schoongemaakt wordt er een camera in het riool gezet, die al rijdend de riolering op beeld vastlegt. De werkzaamheden worden uitgevoerd in: - Nieuwe Oostersestraat - Koepoortstraat - Spanjaardstraat - Singelstraat - Bleekersgang - Segeerstraat - St. Barbaragang/Londensekaai - Nieuwstraat/Bellinkstraat - Kuiperspoort/Rouaansekaai - Nederstraat - Baanstraat De rioolwerkzaamheden beginnen woensdag 5 oktober en de verwachting dat deze duren tot de kerst. Voordat we de riolering komen inspecteren ontvangt u van Van der Valk+ de Groot een brief met daarin aangegeven wanneer we starten met de riolering bij uw woning. Het is raadzaam om tijdens de werkzaamheden het deksel van het toilet dicht te leggen. Om de werkzaamheden uit te kunnen voeren worden twee vrachtwagens ingezet. Deze worden in de straat opgesteld. Daar waar het verkeer er niet langs kan, wordt een omleiding ingesteld. De najaarsronde van de wijk tafels staat voor de deur en u bent als bewoner of onderne mer van harte welkom deze te bezoeken. Tijdens deze bijeenkomsten komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tijdens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwet houder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gele genheid om wensen of klachten bekend te maken. De wijktafels vinden twee keer per jaar plaats, in het voor- en in het najaar. De aanwezigen stemmen gezamenlijk over de binnengekomen aanvra gen voor het wijktafelbudget. Informatie over de wijze van aanvragen en de voorwaarden staan op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder: wonen en verbouwen wijken en dorpen. Onder 'Algemene Informatie' vind u het aanvraagformulier met daar in opgenomen de voorwaarden. Alle wijktafels starten om 20.00 uur, met inloop vanaf 19.30 uur. Uitzonderingen zijn Nieuw Middel burg en Klarenbeek-Veersepoort, hier starten de wijktafels om 20.15 uur met inloop vanaf 20.00 uur. In de Mortiere wordt dit najaar geen wijktafel gehouden. Een overzicht van de wijktafels en de locaties: Donderdag 29 september Dinsdag 11 oktober Donderdag 20 oktober Dinsdag 15 november Dinsdag 15 november Donderdag 17 november Woensdag 23 november Donderdag 24 november Donderdag 24 november Dinsdag 29 november Sint Laurens, Van Cittershof Stromenwijk/t Zand, De Vergulde Baars Zuid, Palet (grote zaal) Nieuw- en Sint Joosland, Dorpshuis Dauwendaele, gebouw Stichting Wijk Dauwendaele (Kruit- molenlaan 125) Klarenbeek/Veersepoort, Café Willem (Hof van Buren) Griffioen, wijkcentrum 't Seijs Arnemuiden, De Arne Nieuw Middelburg, Café Willem (Hof van Buren) Binnenstad, Schouwburg Binnenkort starten drie proeven met de afvalinzameling in de gemeente, waaronder een in de Stromenwijk. Om bewoners hierover goed te informeren, organiseren wij voor de inwoners van de Stromenwijk informatiebijeenkomsten en inloopavonden. Tijdens deze bijeenkomsten vertellen wij u alles over de proef en kunt u al uw vragen stellen. Komt u.ook? Proef De Stromenwijk Dinsdag 27 september Informatiebijeenkomst incl. presentatie en de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Locatie: De Vergulde Baars (Baarsjesstraat 42, Middelburg) Aanvang: 19:30 uur Dinsdag 4 oktober Inloopavond; kom langs en stel uw vragen over de proef. Locatie: De Vergulde Baars (Baarsjesstraat 42, Middelburg) Aanvang: 19:30 uur Woensdag 12 oktober Inloopavond; kom langs en stel uw vragen over de proef. Locatie: De Vergulde Baars (Baarsjesstraat 42, Middelburg) Aanvang: 19:30 uur U bent van harte welkom maar we weten graag of u komt. U kunt zich aanmelden voor de bijeenkomst door een e-mail te sturen naar afvalapart@middelburg.nl. Geeft u daarbij aan welke datum u wilt komen. Graag tot ziens! www.middelburg.nl/afvalapart De verkoop van twaalf bouwkavels in het verlengde van de bestaande Sprencklaan aan de westzijde van Klarenbeek gaat van start. Deze zijn bedoeld voor kopers die hier zelf hun eigen (vrijstaande) woning op willen laten bouwen. Daarnaast worden er projectmatig zeven patiowoningen gebouwd. Door de gemeente worden twaalf bouwkavels aangeboden aan particulieren, waaronder twee kavels bestemd voor een twee- onder-één-kapwoning. Enkele kavels grenzen aan het open gebied tussen de President Rooseveltlaan, Sprencklaan en de Ter Vestelaan, dat de komende tijd deels een parkachtige inrichting krijgt. Het aanbod is gevarieerd; de oppervlakte van de kavels varieert tussen de 363 en 1.065 m2, de kavelprijzen liggen tussen circa 120.000,- en 320.000,- inclusief btw. Bouwplannen zullen worden getoetst aan het voor deze kleine inbreiding opgestelde beeldkwaliteitsplan. Er is zoveel mogelijk aansluiting gezocht bij de directe omgeving, wat betekent dat in een deel van het plan ook moderne woningen met een plat dak mogelijk zijn. Belangstelling? De verkoopbrochure en het beeldkwaliteitsplan zijn te vinden op www.middelburg.nl/bouwkavels. U kunt ook een exemplaar aanvragen bij de heer W. Reijnierse van de gemeente Middelburg, bereikbaar via (0118) 67 52 15 of per e-mail: w.reijnierse@middelburg.nl. Ook als u vragen heeft, kunt u hier terecht. Belangstellenden kunnen zich vanaf heden inschrijven voor een kavel naar keuze. Alle inschrijvingen die voor 8 oktober 2016 binnen zijn worden gelijktijdig behandeld, waarbij bij meerdere gegadigden voor dezelfde kavels wordt geloot. Vanaf 8 oktober geldt dat wordt gewerkt op volgorde van binnenkomst. In de verkoopbrochure wordt deze procedure nader toegelicht.

de Faam | 2016 | | pagina 9