Het woord aan raadslid Paul Moens Wegwerkzaamheden op website Middelburg Zaaltje huren? www.makelpunt-walcheren.nl Tijdelijke inrichting voormalige bouwput Zuidsingel Nazomeren Nog genietend van het mooie nazomerweer zit ik te mijmeren over de politieke vraagstukken in onze gemeente Middelburg. Tja, financieel stonden we er niet zo rooskleurig voor aan het begin van deze raadsperiode, maar gelukkig ziet de accountant verbeteringen en lijkt Middelburg langzaam maar zeker uit dit financiële dal te klimmen. De economische recessie is ook op z'n retour want de huizenmarkt trekt goed aan, op diverse plaatsen wordt er in Middelburg gebouwd, er wordt hard gewerkt en daardoor zit er weer groei in de gemeente. Gezien de vele raadsvoorstellen die we weer onder ogen kregen, wordt er door het college en de ambtenaren ook hard gewerkt, dat is niets nieuws hoor, maar het wordt zo weinig opgemerkt! En wat dacht u van de vele toeristen die onze stad kwamen bezich tigen deze zomer? Met grote Foto: Aart van Belzen groepen liepen ze door onze monumentale stad, veel oude gebouwen werden bezocht. Wat hebben we toch een rijkdom aan geschiedenis in Middelburg, laten we er zuinig op zijn. Trouwens dat mag ons best wat geld kosten, ook voor de Oostkerk. Bent u trouwens al eens in Arnemuiden geweest? Ons eigen vissersdorp (met stadsrechten), met eigen monumentale scheepswerf, museum, historisch snoep winkeltje, het ziet er allemaal keurig uit. En dan nog even over de Zorg, veel veranderingen, soms wel lastig, toch zien we ook positieve veranderingen! Er komt meer naasten-hulp, buren-hulp, wijk-hulp. Wij, als gemeente- raad, zijn gestart met diverse werkbezoeken om met onze zorg medewerkers in gesprek te gaan, om te zien en te horen hoe of het op de werkvloer gaat. En dat geeft bij mijn fractie veel waar dering voor de mensen die in de zorg werken, wat wordt er hard gewerkt! Complimenten. Er is ook in de zorg bezuinigd, maar ze gaan er toch maar voor! Inmid dels is de zon aan het ondergaan en leg ik mijn pen maar weer neer Paul Moens Raadslid SGP De straat opgebroken, de brug afgezet of werk aan het riool? Via www.middelburg.nl/wegwerk- zaamheden kunt u op de kaart nagaan waar in de gemeente Mid delburg werkzaamheden worden verricht. Op deze provinciale kaart ziet u ook waar elders in Zeeland wegwerkzaamheden plaatsvinden. Op de kaart ziet u waar gewerkt wordt, wat er precies gebeurt en hoe lang de klus duurt. Gegevens op deze kaart worden automatisch doorgegeven aan leveranciers van navigatiesystemen. WIJZIGING ARBEIDSVOORWAAR DENREGELING GEMEENTE MID DELBURG Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in de vergadering van 23 augustus 2016 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (90ste wijziging). Deze wijziging betreft de toepassing van het nieuwe"beïoningshoofdstuk (H3) op het brandweerpersoneel (artikelen 3:27 en 20:2 van de Arbeidsvoorwaarden regeling). Deze wijziging treedt met terugwerken de kracht in werking op 1 januari 2016 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 29 september 2016 tot 23 december 2016) ter inzage bij de informatiewinkel in het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANWIJZINGSBESLUIT BUITENGE WOON OPSPORINGSAMBTENAAR OPENBARE RUIMTE Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Middelburg, gelet op, artikel 142 Wetboek van Strafvorde ring; het Besluit Buitengewoon Opsporings ambtenaar; de artikelen 5:11 tot en met 5:20 van de Algemene wet bestuursrecht; de Algemene Plaatselijke Verordening van de gemeente Middelburg; en overwegende dat, een buitengewoon opsporingsamb tenaar als zodanig beëdigd dient te worden; bij de aanvraag van de werkgever tot beëdiging onder meer een bewijs van de titel van opsporingsbevoegdheid dient te worden overlegd; besluit: een medewerker aangesteld als ambtenaar in dienst bij de gemeente Middelburg, gedurende de periode van aanstelling: 1Aan te wijzen als Buitengewoon Op sporingsambtenaar (BOA) Openbare Ruimte en na beëdiging tot BOA als zodanig te belasten met de opsporing van de strafbare feiten als genoemd in: A. De Artikelen en Wetten van Do1 mein 1 B. Algemene Plaatselijke Verordening van de gemeente Middelburg. 2. de aanvraag tot beëdiging tot Buiten gewoon Opsporingsambtenaar voor ae onder 1van dit besluit genoemde aanwijzing in te dienen bij net Minis terie van Justitie; 3. dit besluit binnen twee weken open baar bekend te maken. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op de volgende locaties per locatie vier parkeerplaatsen bestemd worden voor deelauto's van Havelaar: a. parkeerterrein Oude Veersewea b. parkeerterrein Westerscheldeplein c. parkeerterrein De Aanloop d. parkeerterrein bij sportpark Veerse- poort e. parkeerterrein De Kruitmolen Inzage Het besluit ligt tot en met 9 november 2016 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor, bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wo nen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het team Verkeer van de afdeling Ingenieursbureau, telefoonnummer 14 0118. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 29 september tot en met 9 november 2016, een bezwaarschrift De voormalige bouwput aan de Zuidsingel wordt tijdelijk ingericht naar de wensen van omwonenden. Afgelopen jaar is er in samenwerking met een klankbordgroep een plan gemaakt voor de inrichting van het terrein. Hierbij zijn de uitkomsten van een enquête als basis gebruikt. Het plan is gereed en goed gekeurd door zowel Heijmans als de gemeente. Op woensdag 28 september start de aannemer met de uitvoering ervan. De belangrijkste onderdelen van deze tijdelijke inrichting zijn: Een verhard toegangspad zodat het terrein ook voor mindervaliden en mensen met een kinderwagen toegankelijk is Groene aankleding van het terrein met lage beplanting, een haag langs de Korte Noordstraat en heesters aan de andere zijden Het realiseren van een pleintje in het midden van het terrein, voorzien van picknickbanken Een sportgedeelte met minidoelpalen en een evenwichtsbalk Een 'natuurlijk spelen' gedeelte bestaande uit een verhoogde speelheu- vel met aan de ene kant klimtouwen en aan de andere kant een lange glijbaan Extra parkeervakken, fietsbeugels en prullenbakken Plantenbakken waarin onder andere ABS Middelburg een moestuin kan realiseren Op dit moment wordt de locatie waar de speelheuvel met glijbaan komt nog gebruikt als opslagplaats van bouwmateriaal ten behoeve van de nieuwe woningen. Daarom is de inrichting van de bouwput in twee fasen opgedeeld. De aanleg van het pad, de beplanting en het plaatsen van de picknicktafels komt als eerste aan bod. De aanleg van de speelheuvel, glij baan en parkeerplaatsen gebeurt wanneer dit deel van het terrein vrijkomt. Het plan komt voort uit een vorig jaar gehouden enquête onder om wonenden en andere geïnteresseerden. Met de uitkomsten van de enquête is de gemeente in gesprek gegaan met een klankbordgroep, bestaande uit omwonenden, studenten, schooldirectie en ondernemers. Er is gezamenlijk gewerkt aan een inrichtingsplan, waarbij de enquête resultaten het uitgangspunt vormden. Aannemer J. Markusse en Zn. BV voert de werkzaamheden in opdracht van Heijmans uit. Op www.middelburg.nl kunt u onder 'Nieuws' het ontwerp bekijken. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een om schrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken. Uw belang moet zich dan wel onder scheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoor beeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de wea waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Voorlopige voorziening Heeft u een spoedeisend belang bij schor sing of vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzienin genrechter van de rechtbank Zeeland- West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht. Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een der gelijk verzoek wordt griffierecht geheven; ait recht bedraagt 168 voor natuurlijke personen (individuele personen) en 334 voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Digitale indiening U kunt uw bezwaarschrift en uw verzoek schrift om een voorlopige voorziening ook digitaal indienen: - voor bezwaar gaat u naar: www. middelburg.nl Bestuur en organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten; - voor een voorlopige voorziening bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant gaat u naar: loket.rechtspraak.nl/bestuurs- recht. Voor digitale indiening heeft u uw DigïD- inlogcoae nodig. Kijk op de genoemde sitefs) vóór de precieze voorwaarden. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Blauwedijk 1: verbouwing woning Bluesroute 112: uitbreiden woning (20-91. Biindenhoek 7: vergroten dakkapel 121-9). kalverstraat 1plaatsen daklicht in Clatte dak gezondheidscentrum (14-9). ange Delft 86: vervangen en treepui en gevelreclame (15-9). Noordweg 502: bouw berging met overdekt terras (21-9). Prins Bernhardstraat 2, Arne muiden: plaatsen geneesmiddelen automaat en realiseren hellingbaan Schoolstraat 10, Arnemuiden: bouw garage (15-9). Varkensmarkt 7-11: aanbrengen monumenteninformatiebordje (20-9). Volderijlaagte 7: renovatie/ver- bouw woning (14-9). Walcherseweg 256B: bouw loods (14-9). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend.NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Bogardstraat 7: vervangen 2 kozij nen achtergevel (21-9). Charlie Parkerstraat 2 t/m 24 en 1 t/m 11, Eendrachtsweg 77 t/m 83 en Nina Simonestraat 2 t/m 16: bouw 30 woningen (135068) (19-9). Gortstraat 75: plaatsen stoephekje (23-9) Noordweg 245: vernieuwen schuur (20-9). Schoutstraat 5: verbouwen en uitbreiden schoolgebouw (20-9). Sint Janstraat 3C: wijziqen winkel pui (23-9). Trompstraat 2 t/m 10, 14 t/m 18, 22 t/m 30 en 34 t/m 48, De Ruyterstraat 58 en 60 en Baars jesstraat 37 en 39: renoveren 25 woningen (23-9). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heelt ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank ZeelanaWest-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldiga

de Faam | 2016 | | pagina 8