Dubbel jubileum voor Zeeuws Mandoline en Gitaar Orkest Rolf en The Dublin Legends Nieuwe roman van Jan zegers Als een echte zeemeermin Sambal uit de Hollandse tuin Bingo is een weekje later Op zoek naar collectanten Goed gesprek in het café Mooie lapjes als decoratie Hobbymarkt in Grand Café JjL* W*sJÈÊIè* a Jeugdavond in Paauwenburg Samen eten en niet alleen West-Souburg ruimt alles op 7 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2016 VERVOLG VOORPAGINA Een dubbel jubileum, dat is bijzonder, zeker in de muziek. Ma rina Eckhardt, dirigente van het Zeeuwse Mandoline en Gitaar Orkest ZMGO viert op i oktober haar 40-jarig jubileum als solo mandoliniste en het ZMGO het 10-jarig bestaan van het orkest. OOST-SOUBURG - Marina Eckhardt rolde er bijna auto matisch in: als kind uit een muzikale familie keek ze al mee met haar moeder die druk oefende op de mandoli ne. Haar vader gaf gitaarles. Vanaf haar zevende jaar volg de ze haar eerste les, op moe ders mandoline. Op haar acht ste kreeg zij er zelf een. Niet een met een bolle achterkant maar een platte die een stuk stabieler was. Vader Eckhardt was op dat moment dirigent van het mandoline orkest Con Amore. Jaren later zou Marina hem opvolgen, maar wel op haar eigen manier. Eckhardt zegt: "Tja, het zat er al vroeg in. En dan met zo'n niet alledaags instrument. Alhoewel, tussen de jaren 20 en de jaren 60 speelde iedereen mandoline. De mandoline is geen orkes- tjnstrument maar een solo-in strument. Maar samen met anderen een orkest vormen is geweldig. Inmiddels heb ik. nadat ik het conservatorium heb doorlopen, veel muziek bewerkt en herschreven voor het ZMGO. We spelen dus niet alleen klassiek maar ook me ditatieve muziek. Het mooiste compliment vind ik als een tienjarige leerling vraagt of we dit of dat stuk gaan spelen omdat hij het zo mooi vindt. Dan merk je dat deze muziek 'ER ZIT WEL DEGELIJK TOEKOMST IN DE MANDOLINE' ook blijft hangen bij de jeugd. Er zit wel degelijk toekomst in de mandoline, die met zijn tijd mee gaat." Eckhardt kreeg haar allereerste les van juf Mien Kuipers. Kui pers overleed in 1968, Eckhardt was een van haar laatste leer lingen die aangenomen werd. "Ik vind het leuk te bedenken ZMGO tijdens een concert in Ter Reede. Tweede van links: Marina Eckhardt. Foto: PR dat ik waarschijnlijk een van de laatste nog actieve leerlin gen van juf Kuipers ben. Het feit dat mijn ouders er altijd stevig achteraan hebben geze ten dat ik iedere dag hard moest oefenen, heeft van mij de doorzetter gemaakt die ik nu ben. Naast het dirigeren en het zelf spelen geef ik work shops en korte cursussen op basisscholen. Niet alleen voor mandoline maar ook voor gi taar. Het is prachtig als je je passie voor een instrument kunt overbrengen op ande ren. Het ZMGO geeft op 1 oktober hun dubbeljubileum- J2 concert in de kerk aan het Oranjeplein in Oost-Sou burg. Aanvang: 20.00 uur. Kaartverkoop: aan de zaal en bij Primera in Oost-Souburg en Vlissingen. Weliswaar speelt de jonge muzikant mee tijdens de soundcheck, maar zal ook de evergreen "The Irish Washer woman" op het grote podium met publiek met de band ten gehore brengen. "Ik ben best zenuwachtig", aldus Rolf die lessen volgt aan CODARTS in Rotterdam, een vooropleiding voor het Conservatorium. Want de 12-jarige Rolf is am bitieus en zou als violist graag in de toekomst professioneel muziek willen maken: "Het liefst solo!" Dat Rolf talent heeft lijdt geen twijfel. Als leerling de eerste klas van het CSW deed hij als mee aan het prestigieuze Prinses Christina Concours en bleek zijn vaar digheid als violist. "Ik houd van klassieke muziek, maar ook van lichte muziek en pop muziek. Folk, zoals The Dublin Legends spelen, vind ik ge weldig en het was dan ook een verrassing dat ik nu met de muzikanten mag meespe len! Ik zag de groep via Youtu- be en de sfeer sprak mij enorm aan." Zijn vader Colin nam met de organisator van het co'ncert Peter Boone- uit Domburg contact op en hij zorgde er uiteindelijk voor dat een en ander werd geregeld met de Ierse folkgroep. Het is een kroon op het werk van de jonge musicus die dagelijks naar Rotterdam reist om zijn lessen te volgen. TERNEUZEN - De Zeeuwse schrijver Jan Zegers debuteer de in 2012 met zijn roman De worsteling naar geluk, eind 2013 volgde De stenen van Cruz de Ferro zwijgen en van af deze week ligt het boek De Witpenmerel bij de boekhan del. Het boek gaat over de al leenstaande moeder Maria met haar autistische zoon William. Maria is op zoek naar liefde en geborgenheid, die ze vindt bij een weduwnaar met drie hoogbegaafde/studeren de zonen. VLISSINGEN - Zwemmen als de kleine zeemeermin, welk klein meisje of jongen heeft daar wel niet van gedroomd. Vanaf 1 oktober kan Bewe gingsplein Westduin in sa menwerking met de Van Dixhoombrigade deze dro men realiseren. Jongens en meisjes kunnen in het zwem bad in Koudekerke terecht voor de nieuwe cursus: Zee- meerminzwemmen. In 5 les sen leer je alle ins and outs van het zeemeermin zijn. Hoe kun je het beste zwemmen met zo'n prachtige staart. Hoe blijf je langer onder water. De lessenreeks wordt afjgesloten met een Zeemeermindiplo ma. In het lessenpakket zit het gebruik van één van de origi- .nele FinFun Mermaid Tails in begrepen, maar je mag ook je eigen staart meebrengen. Wil je meer weten over zeemeer- minles of je zoon of dochter aanmelden voor deze cursus? Bezoek dan de website www. zeemeerminles.nl. SEROOSKERKE - Grpei&Bloei houdt dinsdag 4 oktober de lezing 'Chinese kruiden uit ei gen tuin'. Bij Chinese kruiden denkt men vaak dat deze uit China komen, maar er worden ook veel kruiden gebruikt die gewoon als plant in onze ei gen tuin staan. Tijdens de le zing zullen uiteraard alleen kruiden van plantaardige, dierlijke of minerale oor sprong besproken worden. Een van de leden een groot aantal van de besproken plan ten gekweekt neemt deze mee. De lezing is om 19.30 uur in de Zandput in Serooskerke. www.walcheren.groei.nl MIDDELBURG - De bingo van activiteitenvereniging Het Bastion aan Bastion 40 in Middelburg wordt deze week verzet naar zondag 9 oktober. De zaal is open om 13.45 uur, de bingo begint om 14.30 uur. VLISSINGEN - Van 30 januari tot en met 4 februari 2017 wordt de Hersenstichtingcol- lecte gehouden. Voor deze collecte is de Hersenstichting op zoek naar collectanten op heel Walcheren. Vrijwel ieder een krijgt ooit te maken met een hersenaandoening. Hier onder vallen onder meer be roerte, dementie, autisme, hersentumor, de ziekte van Parkinson en ADHD. Collec tanten kunnen zelf aangeven in welke straat en hoeveel uur ze willen lopen. Aanmelden kan bij de collecteorganisator Gina Hindriks, 06 55133539 of. via het hoofdkantoor van de Hersenstichting in Den Haag, 070-360 4816 of via www.her- senstichting.nl. MIDDELBURG - Doordat de warme zomer zo lang duurde is de start van het Dialoogcafé wat opgeschoven. Dinsdag 4 oktober houdt 'Middelburg in dialoog' in café Vriendschap een gespreksavond. Inloop vanaf 19.00 uur start om 19.30 uur. Meer info op www.face- book.com/MiddelburginDia- VLISSINGEN - In de maanden september en oktober hangen er quilts in De Herberg. Ze zijn gemaakt door Willemien Kleij, die sinds anderhalf jaar in Vlissingen woont. De Herberg is te vinden op het Bellamypark 151 in Vlissingen. MIDDELBURG - Op 29 sep tember isl het Parkinson Cafe Zeeland weer omgetoverd tot de jaarlijkse hobbymarkt. Dat Parkinson en hobby's heel goed samen kunnen gaat en hoe dat vorm gegeven kan worden zult u vast kunnen stellen als u een kijkje bij ons komt nemen in het Parkinson Cafe, voor mensen met Parkinson en hun mantelzor- gers. Belangstellenden zijn welkom, vanaf 14.00 uur in het Grand Cafe Buitenrust aan de Buitenruststraat 221 te Middelburg. *S-i Bij Bewegingsplein Westduin start in oktober de cursus zeemeermin- zwemmen. FOTO: PR bij de jeugdavond de Boei in Vlissingen. Elke laatste vrij dagavond van de maand is er een jeugdavond in de wijk Paauwenburg in Vlissingen. De avond staat in het teken van ontmoeten, sport en spel. De locatie is de gymzaal bij de Louise de Colignyschool (Al exander Gogelweg 65). De eerste avonden zijn op vrijdag 30 september en vrijdag 28 oktober. Meer informatie? 0619043811. VLISSINGEN - Ben jij 11 jaar of ouder, vind je het leuk om an dere jongeren te ontmoeten en een gezellige avond te hebben? Ga dan eens kijken MIDDELBURG - In het kader van de week van de eenzaam heid houdt de afdeling Mid- delburg-Veere van de Zonne bloem drie diners, in samenwerking met de Riki stichting in Amsterdam. De driegangendiners worden verzorgd door de horecaoplei- ding van Scalda College en vinden plaats in het Scalda restaurant op het ZEP in Mid delburg en zijn op dinsdag 27, woensdag 28 en donderdag 29 september. VLISSINGEN - Op zaterdag 1 oktober van 10.00 tot 17.00 is de tweede editie van de Op- RuimRoute in West~Souburg Westerzicht. Deze dag ver kopen bewoners boeken, speelgoed, kleding, cup cakes, sieraden, zelfgemaakte crea ties en nog veel meer. Er zijn ook diverse activiteiten voor kinderen. Mocht het weer niet meewerken dan wordt de dag verplaatst naar zaterdag 8 ok tober. Info via opruimroutewestsou- burg@gmail.com, en www. face book.com/grou ps/Op- Ru i mRoute WestSou bu rg.

de Faam | 2016 | | pagina 7