Taaihuis zou bij iedereen op het netvlies moeten komen PLflMECO Uitnodiging PLAFONDSHOW Plafonds Sierlijsten Verlichting Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Vrijdag 30 september van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 1 oktober, van 10.00 tot 16.00 uur. Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. 6 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2016 7 W< MIDDELBURG - "Het Taaihuis is in essentie een netwerkor ganisatie. Daarnaast hebben we twee taalloketten. Iedere inwoner van Walcheren kan hier terecht voor vragen op het gebied van lezen, spreken en schrijven. Taalvrijwilligers achter het loket helpen de mensen met vragen", aldus Van Loon. Daarnaast is er sinds kort een Zeeuwse pro jectleider van de landelijke Stichting Lezen en Schrijven die laaggeletterdheid bij de gemeenten onder de aan dacht brengt. Tot slot zijn er ook nog Taaiambassadeurs actief. "Wij voeden elkaar dus met informatie met als doel laaggeletterdheid terug te dringen. Op Walcheren zijn zo'n 12.000-volwassenen niet in staat om zich goed uit te drukken, goed te kunnen schrijven of goed te kunnen lezen. Van dit aantal is twee derde deel autochtoon. De kunst is om organisaties te helpen om mensen mét een taalachterstand op te sporen en hen naar het Taaihuis te verwijzen." De taalvrijwilligers hebben al lemaal de basistraining van Stichting Lezen en Schrijven en een balietraining gevolgd. Medewerkers van beide bi bliotheken houden de taal vrijwilligers op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen op het gebied van laaggeletterd heid. Het gaat erom tijdens het intake gesprek goed door te vragen om de antwoorden op maat te geven. Er bestaan al NT2 (Nederlands als 2e taal voor anderstaligen) groepen Projectleider Resy van Loon in de hal van de bibliotheek in Middelburg waar het Taal huisloket is. FOTO: Theo Rietveld voor nieuwkomers tijdens hun inburgering. Binnenkort wordt gestart met NTi (Neder lands als moedertaal). Daar naast kunnen mensen met een taalachterstand ook met een taaimaatje deelnemen aan digitale cursussen die door de bibliotheken worden verzorgd. Het Taaihuis is laag drempelige en is niet ver plicht. Taalwensen worden zoveel mogelijk op een pas sende manier ingevuld. Resy: "Mijn wens is dat het Taaihuis Walcheren bij iedereen op het netvlies komt." Nominaties Pioniersprijs zijn bekendgemaakt VLISSINGEN - Tijdens de Zeeuwse Handelsmissie in Den Haag werd bekend ge maakt welke kandidaten kans maken om dé Zeeuwse Pio niervan 2016 te worden en de bijbehorende €5.000,- in de wacht te slepen. De kanshebbers zijn dit jaar: producent van innovatief licht pantsermateriaal AllPlast uit Tholen, Digitale Schoolpas, een app die de schoolpas ver vangt uit Vlissingen, produ cent van moderne en verant woorde vleesproducten en vleesvervangers Meatless uit Goes, milieuvriendelijke pro ducent van biologische mos terd en sauzen TonS Mosterd uit Zierikzee en VitroPlus/ViVi uit Burgh-Haamstede dat een manier heeft gevonden om groenten te kweken met slechts i/8oste van het ge bruikelijk benodigde water. De Zeeuwse PioniersPrijs is een jaarlijkse prijs voor een initiatief dat Zeeland in posi tieve zin op de kaart weet te zetten. De winnaar wordt zaterdag 8 oktober bekendgemaakt tij dens de bijeenkomst van De Zeeuwse Connectie in Mid delburg. L PLAFONDS Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl

de Faam | 2016 | | pagina 6