Film Sawasdee toont werk van vrijwilligster in Azië Brief aan een Zeeuw Met knikkende knieën naar het Nadorstveld Sport kort Betere weergave van wat een beetje vertrouwen kan doen is er eigenlijk niet Praktijkles in een hagelnieuw lokaal SPORT 27 WOENSDAG 28 SEPTEMBER 2016 Turnschool is op zoek naar jong talent VLISSINGEN - Enthousiast geworden na de Olympi sche prestatie van Sanne Wevers op balk? En geno ten van het Nederlandse team in Rio? Turnschool Zeeland heeft nog enkele plaatsen vrij in de oplei- dingsgroep. Meisjes in de leeftijd van 6 en 7 jaar zijn van harte welkom. Turn school Zeeland beschikt over een volwaardige trai ningsaccommodatie voor zien van alle wedstrijdtoe stellen, een tumblingbaan en een professionele val kuil. Er wordt getraind op de onderdelen sprong, brug, balk en vloer. Uiter aard ligt er een echte turn- vloer. Turnsters in de oplei- dingsgroep trainen 1 of maximaal 2 keer per week, de selectieturnsters trai nen, afhankelijk van het niveau, 3 tot 5 keer per week. De open training is op donderdag 6 oktober van 16.00 tot 18.00 uur in de turnzaal aan de Drees- straat 2 in Vlissingen. Be langstellenden mogen ge lijk meetrainen, dus sportkleding is aan te be velen. Aanmelden en meer informatie via turn- school@zeelandnet.nl en turnschoolzeeland.nl. Dit jaar is het precies 50 jaar geleden dat voetbalclub Middel burg landskampioen werd bij de zondagamateurs. En om daarbij stil te staan is er een boek verschenen, dat morgen (donderdag) wordt gepresenteerd in het clubhuis van Zeelan- dia Middelburg. Middelburg in de Kuip tegen Feyenoord B. FOTO: P. Bouts Rotterdam die geld gaf om spelers te be talen. Van Gorsel is zo'n 2 jaar bezig geweest met het schrijven van het boek en reikt het symboli sche eerste exemplaar uit aan Anton Schoenmakers, oud speler uit die glorietijd. Voor het boek sprak van Gorsel on der anderen met oud trainer Piet Lindenberg en de spelers Jan Bostelaar en Wim de Vos. Bert Pentury scoort in kampioenswedstrijd tegen AFC. FOTO: Nationaal Archief Schrijver Wim van Gorsel werkt in het dagelijks leven voor de ZB, en schrijft onder andere sportlemma's voor de Enydopedie van Zeeland en was in zijn jonge jaren sup porter van Middelburg, de club die in 2001 fuseerde met Zeelandia tot het huidige Zee- landia Middelburg. Het boek heeft als titel "We zullen er wezen", wat refereert aan een strofe uit het clublied van Middelburg. Het boek be vat 212 pagina's en is te koop in de Drvkkery en via Zeelan dia Middelburg en kost 15 euro. Behalve de boekpresen tatie worden ook de spelers selecties bij de mannen en vrouwen gepresenteerd. De avond begint om 19.30 uur en wordt georganiseerd door de sponsorstichting. amateurs' werd genoemd le verde diverse spelers af aan het betaalde voetbal zoals Arie Delmotte die bij NAC te recht kwam en Hennie Wijs die naar Sparta vertrok. En Wim Groenewegen had al een verleden bij NAC. Trouw aan Middelburg Maar niet iedereen zwichtte voor een aanbod uit het prof voetbal, Wim de Vos kon naar RBC en Jan Bostelaar naar Veendam, maar bleven Mid delburg trouw. Toch kwam na de derde landstitel de kente ring, want in 1970 eindigde Middelburg derde van onde ren in de Eerste Klasse en werd er net niet gedegra deerd, maar dat gebeurde twee jaar later wel. Daarna slaagde Middelburg er nooit meer in om het hoogste ama teurniveau van Nederland te bereiken. Van Gorsel wijdt dat aan het feit dat er bij Middel burg nooit betaald werd. "Al leen bij een kampioenschap kon er een stropdas of een overhemd af". Bij de Brabant se dubs was er altijd wel een plaatselijke bakker of slager MIDDELBURG - Het boek is geschreven door Wim van Gorsel, die het tijd vindt dat er aandacht komt voor het beste Zeeuwse amateurelftal dat er geweest is. Middelburg was zelfs zo goed dat de club drie keer landskampioen werd, want niet alleen in 1966 ook in 1967 en 1969 werd de ploeg uit de provinciehoofdstad landskampioen. Tegenstan ders uit Brabant en Limburg kwamen met knikkende knie- en op bezoek op de Nadorst. En de derby's met Vlissingen waren in die tijd legendarisch. Beide clubs speelden in totaal maar liefst 43 seizoenen in dezelfde klasse. Middelburg, dat in die tijd 'het Ajax van de Arie Delmotte na kampioenschap tegen AFC. FOTO: Wim van Gorsel COLUMN Lieve mevrouw Schmidt, |S Hoe maakt u het? Afgelopen zaterdag V mf was het burendag. Op zich weinig re- 1 1 den om u te schrijven - hoewel uw fa- milie Stamper absoluut een hit zou zijn geweest op zo'n dag - maar een artikel op de website van PZC trok mijn aandacht. Tijdens burendag hadden 1100 Zeeuwen de verschillende asielzoekerscentra in Zeeland bezocht. Daar werd ik wél heel erg warm van. Ik moet direct aan uw boek Otje den ken: een betere en toegankelijkere weergave van het effect van geen papieren, en wat een beetje vertrouwen in mensen kan doen, is er niet. Weggejaagd worden omdat je anders bent, niet de juiste docu menten hebt, nietje hele huisje-boompje-beestje op een rij hebt... In het echt komt aandacht natuurlijk niet van pratende muizen, poezen en honden, maar de essentie blijft overeind. Ik was blij te lezen dat die mensen daar een kans kregen, aan dacht kregen. Gezien werden als buurman, en niet alleen vreemdeling. Want waarom zou een goede buur niet ook een vriend van ver kunnen zijn? De wereld is niet zo zwart-wit als Jip en Janneke, en zelden net zo simpel. Maar misschien zijn een paar momenten, zo als burendag, genoeg om net het verschil te maken tussen naast elkaar leven en mét el kaar leven. Het verschil tussen de makkelijke en misschien veiligere weg kiezen, of een keer op het groene knopje drukken en kijken wat er ge beurt. Nu ik dit zo schrijf, besef ik pas hoeveel thema's u. eigenlijk al berichtte, met af en toe een hijskraan en een kakkerlak tussendoor. Zelfs zuster Klivia zong het al: Denk aan de bu ren! Zo simpel kan het dan zijn. Scheelt toch een hoop wijk- coaches en beleidsmedewer kers. VLISSINGEN - Op donderdag 22 september opende Jo sephine Elliot, wethouder on derwijs van Vlissingen, twee nieuwe praktijklokalen op het Scheldemond College in Vlis singen. De inrichting en vormgeving van de lokalen is het resultaat van een samen werking tussen docenten en leerlingen. Eugène Fagg, loca tiedirecteur van het Schelde mond College: "VMBO Mon- dia is leren door te doen in een eigentijds jasje." Centraal staat de mogelijkheid voor De documentaire is donderdag 6 oktober te zien in Vlissingen. leerlingen om te ontdekken waar ze goed in zijn: theorie of praktijk of een combinatie van beide. Fagg: "Het VMBO Mondia is dusdanig vormge geven dat theoretisch inge stelde leerlingen ook een praktijkvak kunnen volgen. door Gerard van der Floeven VLISSINGEN - Op 6 oktober gaat een film in première on der de titel 'Cambodja en Sa wasdee samen op weg naar een mooiere toekomst'. In de film wordt ondermeer vrijwil ligster Tineke van de Beek ge volgd die al jarenlang zich ge dreven inzet voor projecthulp Zuid Oost- Azië en dan vooral op het eiland Cambodja. In de film is te zien dat de straatar me bevolking en vooral jonge kinderen moeten werken en nauwelijks scholing krijgen. Door inzet van Stichting Sa wasdee en de Stichting Don Bosco Kinderhulp wordt geld en goederen ingezameld om kinderen een gratis opleiding te geven. Volgens Naiyana Loontjens gaat het in totaal om zo'n 5.000 kinderen. Deze hulpverlening kwam tot stand in 1991 toen na de val van dic tator Pol Pot en de holocaust Cambodja totaal ontredderd achterliet. Inmiddels na 25 jaar actie voeren heeft de stichting in het kader van 'Zeeland helpt Cambodja' er voor gezorgd dat meer dan 20.000 straatarme en kanslo ze kinderen een studie kon den volgen. Daarnaast wor den hulpgoederen naar het land verscheept en ligt mo menteel vooral de nadruk op het in stand houden van be staande scholen. De première van de documentaire die werd gemaakt door Remie Openeer en die wordt gebruikt voor promotie en educatie is op donderdag 6 oktober om 20.00 uur in Cine City in Vlis singen te zien. www.sawasdee.nl KEVIN VAN KALKEREN

de Faam | 2016 | | pagina 27