D 28/09/16 333 Vrachtwagens vol strooizout bij een normale winter Ontmoeting tussen beginnende en gevestigde ondernemers Klim op het uitkijkpunt en bekijk de strekdammen in wording jjfz Zeeland ov in ci ewe i tierubriek van I -Geïnteresseerd in het laatste nieuws? ncie Zeeland. Kijk dan op www.zeeland.nl Publicaties en bekendmakingen vindt uop www.zeeland.nl/provinciaalblad Met de eerste nachtvorst, sneeuw en ijzel begint ook het strooiseizoen. Om ervoor te zorgen dat u veilig de weg op kunt, liggen onze loodsen vol strooizout en staan de Zeeuwse wegbeheerders dag en nacht paraat om de gladheid te bestrijden. In een normale winter zijn er 25 tot 30 strooiacties, waarbij we zo n 10.000 ton strooizout (333 vrachtwagen vol) gebruiken. Dat doen we met meer dan 150 sneeuwschuivers en strooimachines. We strooien alle doorgaande wegen en belangrijke fietsroutes: 2900 kilometer in totaal. De wegbeheerders Rijkswaterstaat, Waterschap en Provincie werken al sinds 2006 samen, net als NV Westerschelde- tunnel en Zeeland Seaports. Sinds 2012 zijn tien van dertien Zeeuwse gemeenten aangesloten. Vanaf dit seizoen doen ook de andere gemeenten mee (Borsele voor wat betreft zoutinkoop). De wegbeheerders ondertekenden vorige week de samenwer kingsovereenkomst gladheidbestrijding. Gedeputeerde Harry van der Maas: "De samenwerking is eigenlijk logisch. Want het zal de weggebruiker worst wezen van wie de weg eigenlijk is. Maar zo intensief samenwerken als wij nu in Zeeland doen, 'is uniek in ons land." Op aaneengesloten routes wordt alles in één keer gestrooid, zonder onderbrekingen. Zo strooien we slim én efficiënt. Dat is vooral ook fijn voor u als weggebruiker. U mag erop rekenen dat u ook bij winterse omstandigheden op de doorgaande wegen vlot en veilig van A naar B kunt rijden. Alle wegbeheerders werken samen. Hoe werkt dat in de praktijk? Zeeuwse wegbeheerders maken gebruik van eikaars personeel en materieel en ko pen ook samen zout in. Er zijn in de winter altijd twee gladheidcoördinatoren actief, die samen de strooibeslissing nemen. Het strooien zelf doen de aannemers. Ver spreid over Zeeland zijn er 13 steunpunten voor zout en materieel. Op steunpunt Serooskerke bevindt zich een zoutmen- ginstallatie. Het gemengde natzout gaat vanuit dit steunpunt naar de overige steunpunten. De aannenhers gebruiken hun eigen vrachtwagen, pick-up of tractor. Daarmee komen ze naar een steunpunt, waar ze de strooier en/of sneeuwschuif op hun wagen monteren en het zout inla den. Weginspecteurs gladheidbestrijding controleren vervolgens of het werk goed is uitgevoerd. Meer lezen? www.zeeland.nl/ver- keer-en-openbaar-vervoer/gladheid- zeeland-zo-pakken-we-dat-aan Zeeuwse succesvolle ondernemers die een prijs of nominatie in de wacht hebben gesleept, ontmoetten jonge 'ZomerOn- dernemers'. De ZomerOndernemer is een project om jongeren kennis laten maken met en te enthousiasmeren voor het ondernemerschap. Twintig jongeren werkten hun hele zomervakantie aan het opzetten of uitbouwen van hun eigen bedrijf. Kom ook naar de Statenvergadering op 30 september Op vrijdag 30 september 2016 vindt de open bare Provinciale Statenvergadering vanaf 9.30 uur plaats in de Statenzaal van het provincie huis. U bent van harte welkom om de verga dering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De Statenvergadering is ook live te volgen via Omroep Zeeland en www.zeeland.nl. Op de agenda staan de volgende statenvoorstellen: Twee aandeelhoudersbesluiten NV Westérschel- detunnel, de Nota grondbeleid en Heroverweging besluit over het burgerinitiatief 'Van vogelvrij naar kogelvrij 'stop de hobbyjacht' en het project Sluis kiltunnel eindafrekening. Hierbij twee uitspraken van Statenleden over het rapport van de Rekenka mer Vrijkomend Agrarisch Vastgoed binnen de Nota grondbeleid. "Het is goed dat de Rekenkamer Zeeland inzicht geeft in de mogelijk vrijkomende agrarische bebouwing in de komende decennia. Dat geeft ook aan dat er nagedacht moet worden over de invulling daarvan. Als er mensen komen wonen die niets met het plat teland hebben, krijgt het platteland te maken met een grote uitdaging. Verpaupering is ook geen optie. Er zal beleid gemaakt moeten worden dat meer mogelijkheden geeft om iets zinvols, bedrijfsmatigs, te doen met vrijkomende agrarische bebouwing. Dat wordt nog een hele uitdaging." Joan van Burg (SGP) "Dit rapport geeft goed inzicht in een problema tiek, die lang is onder schat. Zeeland moet hiermee aan de slag." Anton van Haperen (PvdA) In de Rabobank in Goes gingen eind vorige maand de jonge en gevestigde onderne mers met elkaar in gesprek. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat had de succesvolle ondernemers vooraf uitgenodigd om hen te bedanken voor hun inzet, waarmee ze Zeeland op het gebied van ondernemer schap en innovatie op de kaart zetten. Aanwezig waren: Peter Bek van Paree BV (Familiebedrijf van het jaar 2015), Erwin Dingemanse van Bever Innovations (MKB Innovatietop 100), Danny Hollestelle van Koninklijke Hollestelle (Zakenvrouw van het jaar 2015), Pieter Joziasse van Medisol (FD Gazelle) en Elly Hilgers van de Zilte Academie Zeeland (Zeeuwse Pioniersprijs 2015). Zakenvrouw van het jaar Danny Hollestelle over haar titel zakenv rouw van het jaar: "Ik ben de 6e generatie die het bedrijf leidt, we bestaan al 142 jaar. De titel zie ik ook als een waardering voor voorgaande generaties. Ik heb het te leen gekregen. Met zo'n titel ben je inspirator voor vrouwelijke ondernemers." Dit bleek ook uit de grote belangstelling van de zomerondernemende meiden om met Danny te praten. Jongste deelnemer Chilian Baan, met 15 jaar één van de jong ste deelnemers, is zijn bedrijf BaanApps gestart. "Om een product of dienst te verkopen dat écht aanslaat, moet je iets hebben wat onmisbaar is, bijvoorbeeld de smartphone. BaanApps is een bedrijf dat verschillende apps ontwerpt." De ZomerOndernemer wordt georgani seerd door de stichting The New Entrepre neur. Die stichting zet zich in om Neder land ondernemender te maken. Rabobank, verschillende Zeeuwse gemeenten en de Provincie Zeeland zijn partners. Komt u ook naar de kijkdag natuurontwikkeling in Baalhoek en Knuitershoek op zaterdag 8 oktober 2016 van 13.30-15.30 uur? Dan staan de projectmedewerkers Miek, Bram en Klaas klaar om u alles te vertellen over de rol van getijdennatuur. Samen met de aannemer wandelt u buitendijks op de werfzone. De locatie is Directiekeet op Camping 't Mussenist, Knuiters hoek 6 in Ossenisse. Trek stevige wandelschoenen aan. In Baalhoek en Knuitershoek ligt straks 57 bij vloed en droogvallen bij eb. Bij elke hectare getijdennatuur. Door het plaat sen van vijf (ver)nieuw(d)e strekdammen kunnen geleidelijk gloednieuwe slikken ontstaan: stukken grond die overstromen vloed blijft er een extra sliblaagje achter, hogen de vlaktes op en vinden meer en meer planten en dieren een nieuwe thuis. Het project maakt onderdeel uit van Na- tuurpakket Westerschelde. Meer weten? Stuur een e-mail naar natuurpakketwesterschelde@zeeland.nl of kijk op www.zeeland.nl/natuurpakket. Nieuwe biobased en circulaire voucherregeling voor MKB gestart Sinds vorige week is een nieuw vouchersys teem gestart van de Kamer van Koophandel en NV Economische Impuls Zeeland (Impuls). De Provincie maakt deze regeling mogelijk met een subsidie. Deze keer niet alleen voor biobased innova ties. maar ook voor innovatieve ideeën in de circulaire economie (hergebruik van producten en materialen, waarbij grondstoffen hun waar den behouden). MKB-ers in Zeeland kunnen met een voucher van maximaal 10.000 euro hun innovatieve idee technisch en economisch verder laten uitwerken/toetsen met inscha keling van een kennisinstelling die specifieke kennis en expertise hiervoor in huis heeft. Gedeputeerde Ben de Reu: "Afgelopen jaren zijn tal van innovaties via de vouchers succes vol gebleken. Ondernemers die zo innoveren krijgen een concurrentievoorsprong. Het levert ondernemers dus simpelweg goede business op!" Meer weten? www.impulszeetand.nl: onder 'Biobased economy' vindt u nog meer informatie. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Rudy Visser (gladheidbestrijding). Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provmciewerk? Neem dan contact op met de afdelmq Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118-63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001.4330 LA MkMiMI Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6.4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 19 oktober 2016. Provmciewerk leest u ook via: www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk dffif Provincie

de Faam | 2016 | | pagina 14