- Het woord aan raadslid Wim Kant Raadsvergadering in stadskantoor Extra kijkmiddag geruimde fietsen INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Verstandig bestuur Sommige collega's in deze rubriek laten niet na te benadrukken wat er allemaal mis gaat in Middelburg en stellen het gemeentebestuur daarvoor verantwoordelijk. Ze blijven hangen in de bekende voorbeelden uit het verleden en schuwen enige overdrijving daarbij niet. Als u dit leest, dan adviseer ik vooral op uw eigen oordeel af te gaan. Natuurlijk gaat er wel eens het nodige mis. Besturen is nu eenmaal mensenwerk. Maar een goed bestuur legt daar verantwoording over af, leert van fouten en neemt kritiek ter harte. Dit doen wij via objectieve, toegan kelijke en transparante informatie verstrekking. In openbare raads- en commissievergaderingen met bijna onbeperkte inspraakmoge lijkheden. Op wijktafels wordt uitleg gegeven en kan iedereen zijn zegje doen. U kunt raadsleden en collegeleden direct aanspreken Foto: Aart van Betzen op het gevoerde beleid. In uw oordeel over het ge meentebestuur is het goed ook te kijken naar de dingen die wel goed gaan, wat meestal geen nieuws is. Inwoners en de vele bezoekers hebben deze hele zomer kunnen ervaren in wat voor een gezellige en mooie stad wij wonen. Middel burg heeft één van de aantrekke lijkste binnensteden van Neder land, met een heel divers aanbod van winkels. Cultureel gebeurt er veel en is er ondanks bezuinigin gen nog steeds veel aanbod. Er zijn kwalitatief uitstekende voor zieningen voor sport, onderwijs en zorg. Middelburg bezuinigt niet op (voorzieningen) voor minima en de belastingen zijn relatief laag. Dit zijn verworvenheden omdat burgers, ondernemers en het gemeentebestuur uitdagingen oppakken en met veel ambitie de schouders er onder zetten. Dan kan er soms ook wel eens wat mis gaan. We gaan dan niet zitten zwarte Pieten, maar leren van gemaakte fouten en geven daar een positieve wending aan. Niet alles kan en mag, maar er is veel mogelijk en veel bereikt in Middelburg. Omdat er al vele jaren een democratisch, transparant en luisterend bestuur is. Het CDA is dankbaar daar aan bij te kunnen dragen. Wim Kant Fractievoorzitter CDA Op vrijdag 23 september is er een extra kijkmiddag voor fietsen die langer dan 13 weken geleden in Middelburg zijn geruimd. Gemeente Middelburg mag 13 weken na het moment dat de fietsen geruimd zijn de fietsen verkopen, (laten) vernietigen of VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat aan de noordoostzijde van de Diodeweg een parkeerverbod wordt ingesteld. Inzage Het besluit ligt tot en met 2 november 2016 elke werkdag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor, bij de vakbalie Vergunningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zi|n daar tegen beta ling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het team Verkeer van de afdeling Ingenieursbu reau, telefoonnummer 14 0118. Bezwaar Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 22 september tot en met 2 november 20 lo, een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht). Belanghebbende U bent belanghebbende als uw belang rechtstreeks bij een besluit is betrokken. Uw belang moet zich dan wel onder scheiden van de belangen van grote aantallen anderen. Daarvan is bijvoor beeld sprake als u eigenaar, huurder of gebruiker bent van een perceel in de directe omgeving van de wea waarop een besluit betrekking heeft. Bij een willekeurige verkeersdeelnemer is dat onderscheid onvoldoende aanwezig. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen beroep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). schenken, aan bijvoorbeeld een goed doei. De gemeente organiseert op 23 september een kijkmiddag als laatste ophaalmogelijkheid voor eigenaren van een verwijderde fiets. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen deze worden opgehaald aan de Kleverskerkseweg 53G Voorlopige voorziening Heeft u een spoedeisend belang bij schorsing of vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West-Brabant. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzienin genrechter van de rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geneven; dit recht bedraagt 168 voor natuurlijke rirsonen (individuele personen) en 334 voor niet-natuurlijke personen (zoals verenigingen, stichtingen, B.V.'s). Digitale indiening U kunt uw bezwaarschrift en uw verzoekschrift om een voorlopige voor ziening ook digitaal indienen: - voor bezwaar gaat u naar: www.mid- delburg.nl Bestuur en organisatie Meer Bezwaar tegen gemeentelijke besluiten; - voor een voorlopige voorziening bij de rechtbank Zeeland-West-Brabant gaat u naar; loket.rechtspraak.nl/ bestuursrecht. Voor digitale indiening heeft u uw DigiD-inlogcode nodig. Kijk op de genoemde site(s) voor de precieze voorwaarden. UITWERKINGSPLAN 'MORTIERE FASE 6B HERZIENING' Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het ontwerpbesluit tot uitwerking van het bestemmingsplan 'Mortiere ex artikel 3.6, lid 1sub b van de Wet ruimtelijke ordening gedurende 6 weken, van 22 september 2016 tot en met 2 november 2016, ter inzage ligt bij de vakbalie in het stadskantoor. Het ontwerpuitwerkingsplan 'Mortiere fase 6B herziening' is tevens digitaal in te zien op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder Wonen en verbouwen Bestemmingsplannen (de gele loods achter de Voedsel- bank). Aan het ophalen van de fiets zijn kosten verbonden, te weten 15. Het verzoek is dit gepast te betalen. Daarnaast dient een geldig legitimatiebewijs te worden overlegd en een passende fietssleutel. Plannen in procedure Mortiere fase 6B herziening. Daarnaast is het ontwerpuitwerkingsplan raadpleeg baar via de lande!i|ke website www. ruimtelijkeplannen.nl. Op deze website selecteert u het tabblad Bestemmings plannen', waarna u de plannen op verschillende manieren kunt oproe pen. U kunt de plannen direct inzien door in het venster 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPUMORF6BH-ON01 in te vullen. Het plangebied heeft betrekking op een gedeelte van de wijk Mortiere. Het gebied is ten noorden van het cen trale park gelegen en wordt grofweg begrenst door ae Eddie Boydstraat en de Eendrachtsweg. Het doel van dit ontwerpuitwerkingsplan is het scheppen van een planologisch - juridisch kader voor de realisatie van maximaal 65 woningen. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk of monde ling zijn/haar zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 675225. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Beenhouwerssingel 20: aan brengen balkonbeglazing (13-9). Bogardstraat 7: vervangen kozij nen in achtergevel (6-9). De gemeenteraad komt op maandag 26 september bij elkaar voor haar maandelijkse vergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen. 1Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen besluitenlijst raadsvergadering 18 juli 2016 3. Ingekomen stukken gemeenteraad 4. Termijnkalender van de gemeenteraad, met daarin opgenomen de Lijst van toezeggingen 5. Notitie verbonden partijen. Vaststellen 6. Reglement van orde gemeenteraad. Vaststellen 7. 2e begrotingswijziging GR Orionis Walcheren. Zienswijze 8. Materiële financiële gelijkstelling onderwijs gemeente Middelburg. Vaststelling aanvulling verordening 9. Programmabegroting 2017 GR Gemeenschappelijke Gezondheids dienst Zeeland (GGD Zeeland). Zienswijze 10. Ie begrotingswijziging 2017 GR Gemeenschappelijke Gezondheids dienst Zeeland (GGD Zeeland). Zienswijze 11. Woongoed. Zienswijze op het bod aan de gemeente van Woongoed Middelburg en Woningbouwvereniging Arnemuiden 12. Ramsburg kantorenstrook. Vaststellen herziening exploitatieopzet 13. Veersepoort fase V. Vaststellen exploitatieopzet 14. Mortiere SOK. Vaststellen herziening exploitatieopzet 15. Mortiere bedrijventerrein Zuid. Vaststellen herziening exploitatieopzet 16. Mortiere Ensemble. Vaststellen herziening exploitatieopzet 17. Wijziging afValstoffenverordening gemeente Middelburg 18. Aflossing leningen GR Openbaar Lichaam Afvalstoffenverwijdering Zeeland (OLAZ) voor overname Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) 19. Gevelmaatregelen 112 woningen aan de Nieuwe Vlissingseweg. Beschikbaar stellen krediet 20. Sloop Grevelingenstraat. Beschikbaar stellen krediet 21Computerregeling. Initiatiefvoorstel over aanpassing computerrege ling voor raadsleden en fractieassistenten 22. Protocol geheimhouding 23. Garantstelling stichting Middelburg 800 De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeente raad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal.van het stadskantoor. Gortstraat 75: plaatsen stoephekje 113-9). Henry Dunantlaan 8: interne verbouwing appartement (9-9). Mortiereboulevard 20: het aanbrenqen van een spandoek op de gevel (13-9). Nadorstweg 31 (achterzijde aan Gerrit van der Veen- straat): realiseren in-/uitrit (13-9) Oude Veerseweg 127: uitbreiden bed-and-breakfast (8-9). Seisweg 45: vergroten dakkapel (8-9). Stationsstraat 24: wijzf bestemming t.b.v. terras (8- Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVER GUNNING vereist, kan ook een voorlopige voor ziening aanvragen aan de Voorzienin genrechter bij de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING Uitgebreide voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het aelDurg maken bekend dat zij in het iging kader van de Wet algemene bepalin- -y). gen omgevingsrecht jwabo) voorne- Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunning hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Singelstraat 40 t/m 50: aanbren genDellentableau (12-9). Bij het hierboven genoemde besluit kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen ij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaar schrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat mens zi|n een omgevingsvergunning te verlenen: Voor: het intern verbouwen en uitbrei den van het schoolgebouw en het brandveilig gebruik van het pand als schoolgebouw. U)catie: Kuipers-Rietbergkwartier De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 22 september 201 o gedu rende zes weken, van 22 september 2016 tot en met 2 november 2016, ter inzage bij de vakbalie in het stadskan toor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbe sluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een het telefoonnummer (01 18j 67 55 10. Belanghebbenden lopen het risico niet- ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerp besluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren nebben gebracht.

de Faam | 2016 | | pagina 8