Terugblik op een fantastische zomer Eten en luisteren Nederland zingt hier Brothers in crime zijn op zoek naar een baas Barsten van het talent S WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2016 Zot op Zeeland Wat een zomer is het geweest. Wilde het eerst niet echt op gang komen met het weer, nu zitten de campings bomvol vanwege de prachtige nazomer. Sterker nog, mensen die zich nog even vrij kunnen maken, komen zelfs voor de tweede keer terug dit seizoen om dit nog even mee te pakken. VLISSINGEN - Op stadscam- ping De Nolle in Vlissingen is het druk aan de receptie. Een groep van elf Belgen arriveert net en heeft speciale wensen voor hun verblijf. Zij willen met een camper, een caravan, een paar tenten en een party tent allemaal zo dicht moge lijk naast elkaar staan vanwe ge 'het groepsgevoel'. Dan moet er wel wat heen en weer geschoven worden met ande re gasten op het terrein want het staat zo goed als vol. "Maar als iedereen wat in schikt dan past het er allemaal nog op. En het voordeel wan neer de zon schijnt: dan kost het gasten weinig moeite om TENTEN MOÉTEN DICHT BIJ ELKAAR STAAN VOOR HET GROEPSGEVOEL een stukje in te schikken. Als het regent wordt dat anders." zegt de receptioniste vrolijk. Nazomer De nazomer maakt veel goed voor de camping- en horeca ondernemers. Ook al zijn -de schoolvakanties inmiddels voorbij, de campings, terras sen en het strand zitten nog vol. En niet alleen met oude ren. Na schooltijd sleept me nig moeder zich met voor en achterop de fiets een kind, emmertjes en schepjes, zich weer naar het strand. Want nu kan het nog. Hoe lang het mooie weer nog aanhoudt, is de vraag. Maar met de ko mende weekenden nog aller lei activiteiten in de provincie, staan de campings nog even vol. Ook op camping De Nolle, waar je niet alleen met een tent, caravan of camper kunt staan maar ook een chalet kunt huren. En natuurlijk bin nenkort de eco-vakantiewo- ningen aan de Burgemeester van Woelderenlaan. Deze konden nog niet in de verhuur want ze zijn nog niet hele maal af Gelukkig vorderen ze gestaag. Dat ze bijzonder en ruim zijn zie je direct. Nieuw en dus van alle gemakken voorzien. Vanaf de straatkant moetje echt twee keer kijken: de cjaken zijn al begroeid met groene beplanting. Overdekt terras De slaapstrandhuisjes die ook vanuit de camping worden verhuurd waren een groot succes het afgelopen zomer seizoen. Leendert van Nieu- wenhuijzen, exploitant van de huisjes vertelt: "We hebben een goed seizoen gehad, al is alles hier natuurlijk 'een mooi-weer-product'. Maar we zijn tevreden. Eind van de maand worden de slaap strandhuisjes weer wegge- haa|d van het strand voor het stormseizoen begint. Het is veel werk, het neerzetten en het weer weghalen maar we willen tevreden klanten en die Door de drukte op camping De Nolle moet deze meneer even op zijn beurt wachten. FOTO: Conny den Heijer waren er genoeg het afgelo pen seizoen." Ook de horeca heeft weinig te klagen gehad deze zomer. Zij hebben bijna allemaal een overdekt terras met verwarming en als het nodig was konden de gasten ook binnen schuilen voor de regen. "Het was een drukke en heer lijke zomer" roept een ober in het voorbijgaan. "Maar ik heb nu geen tijd om verder met je praten want mijn gasten wachten op hun bestelling." Zomer in Zeeland met de meeste zonuren van ons land. Wat was het weer een heerlij ke zomer in onze provincie. MIDDELBURG - In de Week tegen Eenzaamheid slaan Resto VanHarte en Sensoor de handen ineen met een geza menlijk initiatief: de Kom Erbij Luisterdiners, die plaatsvin den op twaalf locaties in Ne derland. Dinsdag 27 septem ber is er een Kom Erbij Luisterdiner in Resto VanHarte Grand Café Buitenrust. Vrijwil ligers van Sensoor en Resto VanHarte geven echte aan dacht door met mensen in gesprek te gaan. Tijdens het diner worden gasten geïnspi reerd te luisteren naar een ander en op een bijzondere MIDDELBURG - Resto Van- Harte en de Coalitie Erbij houden op zaterdag 24 sep tember een open podium tijdens het eerste Kom Erbij festival in Middelburg. Het festival is op Burendag bij_ manier worden de gasten aan het denken gezet rondom het thema eenzaamheid en luis teren. Resto VanHarte is het buurtrestaurant voor jong en oud met lekkere, gezonde en betaalbare maaltijden. Sen soor biedt dag en nacht een luisterend oor via telefoon, chat en mail. De activiteit maakt onderdeel uit van de week tegen Een zaamheid van de Coalitie Er bij, waar Sensoor en Resto VanHarte kernleden van zijn. Graag aanmelden via www. restovanharte.nl of bel 0900 900 3030 op maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 12.30 uur. ledereen is welkom om dinsdag 27 september aan te schuiven in Grand Café Bui tenrust, Buitenruststraat 221. Over Resto VanHarte Resto VanHarte is het levendi ge buurtrestaurant met be taalbare en gezonde driegan gendiners. Resto VanHarte is voor iedereen, jong en oud, waar je ook vandaan komt. Aan tafel leer je buurtgenoten en wijkorganisaties kennen, ledereen is welkom om te ko men eten of te helpen in de keuken. PEARL ARNEMUIDEN - Zaterdag 24 september houdt Team Mus- kathlon Arnemuiden een be nefietconcert voor Compassi on met zangeres Pearl Joan Jozefzoon. Het concert is om 20.00 uur in de Gereformeerde Kerk. Kaarten: muskathlonar- nemuiden@gmail.com. MIDDELBURG - Op dinsdag 4 oktober vindt in de de Nieuwe Kerk in Middelburg de tv-op- name plaats van het EO-pro- gramma Nederland Zingt. Aan deze opname werken bijzon dere koren mee waaronder Jong Mannenkoor Salomo onder leiding van Peter Wil deman en Vocaal Ensemble Voice Four onder leiding van Jan Wisse. Daarnaast verleent soliste Sharon Kips haar me dewerking. Organiste is Mar- greeth de Jong en de samen- zangleiding'is in handen van Martin Zonnenberg. De EO nodigt iedereen van harte uit om mee te zingen. Gratis kaarten zijn al te bestellen via nederlandzingt.nl. De aan vang is 19.45 uur. Vanaf 18.45 uur zijn de deuren ópen! In verband met de opname die nen bezoekers vóór 19.30 uur aanwezig te zijn. Meer infor matie is te vinden op neder- landzingt.nl. Gratis aanmelden De toegang voor deze avond is gratis. Aanmelden kan via nederlandzingt.nl of tijdens kantooruren via telefoon nummer (035) 647 4645. Be zoekers ontvangen bij de in gang een programmaboekje. Delen van de opnames zijn het hele jaar doorte zien in de uitzendingen. wijkcentrum Palet op J. van Reigersbergstraat 2. Talent volle buurtbewoners laten zien wat ze kunnen op podi um, er zijn gratis tapashapjes en organisaties geven infor matie over activiteiten in de wijk. Dus kun je dansen, zin gen, goochelen of heb je een ander talent? Meld je dan vóór 19 september aan via m. devlieger@restovanharte.nl. Ook vrijwilligers kunnen zich hier aanmelden. Zot op Zeeland Met deze terugblik is er een einde gekomen aan onze zomerserie 'Zot op Zeeland' met verhalen over mensen die graag in onze provincie verblijven en er eigenlijk zot op zijn. SINT LAURENS - Om kin deren en jongeren die be schikken over een opval lende muzikale aanleg de kans te bieden hun talent optimaal te ontwikkelen, is de Zeeuwse Muziekschool in 2008 van start gegaan met een talentenopleiding. De talenten zijn uitzonder lijk muzikaal begaafd, sterk gemotiveerd en intellectu eel nieuwsgierig. Vrijdag 23 september om 20.00 uur geven deze pareltjes een concert in de Dorpskerk, Van Citterstraat 69 in Sint Laurens» VLISSINGEN - Deze twee deugnieten willen graag sa men blijven. Maar niet in het asiel, veel liever gaan ze naar een gezellig huis met een ge duldige baas. De twee boer tjes Kenzo en Bink zijn onaf scheidelijk. Bovendien vullen ze elkaar prima aan! De ene is lekker brutaal en de andere is afwachtend. Wie heeft een heerlijk mandje voor deze twee lieverds klaarstaan? Kijk snel op www.dierenasielwal- cheren.nl of bel naar 0118- 613579-

de Faam | 2016 | | pagina 5