Feestje aan de kust: 'Whisky drink je niet, die proefje!' In uw regio 'Iedereen in het bedrijf heeft een passie voor schoenen' o Q® o Personeel en mantelzorg Workshop babygebaren Zestig meter vol met verf "In de tijd dat iedereen dacht dat het online verkopen van schoenen nooit een succes zou kunnen worden had Omoda het lef om in een webshop te investeren. Het bedrijf heeft door steeds te innoveren een grote voorsprong opgebouwd." door John de Kok ZEELAND - Schoenenspecia*- list Omoda uit Zierikzee is de winnaar van de 'Zeeuws Fa miliebedrijf van het Jaar Award 2016'. "We hadden drie finalisten, elk met een sterke positie in hun branche. We vonden het als jury erg lastig de twee andere finalisten de prijs niet te geven", vertelt ju rylid en winnaar van 2015, Pieter Paree. De andere finalisten waren Hanse Staalbouw uit Nieu- werkerk en Transport- en Containerbedrijf Wielemaker uit Middelburg. Het sterk innoverende karak ter van Omoda en het lef dat het familiebedrijf steeds toont gaf de doorslag. Paree: "Omo da zet steeds de nieuwste technieken in. Ze doen veel met bloggen, vloggen, twitte- ren en Facebook om contact met de klant te onderhouden en ze lopen daarin landelijk voor." Jonathan de Voogd van Zeeland Business: "Met het nieuwe distributiecentrum van 2014 heeft Omoda op nieuw sterk geïnnoveerd. Naast innovatie speelt ook de historie, het belang van het bedrijf voor de Zeeuwse eco nomie, de duurzaamheid en hoe het bedrijf in de breedste de familie Verton, met Wilhelm rechts en Lourus tweede van links, de 'Zeeuws Familiebedrijf van het Jaar 2016 Award' in ontvangst tijdens Film by the Sea afgelopen maandag 12 september. FOTO: Zeelarid Business - Marijana Pajovic zin van het woord is gegroeid mee. Familiebedrijven zijn de ruggengraat van de Zeeuwse economie. De prijs is bedoeld om familiebedrijven in de spotlights te zetten, we zeg gen er dus niet mee wie de beste is." Zeeland Business heeft twee jaar geleden de award samen met accoun tantskantoor Baker Tilly Berk ingesteld. Vorig sloten de Zeeuwse Rabobanken en de organisatie van Film by the Sea zich aan. "Als familie Verton en familie Omoda zijn we heel trots op deze award. De jury roemde de betrokken heid, continuerende innova tie, de beste service en koplo per in Zeeland, ledereen in het bedrijf heeft een passie voor schoenen en wil dat graag delen met de klanten. We hebben veel felicitaties ontvangen van andere Zeeuwse bedrijven en van klanten. Voor alle Omoda teamleden is het een fantasti sche ervaring", vertelt Wil helm Verton. Samen met zijn broer Lourus leidt hij het be drijf. Omoda zal de prijs in pr gaan gebruiken, waaronder een vermelding op de web site. Verton: 'Tedere dag is er vernieuwing, bijvoorbeeld op de online shop, in oktober komt onze nieuwe app. Sinds kort zijn we bezig met feed- backtools. We investeren ook in infrastructuur en bijvoor beeld zonnepanelen. We heb ben liefde voor schoenen en staan bekend om de beste service in de markt. Bijvoor beeld vandaag voor 22.00 uur besteld, morgen in huis. Om de kwaliteit te waarborgen doen we zoveel mogelijk in eigen beheer." Omoda wil ver der groeien met een of twee winkels per jaar en investerin gen in haar buitenlandse webshops en het logistieke centrum in Zierikzee. Film By The Sea is nog maar net afgelopen, of Whisky by the Sea begint. Op 23 en 24 september vindt dit evenement voor de tiende keer plaats in het Arsenaaltheater in Vlissingen. door Gefard van der Hoeven VLISSINGEN - Het Whiskyfes tival bestaat traditioneel uit twee onderdelen. Dat is. een gröte proeverij op zaterdag 24 september van meer dan 500 whiskysoorten en het Whis kydiner, daags tevoren op 23 september. Sjoerd de Zwart namens* de organisatie: "We proberen een laagdrempelig evenement te organiseren, waarbij standhouders tijdens een proeverij een en ander la ten weten over de vele ver schillende soorten whisky's en tekst en uitleg geven hoe sommige soorten aan hun unieke smaak komen. Daarbij zijn bijzondere soorten. Verschillende importëurs en leveranciers zijn aanwezig en op die manier wordt ook te gelijkertijd promotie gemaakt voor de groeiende markt van het product." Hier komen de whiskyimporteurs bijeen om de geïnteresseerde bezoekers kennis te laten maken met hun heerlijke producten of om de meer gevorderden de die pere geheimen van het whis kymysterie te laten ontdek ken. Masterdasses Ook zijn er zogenoemde mas terdasses, dit zijn aparte proeverijen voor een klein ge zelschap waar een erkend 'connaisseur' dieper ingaat op ösmaak, distilleerproces of her komst. Sjoerd de Zwart: "Ver geet niet, whisky drink je niet, maar proefje!" Boeken Tijdens de manifestatie zijn ook diverse publicaties en tijdschriften over whisky te koop. "Zoals de Whisky Bible van auteur Jim Murray. Een toonaangevend internatio naal boekwerk met hoog aan zien en waarin de schrijver meer dan vierenhalfduizend whiskysoorten beschrijft. Zeg maar een encyclopedie op whiskygebied! Of publicaties van Robin Brilleman, liquo- rist/vinoloog aan de wijnaca demie en whiskyschrijver." Op vrijdag is er het traditione le whiskydiner waar verschil lende gerechten met zeven verschillende whiskysoorten zullen worden geserveerd. De Zwart: "Dat is altijd een sfeer volle gebeurtenis waarbij de liefhebber zijn eigen beleving Een impressie van Whisky by the Sea Fóto: PR Whisky by the Sea kan onderaan en uiteraard met elkaar overhet product in gesprek kan gaan. De orga nisatie rekent ook dit jaar weer op zo'n vijfa zeshonderd bezoekers. Het whiskydiner op vrijdag 23 september is vanaf 18 y* Het Whiskyfestival op zaterdag 24 september ivan 1 1700 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. ?lnformatic en reserve ringen via: info@whiskybythesea.nl. een groots project waaraan ik toch een lange tijd met plezier aan heb gewerkt. Maar het was het waard. Ik hou wel van dit soort grootse projecten,"aldus de Goese kunstenaar wiens broer Stephan ook al een paar panorama's in Vlissin gen het licht liet zien. "Maar voor mij is het de eerste muurschildering in deze stad!" aldus de Goe- senaar. Directeur Gideonsé: "Dit kunstwerk heeft laten zien hoe intens betrokken zowel ouders, leerlingen en omwonenden en men sen uit het bedrijfsleven met elkaar zijn verbonden. De buurt is ervan gechar meerd en zien het als .hun kunstwerk in hun buurt." Zo leverde iedereen zijn bijdrage. Bedrijven en ou ders adopteerden vierkan te meters, de gemeente reinigde de muur vooraf en bedrijven en fondsen tast ten in de buidel of stelden middelen zoals verf be schikbaar. De zestig meter lange muur is beslist niet de laatste ontwikkeling kunstuiting. Er wordt op de gevel ter ere van de 75e verjaardag van kinderboe kenschrijver en illustrator Wim Hofman nog een de coratie aangebracht. MIDDELBURG - Stichting Switch houdt op 27 sep tember een workshop over mantelzorgvriendelijk per soneelsbeleid. Mantel- zorgvriendelijk personeels beleid houdt medewerkers gezond, vitaal, betrokken en productief. De workshop is in ZB aan de Kousteen- sedijk in Middelburg. Meer info op www.maakdes- witch.nl/agenda/mantel- zorg-vriendelijk-perso- neelsbeleid. MIDDELBURG - Wil jij meer interactie met je baby? Door het gebruik van gebaren kunnen kinderen vanaf 8 maanden oud communiceren. Op 10 ok tober start een nieuwe cur sus babygebaren voor ou ders. In drie avonden worden ruim 50 gebaren aangeleerd. Daarnaast oe fenen de deelnemers met voorlezen, liedjes zingen en spelletjes. De kosten zijn 70 euro inclusief lied- jesboek en gebarenkaar- ten. www.babygebaar.nl. 23 WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2016 KORT NIEUWS Vervolg van de voorpagina VLISSINGEN - Daarna leg de de kunstenaar nog sym bolisch de laatste hand door een loodsbootje in te kleuren. Thelen was en thousiast: "Het was best Het nieuwe hoofdkantoor en distributiecentrum d; gjj nuari 2014 werd geopend geeft Omoda de mogelijkf vanuit Zierikzee landelijk en internationaal door te groeien. Omoda heeft zo'n 450 medewerkers, waarvan zeker 60 pro cent in Zeeland. FOTO: Omoda

de Faam | 2016 | | pagina 23