Veere in de Les buurt over Gapinge Valkeniers zijn weer op dreef Vpro's Tegenlicht komt op bezoek bij Airbnb Zeeland Lopen langs bunkers en kreken 11 WOENSDAG 21 SEPTEMBER 2016 Veerse Scheepstuig in Hofpleinkerk - Op zaterdagavond 8 okto ber treedt Het Veerse Scheepstuig op in de Hofplein-kerk, Hofplein 13 in Middelburg. Het koor verzorgt vanaf 20.00 uur een avondvullend concert ten bate van een goed doel: Artsen zonder Grenzen. Kaarten kosten 10 euro en zijn verkrijgbaar bij Pri- mera in Vlissingen, Saartje in Veere en BD-store in Middelburg. Wielemaker bv bestaat 100 jaar UI :"IU i?K )DI l.BURG - Transport en Containerbedrijf Wielemaker bv bestaat 100 jaar. Belangstellenden kunnen op zater dag 15 oktober een kijkje nemen achter de schermen. Geïnteresseerden zijn welkom tussen 10.00 uur en 16.00 uur aan de Ampe- reweg 3 in Middelburg. Tijdens de open dag zijn er diverse activiteiten voor jong en oud zoals het bewonderen van het wagenpark. MIDDELBURG - De Volksuni versiteit organiseert in sa menwerking met het Zeeuws Archief, de Heemkundige Kring Walcheren en de Dorps raad Gapinge, een bijzondere cursus die in het teken staat van het 800 jarig bestaan van het dorp Gapinge. Dit jaar viert Gapinge zijn 800-jarig bestaan. Ter gele genheid van dit jubileum worden diverse activiteiten georganiseerd. Eén ervan is een cursus dorpsgeschiede nis. De kerk van Gapinge wordt voor het eerst genoemd in een geestelijke akte uit 1216. Het dorp was lange tijd bezit van Zeeuwse edelen en had een eigen wapen. Vervolgens behoorde het tot enkele ge meenten en sinds 1966 maakt het dorp deel uit van de ge meente Veere. Archivaris Pe ter Blom is gespecialiseerd in dorpsgeschiedenis en kent de weg in zowel de dorpsstraten als in de dorpsarchieven. Hij vertelt u tijdens een wande ling verhalen over de geschie denis van het dorp, markante gebouwen en bewoners. Tij dens de les in het Zeeuws Ar chief maakt u kennis met de archieven van Gapinge en krijgt u tips hoe u het beste onderzoek kunt doen naar al lerlei aspecten van het dorp. Dan gaat u zelf aan de slag. De cursus gaat op vrijdag 30 sep tember bij voldoende deelne mers van start. Aanmelden is verplicht en kan tot 26 sep tember via 0118 - 634800. zeeland.nl/archief - Tot en met 29 oktober exposeert Kust- marathon Zeeland op de 5e verdieping van vuurtoren 't Hoge Licht in Westkapelle. Elk jaar opnieuw wordt een kunstwerk gemaakt dat di rect te maken heeft met de marathon. Er zijn 14 werken, van iedere Kustmarathon. Open dinsdag en donder dag 18.00 tot 20.00, woens dag 13.00 tot 16.00 en zater dag 11.00-14.00. Tegenlicht komt 27 september naar Villa Magnolia in Oostkapelle. FOTO: PR Airbnb is geen modegril, toeristische overnachtingen in Zeeland. Wat zijn de erva ringen van de gebruiker? Hoe reageert de branche hierop? De gemeente worstelt met dit fenomeen, omdat ze be lasting-inkomsten misloopt. Is Airbnb een bedreiging of een kans voor Zeeland? OOSTKAPELLE - Over deze onderwerpen gaat Tegenlicht van de vpro graag met het pu bliek in gesprek tijdens de eerste Tegenlicht Meet Up Zeeland van het najaar op 27 september van 19.30 tot 21.00 uur (inloop vanaf 19.00 uur) in de Orangerie van Villa Mag nolia, Oude Domburgseweg 20 in Oostkapelle. Deelname is gratis. Graag wel vooraf aanmelden via de agenda op www.dezb.nl. Airbnb is inmiddels de groot ste aanbieder van overnach tingen, groter dan het Hilton Hotel wereldwijd. In Amster dam loopt men aan tegen de grenzen van de groei. Huur ders zorgen voor overlast, en de huizenmarkt wordt ontre geld omdat huizen speciaal worden aangekocht en ge schikt gemaakt voor de ver huur via Airbnb. Ook Zeeland kent honderden particuliere aanbieders van een logeerkamer of een va kantiehuis. De eigenaren van een Bed and Breakfast kunnen door de komst van internet hun aan bod heel makkelijk kenbaar maken via Airbnb. Wat zijn hiervan de effecten voor de toeristenregio Zeeland? Dat is een smakelijke wandeling - Het Polderhuis houdt, sa men met zes restaurants, op 30 september een historische wandeling met als thema Ontdek (culinair) Westkapelle. Een gids neemt de deelnemers mee en de wande ling gaat langs monumenten, beelden, de oudste huisjes en oudste herberg van het dorp. Aanmelden via info@polderhuis- westkapelle.nl. WESTKAPELLE - Wandel sportvereniging De vrolijke tippelaars houdt in samen werking met het Polderhuis Westkapelle op zaterdag 24 september en 5 november een wandeltocht langs bun kers en kreken over 7,15, 25 en 35 kilometer. Dé start is vanuit het Polderffuis Zuids- traati54-i56 Westkapelle, 25 en 35 km tusserf 8.30 en 10.00 uur, 7 en 15 km tussen 8.30 en 12.00 uur. Aan deze tocht mag iedereen meedoen en is en goede laatste training voor de wandelmarathon Inlichtingen via 0118- 464753 °f 0113-381111 of wsvdvt@izeelandnet.nl. Jeugd in de natuur - Deze week start het nieuwe seizoen van jeugdnatuurclub De Vleermuis. De jeugdnatuurclub is iedere dinsdag van 18.30 tot 19.30 uur voor kinderen van 7 tot en met 12 jaar in dorpshuis Nimmerdor in Grijpskerke. De kinderen komen spelender wijs in aanraking met de natuur. Info via http://communities.zeelandnet.nl/ natuurdub en natuurdub@zeelandnet.nl. KOUDEKERKE - Scoutingdub De Valkeniers is weer fris het nieuwe seizoen gestart. Geduren de het komende seizoen worden door de vrijwillige leidinggevenden weer heel veel leuke activiteiten georganiseerd voor de verschillende leeftijdsgroepen. De activiteiten zijn hêel divers. Van het organiseren van een verkiezing: van de stoerste scout tot het lopen van een spannende natuurtocht. Meer informatie op www.devalkeniers.nl.

de Faam | 2016 | | pagina 11