r Het woord aan raadslid Piet Kraan Wegwerkzaamheden Schietbaan Commissievergaderingen Informatieavond uitbreiding hotel Van der Valk f Misverstand in Middelburg Ik hoop dat u genoten heeft van vakantie en uitgerust bent. Dan gaat alles vaak makkelijker, toch? Met Middelburg gaat het ook beter. De zwaarste bezuini gingen zijn hopelijk achter de rug, de schuldenlast daalt langzaam en gestaag, er wordt gebouwd, bedrijvigheid neemt toe. Veel ziet er positiever uit. Veel maar niet alles. Lasten voor burgers zijn toegenomen. De Edelstenenbuurt biedt geen goede aanblik, evenals Loskade, bouwput en, verkeers technisch, voor bij Albert Heijn. Het grondbedrijf is ziek en blijft dat, de Oostkerk staat op de tocht. Een tweede AZC wordt opgedrongen zonder dat eigen burgers wat gevraagd wordt. Wa terpark Veerse Meer? Een debacle waar de gemeente financieel flink risico's loopt. Enzovoort. Deze coalitie heeft een stijve nek van vooruit kijken zodat de vraag wie er verantwoordelijk is niet aan Foto: Aart van Belzen de orde komt. Zo wordt er in Middelburg bestuurd. Middelburg heeft er recht op om transparant, evenwichtig, oprecht, zorgvuldig maar bovenal democratisch te worden bestuurd. Dit in 2014 aan getreden college is niet represen tatief voor die verkiezingsuitslag. Dat kan ook niet als je voor de verkiezingen al coalitieafspraken maakt. Democratie houdt kennelijk al op voor de stembus, maar ze ker erna.Verder heeft het college, (bv rapporten van de Rekenkamer, Waterpark Veerse Meer), onjuiste informatie verstrekt aan de Raad, een onvervalste politieke doodzonde. Men zit echter met betonlijm aan het pluche geplakt. Deze coalitie tenslotte bestuurt Middelburg op grond van het idee dat de helft plus een de baas is in Middelburg, hoe ook de argumenten liggen. Dat vindt men democratisch. Maar dat is nu net niet democratisch. Democratie houdt weliswaar in dat er bestuurd wordt door een meerderheid maar wel op basis van argumenten, dus ook die van de oppositie. Dat doet deze coalitie niet. Men speelt de baas zonder ook maar argu menten van minderheden en/of oppositie te wegen. En dat demo cratie noemen is een misverstand. Piet Kraan Fractievoorzitter LPM Sinds begin deze week is de Schiet baan (voorheen Nieuwlandseweg) vanaf de Kleverskerkseweg tot de rotonde met de Torenweg volledig afgesloten voor asfaltonderhoud. Het asfalt is zo slecht dat deze tot op de fundering eruit moet. Er is een omleiding ingesteld via de Torenweg - Schroeweg - Kanaalweg - Kleverskerkseweg. Het werk duurt naar verwachting tot en met 30 september. De begraafplaats is via de Kruitmolenlaan te bereiken. Deze is ook in de omleiding opgenomen. Het fietspad zal tijdens de werk zaamheden wel toegankelijk blijven. Voor meer informatie kun u contact opnemen met de heer Geldof van het Ingenieursbureau, tel. (0118) 67 56 81Hij zal de werkzaamheden namens de gemeente begeleiden. www.middelburg.nl/wegwerk- zaamheden VERKEERSMAATREGEL SINGELSTRAAT Burgemeester en wethouders hebben besloten het parkeren te verbieden op een aan de Singelstraat gelegen parkeervak, behalve voor de arts waarvoor het parkeer vak is bestemd. VERKEERSMAATREGEL PENNINGHOEKSINGEL Burgemeester en wethouders hebben besloten het verkeersbesluit om het parkeren te verbieden op een aan de Penninghoek- singel 97 te Middelburg gelegen parkeer vak. behalve voor de arts waarvoor het parkeervak is bestemd in te trekken. Tegen het besluit kan iedere belangheb bende op qrond van de Algemene wet bestuursrecht tot 19 oktober 2016 bij burge meester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kun nen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningen- rechter, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffie rechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de afde ling Vergunningverlening en Handhaving ter inzage. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Korte Noordstraat 34: flitsvergunning realiseren tijdelijk kunstwerk (24-8). Lange Noordstraat 60: flitsvergun ning schilderen voorgevel (25-8). Walcherseweg 252: realiseren serre (31-8). Weg van Kleverskerke naar Veere: rooien 14 populieren (29-8). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor, telefoon 14 0118. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver ning kunnen geen bezwaarschriften woi ingediend. Nb.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in net kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin- nhebben verleend (tussen haakjes staat jtum van verzending): Bezaanschuit 3 t/m 9, Arnemui- den: böuwtwee 2-onder-l-kapwoningen lange Noordstraat 60: flitsvergun ning schilderen voorgevel (30-8). Langeviele 47A: realiseren bovenwo ning (31-8). Penningnoeksingel 57: flitsvergun ning schilderen deuren en luiken (30-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. UITWERKINGSPLANNEN 'MORTIERE FASE 5B' EN 'MORTIERE FASE 9A' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken op grond van het bepaalde in artikel 3.9a van ae Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, bekend dat zij bij besluit van 23 augustus 2016 het uitwerkingsplan 'Mortiere fase 5B' ongewijzigd hebben vastgesteld en het uitwerkingsplan 'Mortiere fase 9A' gewijzigd hebben vastgesteld. Het plangebied van fase 5B betreft het gedeelte van de wijk Mortiere gelegen aan tiet karakter. ae Duke EII i naton straat, tussen net centrale igevingsvergun- park en de N57. Het plangebied van fase zhriften worden 9 A betreft het gebied tussen de Poproute, 1 de Bachweg en de Mannezeese Water gang. Het doel van de uitwerkingsplannen zijn het scheppen van een planologisch - juridisch kader voor de realisatie van maxi maal 15 woningen in fase 5B en maximaal 24 woningen in fase 9A. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen beslui ten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 26 september. De commissievergaderin gen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 14 september. Op maandag 19 september vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 20 september. De Commissie Regionale Zaken Walcherse Gemeenten vergadert dinsdag 4 oktober. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet cfat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissiever gaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. I I X II Hotel Van der Valk wil uitbreiden. Het gaat om een gebouw met fitness en welness-ruimtes en ongeveer 40 hotelkamers en de realisatie van twee tennisvelden en parkeerplaatsen. De officiële publicatie leest u elders op deze pagina. Om de uitbreiding mogelijk te maken, is een nieuw bestemmingsplan nodig. De Gemeente Middelburg houdt op donderdag 15 september een informatieavond over de uitbreiding. De architect licht het plan toe en de gemeente vertelt over de proce dure. De avond start om 19.30 uur in het Hotel Van der Valk. U bent van harte welkom. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Bij de vaststelling van het uitwerkingsplan 'Mortiere fase 9A' is ten opzichte van het onlwerpuitwerkingsplan op de verbeelding de volgende wijziging doorgevoerd: Ter plaatse van de Poproute is ae smalle strook met de bestemming 'Groen' geschrapt en is aan de betreffende gronden de bestemming 'Verkeer' toegekend. Ter inzage Genoemde besluiten en de vastgestelde uitwerkingsplannen liggen vanar 8 septem ber 201 o gedurende zes weken (tot en met 19 Oktober 2016) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. De Besluiten en uitwerkingsplannen zijn tevens digitaal in te zien op onze website www.micfdelburg.nl onder 'wonen en verbouwen'/bestemmingsplannen/plannen in procedure/Mortiere 5B of Mortiere fase 9A'. Daarnaast zijn de uitwerkingsplannen raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancodes NL.IMRO.OÓ87.BPUMORF5B-VG01 (fase 5B), NL.IMRO.0687.BPUMORF9A-VG01 (fase 9A). Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die om trent de ontwerpuitwerkingsplannen tijdig zijn zienswijze kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende aie aantoont dat hij redelijkerwijs niet in slaat is geweest om ziin zienswijze bij het college kenbaar te maken. Tegen de wijzigingen die bij vast stelling in het uitwerkingsplan van fase 9A zijn aangebracht, kan door alle belangheb benden beroep worden aangetekend. Op dit besluit is de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de belangheb bende in het beroepschrift moet aangeven welke beroepsgronden hij aanvoert tegen het besluit. Na afloop van de hiervoor genoemde termijn van 6 weken kunnen geen nieuwe beroepsgronden meer worden aangevoerd. De uilwerkinasplannen treden in werking daags na affoop van de hiervoor genoem de Beroepstermijn tenzij bij de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treden de uitwerkingsplannen pas in werking nadat op het verzoek is beslist. WET GELUIDHINDER 'MORTIERE FASE 5B' EN 'MORTIERE FASE 9A' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij, gezien het voornemen van het Consortium Mortiere om op twee locaties grondgebonden wo ningen te realiseren in de wijk Mortiere, in vergadering van 23 augustus 2016 zijn overgegaan tot het vaststellen van een hogere grenswaarde ingevolge de Wet geluidhinder (Wgh) voor de te bouwen woningen in; - fase 5B aan de Duke Ellingtonweg en de woonstraat daarachter gelegen, - fase 9A aan de Poproute. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat woningbouw op de gewenste locaties niet zonder meer mogelijk is vanwege de te 0op d en de nieuwe ontsluitinasweg naar de N57 niet overal aan de voorkeursgrenswaarde van 48 dB wordt voldaan. De door de Wet Geluidhinder maximaal te verlenen hogere grenswaarde van 63 dB wordt niet overschreden. De twee vaststellingsbesluiten met relevante stukken liggen gedurende 6 weken, van 8 september 2016 tot en met 19 oktober 2016 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 'sGravenhage. Beroep kan alleen worden ingesteld door de belanghebbende die omtrent het ontwerpbesluit tijdig zijn zienswijze kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswi|ze kenbaar te maken. Degene die een beroepschrift heeft ingediend en van mening is dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen dat vereist, kan tevens de voorzitter van de hiervoor aangehaalde Afdeling bestuursrechtspraak verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. Zowel voor het beroepschrift als het verzoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESTEMMINGSPLAN 'MORTIERE, HERZIENING PAUKENWEG 3' Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van ae Wet ruimte lijke ordening het ontwerpbestemmingsplan Mortiere, herziening Paukenweg 3 vanaf donderdag 8 september 2016 gedurende zes weken (tot en met 20 oktober 2016) voor een ieder ter inzage ligt. Dit bestem mingsplan vervangt het voor betreffende gronden geldende bestemmingsplan en voorziet in een juridisch planologische regeling voor uitbreiding van hotel Van der Valk. Ptet betreft de uitbreiding van het hotel met een bijgebouw met fitness-, wellness- en verblijfsruimten en de realisatie van 2 ten nisvelden en parkeerplaatsen. Het ontwerpbestemmingsplan liqt ter inzage in het stadskantoor bij ae vakbalie. Het be stemmingsplan is tevens digitaal in te zien op onze website www.midaelburg.nl onder inwoners wonen en verbouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het ontwerpbestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimteliikeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687. BPMORPAU-ONÖl Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbestem mingsplan kenbaar maken bij de raad van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar ma ken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 36.

de Faam | 2016 | | pagina 8