Van mini-camping tot vakantieoord Klim in de pen! II I Poes Suzie was een kat in 't laadbakkie Lezing Saskia Noort 'Koudekerke uit de Kunst' 5 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2016 tP fcfi MM Zot op Zeeland nini-camping Broedershoek aan de Minicamping Broedershoek biedt ans en/of tenten, naast een authen- >en oude fruitboomgaard. Hier is het ■nieten met de bloesems in de lente, zomer en appels en peren in het na- KOUDEKERKE - Naast de boe renwoning heeft 200 jaar lang een boerenschuur gestaan die in 1991 moest worden neer gehaald na een flinke storm. Hierdoor, is er geen akker bouwbedrijf meer in werking maar de sfeer van weleer hangt er nog wel. De gezus ters Kluijfhout-de Graaf en Fleurbaaij-de Graaf runnen de mini-camping en het inmid dels naastgelegen vakantie oord, samen met hun echtge noten. En daar hebben ze een dagtaak aan want Broeders hoek is een begrip en in toe- ristenland volop bekend. Op 'DE ZOMER IS ONTZETTEND DRUK, DUS LEVE het terrein van het vakantie oord staan bungalows en groepsaccomodaties. Broe dershoek maakt volop gebruik van social media vertelt me vrouw Kluijfhout. "We hebben twee websites, voor de cam ping en voor het vakantieoord en een pagina op Facebook. Maar in deze tijd van het jaar hebben we weinig tijd om die bij te houden want dan is het gewoon.heel druk. Uiteraard bieden we kabeltelevisie en WiFi aan aan onze gasten want niemand kan meer zon der tegenwoordig. We merken dat daar voor de keuze van een camping op geselecteerd wordt." Haar zus lacht en zegt: "Dat begrijpen we goed hoor, wij regelen onze reserveringen ook veelal via internet." De echtparen organiseren allerlei activiteiten tijdens de zomer maanden. Met de kinderen bakken zij stokbrood en pan nenkoeken. Ook wordt ge knutseld en is er ringsteken met de trapkar. En natuurlijk een 'springkussen, maar dan wel een gigantisch groot. Ver der worden speurtochten uit gezet, zijn er bingo- en barbe cue avonden en kun je een rit maken met paard en wagen. Zelfs de zonnetrein komt re gelmatig naar de camping om de gasten rond te rijden over de boulevard en door Vlissin- gen. Al met al een druk be staan voor de eigenaren. De dames vinden het prima zo. "Tijd om zelf op vakantie te gaan is er niet bij in dit sei zoen dus leve de wintersport. Bijkleuren doen we toch wel hier, de hele dag buiten. Wij zijn in al die jaren niet anders gewend en zouden ook niets anders meer willen." In de winter zijn de accommodaties van het vakantieoord in ge bruik als vergader- en confe rentieruimte. "Met alle tech nische snufjes die daarbij nodig zijn. Maar voor ons werkt, ondanks alle kansen De zussen voor het eerst zelf op het gigantische springkussen. FOTO: Conny den Heijer om jezelf te laten zien via so cial media, toch de mond-op- mond- reclame het beste. Wij zien hier mensen terugkomen die al eerder zijn geweest en die brengen weer familie, vrienden of kennissen mee. Zeker omdat wij in de gele genheid zijn om ook aange paste vakantiewoningen aan te kunnen bieden, merkje dat onze gasten eigenlijk een le- vensloopbestendig kampeer en vakantieoord hebben ge vonden. Naarmate zij ouder worden blijven ze. dus terug komen. We kunnen zelfs ter plekke zorg of hulpmiddelen regelen. Dat is toch prachtig?" ging, club organisatie of in stelling. Nieuws, dat je graag deelt met de andere lezers. De Faam is bij uitstek het medium voor al deze artike len. Maar hoe komt al dat nieuws in deze krant? Hele maal met jouw hulp en met die van de andere lezers! VLISSINGEN - Dat is uniek: De Faam wordt gemaakt voor, maar ook door de lezer! Be langrijke bijeenkomsten, ko- - Maandag 12 september start de landelijke campagne 'Onderweg ben ik Offline'. De campagne roept automobilisten en fietsers op om hun aandacht bij het ver keer te houden en onderweg mende spannende wedstrij den, uitslagen, exposities, evenementen, een onder scheiding, bijzondere men sen, noem maar op. ledereen wil graag op de hoogte blijven van wat er in jouw regio speelt. Voor al dit nieuws biedt De Faam ruimte. Stuur jouw geschreven artikel naar de redactie, verlevendig het met één of meer (copy- rightvrije) foto's. Het totaal geeft een interessant beeld van jouw gemeente en jouw omgeving! In de zomer staat het nieuws vaak even op een laag pitje. maar nu is het de periode om vooruit te kijken, want vanaf deze week draait de hele sa menleving, inclusief de ver enigingen weer op volle toere. Denk eens na wat wij van De Faam voor jou als lezer kun nen betekenen. Tip bijvoorbeeld de pr-mede- werker van je vereniging op de mogelijkheid om regelma tig gebruik te maken van dit gratis medium. Of klim zelf in de pen of achter de computer. Stuur je berichten naar redac- tie.faam@persgroep.nl. En zo blijft De Faam dé krant vóór en dóór de lezer! KOtiDFKF RKf - Mensen met culturele interesse kunnen zich zaterdag 10 september vermaken in het Walcherse dorp. Er is deze dag een jubileum wedstrijd van de Koude- kerkse Ringrijdersvereni- ging op het dorpsplein. De ringrijders gaan verkleed te paard. Naast dit folkloristi sche feest is het de laatste dag van 'Koudekerke uit de Kunst' en er zijn verschil lende monumentale ge bouwen geopend ter ere van de Open Monumen tendag. VLISSINGEN - Het verhaal van poes Suzie is heel bijzon der. Een vrachtwagenchauf feur bracht haar naar het asiel met de mededeling: "Deze poes heb ik net gevonden in mijn laadbak." De chauffeur plekken geweest in Brabant en Zeeland en pas in Vlissin- gen ontdekte hij de versteke ling. Bij het Dierenasiel Wal cheren bleek dat Suzie nog maar 1 jaar oud is. Ze is nu op zoek naar een huisje, www. was die dag op meerdere, dierenasielwalcheren.nl geen smartphones te gebrui ken. Het gebruik van de tele foon tijdens het autorijden of op de fiets is namelijk le vensgevaarlijk. Tijdens de campagneperiode houdt het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid (ROVZ) extra acties in Zeeland. Gebruik van de telefoon tijdens het rijden heeft invloed op het reactie vermogen, de controle over het voertuig en de aandacht voor andere weggebruikers. MIDDELBURG - Op 23 sep tember is er een Workshop herfstkransen maken in de koffiecorner bij Groenrijk Mid delburg. Aanmelden kan tot 18 september. Kosten 19,50 voor leden van Groei& Bloei en 24,50 voor niet-leden. www.groei.nl, Walcheren. VLISSINGEN - Schrijfster Sas kia Noort vertelt op donder dag 15 septmber, op het festi val Film by the Sea in Vlissingen, over haar werk en haar nieuwste literaire thriller Huidpijn. PZC-verslaggever Jan van Damme gaat om 16.30 uur met haar in gesprek. Huidpijn leder mens heeft een duistere kant. Zo ook Anne, Neder lands populairste televisiepre sentatrice en journaliste. Als ze haar grote liefde en daar mee haar droom dreigt te ver liezen, en het verdriet hier over breed wordt uitgemeten in de pers, moet ze alles op alles zetten om niet ook nóg door haar vrienden, familie en eigen verstand in de steek ge laten te worden. Saskia Noort weet een hedendaags tijd beeld te vangen, met treffen de beschrijvingen. Saskia Noort (1967) is schrijfster en columniste. Van haar thrillers werden tot nu toe meer dan 2,7 miljoen exemplaren ver kocht. Kaarten 7,50 zijn te koop aan de kassas van de Drvkkery en CineCity en onli ne via www.filmbythesea.nl. PZC-abonnees betalen (uit sluitend aan de kassa) €3,50 op vertoon van de kortings bon uit de PZC van zaterdag 3 september (bijlage FbtS).

de Faam | 2016 | | pagina 5