'We werken vanuit ons hart' Oostkapelle Schoonste Strand van Nederland 2016 Feestelijke opening Mamacafé in Koudekerke Vracht naar Roemenië 5e editie Oostkapelle Mossel 10-daagse Bijeenkomst over duurzaamheid Lezing over planten en dieren rond de vijver ZOUTELANDE- De naam Com passie zegt het al: medege voel. En dat is wat Karin Wouters en Jannie Ruitenburg uitstralen. Sinds mei 2015 werken zij samen als Com passie uitvaartzorg. Karin had al jaren eerder de opleiding voor uitvaarton dernemer gevolgd, Jannie is verpleegkundige geweest en later zoigmanager. Door het overlijden van een gezamen lijke vriend kregen de dames de vraag of zij samen zijn uit vaart wilden verzorgen. "En dat hebben we gedaan, eigen lijk vanuit het niets" zegt Ka rin. "Met hulp van velen want een eigen netwerk hadden we nog niet. Na deze uitvaart, die voor ons allebei heel bij zonder was, zijn we onze uit vaartzorg begonnen. Wat voor ons centraal staat is de zorg voor de overledene, naast de begeleiding van de familie." Jannie vertelt hoe belangrijk de benadering is van men sen die met een overlijden te maken hebben. "Je komt bij de nabestaanden thuis om te helpen dus is dan ook onze vraag: Wat kan ik voor je doen? Onze ervaring heeft ons geleerd dat mensen dan zelf veel meer willen doen dan ze dachten te kunnen. Natuurlijk hebben wij voorbeelden van kaarten met teksten en afbeel dingen maar als je er de tijd voor neemt wordt het een per soonlijke kaart. Wij vinden het voor de rouwverwerking van mensen heel belangrijk dat een overledene thuis kan worden opgebaard. Is die ge legenheid er niet dan bieden wij onze kamer De Wende aan. Hier kan men in alle rust, dicht bij de natuur, in een hui selijke sfeer afscheid nemen van een geliefde." Bijzonder aan Compassie uitvaartzorg is dat de dames door de klein schaligheid van hun bedrijf in alle rust met de nabestaanden mee kunnen denken over het laatste afscheid en hun uit- vaartwensen. Zoals bijvoor beeld de keuze van een kist, het rouwvervoer of de rouw- boeketten. Daarnaast bieden zij de mogelijkheid van een uitvaartfotograaf die onopval lend en op discrete wijze de uitvaart vastlegt in een herin neringsboek, dat zeker voor jongere kinderen een tastbare herinnering voor later zal zijn. Karin en Jannie begeleiden de overledene en de familie van het eerste tot het laatste mo ment, terzijde gestaan door enkele gastdames. "Een van ons begeleidt de familie en de overledene vanuit huis of de Wende naar de plaats van het laatste afscheid. De ander is al aanwezig in de kerk of aula om de overige familie en gasten te ontvangen. Wij wer ken vanuit ons hart en hopen zo van toegevoegde waarde te zijn in een verdrietige tijd in iemands leven." Compassie uitvaartzoig Melsesweg 1, 4374 NG Zoutelande DEN HAAG/OOSTKAPELLE - De strijd om de titel "Schoon ste Strand van Nederland" is weer gestreden. Oostkapelle mag zich een jaar lang het schoonste strand van ons land noemen en troefde daarmee nipt de Zeeuwse badplaatsen Groede en Westkapelle af. Net zoals voorgaande jaren worden de Zeeuwse stran den erg positief beoordeeld. Het geheim: "Kwaliteit! De gemeente Veere werkt intensief samen met Stich ting Strandexploitatie Veere. Deze organisatie werkt met gemotiveerde en enthousias te medewerkers die zich jaar rond bezig houden met het strandbeheer en bewaking. Daarnaast zien we dat goed voorbeeld doet volgen. Scho ne stranden hebben een posi tief effect op het gedrag van de badgasten. Het publiek is eerder geneigd om afval te deponeren daar waar het hoort, in de vuilnisbak. En daar hebben we er heel veel van langs onze kust. Het is een fantastische beloning om weer de eerste prijs te krijgen voor één van onze stranden" aldus burgemeester Rob van der Zwaag van de gemeente Veere, waar Oostkapelle on der valt. KOUDEKERKE - Speciaal voor de moeders in Koudekerke is er vanaf 8 september we kelijks een Mamacafé. Het Mamacafé is een plek waar (aanstaande) moeders met hun kinderen (0-4 jr) elkaar kunnen ontmoeten. Gezellig kletsen en ervaringen uitwis selen onder het genot van een kopje koffie of thee terwijl de kinderen kunnen spelen. Om dat Mamacafé gesitueerd is in een kinderopvangruimte is het een ideale ruimte gezien de fa ciliteiten en speelgoed voor de kinderen. Regelmatig worden deskundigen uitgenodigd om te spreken over onderwerpen waar je mee te maken hebt als jonge moeder. Ook worden er verschillende activiteiten aangeboden voor de kinde ren. De opening is donderdag 8 september om 9.00 in Pien BSO aan de Tramstraat 31 in Koudekerke. VROUWENPOLDER - Donder dag 8 september wordt in Vrouwenpolder weer een vrachtwagen met hulpgoede ren geladen welke is bestemd voor Tinea in Roemenië. Een delegatie van 'Vrienden van Tinca' gaat een week naar Roemenië voor het uitdelen van hulpgoederen en voed selpakketten aan de aller armste gezinnen in Tinca en omgeving. Meer gegevens over de stichting en het in zamelen van goederen op www.vriendenvantinca.nl. OOSTKAPELLE - Van vrijdag 9 tot en met zondag 18 sep tember wordt voor de 5e keer de Oostkapelle Mossel 10-daagse gehouden. De or ganisatie van de Oostkapelle Mossel 10-daagse is geheel vernieuwd. Ook dit jaar zijn de ondernemers uit Oostka pelle ruim vertegenwoordigd in dit jaarlijks terugkeren de september evenement. Het evenement is uitgebreid met een Amuse looptocht en Amuse fietstocht op zaterdag 10 september en een am- bachtsmarkt op zaterdag 17 september. Alle deelnemende restau rants bieden ieder afzonder lijk een mosselgerecht aan welke gebundeld zijn in een gezamenlijke menukaart. De Amuse looptocht en de Amuse fietstocht op zaterdag 10 september, start om 13.00 uur (looptocht) en om 13.30 uur (fietstocht) in restaurant Mossels en Meer. De deel nemers zullen 5 horecazaken aandoen voor een hapje en/ of drankje. De Amuse loop tocht is ongeveer 7 km en de Amuse fietstocht ongeveer 13 km. De afsluiting van bei de tochten is in Grand Café Anno Nu waar aansluitend een All-Inn barbecue (eten en drinken) wordt georgani seerd van 17.30 uur tot 23.00 uur. ledereen kan zich op geven voor deze tochten en voor de BBQ tot 4 september via elwingeerse@gmail.com De kosten bedragen voor de loop- en fietstocht 14,50 p.p. en voor dé All-Inn BBQ bij Anno Nu 29,50 p.p. ZOUTELANDE - De VVD Veere houdt op maandagavond 12 september een bijeenkomst onder de titel: Duurzaam heid in liberaal perspectief. De gemeenteraad van Veere gaat in december 2016 een nieuw Duurzaamheidsplan 2017 - 2020 vaststellen. Ter voorbereiding op de be spreking van het plan in de gemeenteraad wil de VVD Veere in gesprek gaan met inwoners en ondernemers om van hen te horen hoe zij aankijken tegen de rol van de gemeente bij het streven naar een duurzame/ energieneu- trale gemeente in 2050. De bijeenkomst is van 19.30 tot 22.00 uur in het Beachhotel aan de Duinweg 97 in Zou telande. In verband met de voorbereidingen voor deze avond wordt het op prijs ge steld als u zich aanmeldt via info@wdveere.nl. SEROOSKERKE - Frans van der Graaf houdt voor Groei en Bloei een lezing op dins dag 13 september om 19.30 uur in de Zandput in Seroos- kerke. De nadruk ligt op de natuurlijke vijver met vissen, kikkers, salamanders, wa terplanten en de problemen die zich hierbij voor kunnen doen. Er is ook gelegenheid tot het stellen van vragen. www.walcheren.groei.nl

de Faam | 2016 | | pagina 22