beweegcentrum Club VIEF BN'ers schrijven Suske en Wiske wvo zorg Zaterdag 10 september, 10.00 -13.00 uur Gratis workshops en gezondheidsmetingen Mee naar geweldig Gent! Samen voelt beter 18 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2016 Zes bekende Nederlanders - Guus Meeuwis, Wilfred Genee, Aaf Brandt Corstius, Esther Verhoef, Karin Amatmoekrim en Carlo Boszhard - debuteren vanaf deze week met hun eigen Suske en Wiske- album, dat ze speciaal schreven voor SOS Kinderdorpen. Voor Carlo Boszhard was het een grote wens om een keer een Suske en Wiske-avon- tuur te schrijven. Hij heeft alle albums in huis en is al tijd fan geweest. Daarnaast vindt hij het geweldig om dit voor SOS Kinderdorpen te doen, omdat hij op deze manier kinderen helpt die liefde en een veilig thuis no dig hebben. "Ik schrijf graag én help SOS graag. Elk kind heeft familie nodig." De zes Suskes en Wiskes zijn zo bijzonder omdat de schrijvers allemaal hun ei gen leven en achtergrond in de verhalen hebben ver werkt. Zo beleefden Suske en Wiske in 'De Grandioze Gitaar' van Guus Meeuwis een avontuur in de muziek wereld. En schreef Carlo Boszhard een strip met de titel 'De Irritante Imitator', een herkenbaar thema van uit De TV Kantine. Jeugdsentiment Voor alle schrijvers geldt: Guus Meeuwis is een van de bekende Nederlanders die een Suske en Wiske-album schreef. Suske en Wiske is echt jeugdsentiment. Voor Wilfred Genee zijn Suske en Wiske nog altijd zijn hel den. "Het waren de eerste stripboeken die ik las en het was keer op keer feest als er een uitkwam." Ook voor Esther Verhoef zijn Suske en Wiske iconen uit haar jeugd. "De albums hebben voor mij iets magisch. We hadden thuis stapels Suske en Wis kes, iedereen las en herlas ze. Toen ik op mezelf ging wonen, haalde mijn vader hoogstpersoonlijk de helft van de Suske en Wiskes uit mijn verhuisdoos. Dat zegt genoeg." Typische belettering De avonturen werden gete kend door de bekende Ne derlandse striptekenaars Hanco Kolk, Gerben Val- kema, Eric Heuvel, Gerard Leever, Romano Molenaar en Michiel de Jong, die al len hun eigen stijl toevoeg den. Kolk: "Wel heb ik erop gestaan om de schitterende Win de Suske en Wiske-collectie van 6 bekende Nederlanders Ga snel naar de Klfc&Win op de site van Je lokale krant belettering over te nemen. Dat is bijna de helft van de herkenbaarheid van de stripserie." Elk kind een familie Een deel van de opbrengst van dit unieke stripproject gaat naar SOS Kinderdor pen. De internationale kin derontwikkelingsorganisa tie zorgt ervoor dat kinderen in een liefdevolle familie kunnen opgroeien, de basis voor een kansrijke toekomst. Directeur Margot Ende van SOS Kinderdorpen is trots op de stripalbums. "Gewel dig dat Suske en Wiske en zes bekende Nederlanders ons helpen in onze missie om kinderen die er alleen voor staan weer een thuis te geven in een lieve familie." In de boekhandel en online Deze bijzondere stripalbums zijn verkrijgbaar bij kiosken, boekhandels en de grotere supermarkten. Sinds zater dag 3 september ligt het al bum van Guus Meeuwis als eerste in de winkel en de daaropvolgende vijf zater dagen komt er steeds een nieuwe strip uit. Op www.ad.nl/suskewiske staan de verkooppunten vermeld. Hier kunnen de zes stripalbums ook in één keer aangeschaft worden. Klik&Win Wil je kans maken op deze bijzondere collectie t.w.v. €39,95? Ga dan naar de site van jouw krant en doe mee! 3-DAAGS HOTELARRANGEMENT BELGIË Welkom in de mooiste en gezelligste stad van Vlaan deren! Drink je een Belgisch biertje op één van de vele terrassen langs de Leie? Of ga je win kelen in de leuke winkel straten? Gent heeft ook een zeer rijke cultuur, wat terug te zien is aan de talkrijke oude delen van de stad. Snoep je ook van 'nonnenbillen' en 'Gent se neuskes'? Ghent River Hotel Je logeert met dit arrange ment in het Ghent River Hotel, gelegen aan de oever van de Leie in het hartje van Gent. Vanuit de ontbijtruimte van het hotel heb je een mooi uitzicht over het centrum van Gent. Het hotel beschikt over een bar, terras, sauna en fitnessruimte. Inbegrepen 2x overnachting met ont bijt lx drankje aan de bar Friet van Flip (dagelijks open m.u.v. woensdag) .•boottocht Gent Watertoe rist (gesloten op 25-12- 2016 en 01-01-2017) Prijzen 3 dagen 07-09-30/11 109 01/12-31/03 99 01/04-30/04 109 Prijzen in p.p. o.b.v. van een tweepersoonskamer. Niet inbegrepen: reserve- ringskosten (€20,-), toeris tenbelasting (€3,- p.p.p.n.) en bijdrage Calamiteiten fonds (€2,50). Informatie en reserveren reiskatern.nl/deweekkrant/ prl604 of bel via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoek- code 17369. Gezelligheid en heel veel sfeer in de mooiste stad van Vlaanderen. Programma open huis: Gratis gezondheidschecks (o.a. metingen bloeddruk, BMI, vetpercentage, longkracht en spierpercentage) Gratis te volgen workshops/ proeflessen: Informatie over wandeltochten en Nordic Walking 10.00-10.30 uur 10.45-11.15 uur 11.30-12.00 uur 12.15 -12.45 uur Locatie: Club VIEF, Vredehoflaan 370, Vlissingen (Ter Reede) Pilates stoel yoga Tai Chi Fitheidstraining Kijk voor het complete lesaanbod op: www.clubvief.nl

de Faam | 2016 | | pagina 18