Uw kostbaarheden zijn goud waard! m O 0 O Film by the Sea krijgt steeds meer allure goudwisselkantoor www.goudwisselkantoor.nl FILMFESTIVAL 2016 (f| Het volledige program ma en informatie over kaartverkoop is te vinden via filmbythesea.nl De 18de editie van het festival Film By The Sea gaat eind deze week van start. Het belooft weer een heel evenement te worden waarbij film en literatuur centraal staat. Traditiege trouw gaat het festival van start met het openingsgala op vrijdag met talloze gasten waaronder vele BN-ers. Film en educatie Naast films en documen taires staat het festival ook in het teken van educatie. Vrijdag 16 september wordt de scholierenfestivaldag gehouden met bijeenkom sten, diverse workshops en debatten. Manon de Weerd: "Denk bijvoorbeeld aan een film die wordt ver toond over kinderarbeid in de wereld en waarbij de jongeren letterlijk achter de naaimachine worden gezet om spijkerbroeken in elkaar te zetten om op die manier op een ludieke ma nier kennis nemen van wat kinderarbeid precies in houdt." Op woensdag 13 september is een speciale ochtend in geruimd voor de jongere schoolkinderen die onder het motto Kids at Sea naar de film gaan. Een ander hoogtepunt is de première familievertoriing van de VPRO tv-serie 'Alleen op de Wereld' naar het boek van Hector Malot. Op 11 sep tember wordt de hele serie van totaal drie uur lengte vertoond. De cast van de tv-serie is daarbij aanwe zig- door Gerard van der Hoeven VLISSINGEN - Tijdens dit openingsgala gaat de film Florence Foster Jenkins in pre mière. In die film spelen Hugh Grant en Meryl Streep de hoofdrollen. Daar kan het pu bliek ook kennismaken met de vakjury die gedurende het hele festival de films beoor deeld en dit jaar bestaat uit Adriaan van Dis (voorzitter), Saskia Noort, Winnie Sorg- drager, Yentl Schieman. Anne- lies Verbeken, Jaap Robben en André van Duren. Zaterdag 10 september wordt geopend met het Literatuur programma, want het thema film en literatuur is een van Gasten op de rode loper tijdens het openingsgala van vorig jaar. spreekt kennelijk het publiek aan. De laatste jaren lag het bezoekersaantal van FbtS rond de 40.000 en er zit nog rek in. Men hoopt uiteindelijk de 50.000 te kunnen halen. PR vrouw Manon de Weerd: "Voor het eerst kunnen we dit jaar ook met FbtS beschikken over de immense CCXL-zaal. Vorig jaar was die nog net niet klaar. De zaal leent zich voor de speerpunten van FbtS. Naast films zijn er ook lezin gen, interviews en boekpre sentaties om een en ander aan elkaar te koppelen. Zo komt Frank Lammers als re gisseur van de film 'Of ik gek ben' met zijn cast naar Vlis- singen en zal na de filmverto ning praten over zijn produc tie. Die combinatie van literatuur en film is in de loop der jaren van het festival een belangrijk element geworden volgens festivaldirecteur Leo Hannewijk. "Daarmee onder scheidt FbtS zich van andere festivals en neemt een unieke plaats in," zei hij tijdens een interview vorige maand in De Faam. Claudia Cardinale Op zondag wordt het thema Familiegeheimen besproken door vijf auteurs, waaronder Manon Uphoff, Adriaan van Dis en Renate Dorrestein. Met dit soort bijeenkomsten en workshops is FbtS niet alleen meer een festival waarbij het publiek een filmpje kan pak ken, maar thema's te koppe len aan andere activiteiten (/js «ft Scène uit Florence Foster Jenkins met Hugh Grant en Meryl Streep. De film gaat in premiere tijdens het openingsgala. allerlei doeleinden." Die wordt meteen benut voor de verto ning van de beroemde klas sieker 'Once Upon a Time In The West' die in CCXL op mul- tigroot scherm zal worden vertoond en zal worden inge leid door actrice Claudia Car dinale die als eregaste op het festival aanwezig zal zijn en de Grand Acting Award op vrijdag in ontvangst zal ne men. Tevens wordt dan de Sylvia Kristel Award en De Pa rel voor de beste boekverfil- ming en Le Prix de TVsMonde voor de beste Franse film uit gereikt. De Vakjury zal onthul len welke film zij bekronen. Kortom, Film by the Sea biedt een programmering met voor elk wat wils en krijgt op deze wijze een steeds breder karak ter. Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, een ketting of een horloge, een treintje waar opa nog mee heeft gespeeld of een doosje met oude bankbiljetten. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: Inkoop Verkoop Veiling Verpanden Beleggen Goud Zilver Munten Sieraden, diamanten en horloges Oude bankbiljetten Postzegels Antiek speelgoed Locatie Serooskerke Parkeerterrein 'zwembad de Goudvijver Zandput1 4353 BA Serooskerke serooskerke@goudwisselkantoor.nl Openinqstijden Elke woensdag van 13.30 -16.30 uur Locaties bij u in de buurt: Goes (di. t/m za.), Burgh-Haamstede (wo.) en Zierikzee (ma.)

de Faam | 2016 | | pagina 15