u m BON LEZERSMENU LEZERSMENU Pianiste Marianne Boer en vriendinnen Dagje cultuur in Goes Hildernisse eten drinken De Faam Finalist van The Voice 11 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 2016 MIDDELBURG - Pinokkio is een ondeugende jongen die zich steeds weer in de nesten werkt. Als hij zich met een leugentje om best wil probeert te redden, groeit zijn neus! Ontmoet Gepetto, De Goede Fee, Kat en Vos en natuurlijk Pinok kio en ga mee op dit span nende avontuur van de Ef- teling voor iedereen vanaf 5 jaar! Zondag 9 oktober 14.00 en 16.00 uur Schouwburg Mid delburg. www.zeelandtheaters.nl GOES - De Zeeuwse pianiste Marianne Boer brengt met vi oliste Marijn Mijnders, altvio liste Edith van Moergastel en celliste Rebecca Wise belang wekkende pianokwartetten uit de literatuur: het pianok wartet KV 478 van Mozart, het enige en vroege pianokwartet van Mahler en het tweede pi anokwartet opus 87 van Dvorak. Georganiseerd door Stichting Kamermuziek Zeel and. Zondag 25 september 15.00 uur Theater de Mythe Goes, zeelandtheaters.nl GOES - Vlak voordat het nieu we culturele seizoen van start gaat organiseert Goes Marke ting, op zaterdag 10 septem ber van 14.00 tot 24.00 uur, het evenement GoesC. Dit evenement zal, net zoals de voorgaande vier edities, plaatsvinden op het Bleek veld. Naast een vooruitblik op wat Goes cultureel te bieden heeft in het nieuwe seizoen 2016/2017, presenteren ook di verse amateurkunstenaars en verenigingen zich deze dag. Van 13.00 tot 16.00 uur is het open huis bij culturele instel lingen onder de noemer 'Vreemde Gans in de bijt'. Ont moet culturele instellingen op een ludieke manier. Het be looft een verrassende middag te worden met culturele eve nementen op"plaatsen waar je ze niet verwacht; zoals een verrassende rondleiding door Goes met 'bekende' Goesena- ren. Op het Bleekveld zijn gra tis optredens van o.m. Y'Abba Do, Marjon van Iwaarden, Rob Scheepers, Theaterproductie huis Zeelandia, Balletstudio Free, Muziektheater Zeeland en Yamato, the drummers of Japan. Zaterdag 10 september 14.00 - 24.00 uur Bleekveld Goes. www.goesisgoes.nl - Sjors van der Panne is al jaren actief in de mu ziekwereld. In 2014 besloot hij mee te doen aan The Voice of Holland. Met zijn uitzonderlijke stem en in geleefde performance ont roerde hij de juryleden en het publiek, en bereikte hij de tweede plaats tijdens de finale. Sjors vertelt: "Zingen is voor mij net zo belangrijk als ademhalen. Het is een manier om mezelf te uiten, om te communiceren. Het liefst doe ik dat in mijn ei gen taal, in het Nederlands. Door te zingen laat ik mijn gevoel spreken en ik wil dat delen met zo veel mo gelijk mensen." Sjors brengt met zijn vaste be geleiders Peter Pluer (gi taar), Hubert-Jan Horrocks (piano) en Siebe Posthuma de Boer (trompet en bugel) de mooiste Nederlandstali ge liedjes. Klassiekers uit het oeuvre van o.a. Frank Boeijen, Jacques Brei, Ramses Shaffy en De Dijk worden afgewisseld met de mooiste liedjes van ei gen hand. Het optreden is zaterdag 1 oktober om 20.00 uur in Theater de Mythe Goes. H zeetandtheaters.nl Songs uit de seventies MIDDELBURG - Wie de jaren zeventig als het gouden tijdperk van de popmuziek beschouwt, zal likkebaardend dit programma bijwonen. De jonge groep Pure99 brengt een programma met het beste van die tijd. En dan meer in het bijzonder de akoestisch getinte singer/song- writer-achtige muziek, die juist in die jaren bloeide. Het komt allemaal voorbij in de mooi ste liedjes van The Eagles, Joni Mitchell, Cros by, Stills, Nash Young, James Taylor, Fleet wood Mac, Bob Dylan e.a. Zaterdag 8 oktober 20.00 uur Schouwburg Middelburg www.zeelandtheaters.nl Middelburg - Tot 13 oktober kun je voor het Lezersmenu van de Faam terecht bij Hildernisse Eten Drinken aan het Plein 1940 op nummer 10. En deze keer kun je kiezen uit een driegangenmenu zonder soep of een viergangen menu met soep. Bij binnenkomst verbazen we ons over de ruimte en de rust die Hildernisse uitstraalt: achter in het pand biedt een openslaande, deur een blik in de ach tertuin. Ook daar kun je heerlijk zit ten, op een geheel ommuurd terras met veel groen. Wij kiezen voor een tafeltje aan het raam met uitzicht op het Plein 1940. Sinds de herinrichting van het Plein lijkt het één groot gezellig terras. Het viergangen menu dat ons wordt aanbevolen bestaat uit een voorgerecht, soep, hoofd- en nagerecht. Bij het voor- en hoofdgerecht is rekening gehouden met de vegetariërs onder ons. Onze keuze valt op de gemarineerde lams- spiesjes met gevulde peppadews en balsamicomayonaise. De zoete, pikante paprika's geven de zachte smaak van het milde lamsvlees een pittig karakter. De kreeftenbisque is zoals hij hoort te zijn: de milde kreeftensmaak met een vleugje cognac en garnalen. Prima op smaak en zeker niet te zout, wat helaas vaak wel het geval is. Het hoofdgerecht wordt lastig want de t keuze bestaat uit vegetarische hartige I taartjes met spinazie, zongedroogde tomaatjes en feta, op de huid gebakken zeebaarsfilet met antiboise of kalfsen trecote met mediterrane krieltjes en kruidenboter. We kiezen voor de zeebaars met anti boise, een dressing op basis van olijf- olie waar iedere kok zijn eigen creati- P viteit in kwijt kan. En dat is uitstekend gelukt. We ontdekken er zeer fijn ge- I sneden courgette, knoflook, kappertjes R en paprika in. De kruiderij blijft het geheim van de kok. De garnering van I de zeebaars bestaat onder andere uit I een bedje van zeekraal. Bij dit gerecht I wordt een droge witte wijn geadviseerd B zoals de Sauvignon Blanc. K Ons nagerecht wordt de citroen pan- P nacotta; gekookte room met zoute pis tachenoten, pistachenotenijs en anijs- cress. De kleine groene blaadjes dienen tï al lang niet meer als decoratie op het bord. Deze kiemplantjes zijn inmiddels in allerlei smaken te krijgen, variërend I van drop- tot oestersmaak. Hildernisse Plein 1940 10 4331 LH Middelburg 0118 620 381 Buurman en Buurman GOES - Wie droomt er niet van om beroemd te zijn? De Buurmannen gaan er alles aan doen om beroemd te worden en gebruiken hiervoor al hun klustalent. Slapstickmusical voor ieder een vanaf 3 jaar met liedjes van Ivo de Wijs, tekst van Jelle Kuiper en regie van Bruun Kuijt. Peuters en hun ouders gierden het uit van het lachen bij de vorige Buurman 81 Buurman-mu sicals. woensdag 5 oktober 15.00 uur Theater de Mythe Goes. @1 www. zeel and* heaters.nl Naam: E-mail: Het Lezersmenu van Hildernisse is geldig tot en met 13 oktober. Het driegangenmenu wordt aangeboden voor 25,- het viergangenmenu kost 32,50 per persoon. Reserveren is gewenst op 0118-620381

de Faam | 2016 | | pagina 11