Superseizoen vanuit twee containers Fit mantelzorgen n Volvo zoekt de ruimte om zich te verstoppen Grand Acting Award Jullen opkijken hen? r»i Omdenken 5 WOENSDAG 31 AUGUSTUS 2016 1ESE0H2 Zot op Zeeland Zon, zee en strand. Een lekker muziekje erbij, ligstoeltje hu ren en tussendoor een ijsje halen. Het kan allemaal bij het nieuwste strandpaviljoen dat Vlissingen rijk is, Pier op het Badstrand. En dat allemaal vanuit twee containers die op het strand geplaatst zijn, in afwachting van de originele bouw die dit najaar begint. VLISSINGEN - "Heel Neder land heeft te lijden gehad on der een minder goede zomer," zegt de 22-jarige Niek Damen, student commerciële econo mie en bedrijfsleider van Pier 7- "Maar wij hebben ons doel gehaald en dat stemt ons toch zeer tevreden. Ons eerste sei zoen heeft aan de verwach tingen voldaan, namelijk dat het mogelijk is om een tosti, hotdog of ijsje op het strand te kunnen eten of gezellig iets te drinken met z'n allen. Je kunt bij ons ook ligbedden, klap- stoelen en windschermen hu ren en zo hoort het te zijn op een strand." 'DE TOERISTEN Er is hard gewerkt aan de naamsbekendheid van Pier 7. Menigeen was nog redelijk kritisch over het plan voor dit seizoen. Want twee contai ners op het strand en er dan iets in beginnen? Springkussen Niek lacht tevreden en zegt: "We zijn dolenthousiast, on danks het soms slechtere weer. Als de zon schijnt, zijn in een mum van tijd alle twee honderd ligbedden verhuurd. Ook het springkussen is een succes." "Natuurlijk kijken we uit naar het eind van het jaar als het bouwen onder de boulevard begint," vervolgt Niek. "Boven op de boulevard staat de aan vang van de bouw gepland voor begin volgend jaar, zodat we in de zomer van 2017 klaar zijn. Dan is alles weer anders. Dan zijn we een horeca/ loungegelegenheid en heb ben we een complete keuken. Na een dag op het strand kun je bij ons een lekker hapje te gen een schappelijke prijs eten. Zowel gezinnen met kinderen als mensen dié slechter ter been zijn of in een rolstoel zitten. Lekker eten met je voeten in het zand, want er komt zelfs een zitge- deeftezonder vloer." Lol De ploeg personeel die rond loopt op het strand om de mensen aan de picknicktafels te bedienen, hebben er lol in. "Waar maak je het mee datje op een warme dag even een verfrissende duik in het water kan nemen? Nergens toch? Behalve hier dan." Sfeer "Dit onderscheidt ons denk ik wel van andere paviljoenen," meent Niek. "Na sluitingstijd blijven de medewerkers ook vaak nog even hangen en drinken we nog iets met z'n allen. Supergezellig en goed voor de onderlinge werksfeer. Pier 7 serveert vanuit twee containers die op het strand zijn geplaatst. FOTO: Conny den Heijer Alles bij elkaar opgeteld, voelt het hier echt als op vakantie zijn in je eigen land." Kaart "We zetten de Boulevard weer op de kaart en dat is belang rijk voor Vlissingen. De toeris ten zullen opkijken als zij vol gend jaar terugkomen. Wij hebben'er zin in. En dat het zomerseizoen minder weer had? Ach, daar komen we wel overheen. Voorlopig verkopen we nog volop een kleine hap zoals tosti's en hotdogs, dus we hebben niets te klagen. Het is uiteindelijk een opstap naar volgend jaar." VLISSINGEN - Op 9 septem ber start M-anteling met de cursus 'Fit en Vitaal mantel zorgen'. In vier bijeenkomsten staat op een speelse manier het welzijn van de mantelzor- ger centraal. "Mantelzorgers zorgen vaak met veel liefde en geduld voor diegene die van hun zorg af hankelijk is.-Daarbij is het ook belangrijk om goed voor jezelf te zorgen. Als de mantelzorger uitvalt, hebben er immers twee een probleem, de man telzorger én degene voor wie ze zorgen," zegt Conny Prins, coördinator bij Manteling. De eerstvol gende evensong in de Sint Jacobskerk vindt plaats op zondag 4 september om 17.00 uur. De kerk is open vanaf 16.30 uur. The Rev. Ank Muller van "Met deze cursus willen we mantelzorgers op een speelse manier bewust maken van wat ze allemaal doen en wat daar aan ontspanning tegen over zou kunnen staan. Zo la ten we de deelnemers kennis maken met eenvoudige fitness, oefenen makkelijk in pasbare ontspanningsoefe ningen en maken een wande ling door het bos naar het strand. Na een quiz over de zin en onzin van goede voe ding, bereiden we een gezon de lunch die we samen op eten. De ervaring leert dat er door de ontspannen sfeer ook de 'Mission- to Seafarers' is dan de de voorganger/liturg, terwijl Jos Vogel weer de or gelbegeleiding van koor- en gemeentezang op zich neemt. Ook de 'Evensingers' zijn weer present voor de li- heel wat afgelachen zal wor den. En dat is, samen met het ontmoeten van andere men sen, minstens zo belangrijk!" De data waarop de cursus plaatsvindt, zijn: 9,16, 23 en 30 september van 13.30 tot 15.30 uur (23 september van 11.00 tot 13.00 uur). Locatie: Porthos Vlissingen, Pablo Picassoplein 126. De kosten zijn 15 euro. Heeft u ook zin om er op een ontspannen manier even uit te zijn, andere .mantelzorgers te ontmoeten en Uw (lach) spieren te trainen? Manteling: 0118-55 35 30 of info@mante- lingwalcheren.nl. MIDDELBURG - Alle maat schappelijke ontwikkelin gen beginnen in het den ken. Ons eigen denken doet er dus heel erg toe. De cursus 'Anders Denken' wordt gegeven in een aan tal plaatsen in Nederland, waaronder Middelburg. Een cursusjaar telt veertien avonden. De bijdrage in de kosten van zaalhuur en cursusmateriaal is 110 euro. Belangstellenden kunnen zich aanmelden via het aanmeldingsformulier op www.stichtingisis.org of telefonisch bij Anja de Jong: 0118-643908 of 06- 27234368. VLISSINGEN - Volvo is een mooie kater van vier jaar oud. Hij is gevonden en niemand die hem tot nog toe mist. Vol vo is op zoek naar vrijheid, hij vindt het in het asiel maar veel te klein en hokkerig. En' dat terwijl Volvo juist zo dol is op ruimte en verstopplekken. Heeft u die ruimte voor hem? Het liefst in een groenrijke buurt, zodat hij zich heerlijk kan uitleven! Niet alleen Volvo zoekt een.fijn plekje, ook an dere dieren willen een warm nest: dierenasielwalcheren.nl. turgische gezangen, zowel in het Engels als in het Neder lands. De korte oecumeni sche zangdienst heeft als thema 'Grace/Genade' en duurt ongeveer vijftig minu ten. VLISSINGEN - De tweede edi tie van 'Fantastic Fifties' Dri ve-in bioscoop vond afgelo pen vrijdag plaats. De avond was volledig uitverkocht. Be zoekers keken vbrtuithun auto op het oude PSD-terrein naar 'Vertigo' van Alfred Hitchcock. Ook was er jaren '50 muziek. VLISSINGEN - Het wordt een onvergetelijk moment op vrij dag 16 september. Film by the Sea vertoont dan 'Once Upon a time in the West' alleen die avond in een gerestaureerde versie in het CCXL theater op een scherm van twintig meter breed. Het meest bijzondere is dat de film geïntroduceerd wordt door niemand minder dan Claudia Cardinale. Kort daarvoor ontvangt zij de Grand Acting Award tijdens de Award Ceremony. Nu zijn al vaker grootheden uit de filmwereld tijdens Film by the Sea ontvangen, maar de komst van deze filmvedet- te is wel heel erg bijzonder. Ondanks haar 78-jarige leef tijd staat Claudia Cardinale nog steeds op de filmset err volgend jaar worden twee nieuwe films met haar ver wacht. Zij' heeft dan in 135 films gespeeld, evenveel films als Film by the Sea vèftaont. Cardinale heeft een jpjlruk- wekkend oeuvre opgeböuwd. Zij werkte samen, met acteurs als Marcello Mastroianni, Burt Lancaster, John Wayne, Alain Delon, Brigitte Bardot en met regisseurs alj Fellini, Visconti en Herzog. Speciaal voor 'Vrienden van het festival' zijn vijftig plaat sen gereserveerd bij de Award Ceremony. Aanvang: 18.30 uur.

de Faam | 2016 | | pagina 5