f Asfalteren fietspad Laan der Verenigde Naties Takendiscussie: denk mee over groen en speelplaatsen Proef afvalinzameling gemeente Middelburg Terug van vakantie? Spoel kraan 1 minuut door r GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: ©GemMiddelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Het fietspad (deel vanaf de Domburgse watergang tot en met de rotonde Europalaan) is nu nog uitgevoerd in een tegelverharding. De beton- tegels worden verwijderd en vervangen door rood asfalt. Maandag 29 augustus start de aannemer met de werkzaam heden. Het fietspad is vrijdag 23 september.weer open voor het fietsverkeer. Welke gevolgen heeft dat voor u? Het fietspad wordt afgesloten en er wordt een omleiding geplaatst. Het gemotoriseerd verkeer op de Laan der Verenigde Naties krijgt te maken met verkeershinder, omdat één rijstrook wordt afgesloten. Denk mee over onderhoud van openbaar groen en de toekomst van de speelplaatsen in de wijken. Wat zijn haalbare alternatie ven in de rolverdeling tussen gemeente en bewoners? Wat kun nen wij samen beter of anders doen? De gemeente Middelburg bezint zich op haar toekomstige rol in een veranderende samenleving. Wat zijn nog wel kerntaken en wat niet meer? Kunnen taken ook anders en/of door anderen worden uitgevoerd en hoe dan? U kunt uw mening over groen onderhoud en speelplaatsen nu kenbaar maken op Facebook. Dit najaar starten in Middelburg drie proeven om te bepalen wat de beste inzamelmethode is voor het huishoudelijk afval in de gemeente. In drie wijken, in totaal 5.500 huishoudens, worden verschillende methodes getoetst. Op basis van de resultaten neemt de gemeenteraad eind 2017 een beslissing over de afval inzameling van de toekomst. De eerste proef start in oktober en vindt plaats in Arnemuiden-Noord. Inwoners ontvangen een extra container voor plastic verpakkingen en drankkartons. Reageren kan ook door te mailen naar com- municatie@middelburg.nl of te bellen naar 14 0118 en te vragen naar de contactpersoon takendiscussie. Foto: Aart van Belzen In de Stromenwijk start in november een proef met 'omgekeerd inzame len'. Dit houdt in dat al het herbruikbare afval aan huis wordt opgehaald. Restafval, dat na goed scheiden minimaal is, wordt weggebracht naar een ondergrondse container in de buurt. Uw drinkwaterleverancier raadt aan om uw drinkwater leidingen na de vakantie goed door te spoelen. Wanneer kraanwater langere tijd stil staat, loopt de kwaliteit wat terug. Door de kranen meteen bij thuiskomst 1 minuut door te laten lopen, krijgt u weer ORGANISATIEVERORDENING GEMEENTE MIDDELBURG 2016 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 2 augustus 2016 hebben besloten tot vaststelling van de Organisatieverordening gemeente Middelburg 2016 onder intrekking van de Organisatieverordening gemeente Middelburg 2008. De Organisatieverordening gemeente Middelburg 2016 treedt met terugwer kende kracht in werking op 1 januari 2016 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 25 augustus 2016 tot 18 november 2016) ter inzage bij de informatiewinkel in het stads kantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. WIJZIGING ARBEIDSVOOR WAARDENREGELING GEMEENTE MIDDELBURG Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 21 juni 2016 hebben besloten tot wijziging van de Arbeidsvoorwaardenregeling gemeente Middelburg (89ste wijziging). Deze wijziging betreft het aanpas sen van de soiïicitatiecode (artikelen 2:4:2:1, 2:4:2:4, 2:4:2:5 en 2:4:2:6 van de Arbeidsvoorwaardenregeling). lekker, vers drinkwater. Bij temperaturen vanaf 25°C en in stilstaand water gedijt de legionel- labacterie, die bij inademing tot longontsteking en de zogeheten veteranenziekte kan leiden. Zorg daarom dat er geen waterdrup peltjes in de lucht komen bij het Deze wijziging treedt in werking op 1 september 2016 en ligt voor een ieder gedurende twaalf weken (vanaf 25 augustus 2016 tot 18 november 2016) ter inzage bij de informatiewinkel in het stadskantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder Tegen beta ling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Achter de Houttuinen 40: flitsver- gunning aanbrengen gevelreclame (1-8). Bezaanschuit 1 Arnemuiden: bouw vrijstaande woning (5-8). Brakstraat 34: flitsvergunning schilderen woning (4-8). Brakstraat 34: flitsvergunning ver vangen voegwerk linkergevel (4-8). Brakstraat 34: flitsvergunning vervangen kelderluiken (4-8). Herengracht 24: flitsvergunning intern verbouwen renoveren pand (8-8). Kinderdijk 84: flitsvergunning herstel punt gevel (4-8). Sint Janstraat 3C: wijzigen win- doorspoelen van de douchekop. Leg de douchekop in een emmer met een dweil erover of houd hem onder water, zodat er geen waterdamp in de lucht komt. Op www.evides.nl/kraandoorspoe- len leest u meer over het behoud van drinkwaterkwaliteit thuis. keipui (8-8). Strandplevierhof 3: vestigen tat- toostudio (16-8). Informatie over deze c verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): Achter ae Houttuinen 40: flitsver gunning aanbrengen reclame (17-8). Brakstraat 34: flitsvergunning vervangen twee kelderluiken (1/-8). Gortstraat 77: flitsvergunning schil derwerk (11-8). Hertzweg 15: uitbreiden be- drijfspandjl 6-8). Hoge Stelle 47: realiseren in-/uitrit In de binnenstad en hoogbouwlocaties in de Stromenwijk en in Hof ter Veste start in december een proef met het gescheiden inzamelen van groente- en fruitafval (GF), plastic en drankkartons en restafval. Alle huishoudens in de proefgebieden worden de komende weken voorzien van informatie. Zij ontvangen een nieuwsbrief, een uitnodiging voor een informatiebijeenkomst en worden op de hoogte gehouden via de gemeentelijke website en Facebookpagina. In de eerste zes maanden verzamelt de gemeente informatie om de proeven te kunnen evalueren. De proeven lopen door totdat de gemeenteraad een besluit heeft geno men over de nieuwe afvalinzameling. Meer informatie over de proeven kunt u lezen op www.middelburg.nl/afvalapart INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG herstelwerkzaamheden (11-8). Markt 33: verbouwen bovenwo- (17-81 Londi lensekaai 31: flitsvergunning ning tot vijf appartementen (17-8) Nieuwlandseweg 15: bouw erker 16-8) Turfkaai 3 en 3A: wijzigen voor gevel en verbouw pand (1/-8). Turfkaai 5 en 9: maken opening in muur (16-8). IJsselstraat 96: realiseren dakop- bouw (12-8). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Deraen) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen ij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan'de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING(EN) Uitgebreide voorbereidings procedure Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalin- omgevingsrecht (Wabo) voorne- gen s zijn verlenen: n omgevingsvergunning te Voor: het verbouwen van het pand Locatie: Lange Noordstraat 46 De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen van 25 augustus tot en met 5 oktober 2016 gedurende zes weken ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedu rende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Post bus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde perio de is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op het telefoonnum mer 1011 8) 67 52 27. Belanghebben den lopen net risico niet-ontvankelijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelij kerwijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoela in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht.

de Faam | 2016 | | pagina 9