100% Mobiel f T\vee generaties met passie voor klassieke motortechniek Ticketbox moet zorgen voor vlot en veilig betalen in de bus Aanleg van een rotonde Ringrijden Zomerfeest Tocht met scootmobiel Plantarium 15 WOENSDAG 24 AUGUSTUS 2016 MIDDELBURG - Als ventje van zes jaar trok Willem, in middels 54, samen met wat vriendjes een oude brommer uit het water bij de Keersluis brug. Vanaf dat moment was hij verkocht. "Mijn ouders zagen me aan komen met die oude brom mer, terwijl mijn vader daar niets mee had. Het heeft zich in de loop der jaren uitge breid, maar mijn voorkeur gaat uit naar de modellen uit de jaren 40 en 50." Boy heeft voornamelijk modellen uit de jaren 50 maar zijn interesse gaat mêer uit naar de jaren 20 en 30. Op zijn twaalfde jaar vond Boy zijn eerste oldtimer, een NSU Quickly uit 1957. Die heeft hij nog steeds. "Die doe ik ook niet weg, die is voor mij bijzonder. En die heeft net als die andere die hier staat ook die oude look: hij glimt je niet tegemoet maar is gebruikt en de verf zit er niet overal meer op. Maar dat maakt hem juist zo mooi. Een bijzondere hob by voor een jongeman van 22 jaar. Dat vinden zijn vrienden ook, die begrijpen niet hele maal wat hij er aan vindt en sommigen vinden het zelfs wat prehistorisch. "Dat maakt mij niet uit, dit moet je zien. Het is één brok techniek en als ze weer rijden dan moetje ze horen. Dat specifieke geluid, dat is prachtig." Beleving In de werkplaats achter het huis staan 4 NSU's, 2 BMW's en een BSA op een rij. De BSA is bij Boy de favoriet. Boy: "Al les aan de BSA trilt en ram melt maar het is een beleving om. er op te rijden. "Alleen al het geluid. Deze motor heeft een geschiedenis en dat vind ik interessant. Hij komt uit het Engelse bezettingsleger." En de band Normaal zong erover. Willem: "Zo is die BMW gele verd door firma de Leeuw aan de Middelburgse politie, daarna gebruikt door het Ge meentelijk Energie Bedrijf en toen even van de radar ver dwenen. Aangekocht door een particulier en nu staat hij hier. Prachtig als je het hele verhaal terug kunt halen. Ik ben altijd heel benieuwd naar wie de berijders waren." De mannen struinen beurzen af voor onderdelen of kopen bij particulieren. Speciale kleuren verf die nodig zijn kun je laten scannen en die worden dan speciaal gemaakt. Volledig ontmanteld Maar als het aan Boy ligt dan laat hij zijn motoren zo au thentiek mogelijk, inclusief de gebruikssporen. Zo gebeurt het dat er een BSA volledig ontmanteld in de werkplaats ligt te wachten op de tijd dat vier technische handen hem voorzichtig aanpakken. Al duurt dat misschien wel een jaar. Vader en zoon Van Ever- dingen hebben tenslotte geen haast. (Tekst: Conny den Heijer) Vader Wim en en zoon Boy van Everdingen vinden het prachtig wie de vorige berijders waren van de motoren. "Dan ken je het hele verhaal en dat is prachtig" zeggen ze..FOTO: Conny den Heijer s dit mort t'LELAND - De proef met de Ticketbox in Zeeland draait in vier zomerbussen die door veel toeristen worden ge bruikt. Betalen met een bank pas en of creditcard kan drem pelverlagend werken en nodigt sneller uit om de bus te pakken. De Ticketbox is be trouwbaar en eenvoudig in gebruik. De chauffeurs in Zee land die er al mee werken re ageren enthousiast. De proef met de Ticketbox duurt tot september, daarna evalueert Connexxion en wor den eventuele kinderziektes in het systeem verholpen. Wanneer de proef een succes is, dan overweegt Connexxion om deze manier van betalen in het OV verder uit te rollen in Connexxionbussen, naast de vertrouwde OV-chipkaart. Noodzaak De OV-branche heeft toege zegd vanaf 2018 geen contant geld meer te accepteren in de bus. De noodzaak van deze maatregel werd afgelopen maanden nog eens onder streept door diverse overval len bij Connexxion, Syntus en Arriva. Zo was er in juni nog een incident bij Connexxion. Mannen met bivakmutsen op bedreigden een chauffeur in Almere met messen. De over vallers gingen ervandoor met een onbekend geldbedrag. De chauffeurs dreigden met een werkonderbreking als Con nexxion niet per direct extra veiligheidsmaatregelen zou nemen. Connexxion besloot extra surveillanten in te zetten op risicovolle lijnen en bij alle buschauffeurs die graag een extra paar ogen op hun bus willen. De chauffeurs wilden liefst per direct geen contant geld meer in de bus. Het Amsterdamse busvervoer werd begin dit jaar geteisterd door gewapende overvallen. Na het zesde incident in drie maanden waarbij buschauf feurs hun geldlade moesten inleveren onder bedreiging van messen en vuurwapens, besloot vervoerder GVB te stoppen met de verkoop van dagkaarten in de bussen. Deze voorbeelden onderstre pen de noodzaak van het af schaffen van contact geld. Connexxion heeft een promi nente rol in het ontwikkelen en testen van nieuwe betaal methodes in de bus. Met de wereldwijde kennis van Transdev, het moederbedrijf van Connexxion, heeft Con nexxion toegang tot de nieuwste ontwikkelingen in de markt. - Van woens dag 31 augustus t/m 12 sep tember wordt een rotonde aangelegd op het kruis punt Dorpsstraat/Blauw- poortseweg/Kaasboerweg/ Burg. Huijsmanstraat in Meliskerke. Door de werk zaamheden is het door gaande wegverkeer op dit kruispunt in deze periode gestremd. Het autoverkeer zal worden omgeleid, het (brom) fietsverkeer kan wel gebruik blijven maken van het kruispunt. De aanfeg van de rotonde begint op 29 augustus en na 12 sep tember heeft de aannemer JD Infra uit Meliskerke nog twee weken nodig om de werkzaamheden af te ron den. Het kruispunt is één van de gevaarlijkste ver keersknelpunten en wordt aangepakt omdat Veere alle vermijdbare verkeers ongevallen wil voorkomen. De totale kosten van de aanleg van deze rotonde bedragen 395.500 euro. - Zaterdag 27 augustus is op het parkeer terrein van zorgcentrum Simnia een groot Zomer feest van 10.00 tot 17.00 uur. De Domburgse Ringrij- dersvereniging houdt de hele dag wedstrijden in hoerendracht. Op de rom melmarkt en bij ongeveer twintig kramen is van alles te koop. Op het terras is het goed toeven met een hapje en een drankje. De loterij en tellen weer tal van mooie prijzen. Voor de kin deren is er een spelcircuit. - MiVa- Bel (Minder Validen Belan gengroep Borsele), de Se niorenraad Borsele en het vrijwiliigershuis houden op 8 september van 13.30 tot 16.30 uur een gratis scoot- mobiet/rolstoeltocht. Ver trek- en eindpunt is Woon zorgcentrum Fonteyne aan de Hoefbladstraat 1. Bij slecht weer vindt de scoot- mobieltocht plaats op 15 september. Info: MiVaBel, 06-83073863, info@miva- bel.nl. - Leden van Groei&Bloei afdeling Wal cheren kunnen zaterdag 27 augustus van 09.00 tot 16.00 uur gratis het Planta rium, een vakbeurs voor boomkwekerij, in Boskoop bezoeken (op vertoon van de ledenpas). Adres: Inter national Trade Centre, Itali- elaan 4, Hazerswou-- de-Dorp/Boskoop. Een hobby van vader op zoon vanuit verschillend perspectief: Willem en Boy van Everdingen restau reren oude motorfietsen. De een vanwege de ge schiedenis, de ander om de techniek.

de Faam | 2016 | | pagina 15