Naakt recreëren Zeeland is populair 'Spelen spijzen' Zeer energieke Peppie zoekt een stabiel huis Jongeren in Museum in Xtra dag bij Polderhuis EF =8 5 WOENSDAG 17 AUGUSTUS 2016 ZEELAND - "Iets waar je nog steeds op beoordeeld wordt, is de kleding die je draagt en dat valt hier helemaal weg. Ik kan niet aan iemands billen zien of hij arts is of putjes schepper. En dat gevoel van gelijkheid werkt voor velen verademend. Dan ben je echt vrij van alle 'buitenkant', die vaak in de maatschappij zo veroordelend is", zegt René van Kleven, "ledereen is hier gelijk en dat merk je aan de onderlinge omgang met el kaar. Men respecteert en ac cepteert eikaars naaktheid, 'DOOR BLOOT TE LOPEN, HANGT ER EEN GEHEEL ANDERE SFEER' ook als je lichaam niet aan het perfecte plaatje voldoet. Er is hier meer onderling vertrou wen dan op een 'kledingcam- ping'. Door jezelf letterlijk en figuurlijk 'bloot te geven' ver valt het onderscheid tussen mensen. Neemt niet weg dat het bloot lopen hier uiteraard ook weersafhankelijk is. Als je het koud hebt, trekje gewoon iets aan." Trend Naakt recreëren is populair, ook onder jongeren. "Er zijn veel jonge mensen die onze camping bezoeken, maar zij willen vaak geen lid worden omdat ze geen zin hebben om in hun vakantie bijvoorbeeld even het gras te maaien hier. Het is overigens een landelijke trend, bij alle verenigingen zie je het ledenaantal teruglo pen", zegt bestuurslid Els de Hoon. "Jammer, maar het is niet anders. Omdat wij hier alles zelf bijhouden, is het netjes en schoon. Dat willen we graag zo houden. De ver antwoordelijkheid voor het reilen en zeilen op de cam ping hebben we zo in eigen hand." Privacy Drft de camping in Ritthem populair is, is niet zo vreemd: op een prachtig door hoge bomen omsloten terrein ach ter de dijk heb je vanaf een gezellig terras een prachtig uitzicht over de Westerschel- de, Breskens en Vlissingen. De grote plaatsen op de camping geven de gasten precies wat zij zoeken: ruimte en privacy in de natuur. Een net aangekomen bezoek ster uit het oosten des lands vertelt wat het voor haar zo bijzonder maakt op een natu ristencamping: "Doordat je blqpt loopt en je gelijk voelt aan de andere gasten hangt er eeh andere sfeer. Op een 'kle- dingcamping' draai ik mijn Els de Hoon en René van Kleven, genietend van het uitzicht vanaf de camping. FOTO: Conny den Heijer caravandeur altijd op slot als ik even weg ga. Hier durf ik hem gerust open te laten, dat vertrouwen heb ik in de ande re gasten. Mijn mobiele tele foon kan hier een hele nacht aan een oplaadpunt hangen met de zekerheid dat die er de volgende dag nog hangt. Het gevoel van 'wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat ook een ander niet' heerst veel meer op een naturistencam ping. Wij blijven hier helaas maar een paar dagen, maar de ambiance, de vriendelijk heid en de reinheid van de camping spreekt ons bijzon der aan." OOSTKAPELLE - In het decor van de landschapstuin orga niseert Terra Maris dinsdag 23 augustus het middeleeuws festijn 'Spelen en spijzen'. Alle activiteiten vinden plaats rondom de middeleeuwse verdedigingstoren, het Motte- kasteel. Het festijn begint om 16.30 uur en duurt tot 19.30 uur. Deelname €7,50 voor volwas senen en €5,- voor kinderen. Dit is inclusief een bezoek aan het museum. Het is verstandig om iets vroeger te komen, zodat er voldoende tijd is om ook het - Op 20 augus tus geeft de Koreaanse groot meester Taejoon Lee een se minar in de gymzaal van de Louise de Coligny school aan de Alexander Gogelweg, dat toegankelijk is voor iedereen. museum te bekijken. De prijs is exclusief eten en drankjes die in de tuin verkocht wor den. Hoogtepunt van dit festijn is de demonstratie schapen drij ven. Herder Jan Kaljouw laat zien hoe zijn honden de scha pen drijven. Kookpot In een herbergachtige sfeer met muziek, drankjes, een kookpot met pruttelende soep en de geur van vuren, waarop vlees wordt gebraden, is het gezeten op strobalen aan houten tafels goed eten en Je maakt op een bijzondere manier kennis met verschil lende aspecten van de veel omvattende vechtkunst Hwa Rang Do. Deelnemers kun nen kiezen voor meer ses sies, te weten: self defense, drinken! Kinderen kunnen hun eigen stokbroodje bakken boven een vuurtje en zich vermaken met middeleeuwse spelletjes, zoals ringsteken op pony's, boomschijf lopen, ring werpen, knikkeren, steentjes werpen, pijl en boog schieten, kegelen en speerwerpen. Om de middeleeuwse sfeer te verhogen, worden bezoekers vermaakt door middeleeuws volk. Ook is te zien hoe in de mid deleeuwen zout uit veen werd gewonnen en kunnen kinde ren het mottekasteel bestor- grappling en joint manipula tion. De vechtkunst kent een groot scala aan stoten, trap pen, gewrichts- en drukt- puntmanipulaties, grond- en wapentechnieken: www. hwarangdo.nl/open-seminar. ZOMERSERIE ZOT OP ZEELAND De komende weken vindt u op deze plek de serie Zot op Zeeland, met verhalen over mensen die deze zomer -of élke zomer- onze provincie weten te vinden en er zot op WE STKAPEli - Het Pol derhuis houdt zaterdag 13 augustus een Xtra dag met onder meer een klein marktje, souvenirs en spel letjes voor kinderen. De Xtra dag bij het Polder huis begint vanaf 10.00 en duurt tot 16.30 uur. Kom kijken naar dingen als de souvenirs van schortenstof, de Guusjes en 's middags zijn er nog leuke spelletjes voor de kinderen te doen. Er is een klein marktje met een folkloristisch tintje. Ook benieuwd? Kom kijken en laatje verrassen. VLISSINGEN - Peppie is één bonk pret en energie waar de scherpe randjes vanaf moe ten. Hij is druk. We zoeken daarom een stabiele situatie met ervaring voor deze jon gen. Hij is van april 2015, jong genoeg om te leren. Peppie woonde bij een kat in huis en is een allemansvriendje. Hij is te druk voor kinderen. Of Pep pie alleen thuis kan zijn is on bekend; er zal waarschijnlijk aandacht aan moeten worden besteed. Teven gaat goed, maar dominante reuen niet. OUDELANDE - Het tweejaar lijkse Oogstfeest vindt 20 au gustus plaats aan de Van de Bijlparkstraat. Country-Gele- genheidsteam KMW verzorgt van 11.00 tot 16.00 uur demo's Country Line Dancing en Dog Dancing van twee teams Rol stoel Country Line Dancing. MIDDELBURG - Het Zeeuws Museum biedt deze zomer een team van Zeeuwse jonge ren een bijzonder bijbaantje. Acht jongens en meiden tus sen de 14 en 20 jaar treden op als het visitekaartje van het museum. Ze ontvangen niet alleen de bezoekers op zaal, maar zijn ook buitenshuis te vinden als promotieteam. On dertussen krijgen ze een kijkje achter de schermen en leren meer over de museumpraktijk en de collectie. Het Zeeuws Museum verbindt zo nieuwe generaties met het erfgoed van Zeeland. ZM JONG ondersteunt de af deling educatie tijdens events door bijvoorbeeld te helpen met het begeleiden van pu blieks- en kinderactiviteiten. Ze zijn host in de tijdelijke tentoonstellingen en geven bezoekers informatie over de de getoonde collectie. Tevens zet ZM JONG de jongeren in voor representatie op de zo- mermarkten en verspreiding van promotiemateriaal op Walcheren. Nu begeleiden de jongeren bezoekers bij de tentoonstel ling 'Sign of the Times'. Ze zijn aanwezig in de derde zaal om te helpen bij de Emoji Chal lenge, knutselen van het Zo- merschatkistje en invullen van Museuminspecties. Zot op Zeeland Naturisten Vereniging Zeelandia heeft sinds 1975 haar eigen terrein aan de Fort de Ruijterweg in Ritthem. Camping Zeel andia is een vereniging en dus niet commercieel, zij draaien zonder winst. Alle voorkomende werkzaamheden op de cam ping worden bij toerbeurt uitgevoerd door de leden. Over een jaar zal de camping plaats moeten maken voor de nieuwe marinierskazerne. Dan verhuizen zij naar de Schone Waardin, iets verderop. Maar dan wel pal aan het naaktstrand.

de Faam | 2016 | | pagina 5