TV Veere Open 2016 Oostkapelse Dag: anders dan anders Stadswandeling 'Beleef Veere' Zeegezichten bij Kasteel Westhove Zoutelande, Meliskerke en Biggekerke drie dagen samen één kunstenaarsdorp Tentoonstelling Jan Haas in Museum Veere VEERE - Met deze wandeling beleeft u het Veere van toen en nu. De gids vertelt verha len en anekdotes die schuil gaan achter de -historische- plekken van deze stad. De route gaat langs pittoreske steegjes, de mooie plaatsen en de belangrijkste monu menten van Veere, zoals de Grote Kerk en de cisterne. Zo ontdekt u Veere en leert u op een luchtige manier meer over de achtergrond van deze stad. Wandelen kan elke woens dag en zaterdag om 14.00 uur van 20 juni tot 18 sep tember. Om 14.00 start de tour bij het Stadhuis, Markt 5. Kaartjes kosten €5,- per persoon, verkrijgbaar bij de balie van het Stadhuis. Deze tocht kan ook voor groepen worden geboekt via museum@museumveere.nl. De prijs bedraagt dan €60,- per groep. Het maximaal aantal deelnemers is vijftien. OOSTKAPELLE - Arienne Mo lenaar is geboren en geto gen in Oostkapelle. Haar liefde voor de zee verbeeldt zij in haar schilderwerken. Zij volgde een teken- en een schilderopleiding in res pectievelijk Arendonk (B) en Antwerpen (B). Arienne schildert het liefst abstract, maar speciaal voor haar ten toonstelling 'Zeegezichten' is gekozen voor het meer fi guratieve werk rond het the ma water. U treft vooral zee gezichten aan,, maar er zijn ook twee werken waarin u waterpartijen ziet met daarin de weerspiegeling van bo men en takken. Arienne's droom om in Kas teel Westhove aan de Duin- vlietweg 8 -in haar geboorte dorp te exposeren- komt nu uit. De prachtige zeegezich ten hangen er op een unieke plek. Ze zijn ook te koop. Bij de receptie kunt u de prijs lijst inzien. Alle informatie over de betreffende schilde rijen vindt u op de website www.ariennemolenaar.nl. Naast de verbeelding van de zee op doek, had Arienne ook behoefte aan het vast leggen van het geluid van de zee. Daar is professionele apparatuur voor nodig. Ron Konings uit Vrouwenpolder ging voor Arienne op pad en maakte vooral s' ochtends vroeg, als er nog niet veel bijgeluiden zijn, prachti ge geluidsopnames van het kabbelen en het bruisen van de branding op verschillende stranden van Walcheren. Met de 'Stem van de Zee' op CD komt u in een rust gevende sfeer. Een mooi en origineel Zeeuws product. Een souvenir voor de toerist, een must-have voor de gebo ren Zeeuw en een fijn cadeau voor zee- en Zeelandliefheb bers! Er zijn tevens kunstkaarten te koop en een fotoboekje met geschilderde zeegezich ten. ZOUTELANDE - In 2008 vond de eerste driedaagse kun stroute plaats in het Zuidwes ten van Walcheren. Sindsdien is het aantal deelnemende kunstenaars gestegen van 10 naar 75 die op 20 locaties in de drie dorpen te vinden zijn. Net als ieder jaar zijn er nieuwe kunstdisciplines aan de route 'Kunst aan de Kust' toegevoegd door amateurs en autodidacten, die versterkt wordt door professionele kunstenaars. Deze zeer druk bezochte kunstroute is on dertussen een begrip voor Zeeland geworden, maar ook in België en Duitsland heeft het grote naamsbekendheid gekregen. Én dat resulteert erin dat kunstenaars én kunstliefheb bers hun vakantie boeken in de beide dorpen aan de Zeeuwse Kust. Dit driedaag se evenement vindt plaats in 2016 op de volgende data: 18 augustus van 14.00 - 18.00 uur, vrijdag 19 augustus van 11.00 - 18.00 uur en zater dag 20 augustus van 11.00 - 18.00 uur. VEERE - Ook dit jaar organi seert Tennisvereniging Vee re weer het TV Veere Open Tennistoernooi. Dit toernooi vindt plaats in week 34, van 22 t/m 28 augustus en is een open rating toernooi. Tennis vereniging Veere is te vinden aan de Veerseweg 24. OOSTKAPELLE - Geen week markt, toeristenmarkt, brade rie of ambachtenmarkt, maar anders dan anders. Tijdens de Oostkapel se Dag op zaterdag 20 augustus zijn er tal van activiteiten: een kindervrij markt, ringrijden, kramen, rondritten, beklimmen van de toren, bezoek aan de Oud heidskamer en kerk, rondlei dingen in het hoofdgebouw van Buitenplaats Overduin (alleen op vertoon van een toegangskaartje) en openstel ling van de boerderij schuur. Verder is er een klederdracht show en zijn er diverse de monstraties. Meer info op fa- cebook.com/oostkapelsedag. VEERE - Vanaf zondag 14 au gustus is in Museum Veere een overzichtstentoonstel ling van kunstenaar Jan Haas te zien. Jan Haas woont en werkt in Vlissingen en is sinds de jaren vijftig actief als tekenaar, schilder, beeld houwer, aquarellist en etser. Die veelzijdigheid komt terug in de tentoonstelling met tekeningen, aquarellen en bijzondere beelden. Tot en met 4 december te zien in het Stadhuis. Jan Haas Jan Harm Cornelis Haas (1941) begon eindjaren vijf tig van de vorige eeuw aan zijn beeldende carrière. In de loop der jaren heeft hij zich tot een gewaardeerd kunste naar ontwikkeld. Jan Haas is als tekenaar, schilder, beeld houwer, aquarellist en etser een veelzijdig kunstenaar. In veel publieke ruimten zoals stadsparken en boulevards zijn zijn monumentale wer ken te vinden zijn. Sinds 1972 exposeert hij regelma tig in binnen- en buitenland. In Zeeland krijgt hij vooral bekendheid vanwege zijn grote ruimtelijke werken, zoals zijn vele brons plastie ken van onder meer: Blik(je) (de Vlissingse bijnaam voor een zeevaartscholier), De Emmaüsgangers, Huise lijk Tafereel, Watersnood Monument in Colijnsplaat, Melkmeisje in Oost-Sou burg, Landarbeiders in Sint Anna ter Muiden en zijn meest recente levensgrote brons-plastiek, Maayken (Jans) Evertsen op de Vlis singse Boulevard Evertsen.

de Faam | 2016 | | pagina 16