1 Standwerkersconcours in Middelburg Laat Ze Niet Verzuipen deze zomer Kermis in Middelburg WWW.MIDDELBURG.NL 9 WOENSDAG 27 JULI 2016 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: 14 0118 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Op donderdag 11 augustus wordt in de Lange Delft het standwerkersconcours gehou den. Bijna dertig standwerkers gaan de strijd aan, wie tot beste standwerker in Middel burg wordt uitgeroepen. Het spektakel begint om 10.00 uur en zal duren tot 16.00 uur. Een jury beoordeelt de standwer kers op originaliteit, overtuiging en welbespraaktheid. Om 16.30 uur reikt wethouder Chris Dekker aan de beste drie deelnemers de prijzen uit. Deze prijsuitreiking vindt plaats in de Lange Delft op de hoek met de Segeersstraat. Standwerkers zijn vaklui, hun act is meesterlijk. Standwerken is in Nederland populair. Jaarlijks organiseert de Centrale Vereni ging Ambulante Handel zo'n 120 concoursen. In ons land zijn er ongeveer 500 standwerkers, die een belangrijke bijdrage aan het imago van de markt leveren. De standwerkers demonstreren van alles. Koopwaar die je normaal niet koopt, maar die door de overtuigende en vaak humorvolle presentatie van de standwerker grif over de toonbank' gaat. De standwerkers zorgen voor veel extra plezier tijdens deze 'dolle' donderdag. De zomer(vakantie) is weer begonnen. Een periode wat voor veel jonge ren betekent; vakantiewerk, feestjes, vakantie en soms even helemaal niets doen. Voor iedereen onder de 18 geldt ook in de vakantie hele maal... NIX doen! Juist in zo'n zomerperiode krijgt uw kind te maken met allerlei verleidingen, waaronder alcohol. Veel ouders worstelen nog met de leeftijdsgrens van 18 jaar en alcohol en opvoeden. De regel geen alcohol onder de 18 helpt! Jongeren die regels mee krijgen van hun ouders, beginnen later met drinken en drinken minder. Leg uit welke consequenties het overtreden van de regel heeft en bedenk een beloning voor goed gedrag. Dit motiveert uw kind om de eerste keer alcohol te drinken, uit te stellen. Leer uw kind om 'nee' te zeggen. Bereid lastige situaties voor en bedenk samen wat uw kind kan zeggen. Oefen dit zodat het makkelijker wordt om in het 'echt1 nee te zeggen. Meer tips en informatie over alcohol en opvoeden vindt u op ww.laatzenietverzuipen.nl, www.uwkindenalcohol.nl en www.jmouders.nl. Foto: Aart van Belzen Van vrijdag 5 augustus tot en met donderdag 11 augustus is het kermis in Middelburg. Zesendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende apparaten zoals Booster en Air Race Bungee tot aan een draaimo len voor de kleintjes. Behendige spelers kunnen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis tere cht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Warenmarkt naar Damplein In verband met de kermis zijn de zaterdagmarkt van 6 augustus en de weekmarkt van donderdag 11 augustus op het Damplein. Niet parkeren op parkeerter rein Oude Veerseweg Op het parkeerterrein aan de Oude Vlissingseweg kan niet geparkeerd worden van maandag 1 augustus 07.00 uur tot en met zaterdag 13 augustus 24.00 uur. Daar staan namelijk de kermisex ploitanten met hun wagens. De wegsleepregeling is van toepas sing. Prikkelarme kermis in Middelburg De gemeente Middelburg wil voor het eerst vorm geven aan het aanbieden van een prikkelarme OVEREENKOMST Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 6.24, lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) bekend dat zij op 14 juli 2016 met de heer LJ. Maas te Middelburg e _a. n vast. Bovendien wordt het toezicht op de naleving van de be- eiligingsmaatregelen en beveiligings komst hebben gesloten als bedoeld in artikel 6.24, lid 1 Wro voor de locatie Oude Vlissingseweg te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middel burg, sectie P nummers 3362, 2306 en 2307. Tegen deze overeenkomst kunnen geen zienswijzen of bezwaren worden ingediend. Een zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeenkomst ligt van 28 juli 2016 tot en met 24 augustus 2016 tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. REGELING BEHEER EN TOEZICHT BASISREGISTRATIE PERSONEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in de vergadering van 28 juni 2016 de gewijzigde Regeling Beheer en Toezicht Basisregistratie Personen heb ben vastgesteld. Deze regeling jegt de !016. De regeling ligt voor een ieder gedurende twaalr weken (vanaf 27 juli 2016 tot 19 oktober 2016) ter inzage in de informatiehoek van het stads kantoor. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijgbaar. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Breestraat 39: vervangen 3 kozij nen voorgevel (5-7). Derringmoerweg 7C, Arnemui- den: wijziging op d.d. 18 mei 2016 verleende omgevingsvergunning voor het bouwen van een woning en mantelzorgwoning (wijziging betreft kermis. Een prikkelarme kermis is toegankelijk voor mensen met bijvoorbeeld autisme, epilepsie, een lichamelijke en/of geestelijke beperking. Zij kunnen vanwege het harde geluid, de (felle)lichten/lichtef- fecten en de draaisnelheid van de attracties doorgaans niet op een normale kermis aanwezig zijn. Bij de prikkelarme kermis zijn al deze prikkels er niet of in sterk vermin derde mate. Op zondag 7 augustus zijn zij met hun familieleden van 13.00 tot 15.00 uur van harte welkom op de Middelburgse kermis met zo'n 36 attracties. Tijdens deze kermis gelden de reguliere prijzen. esthetische aanpassingen) (137416) (17-6). Hertzweg 15: uitbreiden be drijfspand (15-7). Koudekerkseweg 202: recon structie Minervakoepel met Minerva- beeld (19-7). Van Cittersstraat 65: bouw aanbouw (7-7). Willem Arondeusstraat 59: tijdelijk plaatsen porta cabin (14-7). IJsselstraat 96: dakopbouw (1 8- 7). Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karak ter. Tegen aanvragen om een omge vingsvergunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure De gemeenteraad heeft besloten dat er een visie wordt opgesteld voor Cleene Hooge, het weidegebied ten westen van de Griffioen. Daarbij wordt als alternatief ook gekeken naar het gebied Pop- penroede, gelegen tussen de Walcherseweg en de Sandberglaan. Naar aanleiding van deze visie zal uiteindelijk een besluit worden genomen over hoe dit gebied ontwikkeld kan worden. Een externe partij zal om advies worden gevraagd over de kwaliteiten van beide gebieden als woongebied. Daarbij wordt gevraagd randvoor waarden op te stellen op het gebied van landschap, natuur en cultuurhis torie. Er wordt echter ook gekeken naar de toekomst van Cleene Hooge, in het geval dit geen woongebied wordt. Na de zomer zal hiermee een aanvang worden gemaakt. Bij het opstellen van de visie wordt ook de Stichting de Cleene Hooge betrokken. De gemeenteraad neemt uiteindelijk een besluit of een plan voor woning bouw gemaakt gaat worden en zo ja, in welke mate en op welke termijn dit zal plaatsvinden. Wordt afgezien van woningbouw in Cleene Hooge, dan is de vraag of de gemeenteraad Poppenroede hiervoor als alterna tief ziet. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG ergunningen, hebben verleend (tussen aakje haakjes staat de datum van verzending): Beenhouwerssingel 18: plaatsen balkonbeglazing (18-7). Breestraat 39: vervangen 3 kozijn voorgevel (15-7). Derringmoerweg 7C, Arnemui- den: wijziging op a.d. 18 mei 2016 verleende omgevingsvergunning voor het bouwen van een woning en mantelzorgwoning (wijziging betreft het realiseren van een erker aan de voorzijde en doorvoeren enkele esthetische aanpassingen) (137416) Domburgs Schuitvlot 19: aan brengen gevelreclame (1 8-7). Herengracht 24: uitvoeren schil derswerkzaamheden (22-7). Kerkplein 3, Nieuw- en Sint Joosland: verbreden 2 dakkapellen (18-7). Kotter 4 t/m 18 (even nrs.), Arnemuiden: bouw 8 levens- loopbestendige-/seniorenworiingen (132815) (18-7). Mortiereboulevard 4: aanbren gen led-scherm voorzijde winkelpand (20-7). Oosterse Lageweg, volksluim Slaak 2, 4 en 6, Arnemuiden: bouw 1 vrijstaande woning en 1 2-onder-l kapwoning (kavel 1, 2 en 3) (152893) (18-7). Verwerijstraat 25: plaatsen (bui- ten)trap en uitbreiden balkon (18-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen Bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2016 | | pagina 9