'Zeeland heeft ons hart gestolen' Strand nu op 3G Tommy zoekt een heel gezellig huishouden Mosselen en muziek Even toren opklimmen 5 WOENSDAG 27 JULI 2016 )jE5SES5E2aiS2*e Zot op Zeeland Veel buitenlandse vakantiegasten bezoeken onze provincie de komende zomerweken. Zo ook de Duitse Bianca uit Wup- pertal, die met haar gezin te gast is op Camping de Stellepias. Zij huren een mobilhome. ZEELAND - "Het was een last-minute boeking" zegt Bi anca. "We waren de regen in Wuppertal zo beu. Het regen de al weken aan een stuk en het werd er niet beter op de laatste dagen. Via internet kwamen we bij deze camping terecht waar we gelukkig nog iets konden huren voor deze week. We hebben bewust voor Zeeland gekozen omdat we lazen dat jullie hier de meeste zonuren per jaar heb ben. Na alle regen bij ons zijn we daar wel aan toe." Zonuren Dat Zeeland de meeste zonu ren per jaar heeft, dat klopt. Zeeland is de zonnigste plek 'WE LAZEN DAT JULLIE DE MEESTE ZONUREN PER JAAR HEBBEN' van het land. Wij Zeeuwen pikken jaarlijks 10 procent meer zon mee dan een inwo ner van Drenthe; Dat blijkt uit metingen van het KNMI. Drenthe noteerde vorig jaar 1799 uren zon, het minste aantal zonuren van Neder land. Zeeland is met 1966 juist de zonnigste provincie van Nederland. Weerstation Vlis- singen had de meeste zonu ren met 2007, Eelde het minst met 1778 uren. Ook qua tem peratuur moet je in Zeeland zijn. Volgens het KNMI was de gemiddelde temperatuur hier 11,4 graden. Ter vergelijking: in de donkerste provincie is het ook het koudst: 10,i graden Celsius. Bianca keek niet alleen naar de zonuren voor deze vakan tie maar ook naar de kind- en hondvriendelijkheid van de camping. Het is lastig als je een hond mee wil nemen op vakantie want de meeste campings zijn daar niet van gecharmeerd. Bianca zegt: "Bij ons zitten de dierenasiels vrij snel vol als je niet ruim van tevoren reserveert. Dus dit is echt een uitkomst. Voor onze dochter is het heel leuk dat ze hier in een paar dagen tijd nieuwe vriendinnetjes heeft gevonden want er zitten hier veel jonge gezinnen met kin deren. Dat houdt ook in dat als de kindjes 's avonds op bed1 liggen, de ouders elkaar opzoeken en dan hoor je van elkaar wat er in de omgeving te doen is. Leuk, dan kunnen we van de week nog eens naar het strand in Vlissingen en naar Mini Mundi in Mid delburg. Het is een gezellige camping hier met een prima restaurant en uitzicht op het water. Er wordt deze week amper door ons gekookt, dat doen we wel weer als we thuis zijn. Volgend jaar komen we zeker terug want eigenlijk is een week te kort om alles te gaan zien en doen waar we over®hebben gehoord. Dan gaan we misschien naar Wal cheren en kunnen we eens in Veere kijken. En dan blijven ZOMERSERIE ZOT OP ZEELAND mende weken vindt u op deze plek de serie Zot op Zeeland, met verhalen over men- deze zomer - of élke zomer - onze provincie weten te vinden en er zot op zijn! Lekker kamperen op de camping! Bianca uit Duitsland heeft er op het laatste moment voor gekozen ook naar Zeeland te komen, vanwege de zon en de kind- en hondvriendelijkheid op de camping. FOTO: stockfoto we langer, dat weet ik nu al. We ervaren hier volop gast vrijheid en hulpvaardigheid." Volgende week rijdt het echt paar weer naar huis met hun dochter, voor hen zit de va kantie er dan al weer op. Het is een aardig ritje naar Wup pertal, zo'n 300 kilometer. Bi anca ziet er tegenop om weer naar huis te gaan. Ze zegt: "We hebben het weerbericht gezien hier voor de komende dagen. Echt jammer dat we niet wat langer kunnen, het blijft schitterend weer. Zeel and heeft ons hart gestolen, wij komen zeker terug. En nu gaan we een ijsje halen." VLISSINGEN - Vandaag (woensdag 27 juli) is het dan officieel zover. Dan rondt Vo- dafone een project af om de mobiele bereikbaarheid van de stranden van Walcheren te verbeteren. Samen met Vol- kerWessels Telecom heeft Vo- dafone de afgelopen maan den op 29 locaties langs de kust, 100 small cells geïnstal leerd bij strandpaviljoens en andere bouwwerken op het strand. Hierdoor hebben Vo- dafone-klanten op de Zeeuw se stranden eindelijk 3G- én 4G-dekking waardoor smartp- hones niet meer ongewenst - Op woensdag 27 juli staat de Vlissingse boulevard weer in het teken van alles wat met hulpverle ning te maken heeft en Om roep Zeeland is erbij. Het promoteam van de Zeeuwse overschakelen naar één van de Belgische netwerken. Bij komend voordeel van de be tere dekking is dat het alarm nummer 112 beter bereikbaar is voor klanten van alle mo biele operators. Door de hoge duinen kunnen reguliere zendmasten aan de landzijde geen of te weinig bereik bieden op het strand. Smartphones pikken daardoor eerder het sterkere signaal van Belgische providers op, dat vaak wél zonder obstakels - namelijk over het water - de Zeeuwse kust kan bereiken. Vodafone zet als antwoord omroep deelt weer leuke gadgets uit en op de radio zenden ze van 12.00 tot 19.00 uur live uit vanaf de boule vard. Op televisie kun je van af 17.15 uur een uitgebreide impressie bekijken van het daarop small cells in, die van wege hun- eigenschappen (compact, licht en gering zendvermogen) nagenoeg 'onopvallend' gemonteerd kunnen worden op het strand zelf, waar vanwege het be schermd natuurgebied geen reguliere zendmasten ge plaatst mogen worden. CTO van Vodafone Eben Al- bertyn en de gedeputeerde van de provincie Zeeland Jo-Annes Bat sluiten vandaag samen de laatste small cell aan. Albertyn zal uitleg ver schaffen over de technologie achter het project. 005TKAPELLE - Tot en met donderdag 1 septem ber kunnen liefhebbers op de dinsdag- en donder dagavonden van 19.00 tot 20.00 uur de oude Dorps kerk in Oostkapelle bezoe ken. Op deze avonden kan een korte klim gemaakt worden naar de Oudheids kamerwaarvan alles uit de Oostkappelse geschiedenis te zien is. Fanatiekelingen kunnen nóg doorklimmen naar de bovenste trans van de toren om te genieten van het uitzicht over Oost kapelle en omstreken. VLISSINGEN - Tommy is een leuke enthousiaste hond van 5 jaar oud. Hij is op zoek naar een gezellig huishouden waar hij lekker mag en kan ravot ten. Tommy kan zeker in een gezin met kinderen geplaatst worden. Torrjmy is een reutje en ka_n eventueel bij andere honden. Of Tommy ook'met katten goed op kan schieten, is niet bekend. Interesse in Tommy of in één van de-an dere honden of katten in Die renasiel Walcheren? Kijk óp dierènasielwalcheren.nl. POKÉMON evenement waarbij zo'n 1.000 deelnemers zijn. Wil jij kans maken om tijdens Rescue mee te varen in een KNRM boot? Kijk dan op de facebookpagina Uit in Zeel and. KAMPERLAND - Het Room pot Beach Resort in Kamper land houdt op donderdag 28 juli van 16.00 uur tot 20.00 uur het Pokémon Go Reality Event. Tijdens deze dag heeft iedereen gratis toegang tot het park om op jacht te gaan naar de wezentjes. MIDDELBURG - De Mossel- feesten in Middelburg zijn een begrip op Walcheren en ver daarbuiten. Ook dit jaar zijn er weer Mosselfeesten; van donderdag 28 tot en met zaterdag 30 juli op de Vlas- markt in Middelburg. Drie da gen lang kan iedereen komen genieten van goede muziek, straatartiesten en natuurlijk van heerlijk eten. De deelne mers hebben allemaal een tent of terras buiten staan en serveren een eigen bereiding van de Zeeuwse mossel. Daarnaast is er ook onder an der een palingroker aanwezig en worden verse oesters ge stoken en geserveerd. Er is ook volop muziek tijdens de Mosselfeesten. Donderdag speelt van 14.00 tot 24.00 uur bij Café Bommel een surprise band. Vanaf 22.00 uur draait DJ Wilfred muziek uit de jaren 70,80 en 90 bij De Mug en DJ Sahara vs Dj Wagonman bij Kaffee 't Hof Vrijdag vanaf 22.00 uur speelt bij De Mug Dedication to the '70, Hoodoo Monks and the Black Mambo Boogie bij Kaffee't Hof en de Cia Coverband bij Café Bardot. Zaterdag staat vanaf 22.00 uur de band Walk with Sally bij De Mug, Dr. Buzz speelt om 17.00 uur bij Kaffee 't Hof en 5-0 Matic's is vanaf 21.30 te zien bij Café Bardot.

de Faam | 2016 | | pagina 5