100% Bestelauto van weleer krijgt tweede leven als foodtruck Autobedrijf Melse mag zich sinds juni Vakgarage noemen H in Bingo op de achterbank Pechhulp op waterscooter Ondernemer least beperkt met de nmiddels n de Al- Je winkel iand met and. "We telefoon en zich af ega's die :onden in het na was. Wij uur het inze fiets en eerst veer. Ook .poten." dP 15 WOENSDAG 27 JULI 2016 Het is een veel geziene nieuwe trend, oude busjes en bestel wagens die worden omgebouwd tot foodtruck. Richard Oijkwel van Autobedrijf Dijkwel aan de Industrieweg in Vlis- singen, laat een exemplaar zien van een witte Peugeot J.9 uit 1983 die staat gestald en ook die bestemming moet krijgen. door Gerard van der Hoeven VLISSINGEN - Dijkwel: "Het is uiteraard niet onze kerntaak, maar ik vind het gewoon leuk om die historische bestelau to's een nieuw gezicht te ge ven. Ja," zo beaamt hij, "het is een modeverschijnsel!" Voor de Peugeot is al belangstelling getoond door een klant uit Zwitserland, laat hij weten. Hij recyclede al een bestelbus van het merk Citroen type HY met een ingebouwde tapinstalla tie voor het biermerk Vedett. Op Cuisine Machine waren onlangs ook al verschillende foodtrucks te aanschouwen. Dijkwel: "Vooral zo'n Citroen HY is qua vormgeving zeer geschikt en ook gewild tot het ombouwen tot foodtruck. Dat heeft puur een nostalgisch karakter." Deze bestelauto's met zijn op vallende carrosserie, een ge ribbeld koetswerk, is voor vele mensen zo herkenbaar. Dijkwel: "Zo krijgt de auto na bestelwagen, en veel gebruikt als camper in de vorige eeuw nu een derde bestemming als mobiel restaurant." De Citroën HY is zeer populair, maar ook de VW Transporter Een veelgewilde Citroen HY. aangepast tot foodtruck. Deze is op verschillende festivals te zien. Foto: PR en verschillende andere typen busjes zijn geschikt en gewild voor recyclen. Daar komt vol gens Dijkwel nog wel wat bij kijken, want het moet tech nisch haalbaar zijn en er moet op een goede manier gebruik gemaakt worden van de ruimte (het interieur) van de bestelauto. Daarbij moet meestal een verkoopluik wor den gemaakt, een keuken worden geïnstalleerd en daar naast blijft de mobiliteit van de auto natuurlijk ook be langrijk. Dijkwel: "We geven daarvoor adviezen aan onder nemers die graag kiezen voor een combinatie van duur zaamheid, nostalgie en een goede verhouding van het verdelen van de vaak beperkte ruimte." Dijkwel kan door tientallen ja ren ervaring in de autobran che de gewilde bestelbus technisch aanpassen naar de wensen van de horeca-ex- ploitant. Dat sleutelen en ook het verkrijgen van vaak oude onderdelen is voor hem een pure hobby. Tijdens het Pinks- terweekeinde kon in Vlissin- gen het publiek al kennisma ken met enkele tientallen foodtrucks tijdens de eerste versie van het culinaire festi val Cuisine Machine in en rond de machinefabriek op het Scheldeterrein waarbij de horecaexploitanten een bonte verzameling foodtrucks uit binnen- en buitenland had uitgenodigd. Naast het feit dat deze foodtrucks mobiel zijn kan de horecafunctie voor verkoop van eten en drinken zich makkelijk verplaatsen van evenement naar evenement. Daarnaast speelt het in ere houden van deze inmiddels oldtimers ook een speciale rol. Je kunt bijna van een rage spreken. In ons land zijn er naar schatting zo'n 500 'rol lende keukens' zoals ze ook wel worden genoemd. ML VLISSINGEN - Vanaf 1 juni mag Autobedrijf Melse, ge vestigd aan de Industrieweg31 in Vlissingen, zich Vakgarage noemen. Saco Melse: "Naast dealer van onze vaste merken SEAT, Skoda en KIA betekent dit dat wij ook vakkundig werk leveren aan andere merken. Daarmee wordt de drempel naar ons bedrijf nog lager. Veel mensen denken dat ze hun auto naar de garage van hun merk moeten brengen. Wij leveren vakkundig en voordelige kwaliteit. Daarbij hanteren wij een persoonlijke benadering, een prijsopgave vooraf, en maken gebruik van uitsluitend kwaliteitsonder delen. Ons personeel kan door jarenlange ervaring en exper tise kwaliteit leveren aan elk merk auto." Niet ieder autobe drijf mag zich zomaar vakga rage noemen. Melse: "In prin cipe is er in een bepaald gebied, in dit geval op Wal cheren één vakgarage". De BOVAG ziet toe dat wij vol doen aan de landelijk daar voor gestelde eisen." Autobe drijf Melse neemt naast het dealerschap van hun*bekende merken ook de zogenaamde 'aftersales', zoals occasions heel serieus. "Nadat de afge lopen jaren nogal wat mer- kendealerbedrijven van Wal cheren vertrokken kregen wij al meer vraag voor werkzaam heden aan andere merken en dat is in feit nu wat uitge breid," aldus Saco Melse. De term Vakgarage spreekt voor zich. Daarnaast heeft de Vak garage een naam op het ge bied van Pechhulp, aankoop keuring, verzekeringen en is geschikt als partner voor on dernemers. "De klant wordt geïnformeerd en daarvoor wordt tijd uitgetrokken", vol gens de autobedrijf- onder nemer. Het concept vakgarage hestaat inmiddels 25 jaar en biedt naast reparatie ook een aantal speciale acties. Zo is er bijvoorbeeld tijdens deze va kantieperiode een vakantie- check waarbij voor nog geen 10 euro de auto een basisin spectie krijgt om veilig en met minder kans op technisch on gemak op reis te kunnen gaan. Een grondigere vakan- tiecheck, de 'premiumcheck' is een iets duurdere, nog uit gebreidere inspectie en meer geschikt voor langere reizen met bijvoorbeeld de caravan of vouwwagen. Ook gemak kelijk in deze vakantietijd is de Vakgarage Pechhulp. Hierbij kan voor een klein bedrag een hoop ellende worden be spaard bij 'stranding tijdens vakantie'. Dat geldt voor pech in eigen land, maar ook in het buitenland, het regelen van vervangend vervoeren pech VAKGARAGE HELSE Melse biedt ook de Vakgarage Pechhulp, voor hulp bij stranding tijdens de vakantie. TEKST en FOTO: Gerard van der Hoeven aan caravan en/of aanhang- 0118 415220 meer info: vakga- wagen. Vakgarage Melse, In- ragemelse.nl www.vakga- dustrieweg 31 Vlissingen. T: ragemelse.nl De term Vakgarage spreekt voor zich. Daarnaast heeft de Vakgarage een naam op het gebied van Pechhulp, aankoopkeuring, verzekeringen en is ge schikt als partner voor ondernemers. MIDDELBURG - Om de jongste vakantiegangers op speelse wijze te informeren dat goed zicht in het ver keer heel belangrijk is, heeft Specsavers in samenwer king met de ANWB een speciale - Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet - editie van de Achterbankbingo ontwor pen. Het spel is eenvoudig: kijk onderweg in de autq of je de items op je bingokaart ziet, kruis ze aan of kleur ze in en wie als eerste alles ge spot heeft wint het spelle tje. Zo worden ook de klein ste bijrijders op de achterbank gestimuleerd om niet alleen goed op te letten in het verkeer, ze hoeven zich nu ook niet langer te vervelen. De Ach terbankbingo is gratis af te halen bij Specsavers Mid delburg. é|e Meer informatie op www.de-faam.nl VLISSINGEN - Deze zomer heeft hulpverlener en reis- verzekeraar Allianz Global Assistance drie servicepun ten op drukbezochte va kantiebestemmingen om Nederlanders met pech te helpen. Aan het Gardameer wordt zelfs een waterscoo ter gebruikt om zo nog meer gestrande Nederlan ders te helpen. Met de wa terscooter vermijden de servicemonteurs de files rondom het Gardameer en kunnen sneller naar de overkant van het meer ko men. Op een dag kunnen nu zeven vakantiegangers met pech worden geholpen in plaats van vier omdat met de scooter reistijd be spaard wordt. De servicepunten "zijn dit jaar in Desenzano bij het Gardameer in Italië en in Zuid-Frankrijk in Ie Muy en Narbonne. VLISSiNGEN - Onderne mers gebruiken nauwelijks leaseauto's. Dat blijkt uit een onderzoek uitgevoerd door Maurice de Hond. Slechts 7 procent van de ondernemers geeft aan in een leaseauto te rijden. De meeste ondernemers rijden zakelijk in hun privéauto (59 procent). Op de tweede plaats staat de bedrijfsauto, waarbij de auto eigendom is van de onderneming (19 procent). Voor de meeste ondernemers is een perso nenauto het belangrijkste vervoermiddel voor hun werk {62 procent). Gevolgd door de fiets met 12 procent, een bestelwagen (10 pro cent) en de trein (4 procent).

de Faam | 2016 | | pagina 15