Wegwerkzaamheden op website Middelburg Subsidieregeling Opwekken Duurzame Energie verlorenofgevonden.nl Prikkelarme kermis in Middelburg Inbrekers gaan niet met vakantie Kermis in Middelburg GEMEENTE De straat opgebroken, de brug afgezet of werk aan het riool? Via www.middelburg.nl/wegwerkzaamheden kunt u op de kaart nagaan waar in de gemeente Middelburg werkzaamheden worden verricht. Op deze provinciale kaart ziet u ook waar elders in Zeeland wegwerkzaamheden plaatsvinden. Op de kaart ziet u waar gewerkt wordt, wat er precies gebeurt en hoe lang de klus duurt. Gegevens op deze kaart worden automatisch doorgegeven aan leveranciers van navigatiesystemen. De energiebelasting is de afgelopen jaren fors gestegen en de verwachting is dat het de komende jaren blijft stijgen. Inmiddels bestaat bijna 2/3e van het kWh-tarief uit belastingen en toesla gen. Hierdoor betaalt een gemiddeld huishouden fors meer dan de afgelopen jaren. Bent u het zat om onnodig veel geld uit te geven aan energiebelasting? Dan is dit het moment om in actie te komen. Ga voor een duurzame woning die zijn eigen energie opwekt of sluit aan bij een lokale energie coöperatie en wek energie op samen met mede inwoners. Hoe? Het gemeentelijk Duurzaam Bouwloket helpt u verder! Zonnepanelen Woningbezitters die overwegen zonnepanelen te plaatsen kunnen voor gratis en onafhankelijk informatie en advies terecht op de site www.duurzaambouwloket.nl/zonnepanelen. Hier kunt u zien of uw woning geschikt is, welke lokale uitvoerende bedrijven betrouwbaar zijn, maar ook hoe het zit met de btw-teruggave over de aanschaf en installatie van zonnepanelen. Is uw dak niet geschikt of vindt u zonnepanelen niet mooi passen? Neem dan contact op met het Duurzaam Bouwloket om te kijken of er een ener gie coöperatie actief is in uw gemeente en welke andere mogelijkheden er zijn. Op dit moment is het extra interessant om maatregelen toe te passen voor het opwekken van duurzame energie. Er is namelijk een landelijke 'ISDE subsidieregeling' van kracht voor het plaatsen van warmtepomp systemen, zonneboilers, hout(pellet)kachels en hout gestookte biomas saketels. Bent u benieuwd hoe deze subsidieregeling er uit ziet en hoe u deze aan moet vragen? Doe dan de energiesubsidie check via www. duurzaambouwloket.nl/subsidieregeling of neemt contact op per mail info@duurzaambouwloket.nl of telefoon 072-743 39 56. De adviseurs van het Duurzaam Bouwloket helpen u verder! Meld, zoek en vind uw verloren en gevonden voorwerpen op Dit jaar vindt de Middelburgse ker mis plaats van vrijdag 5 augustus tot en met donderdag 11 augus tus. De gemeente Middelburg wil voor het eerst vorm geven aan het aanbieden van een prikkelarme kermis. Een prikkelarme kermis is toegankelijk voor mensen met bijvoorbeeld autisme, epilepsie, een lichamelijke en/of geestelijke beperking. Zij kunnen vanwege het harde geluid, de (felle)lichten/ lichteffecten en de draaisnelheid van de attracties doorgaans niet op een normale kermis aanwezig zijn. Bij de prikkelarme kermis zijn al deze prikkels er niet of in sterk verminderde mate. Op zondag 7 augustus zijn zij met hun familieleden van 13.00 tot 15.00 uur van harte welkom op de Middelburgse kermis. Tijdens deze kermis gelden de reguliere prijzen. De zomerperiode is een fijne tijd waarin veel mensen op vakantie zijn of dagjes uit ondernemen. Maar ook de tijd waarin veel inbrekers toeslaan, omdat ze weten dat bewoners van huis zijn. De gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere hebben een campagne ontwikkeld om woninginbraken terug te brengen. Onderdeel van deze campagne zijn de banners die u door de stad verspreid ziet hangen. Om een inbraak te voorkomen is het belangrijk dat bewoners deze tips opvolgen: Op vakantie? Licht de buren in Vertel uw vertrouwde buren over uw vakantieplannen. Zij kunnen op uw woning letten en deze een bewoonde indruk geven. Dit door de post weg te halen, de plantjes water te geven, de auto af en toe eens op de oprit te zetten en een lampje aan te doen. Overburen zien meer van uw woning dan buren naast u. Bel 112 bij verdachte situaties Vertel uw buren dat ze bij een verdachte situatie (bijvoorbeeld geluiden vanuit uw woning terwijl u er niet bent) direct de politie via telefoonnummer 112 moeten bellen. Snel alarm slaan, betekent een grotere kans om de inbre kers te pakken. Voor de thuisblijvers; let op insluipers Ramen en deuren staan vaker open met het mooie weer. Een insluiper kan dan zonder in te breken uw woning binnenkomen en er binnen enkele minuten met uw spullen vandoor gaan. Doe uw deuren en ramen op slot; ook al gaat u maar heel even naar de buren, boodschappen doen of even naar boven om bijvoorbeeld de was op te hangen. Leg geen kostbare spullen in het zicht. Naast deze tips, blijft het na tuurlijk van belang om te zorgen voor goedgekeurd hang- en sluitwerk op ramen en deuren. Een goedgekeurd slot voldoet aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen (PKVW) en herkent u aan het SKG-logo, 1, 2 of 3 sterren en het teken. Vraag hierover advies aan een PKVW-bedrijf. Een lijst met erkende PKVW-bedrijven kunt u vinden op de website: www.politiekeurmerk.nl. MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur standplaatsen voor de woonwagens van de kermisexploitanten is het parkeerterrein aan de Oude Veerseweg op maandag 25 juli vanaf 08.00 tot 16.00 uur afgesloten. De wegsleepregeling is van toepassing. Verder kan er op het parkeerterrein niet geparkeerd worden van maan dag 1 augustus 07.00 uur tot en met zaterdag 13 augustus 24.00 uur. Daar staan namelijk de kermis exploitanten met hun wagens. Ook dan is de wegsleepregeling van toepassing. Foto: Aart van Belzen Van vrijdag 5 augustus tot en met donderdag 11 augustus is het kermis in Middelburg. Zesendertig attracties staan op de Markt en Plein 1940. Op de kermis staat voor elk wat wils. Van duizelingwekkende appa raten zoals Booster en Air Race Bungee tot aan een draaimolen voor de kleintjes. Behendige spelers kun nen prijzen winnen bij onder andere het schuivenspel en de grijpkranen. Ook liefhebbers van oliebollen, zuurstokken en paling kunnen op de kermis terecht. De kermis is te bezoeken op vrijdag van 14.00 tot 24.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 01.00 uur en zondag van 13.00 tot 23.00 uur. Van maandag tot en met donderdag is de kermis van 10.00 tot 24.00 uur open. Warenmarkt naar Damplein In verband met de kermis zijn de zaterdagmarkt van 6 augustus en de weekmarkt van donderdag 11 augustus op het Damplein. Niet parkeren op parkeerterrein Oude Veerseweg Vanwege het intekenen van de

de Faam | 2016 | | pagina 9