r Middelburg Takendiscussie: Denk mee over sport en sportvoorzieningen in Middelburg Abonnement garage voor vergunninghouders Makelpunt Walcheren brengt vraag en aanbod bij elkaar Verbod op asbestdaken in 2024 Vrijwilligers gezocht voor naschoolse activiteiten Wat verwacht u van de ge meente als het gaat om de bijdrage aan sport en sport voorzieningen? Welke verantwoordelijkheid heeft de gemeente hierin en wat zou anders of door anderen kunnen? Wat verwacht u van sportclubs en wat zou u bijvoorbeeld zelf kunnen bij dragen? Geef uw mening. Alle reacties en ideeën zijn welkom. Over deze en andere vragen met betrekking tot de taak sport en sportvoorzieningen kunt u uw mening en ideeën uiten. Bekijk het animatiefilmpje nu op facebook.com/gemeentemiddel- burg of middelburg.nl/takendiscus- sie en reageer. Reageren kan door te mailen naar communicatie® middelburg.nl of te bellen naar 14 0118 en te vragen naar de contactpersoon takendiscussie. De gemeente Middelburg bezint zich op haar toekomstige rol in een veranderende samenleving. Wat zijn nog wel kerntaken en wat uitgevoerd en hoe dan? U kunt uw niet meer? Kunnen taken ook an- mening over sport en sportvoor- ders en/of door anderen worden zieningen nu kenbaar maken. Om gehoor te geven aan de klachten over de parkeerdruk in met name vakantieperiodes krijgen houders van een par- keervergunning in de binnen stad, zone 1 en/of zone 2, de mogelijkheid om naast hun vergunning een toegangsdrup pel tot een parkeergarage aan te schaffen. Dit zogenoemde bewonersver gunning-abonnement is geldig van maandag tot en met zaterdag van 16.00 uur tot de volgende dag 10.00 uur. Buitenom dit tijdvak moet het reguliere parkeertarief van 2 per uur worden betaald, met uitzondering van de zon dag waarop het parkeren voor iedereen gratis is. Net als bij de bewonersvergunning biedt ook dit abonnement geen plekga- rantie. Het abonnement geldt, vooralsnog, alleen voor parkeer garage De Geere. De gemeenten Middelburg en Vlissingen werken steeds meer samen op het gebied van verhuur. Om deze reden is het Makelpunt Middelburg omgevormd tot het Makelpunt Walcheren. Vergaderruimte, hobbyclub, dans zaal, sporthal of zanglokaal: veel bewoners en organisaties zoeken ruimte in Middelburg en Vlissingen. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Domburgs Schuitvlot 19: aan brengen gevelreclame (30-6). Hazenburg, Arnemuiden (ka vel 19, 20, 21 en 22): bouw 2 2-onder-l-kap woningen (157121) (8-7). Voor eenmalig gebruik, om langere tijd te huren of zelfs te kopen. Daar tegenover staat dat veel maatschap pelijke organisaties beschikken over ruimten, locaties of accommodaties die soms niet volledig benut worden of leeg staan. Met de website www.makelpunt- walcheren.nl spelen de gemeentes in op de vraag vanuit de samen leving naar accommodaties en Markt 33, 33A, 33B, 33C en 33D: verbouw bovenwoning tot 5 appartementen (6-7). Noordstraat 30, Arnemuiden: wijziging op d.d. 20 augustus 2008 verleende reguliere bouwvergunning voor het bouwen van 6 appartemen ten (wijziging betreft het realiseren van (inpandige) balkons en diverse interne veranderingen (82633) (19-5). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver- Vanaf 2024 zijn asbestdaken in Nederland verboden. Het verbod beschermt mens en milieu tegen de gevaren van blootstelling aan asbest. Dit verbod geldt voor iedereen. Wacht dus niet tot 2024 of tot u een brief krijgt van de gemeente waarin u gedwongen wordt om uw dak te saneren. Het verbod geldt voor asbestdaken die in contact staan met de buiten lucht. Bijvoorbeeld golfplaten en dakleien. Het verbod geldt niet voor as besthoudend materiaal aan de binnenkant van gebouwen. Zoals asbest houdend dakbeschot of isolatiemateriaal dat onder de dakbedekking zit. En het verbod gaat alleen om dakbedekking. Dus niet om bijvoorbeeld boeidelen, dakgoten en gevelpanelen. Vaak is het wel praktisch om dit gelijk mee nemen bij een sanering. Particulieren mogen zelf hun geschroefde golfplaten (max. 35 m2 per perceel) verwijderen nadat een sloopmelding is ingediend op www.omgevingsloket.nl. Een sloopmelding is gratis, u betaalt alleen het speciale plastic waar u het asbest in verpakt. Is uw dak groter of wilt u bedrijfsmatig (of als instelling) asbest verwijderen? Dan moet u dat laten doen door een gecertificeerd bedrijf. Hoe langer u wacht, hoe duurder het wordt. Momenteel is er een subsidieregeling voor agrariërs: http://www.asbestvanhetdak.nl én een regeling voor iedereen: http://www.rvo.nl/subsidies-regelingen/subsidieregeling-verwijderen- asbestdaken. Dit abonnement is voorbehouden aan houders van een bewonersver gunning en er geldt een maximum van twee abonnementen per adres. Het abonnement kost 110,40 per jaar en een borg van 22,69 voor de toegangsdruppel. Voor meer informatie over het bewonersvergunning-abonnement kunt u contact opnemen met de afdeling parkeerbeheer via parkeerbeheer@middelburg.nl of 14 0118. worden tegelijkertijd de beschik bare locaties beter benut. Vraag en aanbod komen samen op de website. Lokale partijen kun nen hun beschikbare ruimten aan melden; verenigingen, organisaties en particulieren kunnen hier ruimte zoeken. Zo krijgen de ruimten een hogere bezettingsgraad en leveren de nieuwe activiteiten een bijdrage aan de leefbaarheid in de steden. gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verieena (tussen haakjes staat de datum van verzending): Het schooljaar loopt tegen het einde en in september starten de scholen weer. Team Samen Actief van Stichting Welzijn Middelburg verzorgt voor een groot deel de naschoolse activi teiten op de Brede Scholen in Middelburg. Tijdens deze activi teiten die veelal na schooltijd plaatsvinden kunnen deelnemers hun talenten ontplooien en kennismaken met sportieve, crea tieve en gezonde activiteiten. Voor het nieuwe seizoen zoekt Samen Actief vrijwilligers met een bepaalde hobby/kwaliteit en vooral enthousiasme om met kinderen en/of bewoners talenten te ontwikkelen. Middelburg heeft 4 brede scholen en een kindcentrum waar vanaf september wekelijks activiteiten plaatsvinden. Het team Samen Actief van SWM organiseert en ondersteunt de activiteiten in en rondom deze locaties. Het team bestaat uit beroepskrachten, enkele stagiaires en een 10-tal enthousiaste vrijwilligers. De vrijwilligers organiseren gezonde kooklessen, assisteren bij sportactiviteiten, houden toezicht op het schoolplein, helpen bij knutselactiviteiten en ga zo maar door. Samen zorgen zij voor een afwisselend activiteitenaanbod waar kinderen, ouders en wijkbewoners plezier, een gezond gevoel en nieuwe ervaringen door krijgen. Vrijwilligers die graag het beste uit iemand naar boven halen, nodigen we van harte uit om zich aan te melden. Vrijwilliger zijn is leuk, je leert ervan, je ontmoet nieuwe mensen én je helpt de samenleving! Iets goeds doen voor een ander is meer dan prettig. Zeker als je zelf kiest wat je leuk vindt. In een persoonlijk gesprek bekijken we samen waar je kwaliteiten liggen en hoe en waar je ingezet kan worden. Wil je meer weten over de vrijwilligersfuncties? Kijk dan op www.welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk/vacature of mail naar m.ouwerkerk@welzijnmiddelburg.nl. INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Hengst 20, Arnemuiden: bouw woning (kavel B2) (149851) (12-7). Noordstraat 30, Arnemuiden: wijziging op d.d. 20 augustus 2008 verleende reguliere bouwvergunning voor het bouwen van 6 appartemen ten (wijziging betreft het realiseren van (inpandige) balkons en diverse interne veranderingen (82633) (12-7). Prins Johan Frisostraat 7: verho gen dak (8-7). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders van Middelburg Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2016 | | pagina 8