'Zeeland is de ideale vakantieplek' Nieuw Majoraat 01 Kater Jip is op zoek naar een rustig thuis Zomervakantiespelen ■nmM Condoleance voor Nice 5 WOENSDAG 20 JULI 2016 Zot op Zeeland In de zomer zijn er vaak meer witte nummerborden op i weg te vinden dan gele. Wat zoeken al die mensen in Zee and? De Faam vroeg het een aantal Duitse toeristen. ZFELAND - Vier twintigers uit de buurt van Essen hangen nog wat rond in de recreatie ruimte. Zo meteen reizen ze weer af naar Duitsland. "Dit is de derde keer dat we hier zijn, op deze camping", vertellen Sebastian Bouschetta en zijn vrienden. Ze komen naar Zee land voor de rust; even weg uit het hectische leven van al ledag. Lekker samen voetbal len, rondhangen en genieten van de Zeeuwse buitenlucht. Ze bezichtigden kerken en de omgeving, maar eigenlijk vonden ze het vooral fijn even niets te doen. In Duitsland was het in de afgelopen tijd al druk genoeg. Drie van hen studeren nog en een van hen is systeemontwikkelaar. Het VOLGEND JAAR KOMEN ZE WEER NflAR ZEELAND: VASTE PRIK mooiste van Zeeland? De zee natuurlijk, al kan die ook ge vaarlijk zijn. En volgend jaar komen ze gewoon weer naar Zeeland; vaste prik! Fan van Zeeland Een veldje verderop staat de caravan van Karl Remus uit Mönchengladbach. Al dertig jaar is hij fen van Zeeland, elk jaar komt hij weer deze kant op in de vakanties. Het kli maat en de omgeving beval len hem en deze mooie cam ping, waar je niet dicht op elkaar staat. "Es ist hier loc ker", - lekker losjes, vat hij sa men. En als je al dertig jaar ergens komt, zijn er natuurlijk allerlei bekenden, waar je het leuk mee hebt. Vroeger kwam hij met de hele familie naar Zeeland, vijf weken lang. Dat is goed voor kinderen; lekker ontspannen. Karl Remus komt hier nu vooral voor het sport- duiken, dat doet hij samen met een vriend. De prachtige flora en fauna en de mooie vissen zijn voor hem de mooie kanten van Zeeland. Duiken doet hij liever niet bij de Zeel- andbrug; te druk vindt hij. Den Osse en Dreischor zijn dé duikplekken voor Karl Remus. Maar ook fietsen in de omge ving doet hij graag. Het Wa tersnoodmuseum maakte grote indruk op hem. "Dan weet je wat de mensen hier meegemaakt hebben." De buren van Karl Remus zijn ook thuis. Aan de picknicktafel zit de familie Kose Kamen uit Dortmund. "De lucht, het wa ter, de wind, we hebben lek ker gesurft; Zeeland is voor ons de ideale vakantieplek." Ze staan alweer tientallen ja ren op Camping Noorder- nieuwland. "We gaan drie keer per jaar; in het voorjaar, de zomer en de herfst. Het bevalt ons hier prima; je kunt lekker eten in de plaatselijke restaurants en er is zelfs gratis Wifi, terwijl je op sommige campings 5 euro per dag moet betalen! De caravan blijft hier op de camping staan; straks komen onze kinderen hier met hun gezin en dan drinken Karl Remus uit Mönchengladbach is al dertig jaar fan van Zeeland. Elk jaar komt hij weer deze kant op in de vakanties, want het klimaat en de omgeving bevallen hem. FOTO: Anneke Flikweert en eten we gezellig wat. We lossen elkaar af" Aanraders van de familie Kosen in de omgeving zijn Diergaarde Blijdorp - 'Duur maar mooi' en Deltapark Neeltje Jans - 'Leuk voor de kinderen.' Met mevrouw Kamen is. het ge makkelijk praten; ze volgt Ne derlandse les en redt zich aar dig. "Als mensen langzaam praten, gaat het goed. We ko men hier al 27 jaar, dus dan wordt het tijd om de taal te leren spreken. Onze docent waarschuwt ons wel dat som mige uitdrukkingen een heel andere betekenis kunnen hebben in het Nederlands." ZOMERSERIE ZOT OP ZEELAND De komende weken vindt u op deze jSleR de serie Zot op Zeeland, met vematen over nv sendfedëzë zomer - of élkê zorher - onze provifKSe weten te vinden en er zot op zijn! VLISSINGEN - Onlangs heeft het gebouw waarin Wijkcen trum Open Hof was gevestigd een prachtige andere bestem ming gekregen: Het Majoraat. De originele letters 'wijkcen trum' zullen binnenkort wor den aangebracht op de gevel van het Majoraat, als symbool voor de nieuwe functie als het wijkcentrum voor Paauwen- burg. De Stichting Majoraat, gelegen aan de van Hogen- dorpweg 58a te Vlissingen was tot voor kort een ont moetingsplek voor buurtbe woners boven de 50 jaar. Van af deze maand is het (nieuwe) - Bij Volks sterrenwacht Philippus Lans bergen in Middelburg zijn thema-avonden over de re latie zon - aarde. Dit onder de noemer: Zeeuwse Zonni ge Zomeravonden. Met spe- wijkcentrum toegankelijk voor alle bewoners van de wijk Paauwenburg. Zowel jong als oud is welkom. Er worden allerlei activiteiten georganiseerd door zowel de medewerkers als door de vrij willigers: bridge, creativiteits- groepen, computercursus, ca baret, darten, line-dancing, koersbal en nog vele andere activiteiten. Men verkoopt er tweedehands kleding en boe ken. Iedere maand is er een stamtafel met betaalbare maaltijd, waar alle buurtbe woners zich voor kunnen in schrijven. Het bijna geheel vernieuwde bestuur staat open voor nieuwe zaken, wil samen werken met Wijkraad, de gemeente Vlissingen en alle andere betrokken organi saties om samen in deze tijd van minder financiële moge lijkheden toch de verbinden de schakel in de wijk te zijn. Een voorbeeld was de laatst gehouden Koningsdag, geor ganiseerd door de Wijkraad in het Majoraat gebouw als mid delpunt. Daarnaast blijft de mogelijkheid aanwezig een zaal te huren voor een activi teit, presentatie, bijeenkomst, feest of vergadering. VLISSINGEN - De Ambas sade van Vrede Vlissingen heeft een condoleancere gister geopend voor de slachtoffers van de aanslag in Nice op 14 juli. Op die manier kunnen mensen hun medeleven betuigen. Het register kan worden getekend in De Herberg, Bellamypark 151 in Vlissin gen. Woensdag, donder dag en zondag van 13.30 tot 16.30 uur en vrijdag en za terdag van 11.00 tot 16.30 uur. De condoleances wor den aan de Ambassade van Frankrijk aangeboden. VLISSINGEN - Jip is een lieve bijzondere kater van 2 jaar oud. Hij is in het asiel geko men met epilepsie klachten, hij krijgt hiervoor ook medica tie die hij levenslang zal moe ten slikken. Sinds Jip deze medicatie krijgt, heeft hij geen aanvallen meer gehad. Het gaat nu super goed met hem en hij is klaar om naar een nieuw huisje te vertrekken. Het fijnste voor Jip is een prik- kelarme omgeving zonder kinderen of dieren. Info op dierenasielwalcheren.nl. ciale telescopen kan er naar de zon gekeken worden en kunnen er zonnevlekken en zonnevlammen gezien wor den. Het uitstapje naar de enige volkssterrenwacht van Zeeland én de oudste volks sterrenwacht van Nederland is geschikt voor het hele ge zin. De toegangsprijs is 2 euro voor kinderen en 3 euro voor volwassenen. Het pro gramma is elke vrijdag in juli en augustus om 19.00 uur. VEERE - Het thema van de Kunst- en Cultuurroute is 'Goud'. Dit jaar is het 50 jaar geleden dat in Serooskerke een goudvondst werd gedaan. Er is een puzzeltocht die be staat uit 15 foto's met een kunstwerk met een gouden element, www.kcrmw.nl VLISSINGEN - In samenwer king met bewonersorganisa ties in Vlissingen ondersteunt Stichting ROAT de zomerva kantiespelen vanaf 26 juli tot en met 3 september. De zo merspelen bieden een leuk alternatief voor de (ouders en) kinderen die niet op vakantie gaan en voorkomt dat de jeugd zich gaat vervelen op straat. Er wordt een attractief en gratis aanbod van verschil lende activiteiten gedaan voor de jeugd in de wijken van Vlissingen, waarbij buurtbe woners uitgenodigd worden om een handje te helpen bij de uitvoering hiervan. Voor de kinderen tot en met 12 jaar wordt er een speelveld inge richt met een stormbaan, klimtoestel, pannaboarding, diverse workshops dans en bewegen, kookworkshops, honkbal, strandspelletjes en activiteiten zoals schminken, knutselen enzovoorts. Voor de ouders en buurtbewoners staat er op het terrein een partytent waar gratis koffie, thee en voor de kinderen li monadesiroop gedronken kan worden. Aanmelden als vrij williger kan bij Ted Nijssen, opbouwwerker bij stichting ROAT via 0623297915 of 0118- 468158 of per mail t.nijssen@ stichtingroat.nl. Kijk voor meer info op www.stichtingroat.nl.

de Faam | 2016 | | pagina 5