Het Zeeuwse licht ontdekken met uniek 'kunstdoosje' Strand wordt opgefrist Rommelmarkt Workshops bij Podium-Z World of Silk even open r w Zangavond KunstWacht Openstelling Johanneskerk Diertjes en bomen in het Veerse Bos Summer Festival aan de kust Zomeravond Snel Schaak- en Damtoernooi Boerendag met ringrijden Ital Ma Sto Tor Cn Roc Act Olc Bot WESTKAPELLE - Het Polder huis in Westkapelle heeft in samenwerking met ver schillende Zeeuwse kunste naars een 'kunstdoosje' ont wikkeld met als thema: het Zeeuwse licht. In het doos je zitten tien ansichtkaar ten die gemaakt zijn in het Zeeuwse licht en een fiets route die leidt langs de loca ties van de ansichtkaarten. De fietsroute voert over het prachtige eiland Walcheren langs de locaties waar de schilderijen van de ansicht kaarten zijn gemaakt. Het kunstdoosje is verkrijgbaar bij het Polderhuis in West kapelle voor 14,95 euro. AAGTEKERKE - De jaarlijkse rommelmarkt is op dinsdag 26 juli van 9.00 tot 15.00 uur op het schoolplein van de Jhr. W. Versluijsschool (Prelaatweg 22). Naast de rommelmarkt worden kaas, groenten- en fruit, kaarten, aquarellen en nieuwe boeken verkocht. De is voor voor het onderwijsproject van de zigeuners in Roemenië. DOMBURG - Podium-Z start na de zomer weer met nieu we series workshops 'samen muziek maken'. Na een hele dag op dinsdag 30 augustus volgen nog twee avondses sies op 2 en 9 september. De presentatie bij Bigpop is 10 september 's middags tussen 15.00 en 20.00 uur. Iedereen van 10 tot 20 jaar, ervaren of beginner kan zich voor de muziekworkshops aan melden. Aanmelden kan via e-mail j .damen@welzijnvee- re.nl of telefoon 06 251 967 40. De kosten voor deelname aan een serie bedragen 35 euro. Voor 10 euro kunnen belangstellende jongeren op vrijdagmiddag 2 september nog meedoen aan een work shop songwriting. De work shops gaan in samenwerking met Stichting Kunsteducatie Walcheren. Informatie ook op www.welzijnveere.nl en Podium Z facebook. MELISKERKE - Het voormalig zijdemuseum aan de Dorps straat 3 in Meliskerke is in de zomer weer even open: op 27 juli tijdens de braderie van 12.00 tot 17.30 uur en op 18, 19 en 20 augustus van 12.00 tot 17.30 uur. De sup- tropische tuin is open en be zoekers kunnen genieten van de taarten van taartenatelier Suus. Er zijn die dagen ook aanbiedingen in zijden kle ding, aparte sieraden, boeken en vele soorten zijde aan de meter, www.worldofsilk.nl AAGTEKERKE - In de kerk van de gereformeerde ge meente aan de Prelaatweg 17 in Aagtekerke is zaterdag 30 juli een Israël Psalmzan gavond. Pieter Heykoop bespeelt het orgel, spreker is student W. Mouw. De ontvangst is om 19.30 uur met koffie en verkoop van Israël producten. Om 19.45 uur is het inleidend orgel spel waarna om 20.00 uur de zangavond start. Info www. dacostafonds.nl en www. deputaatschap-israel.nl VEERE - De Kunstwacht Veere, de tijdelijke ate lier-galerie in het Poort wachtershuisje bij de Gro te Kerk in Veere, wordt van dinsdag 26 tot en met zondag 31 juli in bezit genomen door de kunste naars Ellen van der Made (beelden, schilderijen, fo tografie, objecten) en Rita Reinarz (objecten en beel den). Zij gaan met allerlei materialen de ruimte om toveren tot een fascinerend en sprookjesachtig geheel, waarin van alles te zien en te beleven is. De deur staat open om te komen kijken of een handje mee te hel pen. Dagelijks open van 11.00 tot 17.00 uur. www. ellenvandermade.com VEERE - Tijdens de Beach Clean Up Tour" op 2 augustus komt de 12 Summits in ac tie. Samen met enthousiaste sport- en natuurliefhebbers gaan zij de hoogste top van Zeeland op, namelijk het duin van Groot-Valkenis- se. In samenwerking met Supporter van Schoon, het platform Geocaching.com de orgnisatie van de Bos kalis Beach Clean Up Tom- zullen zij deze top en een groot stuk van het strand ontdoen van zwerfafval. De groep start om 10.00 uur bij strandpaviljoen Panta Rhei en vanaf daar de weg ver volgen naar de hoogste top van Zeeland. Doel van het project is de hoogste pun ten van de 12 provincies in Nederland te beklimmen en deze schoon te prikken. Het gaat bij de prikactie niet zo zeer om de hoeveelheid ver zameld afval, maar om meer ffiÜM» aandacht te vragen voor het zwerfafvalprobleem. De ac tie is dinsdag 2 augustus van 10.00 tot 13.00 uur. SER00SKERKE - In de maan den juli en augustus wordt de historische Johanneskerk in Serooskerke opengesteld voor publiek op woensdag en zaterdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze Open Kerkdagen is er een expositie van Cocky Wattel. Zij heeft portretten gemaakt van markante personen uit Serooskerke. VEERE - Met de hulpbos wachter op zoek naar dier tjes en bijzondere bomen in het Veerse Bos? Met schepnetjes en loeppot jes, zoekkaarten en allerlei meetapparaten de natuur ontdekken? Dat kan op woensdag 20 en 27 juli. Wel vroeg uit de veren, want de hulpboswachter staat om 10 uur op je te wachten bij het toiletgebouw van cam ping Het Veersche Gat (aan de Landschuurweg Vee re). Vergeet niet je buiten kleding aan te trekken en misschien is een emmertje ook wel handig. O ja, het kost 2,50 euro. Doe je mee, dan ff van te voren aan melden bij Carla Schroot: 06-23868335. DOMBURG - Op vrijdag 22 juli houdt Domburg Aktief het Domburg Summer fes tival in samenwerking met Evency, Tramzicht Domburg en Sportshop Domburg. Op deze avond is er een mode show plaats en zullen beken de Nederlandse dj's de beste zomerse beats ten gehore brengen. Het festival is in de 19.00 en de toegang is gratis. Met het Domburg Summer festival speelt Domburg in op het steeds populairder worden van de Latin mu ziek. De avond begint met een modeshow verzorgt door Sportshop Domburg, daarna zullen de dj's het overnemen en de Stationsstraat vullen met zomerse muziek. 00STKAPELLE - De Dam- en Schaakclub Oostkapel le houdt op donderdag, 21 juli 2016 voor de 31 e keer het tra ditionele zomertoernooi in de Zionskerk, Duinweg 36a in Oostkapelle. De inschrijving start om 18.30 uur en sluit om 19.00 uur. Het toernooi is vooral bestemd voor de thuis- spelers, vakantiegangers en clubspelers in de provincie. Het inschrijfgeld bedraagt is 5 euro per persoon. DOMBURG - Zaterdag 23 juli is de Domburgse Boerendag met demonstratie ringrijden van 13.00 tot 20.00uur. De boerendag begint al om 11.00 uur met boerenmarktkramen met boeren en Zeeuwse pro ducten eigengemaakte arti kelen, curiosa en hoeden en petten. Er is een grote draai molen, en een ouderwetse wasstraat aanwezig. Op deze dag lopen meerdere malen ganzen door de straten van Domburg. Er zijn oude am bachten te zien en de toegang 18 WOENSDAG 20 JULI 2016

de Faam | 2016 | | pagina 18