In uw regio Motorcross, Ttekkertrek en vermaak bij Aagtekerkse week Zeeuwen scoren goed in de verkiezing voor beste terras I Zomermarkt Meliskerke Kidsclub in De Burcht Hygiëa gaat voor tropisch 13 WOENSDAG 20 JULI 2016 I De komende week is het weer Aagtekerkse week. Op zater dag 23 juli begint de week met de beruchte Trekkertrek en op vrijdag 29 juli is de Supercross. Op het terrein aan de hoek van de Pekelingseweg en de Aagtekerkseweg gaat het weer flink los. Met de hulp van vele vrijwilligers is het terrein de afge lopen tijd alvast geschikt gemaakt voor de truck- en tractor- puiling. AAGTEKERKE - Trekkertrek is een begrip in de regio: ieder jaar komen er meer liefheb bers op af. Rokende uitlaten en banden, de glimmende tractoren en trucks, het is een genot voor het oog. Op twee banen worden de wedstrijden in de verschillende classes ge reden. Naast de Light Super stocks zijn ook de giganten vanaf 3,6 ton in actie te zien. Ford, Fiat, Deutz, John Deere, allemaal bekende namen voor de liefhebber. Er zullen zo'n 150 tractoren en trucks uit het hele land aan de start ver schijnen. Een spektakel datje niet mag missen. Hele familie De Trekkertrek beperkt zich niet alleen tot de wedstrijden. Op het terrein is namelijk nog veel meer te doen. Zo kunnen kinderen van alle leeftijden zich volop vermaken met de skeltertrek, de bungeetram- poline, de quadbaan, de stormbaan in de vorm van een trekker met sleepwagen en nog veel meer. Ook kunnen Rokende uitlaten en banden, de glimmende tractoren en trucks, Trekkertrek is een genot voor het oog.Naast de Light Superstocks zijn ook de giganten vanaf 3,6 ton in actie te zien. FOTO: PR ze de strijd aangaan met de rodeo stier. Overal staan kra men waar je iets kunt eten en drinken. De Trekkertrek is een aanrader voor de hele familie. Helikoptervlucht De vrijdag daarna organiseert Motor Club de Pekelinge, voor de 26e keer de jaarlijkse mo torcross. Ook hier verschijnen weer bekende namen aan de start, waar onder die van Cas per Ovaa uit Oost-Souburg, die al jaren meedraait aan de top van de Zeeuwse motor cross. Je kunt getuige zijn van de wedstrijden in de 65 en 85 cc klasse, Enduro, Local Her oes, MX1/3, MX2T, MX2V en de veteranen. Gezien het aantal inschrijvin gen gaat er in series worden gereden. De trainingen voor afgaand aan de wedstrijden beginnen rond 11.00 uur. Van af 13.15 uur starten de wed strijden. Ook deze dag zijn er meerdere activiteiten op het terrein. Er kan een helikoptervlucht ge maakt worden en er is een fietswedstrijd. In de feesttent is live muziek van de band Anderkover uit Limburg. De parkeergelegenheid bij het terrein is gratis op de daar door verkeersregelaars aange wezen plaatsen. Inschrijven Voor de categorie MX2 Vier takt in de motorcross kan nog worden ingeschreven tot dinsdag 26 juli via de inter netsite van de motorclub. Toegangskaarten voor de eve nementen worden alleen aan de kassa verkocht, pinnen is mogelijk. De prijzen van de beide evenementen zijn ver schillend. Voor meer informa tie over de entreekaarten en de wedstrijdtijden kun je te recht op de sites van de orga nisaties: trekkertrekaagteker- ke.nl en mcdepekelinge.nl. 'Moet je een bedrijf dat vorig jaar nog niet eens in de lijst stond, zo hoog laten eindigen?', vroeg de hoofdjury zich af. De rapporten en bezoeken beantwoorden die vraag vrij snel. Ze zijn unaniem overdonderd over het niveau en de gastvrijheid bij deze Zeeuwse parel. VEERE - "Zonder overdrijven kunnen we stellen dat we bij zonder scherpe en kritische vakjuryleden naar De Werf hebben gestuurd. De zaak in het Zeeuwse Veere scoorde eerder al waanzinnig goed tij dens de mystery visits, maar was voor- de jury een grote onbekende. Het vakjury- bezoek leverde echter een even enthousiast rapport op", aldus Misset Horeca die elk jaar de lijst met de beste ter rassen samenstelt. "Het moge duidelijk zijn dat Saskia van Golen de afgelopen acht jaar, waarvan de laatste twee sa men met partner Patrick Wolf, een dijk van eens terras heeft weten neer te zetten op Wal cheren. De basis is dik in orde: een meer dan fraai terras met een prachtig uitzicht op het schilderachtige Veere, twee honderd zitplaatsen, gelegen op verschillende niveaus, aan het water." Maar met dit bijltje heeft de jury vaker gehakt. Juist als de locatie en de ligging tof de verbeelding spreken, gaan de alarmbellen rinkelen: leunen ze hier op de punten die ze feitelijk al cadeau hebben ge kregen, of weten ze het maxi male eruit te halen, waardoor ze duidelijk laten zien hun vak te verstaan? Dat laatste geldt ondubbelzinnig voor De Werf De hartelijkheid die is onover troffen. Een warme vriende lijkheid die oprecht aanvoelt. Het uitserveren verloopt snel, correct en efficiënt. Ook Oranjeplaat in Arnemui- den scoort hoog. Daarover meldde de jury het volgende: "De hoofdjury komt op een maandag op bezoek, net als het restaurant is gesloten. Het regent pijpenstelen en op het moment dat we uit het busje richting het restaurant willen rennen, zijn de medewerkers ons al voor en komen ze met paraplus naar buiten rennen. Dat is nog eens een lekkere binnenkomer!" Een andere eervolle vermel ding was er voor Parkfront in Vlissingen: "Een leuke zaak met voor de deur een fris ogend terras met stopkracht. De frisblauwe hoesjes die over de stoelen zijn gespan nen bevorderen het zitplezier." Soif, eveneens in Vlissingen kwam ook goed uit de verf: Restaurant De Werf in Veere werd tweede in de landelijke wedstrijd. FOTO: PR "Het terras van Soif ('So if) ligt in een rij van terrassen op - volgens de site van het bedrijf - 'het gezelligste plein van Vlissingen', en heeft daarin zeker veel stopkracht." Restaurant Het Hooihuis in Roosendaal heeft het beste terras van 2016. Ondernemers Koen en Lisette Bakker en hun team werden onlangs gehuldigd door Misset Horeca. MELISKERKE - Op woens dag 27 juli is de zomerbra- derie in Meliskerke. Er zijn vele standhouders zoals diverse oude ambachten, een shantykoor, diverse etenswaren en proeverijen, ambachtelijke kaas, stand voor goede doelen, kle ding, gerookte paling, keu ken spullen, kinderspeel goed, demonstratie Zeeuwse bolussen bakken met proeverij. Ook voor kinderen zijn diverse at tracties. OOST-SOUBURG - Alle kids van 4 t/m 12 jaar opgelet! Speciaal voor jou is er deze zomer weer Kidsclub. Met een sketch, spelletjes, een Bijbelverhaal, knutselen, veel gezelligheid, een ver- rassingsstoel en nog veel meer. En het is helemaal gratis. Het thema van de Kidsclub is 'Echt wel!' Er zijn leuke verrassingen en volop lekkers om te eten en te drinken. De Kidsclub is van maandag 25 t/m don derdag 28 juli, elke morgen van 9.30 tot 11.30 uur in 'De Burcht' Dongestraat 109, Oost-Souburg. Voor meer informatie zie: www. yytSTKAPELLF - Woens dag 27 juli isdijkdorp West- kapelle in tropische sferen tussen 11.00 en 17.00 uur. Gymnastiekvereniging Hy giëa houdt die dag op de Markt een tropische dag met diverse lekkernijen en veel activiteiten voor jong en oud. Zo zijn er leuke kinderspel letjes en kunnen kinderen zich uitleven op een storm baan en klimtoren. Een ballonclown vouwt de mooiste figuren voor de al lerkleinsten. Ook kunnen kinderen zich laten schminken. Er is een kleine zomerse markt waar leuke spullen te koop zijn. Voor wie creatief bezig wil zijn kan een workshop slippers pimpen volgen. Ook aan de inwendige mens is ge dacht. Zo zijn er wafels en smouters te koop. Vanaf 14.30 uur is er elk half uur een tangodans-demon- stratie. De vuurtoren is tus sen 13.00-16.00 uur open voor beklimming en ook de molen in Westkapelle is die middag open voor publiek. Kijk voor meer informatie op www. gymnastiekvereniginghy- giea.nl Op 29 juli is de Supercross in Aagtekerke. Er zijn wedstrijden in verschillende klassen. FOTO: PR

de Faam | 2016 | | pagina 13