r f, F r www.middelburg.nl r Onderzoek naar Armoedebeleid Walcheren Informatieavond rioolwerk zaamheden Gerbrandylaan Informatieavond Veersepoort Fase V w f Verkeer en parkeren bij ring- en sjezenrijden Wegwerkzaamheden op website Middelburg City of Dance van 15 tot en met 17 juli in Middelburg Koninklijke onderscheidingen GEMEENTE MIDDELBURG De gemeenten Veere, Vlissingen en Middelburg voeren sinds 2015 een nieuw armoedebeleid. We willen onze inwoners maatwerk bieden op het gebied van inkomensondersteuning. Ook willen we meer doelgroepen helpen. Nu we een jaar bezig zijn, willen we weten of ons armoedebeleid ook goed werkt. Daarom houden we een onderzoek. Ongeveer 2300 huis houdens op Walcheren ontvangen per post een enquête. Het onderzoek is anoniem en de antwoorden zijn vertrouwelijk. We hopen dat veel mensen hun mening willen geven. De resultaten van het onderzoek zijn in september bekend. De gemeenten bespreken de resultaten met de gemeenteraden en de Wmo adviesraden. Het Ingenieursbureau van de Gemeente Middelburg start in het najaar met rioolwerkzaamheden in de Gerbrandylaan. Op donderdag 14 juli om 19.30 uur is er een informatiebijeenkomst hierover in Grandcafé Willem aan de Oranjelaan 17. Buro Infra, de voor bereidende partij van de werkzaamheden, en een medewerker van het Ingenieursbureau informeert u over de werkzaamheden. Daarna is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 IA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur De straat opgebroken, de brug afgezet of werk aan het riool? Via www.middelburg.nl/werkzaamheden kunt u op de kaart nagaan waar in de gemeente Middelburg werkzaamheden worden verricht. Op deze provinciale kaart ziet u ook waar elders in Zeeland wegwerkzaamheden plaatsvinden. Op de kaart ziet u waar gewerkt wordt, wat er precies gebeurt en hoe lang de klus duurt. Gegevens op deze kaart worden automatisch doorgegeven aan leveranciers van navigatiesystemen. Het ring- en sjezenrijden ter gelegenheid van de le Folk loristische Dag op en rond het Abdijplein wordt dit jaar gehouden op donderdag 14 juli. Het evenement heeft ge volgen voor het verkeer en het parkeren. Verkeer De paarden met sjezen rijden de route: Abdijplein Balans Korte Burg Groenmarkt Onder den Toren Koorkerkhof/Abdijplein. Op het Abdijplein zal op één ringrij- baan zonder sjees de ring worden gestoken. De genoemde straten worden, voor zover nodig, voor het verkeer afgesloten. De afsluiting heeft verder tot gevolg dat in de volgende straten het (doorgaand) verkeer op 14 juli gestremd zal zijn: Balans Bogardstraat Bachtensteene Walplein Nieuwe Kerkgang Koorkerkstraat Reigerstraat Korte Giststraat. De Bleek wordt opengesteld voor een richtingsverkeer vanaf de Zuidsingel. Parkeren Parkeren is niet mogelijk langs de genoemde sjezenroute vanaf woensdag 13 juli 18.00 uur tot met donderdag 14 juli 19.00 uur. Op het Walplein is parkeren niet mogelijk op donderdag 14 juli tot 19.00 uur. Foto: Aart van Belzen De activiteit wordt georganiseerd door de Folkloristische Commis sie en de Zeeuwse Ringrijders Vereniging. De 2e Folkloristische Dag, de grote ringrijderij op het Molen water, is op donderdag 18 augustus. Gemeente Middelburg en projectontwikkelaar Stevast organise ren op woensdag 13 juli om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor een informatieavond. Onderwerp is het voorstel dat projectontwikkelaar Stevast heeft gemaakt voor de locatie Veer sepoort Fase V. Het betreft hier het terrein van het (voormalige) sportcomplex aan de Nassaulaan. Tijdens de avond wordt het voorstel toegelicht en is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Stevast en gemeente zijn erg benieuwd naar de input van omwonenden en andere belangstellenden. De uitkomst wordt weer gebruikt voor eventuele aanpassing en verdere invulling van de plannen. In de periode dat de woningmarkt in crisis was, heeft Stevast contact gezocht met de gemeente. Zij wilden graag een woningbouwproject in Middelburg realiseren en waren enthousiast over de locatie Veersepoort Fase V. Het college heeft vervolgens besloten om Stevast de gelegen heid te geven om te onderzoeken of het mogelijk is om, samen met de gemeente, te komen tot een zowel in kwalitatief als financieel opzicht voldoende plan. Stevast heeft in dit onderzoek architect Hertzberger ingeschakeld. Het college heeft op 31 mei geconcludeerd dat er een goede basis is voor verdere samenwerking en toestemming gegeven het voorstel van Stevast te presenteren. De bijeenkomst zal beginnen met een plenair gedeelte waarin het voor stel van Stevast wordt gepresenteerd en toegelicht. Daarna splitsen we in kleinere groepen en kunt u vragen stellen aan verschillende mede werkers van Stevast en de gemeente. De raadzaal is vanaf 19.15 uur geopend, de bijeenkomst begint om 19.30 uur. De ingang bevindt zich aan de achterkant van het stadskantoor bij het tankstation. Van vrijdag 15 tot en met zondag 17 juli vindt het dancefestival 'City of Dance' plaats in Middel burg. Het festival wordt dit jaar gehouden op een nieuwe locatie, namelijk aan de Oude Veerseweg (in plaats van op Hof van Tange). Zaterdagmiddag is er een gratis programma in de binnenstad. Voor meer informatie: www.cityofdancefestival.nl. Verkeersmaatregelen Tijdens het festiv'alweekend worden verschillende verkeersmaatregelen genomen om alles in goede banen te leiden. Zo is de Oude Veerse weg richting Ramsburg, vanaf de rotonde bij Haneveltweg Kroone- veldweg, afgesloten voor verkeer, ook voor fietsers. Verkeer wordt omgeleid. Er is een wegsleeprege- ling van toepassing. De parkeer plaats Ramsburg is tijdens het festivalweekend alleen toegankelijk voor bezoekers van het festival. Pendelbussen Nieuw dit jaar is de mogelijkheid om te kamperen op de festivalcamping. Deze camping bevindt zich ook op het terrein aan de Oude Veerseweg. Er rijden pendelbussen tussen het station en het festivalterrein en op zaterdag ook van het festivalterrein naar de binnenstad. De lintjesregen 2017 is nog ver weg. De aanvraag voor de onderscheiding moet echter wel voor 1 augustus 2016 bij de gemeente binnen zijn. Een Koninklijke onderscheiding ontvang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebben zich op een bijzondere manier verdienstelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de samenle ving. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich geruime tijd zodanig voor de samenleving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. U kunt bijvoorbeeld denken aan iemand die twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Aanvraag Wanneer u vindt dat iemand in uw omgeving in aanmerking komt voor een Koninklijke onderscheiding kunt u een voordracht indienen bij de bur gemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, die u kunt vinden op www. lintjes.nl. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. De lintjes worden altijd door de burgemeester uitgereikt. Een aan vraag wordt niet per definitie geho noreerd. Bij de beoordeling van een aanvraag wordt ook bekeken of de maatschappelijke waardering voor deze bijzondere verdienste al op een andere manier tot uitdrukking is gekomen. Het is niet mogelijk Foto: Aart van Belzen om voor jezelf een Koninklijke onderscheiding aan te vragen. Wanneer u overweegt een aan vraag voor een Koninklijke onder scheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van gemeente Middel burg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38 of 06 51 42 29 29.

de Faam | 2016 | | pagina 9