De zestiende editie van City of Dance wordt groter dan ooit £pu ^étjjKtericn Summer Express gaat langs de mooiste plekjes Strijd om mooiste strand Op safari met de boswachter Bomen in de binnenstad 5 WOENSDAG 13 JULI 2016 door Mark Lobbezoo De zestiende editie van City of Dance, dat dit jaar wordt ge houden van 15 tot en met 17 juli, is weer groter dan ooit. Op een nieuwe locatie in Middelburg inclusief een festivalcam ping gaat het grootste muziekfestival van Zuid-West Neder land weer los. MIDDELBURG - Behalve dat City of Dance en Go Dutch zijn samengevoegd tot één festi val, is er nog veel meer veran derd. Er is ook een nieuwe lo catie gevonden waar City of Dance plaatsvindt. Het evene ment was op Hof van Tange uit zijn jasje gegroeid, maar kan er op de nieuwe locatie aan de Oude Veerseweg in Middelburg de komende ja ren weer helemaal tegen. Er is plaats voor ruim 5.500 bezoe kers, die op het terrein met zeven podia en een festival camping kunen genieten van meer dan 150 verschillende artiesten. Het festival bestaat uit twee delen, het Free Festi val in de binnenstad, dat gra tis toegankelijk is en het be taalde festival. Hier zijn twee podia en is er de hele middag van alles te doen voor jong en oud met veel muziek, straat theater, workshops en fun. Wat ooit begon als gratis festi val Street Parade groeide via Dance Parade in 2009 uit tot City of .Dance. Het festival werd een betaald festival, maar er bleef een gratis festijn in de binnenstad. In 2014 kwam er een festival bij. Go Dutch, met muziek van eigen bodem. Dit jaar zijn beide fes tivals samengevoegd tot een driedaags muziekfestijn. City of Dance is- een organisatie van You-Dance, een bedrijf van Martin Priem en zijn CITY OF DANCE EN GO DÜTCH ZIJN NU SAMEN EEN GROOT DRIEDAAGS FEEST vrouw Elina. Martin heeft een verleden als dj en is door zijn contacten nog steeds zeer goed ingevoerd in de mu- ziekscene. Dat is mede een verklaring achter het alsmaar groter wordende festival. Naast de traditionele bezoe- kefs uit Zeeland en West-Bra bant mikt de organisatie dit Het evenement was op Hof van Tange uit zijn jasje gegroeid, maar kan er op de nieuwe locatie aan de Oude Veerseweg in Middelburg de komende jaren weer helemaal tegen. FOTO: PR jaar ook op bezoekers uit Bel gië en Duitsland. Cultuur en kunst City of Dance is niet alleen een muziekfestival, maar focust zich ook op cultuur, kunst en creativiteit. De aankleding en vormgeving is erg belangrijk voor de organisatoren. "Op dat punt onderscheiden we MIDDELBURG - Toeristen uit eigen land, daarbuiten én in woners uit Zeeland kunnen dit jaar met een speciale 'Summer Express' naar de mooiste plekjes in Zeeland. De Summer Express lijnen 814, 834 en 864 rijden vanaf heden tot en met 3 september elke dag en op elk uur. De eer ste bus is vorige week symbo lisch overhandigd aan een van de chauffeurs. Dit gebeur de door Harry van der Maas, Gedeputeerde Provincie Zeel and. De Summer Express rijdt langs badplaatsen als Dom burg en Cadzand en mooie dorpen en steden als Brou wershaven en Middelburg. Tevens stopt de Summer Ex press bij de leukste musea, evenementen, attractieparken en natuurgebieden. De route en vertrektijden zijn te vinden op connexxion.nl/summerex- press. Een combikaart voor een gezin met twee volwasse nen en drie kinderen t/m elf jaar is bij de chauffeur of VW verkrijgbaar voor 16 euro en een hele dag geldig binnen Zeeland. Voor 4 euro extra reist men door naar Gent, ons van andere festivals en we blijven onszelf vernieu wen." City of Dance brengt be zoekers naar inspirerende en verrassende werelden waarin alles mogelijk is. KAARTEN VOOR HET FESTIVAL J J Kaarten voor het festival zijn verkrijgbaar via de web- Site www.cityofdancefestival.nl, bij Zanzi-bar en de Tourist-shop in Middelburg, Pake Sake in Goes en bij alle 450 Primera winkels in Nederland. KORT NIEUWS VEERE - Met de hulpbos wachter op zoek naar diertjes en bijzondere bomen in het Veerse Bos? Met schepnetjes en loeppotjes, zoekkaarten en allerlei meetapparaten de na tuur ontdekken? Dat kan op woensdag 13,17 en 20 juli. Wel vroeg uit de veren, want de hulpboswachter staat om 10.00 uur op je te wachten bij het toiletgebouw van cam ping Het Veersche Gat (aan de Landschuurweg in Veere). Vergeet niet je buitenkleding aan te trekken en een emmer tje is handig. Deelname kost 2,50 euro. Aanmelden bij Car- la Schroot: 06-23868335. MIDDELBURG - Middelburg is een monumentenstad, maar heeft u ook al genoten van de monumentale bomen in de binnenstad? Dat kan op zaterdag 16 juli. Een ervaren IVN natuurgids neemt u mee en laat u de pracht en de na tuurlijke schoonheid ervaren van oude en markante Plata nen, Paardenkastanjes en Vleugelnoten die de stad le vendig maken. De IVN rond leiding op'zaterdag 16 juli be gint om 13.30 uur, vanaf de Markt vóór de Drukkerij en duurt 1,5 tot 2 uur.www.ivn.nl/ afdeling/walcheren. Antwerpen of Rotterdam. Voor lijn 864 is ook een apart ticket te koop voor 3,50 euro per rit. Reizen met de OV-chipkaart is natuurlijk ook mogelijk. Met de ZeelandPas gezinspas kan in bepaalde pe riodes van het jaar gratis ge bruikt worden gemaakt van de lijnen 133, 134 en 834. De ZeelandPas Persoonspas is op Walcheren verkrijgbaar voor gasten én inwoners en kan worden gebruikt voor reizen met de lijn 814. zeelandpas.nl. VLISSINGEN - Vanaf vandaag barst de strijd weer los voor de Schoonste Stranden Verkie zing. Welke badplaats mag een jaar lang de eretitel dragen van Schoonste Strand van Nederland? Dit jaar roept Floortje Dessing alle Nederlanders op om hun stranden tot de schoonste van Nederland te maken. In de provincie Zeeland, die al vele jaren aan kop gaat in deze verkiezing, zal haar oproep we derom veel gehoor vinden. Het zwerfafvalvrij maken van de stranden is op veel Zeeuwse stranden omgedoopt tot het ouderwetse, maar inmiddels weer hip geworden, strand jutten. Alles wat niet op het strand thuis hoort, wordt in speciale jutbakken verza meld en het meeste wat hierin terecht komt, wordt gerecycled. "En dat is mooi want de Nederlandse stranden zijn al behoorlijk schoon, maar het kan nog schoner", aldus Floortje Dessing. Schone stranden zijn van groot belang voor iedereen, want op een schoon strand hebben mensen een leukere dag, zijn ze meer ontspannen én blijven ze langer hangen. Stemmen kan tot en met zondag 21 augustus via www.supportervan- schoon.nl. Deelnemers maken kans op een lang weekend aan het schoonste strand van Nederland of één van de Supporter van Schoon badlakens. Nederland heeft vier kustprovincies (Noord- en Zuid-Holland, Friesland en Zeeland) en meer dan 70 recre- atiestranden, gelegen aan een kustlijn van ruim 450 km. Vorig jaar kaapte de gemeente Domburg de prijs weg voor het schoonste strand. De Zeeuwse stranden scoren jaar na jaar bijzonder hoog. COLOFON DE FAAM zeeHOKtSXE*4 SAFARI sr AKiNJAtArMP zxsum üezc zeAou ner -z-cujce Kuusriet ICUK1WC AjS- in '-r- -KMW5T3®S 3>©lf IWARJUM? Advertentieverkoop Redactie en media-advies Marina Meijers (eindre- advertising.zeeland@ )SW dacteur) K persgroep.nl V-T3. Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Lisetta de Witte Mark Lobbezoo T 06-514 023 85 Stan Ross Theo Rietveld Familieberichten Ingrid Borger (fotograaf) E familieberichten@persgroep.nl Izaak Verkeste (fotograaf) T (o88)-oi3 99 99 Persberichten Zelf een familiebericht opgeven kan E redactie.faam@ via familieberichtenonline.nl persgroep.nl T (088) 013 09 20 Rubrieksadvertenties E advertising.sales@persgroep.nl Redactiechef T (088) 013 99 99 Dennis Rijsbergen Bezorgklachten Commercieel directeur www.de-faam.nl/service Tessa van Waarde T 088-0561595 Algemene voorwaarden en overige informatie Kantooradres Zijn terug te vinden op: Edisonweg 37E www.persgroep.nl/adverteren 4382 NV Vlissingen Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van de Persgroep Nederland bv Druk De Persgroep Nederland Volg ons ook op: Facebook/DeFaamWalcheren

de Faam | 2016 | | pagina 5