100% Wonen 'Alles kwam tegelijk: een huis kopen en gezinsuitbreiding' Er komt eindelijk een eind aan grijs en beige in het interieur Q CP Infoavond voor starters Zorgvilla gaat open Zeeuws in de slaapkamer 26 WOENSDAG 13 JULI 2016 Kamerplanten Kamerplanten doen weer op nieuw hun intrede. Variërend van een zogenaamde 'bin- nen-boom' in een pot tot or chideeën; planten zijn onont beerlijk in alle trends. Iedere plant draagt bij aan de sfeer in huis, geeft zuurstof en is een natuurlijke luchtverfrisser. Een groene plant past in ieder interieur en is absoluut tijd- Kleden komen weer helemaal terug. Het zogenaamde printkleed is erg populair en wellicht volgen er zelfs kleden met een fotoprint. loos. Belangrijk is wel dat een plant altijd voldoende ruimte, licht en water krijgt. Dus een beetje liefde, aandacht en groene vingers zijn onont beerlijk... Kleden komen weer helemaal terug evenals kleur in het interieur. Ook kamerplanten mogen weer en sfeerverlichting is een must. Lees het op 100% wo- Dolblij zijn ze met hun nieuwe woning, Angelique Posthu mus en Dirk van den Berg. Samen met hun dochter van 2 jaar en zoon van 10 weken wonen zij sinds kort in de Jacob Cats- laan. Hun nieuwe buurt, het park tegenover ter Reede, is niet direct een buurt met jonge gezinnen. Maar dit paar geniet van de rust en de ruimte, komend vanuit het drukke Midden gebied. door Conny den Heijer VUSSINGEN - Het was een spannende tijd voor het stel: een huis te koop hebben, zelf iets nieuws kopen, zwanger zijn, verhuizen en dat alles te gelijk. Angelique kan er nu wel een beetje om lachen maar het was behoorlijk hectisch vertelt ze. "We hadden ons oude huis helemaal opgeknapt en heb ben er tien jaar gewoond. We hadden een beleggingshypo theek en konden gelukkig tus sentijds aflossen. Toen we het te koop zetten was het in tijd van 6 weken verkocht. We hadden niet verwacht dat dat zo snel zou gaan. Maar we hadden zelf nog geen ander huis op dat moment." Garage Dirk zegt: "Als we niet tussen tijd hadden afgelost dan had den we niet de kans gehad om dit huis te kopen via Ma kelaar Theelen. We hadden ook niet direct een idee waar we wilden gaan vyonen al Angelique en Dirk en hun kinderen genieten van de prachtige tuin achter hun woning. FOTO: Conny den Heijer hadden we wel wat eisen. Ruimte, rust, een garage en dichtbij de stad zodat de opa's en oma's gemakkelijk kunnen oppassen. Wij werken allebei dus hadden ook niet hele da gen tijd om op zoek te gaan naar een andere woning. Een oom van mij heeft intensief mee gezocht en hij attendeer de ons op deze woning... daarna ging het snel." Geen verbouwingen "Op het moment dat we hier binnen stapten was het gelijk raak: we voelden ons thuis. Daar kwam bij dat we er am per iets aan hoefden te doen. Natuurlijk ga je opnieuw schilderen maar er hoefden geen drastische verbouwin gen gedaan te worden. We konden er zo in" Hoogzwanger Angelique was inmiddels hoogzwanger dus dolblij dat er niet teveel toestanden aan verbouwingen bij kwamen. "Het klussen beperkte zich voorlopig tot het wegwerken, van wat leidingen en het aan leggen van een grotere groe- penkast voorde elektriciteit. Ik ben eigenlijk direct gevallen voor het huis, omdat het lijkt op ons vorige huis, alleen een stuk groter." Kindvriendelijke tuin "De meubels van de vorige bewoners leken ook op die van ons: dan kun je je nog ge makkelijker voorstellen hoe het eruit ziet als je je eigen spullen er neer zet", aldus An gelique. "En de ruime kind vriendelijke tuin is heerlijk. Wij zijn best wel op onszelf en genieten hier veel privacy met al het groen rondom. Er staan zelfs fruitbomen in onze tuin. Voorlopig gaan we hier even lekker genieten en onze rust nemen na deze bijzonder drukke tijd." VUSSINGEN - Er komt veel kijken bij het kopen van een eerste woning, veel meer dan de meeste mensen denken. Een spannend maar zeker ook leuk avon tuur. M2 Makelaars houdt speciaal voor starters een infoavond. In een onge dwongen sfeer kunnen starters tijdens deze avon den één-op-één contact leggen met een financieel adviseur, notaris, bouw kundige en de makelaar. Zo wordt er inzicht gegeven in het woud van mogelijkhe den. Bezoekers kunnen tij dens deze avonden wonin gen bezichtigen middels de VR-bril, virtual reality. De startersavond is vrijdag 15 juli van 19.00 tot 21.30 uur op het kantoor aan de Paul Krugerstraat 9 in Vlissingen. www.rn2makelaars.nl/star- ters saRi? - Op don derdag 11 augustus verricht burgemeester Bergrnann van Middelburg om 16.00 uur de feestelijke opening van Woonzorgvilla Ritten- borgh. Daarna is er gele genheid tot bezichtigen en netwerkeri. Woonzorgvilla Rittenborgh is gevestigd aan de J.V. Sprengerlaan 5 in Middelburg, grenzend aan het Toorenvliedtpark. Villa Rittenborgh is een luxe zorgvilla en biedt wonen, zorg en genieten op hoog niveau in een bosachtige omgeving. De doelgroep wordt gevormd door ver mogende ouderen die niet meer zelfstandig kunnen wonen zoals mensen met de ziekte van Alzheimer, Parkinson en niet-aange- boren hersenaandoenin- gen. Info op zeeuwswoon- genot.nl. OOST-SOUBURG - Het fa miliebedrijf MegaBed met winkels in Oost-Souburg, Kapelle en 's Gravendeel gaat terug naar haar Zeeuwse roots met de ont wikkeling van het unieke Belle Knoppe dekbedover trek. Dit overtrek wordt sa men ontworpen met de Zeeuwse Belle Company, bekend van de Belle Knop pe fietsbel. Eigenaar Ralph Hanraads van MegaBed vertelt: "Normaal bestaat ons ruime assortiment van dekbedovertrekken uit ont werpen die landelijk gelijk zijn. Deze keer wilden we iets unieks in de schappen hebben liggen." De dekbed overtrekken zijn te koop in de winkels van Megabed, de verkooppunten van Bel le Knoppe én online via de webshop www.megabed.nl met gratis verzending. Meer kleur in het interieur, dat is wat we willen. De laatste woontrends laten zien dat er een einde komt aan de grijs en beige periode van de afgelopen tijd. Kleur wordt het weer helemaal, van okergeel tot paars. Maar ook de sfeerverlich ting komt terug in de woonkamers, inbouw spotjes zijn uit, retro lampen zijn in. KOUDEKERKE - Erik de Wee van Woontrend Koudekerke vertelt: "Wat wij hier zien is dat hout nog steeds zeer ge wild is. Er komt weer minder chroom en roestvrij staal want stoel- en tafelpoten kunnen in dezelfde kleur gespoten of gelakt worden als de bekle ding van het meubelstuk. Een contrasterende kleur is ook mogelijk natuurlijk. Een van de allernieuwste trends zijn marmeren en keramiek tafel bladen voor eet- en salonta fels. Het keramiek is dubbel laags, 6 millimeter dik en zelfs in houtprint verkrijgbaar. Alle maal natuurlijk materiaal, ge makkelijk in onderhoud, kras- bestendig en in verschillende kleuren." App voor de gordijnen De Wee vervolgt: "Het valt op dat ouderen die nog een keer gaan verhuizen, vaak over stappen naar strakke eigen tijdse meubelen en zij maken daarbij gerichte keuzes. Naast elektrisch bedienbare stoelen kun je nu met een app je raambekleding sluiten of je rolluiken laten zakken; onze ouderen van tegenwoordig kunnen prima overweg met hun mobiele telefoon en be dienen zich zo van alle ge makken die er zijn." Een van 's lands grootste tapijt leveranciers heeft pas het ge printe karpet op de markt ge bracht. Op dit moment zijn deze alleen nog te verkrijgen in een paar verschillende mo tieven maar het is goed mo gelijk datje binnen afzienbare tijd je eigen fotoprint op je karpet kunt laten drukken. Dit in combinatie met smaakvol le, kleurige meubels, grote glazen vazen en sfeervolle verlichting geeft het een heer lijk gevoel van thuis komen.

de Faam | 2016 | | pagina 26