Ook op de camping wordt getuinierd Uw kostbaarheden zijn goud waard! O 0 0 O goudwisselkantoor www.goudwisselkantoor.nl 18 WOENSDAG 13 JULI 2016 Ook u heeft kostbaarheden in huis. Misschien wel veel meer dan u denkt. Een paar oude munten, een ketting of een horloge, een treintje waar opa nog mee heeft gespeeld of een doosje met oude bankbiljetten. Laat uw kostbaarheden eens geheel vrijblijvend beoordelen door een specialist van Goudwisselkantoor. Dan ontdekt u of uw kostbaarheden goud waard zijn. Als u deze zou willen verkopen betalen wij u ook nog eens een reële prijs. Ontdek wat Goudwisselkantoor voor u kan betekenen: Inkoop Verkoop Veiling Verpanden Beleggen Taxatie Goud Zilver Munten Sieraden, diamanten en horloges Oude bankbiljetten Postzegels Antiek speelgoed Zelfs moestuin bij vakantiehuis Kamperen gebeurde sporadisch voor de Tweede Wereldoorlog. Tijdens de Wederopbouw in de jaren '40 en '50 kwam het kam peren op gang. Met tentjes en caravans ontdekte de Nederlan der zijn eigen land en ver daarbuiten. Eerst in boomgaarden, duinen of in een weiland. Toen kwamen de campings en va- kantieparken.Verslaggever Theo Rietveld vond een echtpaar wat tuiniert op de camping met moestuin. KOUDEKERKE - De Nederlan der wilde meer luxe en privacy. Zo verschenen er vakantie huisjes met rieten daken, huis jes zoals je ze rond de Middel landse Zee ziet, lodges en chalets. Op Walcheren kreeg de Stichting 'Nieuw Walche ren' in 1947 een grote gift voor de herbeplanting van Walche ren die afkomstig was van de Vereniging tot Bevordering van de Nederlandse Aardappel- handel. Het gebied kreeg de naam V.B.N.A.-bos en ligt tus sen Zoutelande en Vlissingen in de duinen. Het vakantiepark bestaat nog steeds onder de naam Vebénabos. Enkele jaren later bouwden particulieren vakantiehuisjes in de duinen bij Vrouwenpolder. Een enkel origineel huisje is nog overge bleven; de rest is nieuwbouw. Onlangs presenteerde de pro vincie Zeeland een nieuwe Kustvisie om de verrommeling van vakantieparken aan de kust tegen te gaan. Maar hoe zit het met de kwaliteit van het Openingstijden Elke woensdag van 13.30 -16.30 uur groen in deze parken? En wordt er getuinierd? Piet Dekker en Ank Kroot oog sten voor het tweede jaar groenten tussen de bloemen en het gras van hun stacara van. Ank doet het meeste werk en Piet geeft nuttige adviezen. Een nieuwe trend om caravan- bezitters aan te zetten om ook een moestuin aan te leggen? Ank verwelkomt mij met en- 'IK WAS DE EERSTE VROUW DIE EEN MOESTUIN HAD OP DE VOLKSTUIN' Piet Dekker en Ank Kroot oogsten voor het tweede jaar groenten tussen de bloemen en het gras van hun stacaravan. FOTO: Theo Rietveld thousiaste verhalen over haar tuin. "Piet is weken bezig ge weest met een beitel om de taaie klei los te bikken. Op de plaats waar dertig jaar lang au to's geparkeerd stonden, heb ik nu een extra tuin. De schutting houd ik expres laag om contact te maken met de bewoners. Eerst zag de eigenaar het niet zitten, omdat iedereen hoge hagen heeft als privacy. Nou, ze mogen ons best bezig zien hoor!" Piet wil een bijzondere aardappelplant laten zien. Per ongeluk loopt hij met zijn hoofd tegen een paal. Piet: "Mijn gezichtsvermogen ben ik kwijtgeraakt bij de lancering van een Vi door de Duitsers. Gelukkig heb ik als kind nog kunnen zien. Ik weet heel goed wat groen is." Ank: "Als kind was ik vroeger altijd bezig met tuintjes. Later was ik in Noord-Brabant de eerste vrouw die een moestuin had op de volkstuin. Voor mij hoeft niet alles bij elkaar op verschillende perceeltjes. Ge woon kijken en alles door el kaar; bloemen en groenten. In mijn werk als psychiatrisch verpleegkundige op een land goed was er ook een moestuin voor de collega's en cliënten. Op die manier konden we ont- stressen." Locatie Serooskerke Parkeerterrein 'zwembad de Goudvijver' Zandput1 4353 BA Serooskerke serooskerke@goudwisselkantoor.nl Locaties bij u in de buurt: Goes (di. t/m za.), Burgh-Haamstede (wo.) en Zierikzee (ma.)

de Faam | 2016 | | pagina 18