Agenda 0°©^® Brunchen De wondere wereld van Henk Landlust 95,00 water.J specialist Zacht water... Comfort uit de kraan! woensdag 13 juli donderdag 14 juli vrijdag 15 juli zaterdag 16 juli 11 WOENSDAG 13 JULI 2016 Op zondag van 12.00 tot 14.00uJ ^^7 -/WW Koude gerechten Warme gerechten Landlustweg 1 0113 612 589 Nieuwdorp info@landlust.nl Inclusief drankenbuffet unch samen genieten feesten en partijen lounge bar Enjow Goes T 085 3030961 «water-speciatist.nl Geef mensen met epilepsie ZICHT OP GENEZING Epilepsiefonds De Macht van het Kleine ifoijvter Vxae^ w* azm/af ti ket ï-wewheh."löet\ kiy Ivwr ke-t fitkt Uit. Er zijn niet veel modelbouwers die het werk van Henk Wüst kunnen evenaren. Een foto van een module met als titel: Smeerdijk. FOTO: PR Open kerk In de maanden juli en augustus is de historische Johanneskerk in Serooskerke (W.) op woensdag en zaterdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur opgesteld voor publiek. Tijdens deze Open Kerkdagen is er een tentoon stelling van portretten gemaakt door Cocky Wattel Wonderwaterwereld Speuren naar schaatsenrij ders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwa terleven in de water tuin van Terra Maris in Oostkapelle. Elke woensdag in juli organiseert Terra Maris de activiteit (W)onderwaterwe- reld. De activiteit is voor kinderen vanaf 6 jaar en van 13.30 tot 16.00 uur. Deelname: entreeprijs €1. Reserveren via www.terramaris.nl of via 0118 582620. Blokje bij Blokje Op woensdagmiddag 13 juli zijn jongens en meisjes tussen de 6 en 10 jaar van harte welkom om te luisteren naar leuke verhalen uit Legoboeken. De middag begint om 13.30 uur bij Blokje bij Blokje aan de Spuistraat 38 in Vlissingen. Info via www. blokjebijblokje.nl of 0118- 414158. Zomerconcert Voice Four Vocaal Ensemble Voice Four geeft zomerconcert. Dit jaar weer traditioneel in de Dorpskerk van Domburg. Voice Four brengt een gevarieerd programma met meerstemmige klassieke en populaire stukken. De avond begint om 20.30 uur. Zomeravondconcert Oostkapelle Dorpskerk Oostkapelle, klassiek pianoconcert met Natalia Pavlova en Rien Balkenende met muziek van: Schubert, Fauré, Poulenc en Brahms, www.zomeravond- concerten.com Orgelconcert Oostkerk Orgelconcert in de Middel burgse Oostkerk door Jonathan Kooman. Op het programma staan werken van Bach, Böhm, Vierling en Lébure-Wely. Het concert begint om 12.30; de toegang is gratis. Boerderijgalerie de Osseberg 20 jaar kunst in het licht van Walcheren, een feestje met Adrie Oosterling van 14.30 tot 15.15 uur. Toegang 5 euro. Vogel van de dag Tijdens een bezoek aan Terra Maris in Oostkapelle vertelt Jan Tuin, de vogelspecialist van Terra Maris, elke maandag en donderdag in juli, tussen 14.00 en 15.30 uur alle bijzonderheden van één of meerdere vogels die in de landschapstuin van Terra Maris en het omringende natuurgebied de Manteling voorkomen. Documentaire Compostella Donderdag om 20.00 uur. Deze documentaire volgt drie mensen die de camino lopen naar Santiago de Compostela. De lichamelijke, maar vooral de geestelijke uitdagingen waar de pelgrims voor komen te staan zijn groot. www. cinemamiddelburg.nl Orgelconcert Vlissingen Orgelconcert in de Sint Jacobskerk om 12.00 uur. De toegang is gratis; het concert duurt ongeveer een half uur. Het concert wordt gegeven door Wouter van der Wilt, organist te Rotterdam. Op het programma staan werken van Paradisi, Daquin en Johann Sebastian Bach. www. woutervanderwilt.nl Expo Monique Velzeboer De expositie, het verhaal van Zohora in beeld, is (gratis) te bezichtigen in het Atrium van het stadhuis te Vlissingen, Paul Krugerstraat 1,4382 MA Vlissingen tot 6 september tijdens kantooruren. Geheimen landschapstuin Bij Terra Maris in Oostkapelle kunt u elke vrijdag in juli, tus sen 13.30 en 16.00 uur luisteren naar het verhaal van een van de drie tuinmannen. Reserveren is niet nodig. Kosten entreeprijs museum. Zee-aquarium 'Een kijkje achter de scher men van het zee-aquarium'. De activiteit bij Terra Maris begint om 13.00 uur en duurt tot 13.30 uur. De deelnemers betalen alleen de entreeprijs voor het museum, (volwasse nen €6,50 en kinderen €4,00). Reserveren is noodzakelijk. Bij voorkeur via www.terramaris. nl of via 0118 582620. Volkssterrenwacht Toeristische thema-avonden over de relatie zon - aarde. Dit onder de noemer: Zeeuwse Zonnige Zomer avonden. Met speciale telescopen kan er naar de zon gekeken worden en kunnen er zonnevlekken en zonne vlammen gezien worden. Het programma start elke vrijdagavond in juli en augus tus om 19.00 uur. Duin en strandtocht Wandeling over 5,10,15,20 Of 30 km. Start 8.30 uur vanaf de Kanovijver, info via A. Meerman,oii8-464753, mevrouw Smet 0113-381111 of wsvdvt@zeelandnet.nl. Rommelroute Paauwenburg Bewoners van de wijk Paauwenburg in Vlissingen houden een rommelroute. Gratis toegang. Voor meer info ga naar www.facebook. com/rommelroutepaauwen- burg Spectaculaire menwedstrijd Op de terreinen van Manege De Eendracht in het Zeeuwse Vrouwenpolder, is op 16 en 17 juli de Zeeuwse Samenge stelde Menwedstrijd. Zaterdagavond wordt traditioneel een mosselmaal tijd georganiseerd. Harmoniekapel Delft en Euphonia Koninklijke Harmoniekapel Delft en fanfare Euphonia geven duoconcert in de Zeeuwse Concertzaal in Middelburg. Pastorie In Cinema Middelburg is de Franse documentaire Compostel la te zien. FOTO: PR In Galerie 'de Pastorie' Dorpsplein 34 in Koudekerke is werk te zien van Ineke Holtkamp, Annemiek Hanse, Ans Landzaat en Jan van den Berg. Geopend op zaterdag van 12.30 uur tot 17.00 uur en als de vlag wappert. Meer agendaberichten op www.de-faam.nl Er zijn niet veel modelbou wers die de landschappen van Henk Wüst (64) uit Burgh-Haamstede kunnen evenaren. Zijn wonderbaar lijke perfectie van de werke lijkheid Is wereldberoemd. Wie is hij en wat is zijn ge heim? Ik zoek hem op in zijn vrijstaande huis in een rusti ge villawijk. door Theo Rietveld BURGH-HAAMSTEDE - Onder het genot van een kop koffie hoef ik nauwelijks vragen te stellen. Een waterval van woorden die ik af en toe pro beer te stoppen omdat hij een afkorting of woord gebruikt dat ik niet begrijp. Henk: "Het is allemaal begon nen in Strijen Waar ik met mijn ouders woonde. Mijn vader werkte bij de post en van hem kreeg ik mijn eerste Trix-trein- baantje. Al gauw interesseerde het rijden mij niet meer, maar van dozen maakte ik huizen en tunnels om het spannen der te maken. Daarna kwamen al gauw de meisjes, het uit gaan en de brommer." Als hij even wegloopt voor een telefoontje, kijk 'ik de kamer rond. Veel kunst aan de muur en kleinere kunstvoorwerpen verspreid in de kamer. Henk is een echte kunstliefhebber. "Na de middelbare school heb ik de detailhandelsvakschool gedaan. Mijn lievelingsvakken waren etaleren, kunstgeschie denis, tekenen en schilderen. Ik kon er niets mee en ben de wereld van de consultancy in gegaan; bedrijven adviseren. Totdat een medewerker mij eind jaren '80 voorstelde mee te gaan naar de tweejaarlijkse modelbouwbeurs in Den Bosch. Ik was meteen ver kocht. Met name de Engelse modelspoorbanen en land schappen. Ik ken mijn beper kingen. Van techniek weet ik niets. Daar heb ik Derk Huis man voor. Zonder hem zou ik nooit zover zijn gekomen. Je moet je eigen beperkingen kennen en talent inkopen om samen sterker te worden." Na anderhalfuur praten wil ik zijn wondere wereld van land schappen wel eens zien. In zijn garage staat een lange werk bank waarop hij verschillende modules heeft staan. Tegen de muur een kleine werktafel met een houten poort waaraan licht hangt en tientallen ge reedschappen aan spijkers. Ik mag het niet fotograferen. Henk: "De modules zijn alle maal 80 bij 40 cm met geschil derde achtergrond. Onder elke module zit alle techniek." Mi nutenlang bekijk ik ademloos elk detail: een muurtje met onkruid; een vervallen huis met half openstaande deur; kinderkopjes. "Gemiddeld werk ik er twee jaar aan. Ik heb een idee en verzamel beelden en verdiep me in het onderwerp. Meestal onderwerpen die je in de mo delbouwwereld niet zo vaak tegenkomt. Castle Rock is een Engelse militaire basis vlak voor een conflict. The Corn Mill is een gezamenlijk project en laat een korenmolen en wa termolen zien in Oost-Enge- land." Bij Terra Maris zijn in juli diverse activiteiten. FOTO: PR

de Faam | 2016 | | pagina 11