hét zaterdagavond din 29,50 Alkuplus levert al ruim 25 jaar duurzame kozijnen CDA bezoekt Oranjezon 4l Landlust Molukkers in Nederland Zomercursus uit de kunst Harmonie houdt markt Avond over zorgfonds Kijkje nemen in de kerk Historische Markt Veere Rommelroute Paauwenburg Bezoek Fort Rammekens Mozaïeken Britannia Actie voor 7,50 kunt u onbeperkt gebruik maken van het drankenbuffet Voorgerechtenbuffet Hoofdgerecht aan tafel geserveerd Nagerechten buffet Landlustweg 1 Nieuwdorp 0113 612 589 info@landlust.n 12 WOENSDAG 6 JULI 2016 OOST-SOUBURG - Stichting Mae-Uku houdt in het ge bouw aan de Hendrikstraat in Oost-Souburg van 8 tot en met 12 juli een tentoonstelling over de geschiedenis van de Molukse bevolkingsgroep in Nederland die 65 jaar geleden aankwam. De tentoonstelling bestaat uit 30 panelen met fo to's, kaarten en documenten met bijschriften. Vrijdag 8 juli verricht wethouder Vader de. officiële opening. Nel Lekatompessy brengt deze avond een interactief theater stuk 'Biskoewit Verkade'. Maandag 11 juli houdt histori cus Wim Manuhutu een lezing over '65 jaar Molukkers in Ne derland'. Bezoekers van de tentoonstelling mogen ook zelf oude foto's meenemen om te laten zien. Kijk voor info op www.mae-uku.nl voor meer informatie. MIDDELBURG - Bij Cultuur huis Kuiperspoort is in de zo mervakantie vanaf 22 juli elke zaterdagochtend, 6 weken lang, een duoworksh'op met' verschillende technieken en docenten. Duo betekent: spe ciaal voor (grootouders en (klein)kinderen samen. U hoeft zich niet vooraf aan te melden, kosten: 22,50 euro voor 1 vol wassene 10 euro per kind. Maximaal 3 kinderen per vol wassene. De start van de workshop is om 10.00 uur. Voor kinderen van 9 t/m 12 jaar wordt er een minimusi- cal-workshop gegeven door Christie Rosseel in de danszaal bij de muziekschool, op 25 t/m 29 juli, de hele dag, start 10.00 uur. Folder op aanvraag en aanmelden bij christier@zeel- andnet.nl. Het volledige pro gramma is te vinden op www. 'cultuurhuiskuiperspoort.nl en op focebook.com/cultuurhuis- kuiperspoort". VLISSINGEN - Op zaterdag 9 juli houdt de Stichting Vrien den van Koninklijke Harmonie 'Ons Genoegen' vanaf 9.00 tot 12.00 uur een rommelmarkt. In het repetitielokaal van de mu ziekvereniging aan de Ridder spoorlaan nr. 2 in Vlissingen worden weer allerhande goe deren ter verkoop aangeboden die de afgelopen maanden aan de vereniging zijn ge schonken. Met de opbrengst ondersteunt de Stichting'Vrienden van de KHOG het Harmonieorkest, de (Jeugd)Deltaband en het leer lingenorkest van de Koninklij ke Harmonie Ons Genoegen onder andere in de kosten van het onderhoud en de inrich ting van de nieuwe repetitie ruimte. VLISSINGEN - Op vrijdag 15 juli wordt er in Middelburg een openbare avond georga- .niseerd voor een Nationaal Zorgfonds zonder eigen risico. Tijdens deze bijeenkomst zul len Tweede Kamerlid Henk van Gerven en psychiater Co- bie Groenendijk het plan voor een Nationaal Zorgfonds ko men toelichten en bespreken. Ook zullen er lokale zorgverle ners aan het woord gelaten worden om hun licht over het initiatief laten schijnen. Geïnteresseerden zijn om 20.00 uur van harte welkom in de Schouwburg Middelburg, Molenwater 99 in Middelburg. MIDDELBURG - Op de don derdagen in de maanden juli en augustus is het mogelijk kennis te maken met het reli gieus erfgoed in Middelburg. Onder leiding van een gids worden gedurende ruim an derhalf uur verschillende ker ken en de synagoge bezocht. De start is bij de balie in de Wandelkerk, ingang links naast de Abdijtoren. Aanvang 13.30 uur. Aan volwassenen wordt een bijdrage van 4 euro gevraagd, kinderen t/m 12 jaar lopen gratis mee. Info via lan- gejanproject.wordpress.com/ kerkenpad. VEERE - In het stadje Veere is vanaf deze week elke dinsdag de Historische Markt. Alle deelnemers staan in Histori sche Kledij en zullen mooie producten verkopen. Er zijn weer babbelaars en luxe broodje, schapenkaas en worst. De markt is van 10.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - Bewoners van de wijk Paauwenburg in Vlis singen houden op zaterdag 16 juli een rommelroute in een gedeelte van de wijk Paau wenburg. Er zijn al meer dan 75 aanmeldingen. Iedere deel nemer krijgt een raamposter opgestuurd. Het Majoraat heeft zijn gebouw beschikbaar gesteld voor een bakje koffie, iets lekkers en een sanitaire stop. Op de Facebookpagina van de rommelroute staat een kaartje met een overzicht van de stra ten die meedoen. Bewoners kunnen zich aanmelden via rommelpaauw@gmail.com. De route begint om 9.00 en duurt tot 15.00. Toegang is na- Lïesbeth Vastrick is geïnspireerd door de mozaïeken bij voormalig Hotel Britannia. FOTO: PR tuurlijk gratis. Kijk voor meer info op www.facebook.com/ rommelroutepaauwenburg. RITTHEM - Op dinsdagavond 12 juli kunt u om 19.30 uur met een gids van Staatsbosbeheer het oude Fort Rammekens be zoeken. Dit oudste zeefort van West-Europa dateert uit 1547 en beschermde ooit de scheepvaartverbinding naar de VOC-haven van Middel burg. De gids weet er alles van en neemt de deelnemers mee op een bijzondere tocht door vijf eeuwen Zeeuws verleden. De wandeling begint aan de poort van het Fort aan de Rammekensweg te Ritthem (Westerschelde). De kosten zijn 5 euro per persoon. Kinde ren betalen de helft van de toegangsprijs. Zie voor meer informatie en data www.for- trammekens.nl. VLISSINGEN - De mozaïeken van Hotel Britannia zijn een inspiratie voor een kunstwerk. Naast het voormalige hotel wordteen lange mozaiekwand gerealiseerd als ode aan de creativiteit van architect Joost Box en kunstenaar Louis van Roode die verantwoordelijk zijn voor het prachtige moza- iek van Britannia. Tekenares en kunstenares Liesbeth Vastrick ontwierp grote in te kleuren mozaïeken die op komen te hangen. Met kinderen van Te kenclub Spetters en de Icht- husschool Vlissingen maakte ze een start met inkleuren, maat voor liefhebbers liggen de krijtjes klaar! zaterdag van 18.00 tot 22.00u brunch feesten en partijen alleen per tafel mogelijk Met live muziek TILBURG - Na 25 jaar aan de weg te hebben getimmerd als Alkuplus, is de Tilburgse fabri kant in duurzame geveltoe passingen toe aan een vol gende stap. Meer bekendheid, meer eenduidigheid, meer merk. Het 25-jarig jubileum wordt dan ook aangegrepen om een nieuwe kijk op de toekomst te onthullen. Inclu sief een nieuwe uitstraling en naam: ALKU. In 1990 zegt Bas Nooteboom zijn baan als ko zijnmonteur op. Hij claimt het zelf beter, slimmer en sneller te kunnen. "Ik kocht een kist met gereedschap en een aan hanger, en plaatste een ad vertentie in de krant", glun dert Bas, als hij terugdenkt aan de begindagen van ALKU. Als geen ander weet hij zijn fascinatie voor kunststof kozij nen over. te brengen op zijn klanten. Het woord verspreidt zich snel en Bas en zijn mede werkers krijgen het drukker en drukker. "Na enkele jaren was hebeen logische stap om de productie in eigen hand te nemen. Ik wilde een Nederlands fabri- caat in de markt zetten, dat voldeed aan al mijn eisen. Ik zag zoveel kansen en zaken die ik anders zou doen, dat ik ook het fabriceren maar ge woon zelf ben gaan doen", legt Bas zijn stap uit. "We be gonnen in een hal van 400012 en na een tour langs meerde re locaties in Tilburg, zijn we sinds 2009 aan de Zevenheu- velenweg gevestigd, in een multifunctionele bedrijfs ruimte van maar liefst 8.000012. Hier komen alle dis- Arthur van Disseldorp, regiomanager Zeel and: "Recreatiebedrijven zijn gespecialiseerd in gastvrijheid en vakantiesferen, maaiSÉat wil zeker niet zeggen dat het werk altijd even ontspannend is. Je moet hard werken om succesvol te zijn en blijven. Maar uiteindelijk profiteert de hele omgeving van goedlopen de recreatiebedrijven." Tom Pouwer, recreatieondernemer van Cam ping Oranjezon vult aan: "Het recreatievak is een mooi vaak. Recreatieondernemers zou den meer ruimte moeten krijgen om te on- dernemem We hebben genoeg thema's om tijdens het werkbezoek met Kamerlid Mul der te bespreken." Pouwer merkt opgewekt op: "Dan kan Kamerlid Mulder het meteen meenemen als input voor het komende ver kiezingsprogramma van het CDA VROUWENPOLDER - Een delegatie van het CDA, onder leiding van Tweede Kamerlid Ag nes Mulder, zal Camping Oranjezon in Vrou wenpolder bezoeken op maandag 11 juli. Het doel van het werkbezoek is om stil te staan bij het belang van recreatiebedrijven voor Zeeland. Kamerlid Mulder bezoekt recreatieonderne mer Tom Pouwer in het kader van haartour- neeMulder Onderneemt. Zij meent dat de Tweede Kamer te weinig aandacht heeft voor het belang van familiebedrijven zoals Camping Oranjezon voor de economie. In Zeeland bezoekt zij Camping Oranjezon vanwege de impact van recreatiebedrijven op de Zeeuwse gemeenschap. Recron is blij met de aandacht van het CDA voor de recre atiesector.

de Faam | 2016 | | pagina 12