Het woord aan raadslid Wim Steketee Controle toeristenbelasting op Walcheren Wegwerkzaamheden op website Middelburg INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Signaleringsfunctie en leefbaarheid Bij toeval had ik onlangs een gesprekje met een manager van PostNL. Het ging o.a. over de ver mindering van werk van postbezor gers, doordat steeds meer online geregeld wordt. Er werken nu nog 30000 postbezorgers bij PostNL. Dat aantal vermindert nu gestaag. Om ontslagen te voorkomen, zo deelde zij mij mede, loopt er nu een proef met postbezorgers in Schiedam. De bedoeling is dat zij de "ogen en de oren" van de wijk worden. Dat betekent dat zij mel ding kunnen maken van ouderen die vereenzamen, huiselijk geweld, ex treme armoede, afwijkend gedrag, hennepteelt, maar ook overlast, ver rommeling bijv. oven/olle vuilcontai ners, kapotte verkeersborden enz. Zelfs zou het zo kunnen zijn, dat door vroegtijdige signalering proble men in gezinnen voorkomen kunnen worden, zoals een aantal politieke partijen in Middelburg dat zo graag wil. Een klein deel uit het overschot aan Wmo-geld willen wij als LPM gebruiken voor opleiding enz. voor JAARREKENING 2015 Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken bekend, aat het ontwerp van ae jaarrekening 2015 en de daarbij behorende ac countantsverklaring vanaf 22 juni voor een ieder ter inzage liat in de hal van het stadskantoor en in bruikleen wordt gegeven. De ontwerp jaarrekening 2015 is ook op www.midaelburg.nl te raadple gen. Daarnaast is het mogelijk om een exemplaar voor 13 te kopen bij de afdeling Planning en Control, telefoon nummer (0118) 67 54 66. AANWIJZINGSBESLUIT Buitengewoon Opsporingsambtenaar Openbare Ruimte Het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Middelburg, gelet op, - artikel 142 Wetboek van Strafvorde- -het besluit Buitengewoon Opsporings ambtenaar; - de artikelen 5:11 tot en met 5:20 van de Algemene wet bestuursrecht; - de Algemene Plaatselijke Verordening van de gemeente Middelburg; en overwegende dat, - een buitengewoon opsporingsamb tenaar als zodanig beëdigd dient te worden; - bij de aanvraag van de werkgever tot beëdiging onder meer een bewijs van de titel van opsporingsbevoegdheid dient te worden overlegd; besluit: een medewerker aangesteld als amb tenaar in onbezoldigde dienst bij de gemeente Middelburg, gedurende de periode van aanstelling: 1. Aan te wijzen als Buitengewoon Op sporingsambtenaar (BOA) Openbare Ruimte en na beëdiging tot BOA als zodanig te belasten met de opsporing van de strafbare feiten als genoemd in: A. De Artikelen en Wetten van Domein 1 B. Algemene Plaatselijke Verordening van de gemeente Middelburg. 2. de aanvraag tot beëdiging tot Buiten gewoon Opsporingsambtenaar voor ae onder 1van dit besluit genoemde aanwijzing in te dienen bij het Minis terie van Justitie; 3. dit besluit binnen twee weken open baar bekend te maken. WET GELUIDHINDER 'MORTIERE FASE 5B' EN 'MORTIERE FASE 9A' Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij, gezien het voornemen van het Consortium Mor- tiere om op twee locaties grondgebon- Foto: Aart van Belzen bovengenoemde signaleringsfunc tie. De rest van het overschot willen wij reserveren voor de zorg voor de komende jaren, dus niet uitgeven aan een parkeerplaats, school den woningen te realiseren in de wijk Mortiere, voornemens zijn over te gaan tot het vaststellen van een hogere grens waarde ingevolge de Wet geluidhinder (Wah) voor de te bouwen woningen; - in fase 5B aan de Duke Ellingtonweg en de woonstraat daarachter gelegen. - in fase 9A aan de Poproute Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat woningbouw op de gewenste locaties niet zonder meer mogelijk is vanwege de te verwachten geluidsbelastingen ten gevolge van weglawaai. Uit de berekeningen blijkt dat als gevolg van het verkeer op de N57 en de nieuwe ontsluitingsweg naar de N57 niet overal aan de voorkeursgrenswaarde van 48 dB wordt voldaan. De door de Wet Geluidhinder maximaal te verlenen hogere grenswaarde van 63 dB wordt niet overschreden. De twee ontwerpbesluiten met relevante stukken liggen gedurende 6 weken, van 23 juni 2016 tot en met 3 augustus 2016 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende deze termijn kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling zijn/haar zienswijze omtrent het ontwerpbesluit kenbaar maken bij het college van burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mon- mer (0118) 67 52 25. UITWERKINGSPLANNEN MORTIERE FASE 5B, 9A EN 9B Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de ontwerpbesluiten tot uitwerking van het bestemmingsplan 'Mortiere' ex artikel 3.6, lid 1sub b van de Wet ruimtelijke ordening ten behoeve van: 1het realiseren van maximaal 15 grondgebonden woningen in een gedeelte van de wijk gelegen aan ae Duke Ellingtonstraat, tussen het centrale park en de N57 (fase 5B); 2. het realiseren van maximaal 24 grondgebonden woningen in een gedeelte van de wijk gelegen tussen ae Poproute, de Bachweg en de Man- nezeese Watergang (fase 9A); 3. het realiseren van maximaal 43 grondgebonden woningen in een gedeelte van de wijk gelegen ten noordoosten van het centrale park en ten westen van de Poproule (fase 9B); gedurende 6 weken, van 23 juni 2016 tot en met 3 augustus 2016, ter inzage liggen bij de vakbalie in het stadskan toor. De ontwerpuitwerkingsplannen of voetbalveld zoals een aantal gemeenten van plan zijn. Het laatste is helaas mogelijk, door dat het Rijk niet de verplichting heeft opgelegd om het geld uit te geven aan de zorg. Een slechte overdracht van het Rijk naar de gemeenten, zeker wat betreft de zorg, is hier de oorzaak van. Bovendien zijn volgens een onderzoek wijkagenten overbe last. Zij moeten voor 80 procent inzetbaar zijn in de wijken. Zij halen maar 66 procent onder meer door administratieve rompslomp. Conclusie: als dit project een kans krijgt, kunnen er naar onze mening voordelen behaald worden, namelijk behoud van werkgelegenheid, min der overbelasting wijkagenten en behoud van nette en leefbare wijken. Dit is weer mijn stukje, voor dat de zomervakantie begint. Bij deze wens ik iedereen een zonnige, maar vooral fijne vakantie toe. Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg www.lokalepartijmiddelburg.nl 'Mortiere fase 5B', 'Mortiere fase 9A' en 'Mortiere fase 9B' zijn tevens digitaal in te zien op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en verbouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast zijn de ontwerpuitwerkings plannen raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl. Op deze website selecteert u het tabblad 'Bestemmingsplannen', waarna u de plannen op verschillende manieren kunt oproepen. U kunt de plannen direct in zien door in het venster 'ID' de plancode NL.IMRO.0687.BPUMORF5B-ON01 (fase 5B), NL.IMRO.0687.BPUMORF9A- ON01 (fase 9A) of NL.IMRO.0687. BPUMORF9B-ONO1 (fase 9B) in te vullen. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder schriftelijk of mondeling zijn/ haar zienswijze omtrent de ontwerpbe sluiten kenbaar maken bij burgemees ter en wethouders van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het kenbaar maken van een mondelinge zienswijze binnen de genoemde periode is het noodzake lijk vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 25. EINDVERSLAG INSPRAAK PROCEDURE GEMEENTELIJK VERKEER EN VERVOERSPLAN MIDDELBURG 2030 Voor het Gemeentelijk verkeer en Ver voerplan 2030 (GWP) is een inspraak procedure doorlopen. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij in hun vergadering van 14 juni 2016 het eindverslag van deze inspraakprocedure met het bijbehorende inspraakrapport hebben vast gesteld. Ten opzichte van het GWP dat voor een ieder ter inzage heeft gelegen, zijn de volgende wijzigingen aangebracht: a. Daar waar mogelijk en noodzakelijk zullen we het aanpassen van halte plaatsen ten behoeve van mensen met een beperking verder toepassen. Het medegebruik van fietspaden door scootmobielen en driewielrietsen e.d. is groeiende. Daar is de gemeente zich van bewust. Daar waar mogelijk zal de gemeente de fietspaden hier op aanpassen; echter naast veelal de beperkte ruimtelijke mogelijkheden geldt hier ook nog het gebrek aan fi nanciële mogelijkheden. Dat betekent dat hier maatwerk geldt en in zijn algemeenheid geen uitspraak en/of planning aan gehecht kan worden. b. De toegang tot de stadscamping zal - qua verkeersveiligheid en doorstro- Overnachten er mensen op uw bedrijf, in uw woning of op uw terrein en betalen ze voor die overnachting? Dan bent u verplicht om daar toeristen belasting over af te dragen aan uw gemeente, als deze mensen van buiten de gemeente komen. De komende maanden wordt in de gemeenten Vlissingen, Veere en Middelburg gecontroleerd op de overnachtingen en de toeristenbelastingen. De controles zijn dit jaar intensiever dan u in de afgelopen jaren van de gemeenten gewend bent. Samenwerking Belastingen Walcheren en Schouwen-Duiveland heeft het bureau Kondar opdracht gegeven deze controles uit te voeren. Wilt u meer weten over toeristenbelasting, aangifte doen of het nachtregister downloa den, kijkt u dan op www.middelburg.nl/toeristenbelasting. Bellen kan ook: (0118) 67 50 00. De straat opgebroken, de brug afgezet of werk aan het riool? Via www. middelburg.nl/werkzaamheden kunt u op de kaart nagaan waar in de gemeente Middelburg werkzaamheden worden verricht. Voordeel van deze provinciale kaart is dat u ook kunt zien waar elders in Zeeland wegwerk zaamheden plaatsvinden. Op de kaart ziet u waar gewerkt wordt, wat er precies gebeurt en hoe lang de klus duurt. Gegevens op deze kaart wor den automatisch doorgegeven aan leveranciers van navigatiesystemen. ming - gemonitord worden. Mochten zich hier daadwerkelijk problemen voordoen dan zal de gemeente zich beraden over (extra) te nemen maatregelen. c. De gemeente zal er op toezien dat bij net realiseren van e-oplaadpunten eveneens de mogelijkheid van scoot- mobiel opladen meegenomen wordt. d. Onderzoeken van de mogelijkheid om een kortsluiting te maken voor fietsers tussen het fietspad langs de Schroeweg en de Alemanstraat (langs de Statenlaan). Inzage Het eindverslag met het bijbehorende in spraakrapport en definitief planontwerp liggen tot en met 6 juli 2016 elke werk dag tijdens kantooruren ter inzage in het stadskantoor bij de vakbalie Vergun ningen, Bouwen en Wonen. Kopieën zijn daar tegen betaling verkrijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met projectleider de heer Rob Kosters, telefoonnummer (0118) 67 53 18. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Calandweg 62, Arnemuiden: uitbreiding bedrijfsgebouw (14-6). Eigenhaardstraat 3: bouw aan bouw (14-6). Mortiereboulevard 4: aanbren gen ledscherm voorzijde pand (10-6). Noordpoortbrug: vervangen van de Noordpoortbrug met bijkomende werkzaamheden (154357) (8-6). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie Ruimte in het stadskantoor. De publicatie van de aan vragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsver gunning kunnen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken k|es staat de datum van verzending): Jan Campertstraat 61bouw woning (kavel 60) 141297) 17-6). Kotter 13, 15, 17 en 19, Arnemuiden: bouw twee 2-onder- 1 -kapwoningen (kavels B7, 8, 9 en 10) (145081) (10-6). Sint Pieterstraat 35: verbouwen en uitbreiden woning (10-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, Kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE EXPLOITATIEVERGUNNING De burgemeester van Middelburg maakt bekenddat hij de volgende exploitatie vergunning als bedoeld in artikel 2.17 van de APV heeft verleend (tussen haak jes staat de datum van verzending): Sint Janstraat 34 (15-6). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrok ken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VAN RECHTSWEGE VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING Reguliere voorbereidingsprocedure Burgemeester en wethouders maken bekend dat de volgende omgevingsver gunning (nr. 132447) van rechtswege is verleend omdat binnen de beslistermijn geen besluit is genomen: Voor: aanbrengen (lichtreclame Locatie: Kousteensedijk 7 Datum besluit: 16 juni 2016

de Faam | 2016 | | pagina 8