100% Mobiel 'Het reizen met de camper geeft een gevoel van vrijheid, Elektrisch fietsen populairder dan ooit, ook onder jongeren ruitschade? WËMËË GTL tanken bij Jos Boone Succesvolle Havendag ZK Indoor Karten 27 WOENSDAG 22 JUNI 2016 Al is het officieel nog geen zomervakantie, de Zeeuwse cam pings mogen zich toch al verheugen op aardig wat boekin gen. Bij een bezoek aan camping de Nolle in Vlissingen valt op dat er naast een aantal caravans een flink aantal campers staan geparkeerd. Wat maakt het reizen met een camper zo bijzonder? De weekkrant sprak met enthousiaste camperbe- zitters. door Conny den Heijer VLISSINGEN - De heer Schut te uit Beieren laaft zich aan de vroege zonnestralen. Hij heeft, samen met zijn vrouw al veel Grijze een plekje te vinden waar we konden staan: iedereen wilde ons wel op zijn terrein heb ben. Super!" van de wereld gezien. Hij vertelt enthousiast: "Wij hebben al sinds 1982 een camper. Daar zijn we mee naar Rusland geweest. Nou, daar wisten ze niet wat ze za gen. Een huisje op wielen, dat was erg bijzonder. Het was voor ons dan ook geen enkel probleem om daar 's nachts Frits en Carry zijn 'gewoon Nederlanders hoor'. Sinds hun pensionering trekken zij er vaak op uit met de camper. Frits vertelt: "Kijk, de eerlijk heid gebiedt me te zeggen dat camper-gangers over het al gemeen onder de grijze golf valfen. Het zijn allemaal men sen van zo'n 60 jaar of ouder. 's en Carry reizen al jaren met veel plezier met hun camper. FOTO: CONNY DEN HEIJER Op een of andere manier schept het een band als je an deren met een camper treft, net als motorrijders die on derweg de hand naar elkaar opsteken. Je leert nieuwe mensen kennen, en dat is ge woon heel gezellig." Hond kan mee Carry vindt het heerlijk dat hun hond mee kan want dat scheelt een hoop stress bij het zoeken naar een oppas adres. "Ze gaat gewoon mee naar Spanje, ons favoriete land. Als we weggaan nemen we voor een week eten en drinken mee, de rest kopen we onder weg. Er is dus ook niet meer aan boord dan het hoogst noodzakelijke en zo zie je dat je eigenlijk thuis een hoop dingen hebt die je gerust een poosje kan missen. Het geeft ons een enorm gevoel van vrijheid tussen de spullen die we graag om je heen hebt." Lachend vertelt Frits: "De hond ligt altijd buiten aan een lijn bij de camper. Er kwamen eens mensen vragen of ze haar even mochten aaien. Ze gingen 's avonds om 11.00 uur pas weer naar huis. We kon den die mensen een lekker koud drankje aanbieden zo rechtstreeks uit onze koelkast en er was eten genoeg want we hebben ook een vriezer." Extra kosten Toch zijn er ook een paar kanttekeningen te plaatsen bij het bezitten van een camper. Frits legt uit: "Houd wel reke ning met de extra kosten die je maakt voor de stalling, we genbelasting en dergelijke. Die zijn niet mis. Wij reizen veel buitenom het hoogsei zoen, dan is het uiteraard een stuk voordeliger om op een camping te verblijven, dus verdienen we die kosten weer terug. Nee, wij zouden niet anders meer willen." Met de grote opkomst van elektrisch fietsen hebben nog meer menseh de fiets gepakt op de landelijke fiets-naar-je- werkdag. VLISSINGEN - Steeds meer mensen zien de gemakken van de e-bike, zoals minder be zweet aankomen op werk, het vermijden van files en een te kort aan parkeerplaatsen. Toch bestaan er nog veel misver standen over de e-bike. Een op de vijf Nederlanders denkt bij voorbeeld ten onrechte dat het verboden is om voor je zes tiende een e-bike te rijden. Dat blijkt uit een onderzoek van SHIMANO, fabrikant van be trouwbare fietsonderdelen, waaronder kwalitatieve e-bike middenmotoren. Richard Keeskamp, Marketing Directeur van Shimano Europe: "Men is bang dat de e-bike an ders aanvoelt en dat ze wel licht de controle verliezen zoals Autotaalglas Zeeland Goes 0113-251700 Vlissingen: 0118-441155 autotaalglas helpt 0800-0828 'autotaalglas^ dat zou kunnen met een zware scooter. Ook wordt er gedacht dat de motor zelf al het werk doet, terwijl je als fietser com pleet de regie hebt en de mo tor alleen maar kracht bijzet waar nodig." Ook over veilig heid en de e-bike bestaan nog veel misverstanden in Neder land, blijkt uit hetzelfde onder zoek. Zo denkt 41% van de res pondenten sneller uit balans te raken met een e-bike dan met een normale fiets en twijfelt een aantal respondenten ook aan de veiligheid van de e-bike voor hun kleine. Een op de zes personen denkt zelfs dat het onmogelijk is om kinderen vei lig mee te nemen op de e-bike. Keeskamp: "De snelheden be palen mede aan welke regels een voertuig zich moet hou den. Veel van de misverstan den overe-bikes lijken hier ook door te ontstaan. Onze fietsen zijn niet bedoeld voor snel- Over de e-bike bestaan nog veel misverstanden. FOTO: PR heid, maar voor rijcomfort en een duwtje in de rug. Daarom zitten er op onze fietsen een snelheidsbegrenzing, waar door de e-bike niet harder kan dan 25 kilometer per uur." Een koper van een e-bike doet er goed aan om eerst te bepalen waarvoor hij de fiets gebruikt. Voor snel heid, voor comfort of vanwege gezondheidsrede nen bijvoorbeeld. MIDDELBURG - Jos Boone in Middelburg heeft iets nieuws voor de waterspor ters in Zeeland, er kan na melijk sincfs kort GTL bij het winkelschip getankt wor den naast gewone diesel. In Zeeland zijn ze op het water de eerste, in Fries land zijn er al meer en ei genlijk overal wordt het enthousiast ontvangen. Omdat het een stuk mili euvriendelijker is, is bij voorbeeld Rondvaart Mid delburg al een aantal keer bij Jos Boone langszij ge weest om GTL te tanken. VLISSINGEN - Ondanks de regen trok de afgelopen zaterdag georganiseerde Open Havendag Zeeland naar schatting elf duizend bezoekers. Dit tot tevre denheid van de organisa toren Zeeland Port Promo tion Council en havenbedrijf Zeeland Se aports. Tot dit jaar was Vlissingen altijd de plaats waar de Open Havendag werd georganiseerd. De havens in Vlissingen en Terneuzen opereren echter als één Zeeuwse haven. Daarom was het dit jaar ook Open Havendag in Ter- neuzen. En dat pakte goed uit. Vlissingen trok ca. 10.000 belangstellenden en Terneuzen mocht bij de eerste editie, volgens ver wachting ca. 1.600 bezoe kers verwelkomen. Zowel in Terneuzen als Vlissingen was de havenrondrit zeer populair. Alle tours waren volgeboekt. MIDDELBURG - Op zater dag 18 juni werden bij Ind oor Karting Middelburg de finaleraces verreden van de hoofdklasse en ereklasse van het Zeeuws Kampi oenschap Indoor Karten (Z.I.K.K.) voor teams. Per klasse werden er 13 races gereden, waarvan 12 races meetelden voor het klasse ment. Dit evenement wordt gesponsord door Akkerdaas Tweewielers uit Domburg. Dit bedrijf zorg de voor de mooie prijzen. In totaal streden 18 teams voor deze prijzen en het eremetaal. In de ereklasse (de instap- klasse van het Zeeuws Kampioenschap voor teams) bleek het team 't Begin Domburg het sterk ste te zijn. Naast het sterke rijden was ook het team- management van zeer hoog niveau. Terwijl Mcomm/Vaane in dit alge meen kampioenschap 2e werd, wist D.K.C. 1 de 3e plaats veilig te stellen.

de Faam | 2016 | | pagina 27