Vier het Leven bij concerten in Veere Expositie Sabine Beckmann in Polderhuis Bezichtiging Odulphuskerk Rommelmarkt Biggekerke Alzheimer Nederland zoekt coördinator in Meliskerke Ikonen in de Dorpskerk VEERE - Ook deze zomer neemt stichting Vier het Leven weer Zeeuwse oude ren mee uit. Het zomerpro- gramma bestaat sinds 2013 grotendeels uit de prachti ge klassieke concerten, die het Muziek Podium Zee land in Veere organiseert. Het zomerprogramma voor Zeeuwse senioren uit Wal cheren en Beveland, is te zien op www.4hetleven.nl. Als u het zomerprogramma liever thuis per post wilt ontvangen, kan dat ook. Als u ons centrale telefoonnum mer in Hilversum belt, kunt u uw adres doorgeven: 035- 524 51 56. Op 22 juni zullen we ook aanwezig zijn op de zomermarkt in Ter Reede. We vertellen u daar graag meer over onze culturele ui tjes met begeleiding. WESTKAPELLE - Van 25 juni tot en met 31 augustus is de expositie van Sabine Beckmann te bezichtigen in het Polderhuis in Westkapel- le. Het Centrum Beeldende Kunst in Middelburg brengt in 2016 drie jonge kunste naars naar Westkapelle. Sabi ne is Duitse van origine maar woont en werkt al vele jaren op Walcheren. Beckmann laat ons zien hoe de werkelijk heid niet de werkelijkheid is die we verwachten. Van sep tember tot en met december 2016 komt Morcky. Hij is een Italiaans collagekunstenaar, werkt met veel verschillende materialen en ook driedimen sionaal. Elke kunstenaar zet zichzelf in het zonnetje door een wandgrote afbeelding te maken op de (rol)wanden in het Museumcafé, geïnspireerd op de vuurtoren en zijn omge ving. Op de overige wanden komen andere werken van de kunstenaar te hangen. Deze zijn te koop. Eventuele voor bereidende schetsen en foto's van het productieproces zul len op een groot scherm ge toond worden. Zowel tijdens de werkzaamheden als tijdens de expositie kan iedereen het project in de ontmoetings ruimte bezichtigen. MELISKERKE - Vanaf deze week tot en met 10 september is de Odulphuskerk in Melis- kerke iedere zaterdagmiddag geopend voor bezichtiging van 13.30 tot 16.30 uur. Be halve de bezichtiging van het monumentale kerkgebouw en inventaris is er nog van alles te zien en te beleven. Zo worden de beide orgels bespeeld en is er een expositie met als titel 'kerken Op Walcheren toen en nu'. Verder is er een beamer- show en een fotosessie van de verbouwing 3 jaar geleden. BIGGEKERKE - Zaterdag 25 juni is er een rommel- en bro- cantemarktvan 10.00 tot 15.00 uur aan de Dorpsstraat 36 in Biggekerke. Er is ondermeer verkoop van brocante, rom melmarktspullen, broodjes, hamburgers, koffie met lek kers en dameskleding. Verder is er een fotoshoot, een work shop schilderen met acrylverf en een schilderijenexpositie. Ook is het mogelijk een rit met een oldtimer te maken. MELISKERKE - De collectan ten zijn er al, er wordt alleen nog gezocht naar een coördi-' nator die hen van materialen wil voorzien. De coördinator is contactpersoon voor de col lectanten. Een leuke sociale vrijwilligerstaak. De activi teit is één keer per jaar in no vember. Zonder coördinato ren kan er niet gecollecteerd worden. Meer info op www. alzheimer-nederland.nl. AAGTEKERKE - Deze zomer is er een expositie van ikonen in de Dorpskerk van Aagtekerke. De ikonen, afbeeldingen van Christus en heiligen naar Oos terse traditie, zijn vervaardigd door twee dames die met grote vaardigheid en geduld jaren hieraan hebben gewerkt. Zij hebben daarbij het originele procédé gevolgd. De Dorps kerk, die van 1625 dateert is grotendeels nog in originele staat en bevat onder andere het monumentale grafmonu ment van de familie Thibaut, vervaardigd door de beroem de beeldhouwer Rombout Verhulst in 1669. De kerk is deze zomer opengesteld voor bezichtiging op zaterdag van 13.30 tot 16.00 uur.

de Faam | 2016 | | pagina 22