Makelpunt Walcheren brengt vraag en aanbod bij elkaar Proef versoepeling regels Middelburg Winterstad Waarom luidt de klok op vrijdag om 12.50 uur? Informatiecheck zonnepanelen Duurzaam Bouwloket De Wet Basisregistratie Personen (Wet BRP) en de rechten van de burger GEMEENTE MIDDELBURG De gemeenten Middelburg en Vlissingen werken steeds meer sa men op het gebied van verhuur. Om deze reden is het Makelpunt Middelburg omgevormd tot het Makelpunt Walcheren. Vergaderruimte, hobbyclub, danszaal, sporthal of zanglokaal: veel bewoners en organisaties zoeken ruimte in Middelburg en Vlissingen. Voor eenmalig gebruik, om langere tijd te huren of zelfs te kopen. Daar tegenover staat dat veel maatschappelijke organisaties beschikken over ruimten, locaties of accommodaties die soms niet volledig benut worden of leeg staan. Met de website www.makelpunt-walcheren.nl spelen de gemeentes in op de vraag vanuit de samenleving naar accommodaties en benut tegelijker tijd de beschikbare locaties beter. Vraag en aanbod komen samen op de website. Lokale partijen kunnen hun beschikbare ruimten aanmelden; verenigingen, organisaties en par ticulieren kunnen hier ruimte zoeken. Zo krijgen de ruimten een hogere bezettingsgraad en leveren de nieuwe activiteiten een bijdrage aan de leefbaarheid in de steden. Ruimte beschikbaar of gezocht? Niet-commerciële organisaties die ruimte hebben, kunnen zich gratis aanmelden bij www.makelpunt-walcheren.nl. Na het invullen van het aanvraagformulier, neemt de gemeente contact op met de aanbieder van de ruimte. Ruimtezoekers kunnen rechtstreeks op de site het actuele aanbod bekijken. Staat de geschikte ruimte er niet bij, dan kan een zoekprofiel worden aangemaakt. De zoeker krijgt dan bericht als er nieuw passend aanbod beschikbaar is. Huurders en verhuurders maken onderling afspraken over de huur van de- ruimte. Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 Email: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem„Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Regelmatig krijgen we de vraag waarom op vrijdagmid dag de klok van de Lange Jan luidt. Voor de uitleg gaan we terug naar een verschrikkeli jke gebeurtenis die plaatsvond in november van 1940. De Engelse stad Coventry is in de Tweede Wereldoorlog herhaaldelijk gebombardeerd. Coventry had de pech dat de fabrieken, het eerste doelwit van de Duitsers, zich midden in de stad bevonden. Bij het ergste bombardement, dat van 14 november 1940, kwamen 568 mensen om. De kathedraal werd volledig verwoest. Na de oorlog werd hij weer opgebouwd. Boven op de toren is het 'spijkerkruis' op gericht, vervaardigd van spijkers, die afkomstig zijn uit het oude dak van de kerk. Dit Cross of Nails is nu de betekenisdrager van hoop. De Middelburgse Nieuwe Kerk is ook in het bezit van het Cross of Nails. Na de oorlog heeft Coventry contact gezocht met andere steden, ook in Duitsland, die onder bombardementen hadden gele den. Uit die contacten ontstond het Coventry-beraad, een uitge breid netwerk van kerken die zich inzetten voor vrede. Elke vrijdag rond lunchtijd, luidt daarom de klok om 12.50 uur in Middelburg en organiseren ze een kleine gebedsdienst. Foto: Aart van Belzen Gemeente Middelburg heeft samen met ondernemers en organi saties de handen ineen geslagen om Middelburg in de winter nog meer op de kaart te zetten. Na het succes van de vorige editie is nu besloten Winterstad langer te laten plaatsvinden en de regels rondom terrassen, gevelaankleding en uitstallingen te versoepelen. De werkgroep Middelburg Winterstad, bestaande uit ondernemers, TouristShop, VOM, marktcommissie en de gemeente, wil dat Middelburg bruist in de winter. Middelburg Winterstad vindt dit jaar plaats van 30 no vember tot en met 15 januari 2017. Dit is twee weken langer dan vorig jaar. Het winterterras op het 'Tympaanplein' mag al op 1 november open. De regels rondom uitstallingen, aankleding en terrassen zijn versoepeld. Er hoeft gedurende Middelburg Winterstad geen vergunning aangevraagd te worden, een melding voor 1 september is voldoende. Ook hoeven on dernemers geen precario te betalen. Wel dient de aankleding te voldoen aan kwalitatieve eisen, conform het terrassenbeleid. Er moet zoveel mo gelijk gebruik worden gemaakt van natuurlijk (ogende) materialen, zoals hout. Witte partytenten zijn niet toegestaan, tenzij deze zo aangekleed zijn dat ze niet meer als zodanig herkenbaar zijn. Voor activiteiten en evenementen moet nog wel een vergunning aangevraagd worden. Deze moet voor 1 juli bij de gemeente binnen zijn. Middelburg Winterstad op de kaart Met de versoepeling hoopt de werkgroep dat meer ondernemers activi teiten gaan organiseren die passen bij het Middelburg Winterstad thema. Hoe meer ondernemers meedoen, hoe groter de aantrekkingskracht voor inwoners en bezoekers. De werkgroep zorgt gezamenlijk voor een PR campagne, waarbij onder andere weer gebruik wordt gemaakt van social media, bloggers en andere online beïnvloeders. Samenwerking De aanleiding voor intensievere samenwerking en de proef is de evalu atie van Middelburg Winterstad 2015. Vorig jaar is extra geïnvesteerd in de samenwerking en de promotie en dat leverde zichtbaar meer bezoekers op. Deelnemende organisaties en ondernemers waren positief over de samenwerking en de resultaten. Dit gaf aanleiding tot het verder bundelen van de krachten en tot het verlengen van Middelburg Winter stad, inclusief promotie. Uitnodiging Ondernemers Middelburg zijn in februari al geïnformeerd en uitgenodigd om deel te nemen aan Middelburg Winterstad. Vorige week ontvingen ze een brief met meer informatie over het besluit en nodigen we ze nog maals uit om Middelburg Winterstad op de kaart te zetten. Omwonenden worden via wijktafel en website wijkteam op de hoogte gehouden van de voortgang. De zomer is net van start gegaan en dat betekent dat er volop geprofiteerd kan worden van zonne-energie. Heb je er ooit over nagedacht om minder afhankelijk te worden van de grote energiemaatschappijen door je eigen energie op te wekken? De gemeente helpt en adviseert bij het beoordelen of het plaatsen van zonnepanelen een interessante en rendabele maatregel is voor jouw woonsi tuatie. Zonnepanelen check Doe de check op de website van het Duurzaam Bouwloket ge meente Middelburg; www.duur- zaambouwloket.nl/zonnepanelen. Hier kun je een informatieverzoek achterlaten, waarna je door een onafhankelijk adviseur geheel gratis wordt geholpen. Kom er achter of je dak geschikt is en ontvang prak tische informatie over de werking en het rendement van zonnepa nelen. Het Duurzaam Bouwloket helpt je ook bij het zoeken naar een betrouwbaar gecertificeerd bedrijf en het beoordelen van offertes. Btw-teruggave zonnepanelen Het plaatsen van zonnepanelen is extra interessant omdat je de btw op aanschaf en installatie terug kan vragen van de belastingdienst. Via het Duurzaam Bouwloket kun je een stappenplan ontvangen waarin precies staat beschreven hoe je dit kan doen. Gemeentelijk Duurzaam Bouwloket Duurzaam Bouwloket is het digitaal energieloket waar je terecht kunt voor alle vragen over energie besparende maatregelen en het verduurzamen van de woning. Neem een kijkje op de website en ontdek de mogelijkheden. Heeft u vragen? Neem dan contact op door te mailen naar info@duur- zaambouwloket.nl. Het gemeen telijk energieloket staat borg voor onafhankelijk, professioneel en gratis advies. Elke gemeente in Nederland beheert voor de eigen inwo ners de persoonsgegevens in de Basisregistratie Personen (BRP). In de Wet BRP zijn voor de burger een aantal rechten opgenomen. Recht op geheimhouding persoonsgegevens (verstrekkingsbeperking) U kunt de gemeente vragen om geheimhouding van uw per soonsgegevens. U hoeft geen reden op te geven. Het recht op geheimhouding is echter beperkt. De gemeente is verplicht om uw persoonsgegevens aan ver schillende instanties te verstrek ken. Voorbeelden zijn: Belasting dienst, Sociale Verzekeringsbank, Ministerie van Justitie, pensioen fondsen en zorgverzekeraars. Als u om geheimhouding vraagt geldt dit uitsluitend voor: 1particulieren en commerciële bedrijven; 2. derden die door de gemeente zijn aangewezen, omdat zij een gemeentelijk belang dienen. Voorbeelden zijn: culturele organisaties, instellingen op het terrein van maatschappelijke dienstverlening en gezond heidszorg; 3. de Stichting Interkerkelijke Le denadministratie (SILA), die de ledenadministratie bijhoudt voor kerkgenootschappen Aan sommige derden, zoals advo caten of gerechtsdeurwaarders, worden geen gegevens verstrekt zonder dat eerst om uw zienswijze is gevraagd. De gemeente moet een afweging maken tussen uw (privacy)belang en het belang van de derde die uw gegevens vraagt. Gaat de gemeente over tot verstrekking van uw gegevens dan kunt u tegen dit besluit bij het college van burgemeester en wethouders een bezwaar indienen. Correctierecht Als u van mening bent dat uw gegevens fout zijn geregistreerd in de BRP dan kunt u de gemeente vragen deze te corrigeren. U moet daarbij bewijsstukken aanleveren die de fout(en) aantonen. Inzagerecht U kunt gebruik maken van het inzagerecht door een volledig overzicht van de over u opgeno men gegevens in de BRP op te vragen. Dit kost 16,30. kunt ook vragen om een over zicht waaruit blijkt welke verstrek kingen in het afgelopen jaar over u zijn gedaan. Aanvraag Wilt u gebruik maken van één van bovengenoemde rechten dan stuurt u een ondertekende brief en een kopie van uw identiteitsbewijs naar: Gemeente Middelburg, afde ling Publiekszaken, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. U krijgt binnen vier weken antwoord. Voor een verzoek tot geheimhou ding kunt u ook gebruik maken van het formulier op onze website (www.middelburg.nl/Formulieren/ Formulieren). Dit kunt u met uw DigiD direct invullen. U kunt het formulier ook printen en opsturen.

de Faam | 2016 | | pagina 9